Koji CPU cooler kupiti? izdvojena tema

poruka: 7.956
|
čitano: 1.430.619
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
phanteks kaže...

žao mi kvariti ovu raspravu :D no imam pitanje

 

kupiti jako malo koristeni ekwb predator 360 za 1000kn? 

 

tek sam prodao custom loop ali očito ne mogu bez vodenog ali me zanima po vama isplati li se ova kupnja?

Jel ima garanciju? Cijena je dobra ako ima..

11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Za 1000kn je to solidna kupnja.

7 godina
odjavljen
offline
Koji CPU cooler kupiti?

sa prvom verzijiom je bio problem puštanja vode na cpu bloku, točnije o-ring, ovo je verzija 2

 

nažalost nema garu

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
ansha kaže...
Nastavi, zabavno je... 

 

Zapravo je tuzno koliko uce danas mlade u skolama. Ne shvacaju razliku izmedju odvlacenja topline od komponente i puhanja po komponenti...zao mi te je pomalo...

7 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
exer1234 kaže...
X3M kaže...

U slucaju CPU coolera, temperatura ne moze biti niza od sobne, zato sto toplinske cijevi hladnjaka pasivno transferiraju energiju na hladnjak koji se hladi na konstantnom tlaku, tako da ne mogu spustiti temperaturu nize od sobne.

 

Normalni ventilatori ne mogu nikako proizvesti dovoljno veliku razliku u tlaku da bi CPU temperatura bila manja od sobne.

 

Da bi ventilator proizveo dovoljno veliku tlacnu razliku, postao bi ajmo reci kompresor.

 

Mozda da izvadis hladenje motora iz auta, mozda bi mogao imati manju temperaturu od sobne :)

 

 

 wtf? pretpostavljam da nemas ni vozacku, a tu pricas o hladenju automobila :D ahaha..

 

 

 pretpostavka je majka svih zajeba 

brzo se educirati pa se vrati u raspravu.

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Gorstak79 kaže...

u sobi 35, grafa na 25 idle, vent na 48%

 totalno krivo, u sobi ti je 35° a grafa na 51°c, u idleu je gpu prakticki ugasen dok cpu nemoze biti u takvom rezimu mirovanja lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
7 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Povijest se stvarno ciklički ponavlja...svako toliko bi netko uz uobičajeno hlađenje u kompu imao temperaturu nižu od okolne...

I onda se još nađe jedan koji bi običnim zračnim hlađenjem CPU-a i kućišta dislocirao svu toplinu iz kućišta i dobio apsolutnu nulu...

Ma može...zašto ne...kad je bal nek je perpetuum mobile.

Moj PC  
7 0 hvala 3
11 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Ma nije mu bilo 35°C u sobi, možda je to bila temp vani.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

bolje se povuci iz rasprave o temp ispod sobne, jer ce nas jos poceti uvjeravati ne samo da je to moguce, nego da je zemlja ravna 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Dokazi da je zemlja okrugla

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Gorstak79 kaže...

 

Zapravo je tuzno koliko uce danas mlade u skolama. Ne shvacaju razliku izmedju odvlacenja topline od komponente i puhanja po komponenti...zao mi te je pomalo...

Ti si taj koji se bruka nepoznavanjem elementarne fizike tako da mozes jedino sebe sazaljevat. Pridruzi se ovome s ravnom zemljom jer ocito spadas u te kategorije...

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
exer1234 kaže...

Dokazi da je zemlja okrugla

Trolololo...

7 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
exer1234 kaže...

Dokazi da je zemlja okrugla

a gdje sam tvrdio da je okrugla?

 

htio si reci da dokazem da je oblatni sferoid.

 

moras jos puno vjezbati da bi bio pro trol 

10 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

znam da je totalno van teme ali jbg ne znam pod kaj da stavim ovo uopce.. znaci frend si je kupio komp i pod display adapters ima dva odabira, to znaci sta? Da moze odabrati koju ce koristiti ili? Koliko sam malo pročačkao piše da na tu foru rade laptopi i tableti pa sad mi nije jasno bas, ako netko moze kratko objasnit super ako ne isto dobro xd 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
vedator kaže...

znam da je totalno van teme ali jbg ne znam pod kaj da stavim ovo uopce.. znaci frend si je kupio komp i pod display adapters ima dva odabira, to znaci sta? Da moze odabrati koju ce koristiti ili? Koliko sam malo pročačkao piše da na tu foru rade laptopi i tableti pa sad mi nije jasno bas, ako netko moze kratko objasnit super ako ne isto dobro xd 

 Sustav sam odabire.. ako je sve dobro instalirano i podešeno :D

Na desktopu radi integrirana intel, a kad se pokrene grafički zahtjevnija aplikacija, onda se automatski prebaci na RX.

 

Naravno, ovisno o aplikaciji koju imaš uz laptop, možeš i "ručno" podesiti koja će i kako raditi... ali mislim da nema smisla se s tim zamarati.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Gorstak79 kaže...
ansha kaže...
Nastavi, zabavno je... 

 

Zapravo je tuzno koliko uce danas mlade u skolama. Ne shvacaju razliku izmedju odvlacenja topline od komponente i puhanja po komponenti...zao mi te je pomalo...

 OK, da pričaš o vodenom hlađenju koje odvodi toplinu van kućišta i tamo ponovo hladi tu tekućinu. Al bi i onda morala biti PUNO ispod sobne temperature da CPU hladi malo ispod sobne temperature.

 

Ali ti govoriš o metalnom hladnjaku. On odvede toplinu s komponente na sebe i što onda? Ventilator puše po njemu. 

Jedan ventilator bi trebao skinuti toliko topline sa hladnjaka, da bi taj hladnja skinuo toliko topline sa procesora da ovaj bude ispod sobne temperature.

I onda opet ovaj link 

http://hyperphysics.phy-astr.gsu.edu/hbase/pber.html

koji govori da bi ti za to trebao skoro beskonačna brzina zraka.

 

Ja nikad nisam mjerio komponente sa nekim dodatnim ultrapreciznim termometrom. I ja sam na svojoj ploči imao temperature oko 15-20 stupnjeva, kad je u sobi bilo bliže 25. 

Ali ja ne vjerujem da je to moguće, nego slušam ljude koji s tim rade cijeli život i vjerujem im da senzori javljaju pogrešne podatke kod nižih tempertura.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

imaš klimu u kučište ugrađenu?

12 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

jel probao tko pastu za zube umjesto termalne paste?

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Koji CPU cooler kupiti?

jel probo ko cackalicu umisto pinova?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
exer1234 kaže...

jel probao tko pastu za zube umjesto termalne paste?

Super funkcionira, mozes slobodno...

12 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji CPU cooler kupiti?

 
0 0 hvala 0
7 godina
odjavljen
offline
Koji CPU cooler kupiti?

na kraju sam ipak kupio predatora 360 ali nemam više ni miligrama termalne paste da ga ubacim, plan je nabaviti i univerzalni vodeni blok za gpu pa i nju pod vodu

 

naručio coolermaster nano jer je malo bolja od mx4 pa reko da i to probam, dostava zvala u petak ali nisam mogo preuzet pa moram čekat ponedjeljak

 

sad kad sam to već uzeo, svrbi me džep da svoj i5 6600k zamjenim za i7 6700k uz nadoplatu ali to ovisi o iznosu nadoplate

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Zašto ne za 7700k koji je bolji kloker?

14 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
exer1234 kaže...

 Najbolje od svega je sto mu je pasta promjenila Phenoma u Athlona 😂

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
7 godina
odjavljen
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

zato što je 7700k skuplji a i ne igra mi uloga 100-200mhz, držao bih ga na 4.5ghz, meni dovoljno

 

predatora sam uzeo iz znatiželje, vjerovatno će kasnije u prodaju

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?
Haha da... zato svi auti koriste zracno hlađenje umjesto vodenog. Hahaha a teorije majko mila
9 godina
offline
Re: Koji CPU cooler kupiti?

Nemojte stat.bas je zabavno
A ovi sta traze cpu hladnjake molio bi da se maknu iz teme da se mogu neometano posvetiti cerekanju

Believe Those Who Are Seeking the Truth doubt Those Who Find It!
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.10.2017 15:30 (Hrvoje.RH).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji CPU cooler kupiti?

Ima li što zanimljivije od NHD15, bar u najavi ako ne prodaji? Već godinama je na tronu i nitko ju ne dira.

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice