Napredni Quiz PHP/JavaScript ... ?

poruka: 4
|
čitano: 1.032
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Napredni Quiz PHP/JavaScript ... ?

Postovani korisnici BUG foruma,

 

Voleo bih sa vama da obradim jednu temu na nivou brainstorminga. Naime, nov sam u svetu programiranja i hteo bih da se upetljam malo vise. Nekakve osnove oko OOPa imam, ali daleko da sam guru. Problem je sledeci:

 

Treba da razvijem quiz koji ce biti CMS platforma (registracija korisnika, admini, uredjivaci pitanja i odgovora).

  • Korisnici se mogu registrovati ili ulogovati
  • nakon procitanog uputstva moze se pristupiti kvizu sa tajmerom (gde tajmer automatski ztaustavlja i prosledjuje rezultate adminu)
  • mora se obratiti paznja na bezbednost (u smislu, ne izlaziti iz fokusa ekrana, podaci korisnika,...)
  • kreiranje izvestaja od strane administratrora i slanje na mail korisniku
  • statisticka obrada resenja kviza (ovo moze i kasnije da se ubaci kao modul neki)

 

admin deo

  • upravljanje korisnicima
  • upravljanje pitanjima i odgovorima (tip pitanja je odaberi 1 ili vise odgovora, gde pitanja mogu biti multimedijalana)
  • export rezultata

 

Ovo je ukratko ideja koju imam sta se treba obuhvatiti. Voleo bih sa vama da razmenimo misljenja kako pristupiti resenju.

  • Da li razviti sve od nule (sto ce trajati u mom slucaju malo duze), 
  • Koristiti neki gotov CMS i raditi na pluginu (koji cms? da li znate neki cms sa slicnim resenjem koje se moze malo urediti?)
  • da li pristupiti istrazivanju gotovog resenja (naleteo sam samo na neke ozbiljne projekte koji kostaju 600€ + po licenci)

 

Svaka ideja, resenje, predlog je dobrodosao. Moram se unapred zahvaliti svima.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.6.2018 9:50 (php_pocetnik).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Napredni Quiz PHP/JavaScript ... ?

Ako ti je cilj ucenje onda kreni od nule. Tako ces dobiti znanje o tehnologiji, principima, konceptima, najboljoj praksi...

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.6.2018 12:14 (Nilturion).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Napredni Quiz PHP/JavaScript ... ?
Nilturion kaže...

Ako ti je cilj ucenje onda kreni od nule. Tako ces dobiti znanje o tehnologiji, principima, konceptima, najboljoj praksi...

 Postovani,

 

U svakom slucaju hvala na odgovoru, ali nije mi cilj samo ucenje, vec bih voleo da se malo pozabavimo temom, inace spadam u tip learning by doing. Kao sto sam pomenuo, dobrodosao bi bilo kakav predlog vezan za korake realizacije.

 

da li se opredeliti za neki CMS pa odatle krenuti dalje,

ukoliko ne, kako pristupiti koracima planiranja (recimo po nekim blokovima, modulima, kako god se to definisalo pojmovno)

...

 

 

pozdrav

14 godina
neaktivan
offline
Napredni Quiz PHP/JavaScript ... ?

Projekt nije toliko zahtjevan i ako ti je stalo da nesto naucis, kreni od nule. Tako ces najbolje nauciti.

 

Moja sugestija ti je, kao što si krenuo, prvo opisati projekt tekstom pomocu user storya. (https://www.mountaingoatsoftware.com/agile/user-stories)


Kad shvatiš što ti sve treba, baci se na dizajn baze. Skiciraj kako bi trebale izgleda sve potrebne tablice i definiraj potrebne relacije. Naravno, baza u ovoj fazi nije finalno definirana i u tijeku razoja moze doci do promjena. Ako koristis neki ORM, to je najmanji problem.

 

Nakon toga definiraj kako bi trebao izgledati tvoj API. Tekstom si opisi sve metode, koje parametre primaju i što tocno vracaju nazad. Sljedeci korak je implementacija tog API-a i testiranje (barem koristeci Postman, ako ne zelis sam pisati testove).

Kad ti je API gotov, baci se lagano na frontend. Odluci hoces li sam raditi frontend, koristiti bootstrap ili neku gotovu bootstrap temu, onako kako mislis da ti je najbolje. Ja bi prvo napravio kostur cijele stranice, vizualizaciju, te potom uredio komunikaciju s API-jem.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice