Firme koje se bave elektronikom u Hrvatskoj

poruka: 15
|
čitano: 4.047
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Firme koje se bave elektronikom u Hrvatskoj

Ne znam da li ima slicna tema ali cijenio bih za pomoc.

 

Naime ubrzo zavrsavam faks smjer elektronika (ako sve bude teklo u redu u 9 misec postajem magistar). E sad kako je praksa u  firmama nepostojeca najveci problem je sto ne znam kako izgleda moj posao (u mojoj struci) te bih zamolio ako znate imena firmi koje se bave elektronikom da ih napisete. Iskljucivo me zanima doci do podatka sto je zapravo u opisu mog posla ukoliko se zelim zaposliti u takvoj firmi (dakle u svojoj struci) 

 

Hvala

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Firme koje se bave elektronikom u Hrvatskoj

Kako misliš da ne znaš što ti je posao? Kako si onda upisao to što jesi? Valjda znaš što si sve prošao kroz školovanje, pa shodno tome znaš što znaš. A raspon znanja ti je pretpostavljam velik jer elektronika je na neki način naš život tj. nalazi se svugdje oko nas i kompleksna je manje-više (posebno ono što si učio pretpostavljam).

14 godina
neaktivan
offline
Firme koje se bave elektronikom u Hrvatskoj

U tome i je stvar. Primjer, imali smo elektronicke sklopove kao predmet. Jedna je stvar ono sta ucimo na faksu. Znan ja pripoznat i rjesit pojacalo u spoju ZE, ZC ili ZB. Ili rjesit zadatak s operacijskim pojacalom i njegove najvaznije karakteristike. Znan ja i cemu sluzi dioda...... Ali kad vama nitko ne kaze di se zapravo koristi operacijsko pojacalo e onda je stvar drukcija. Ko i programiranje. Jedno je ucit napisat niz ili takve banalne zadatke. Mozda zvuci grubo moje pitanje i ostavlja puno drugih pitanja otvorenih ali me zanima sta bi unekoj firmi rekli da napravim. Iz nule nesto projektirat i nacrtat u nekom PCB programu?

Nadan se da shvacas u kojem je smjeru moje pitanje ali mozda se ja ne izrazavm bas dobro.

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Firme koje se bave elektronikom u Hrvatskoj

Pitao si izuzetno široko pitanje na koje ćeš odgovor dobiti tek kada dođeš na razgovor za posao. Svaka firma ima svoje specifičnosti i područje djelovanja. Nije isto jel ćeš završiti kao prodajni inženjer, servisni inženjer, razvojni dio itd. itd. 

U razvoju najčešće djeluješ unutar tima gdje je svaki pojedinac zadužen za dio. To može, ali ne mora biti tako. 

 

Najbolje za pripremu da odeš na moj posao ili/i burza rada. Pogledaj poslove koje se nude za VSS. Za svaki posao će ti stajat kratak opis i "Potrebna znanja". Recimo piše "Simatic PLC" i potrebno iskustvo.

Uz svaki oglas piše ime firme. odi na njihov web i prikupi informacije. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.2.2016 20:53 (hrastro).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Firme koje se bave elektronikom u Hrvatskoj

Dakle, obrazovanje je u velikom k? Shvaćam jer u biti, čovjek kada izađe iz škole ima vrlo često slabo praktično znanje. Što se tiče tvog pitanja, pa ovisi gdje se zaposliš, a pri zapošljavanju uvijek gledaš što je firma navela da traži od budućeg člana i kolege tj. navedu što ga sve čeka.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Firme koje se bave elektronikom u Hrvatskoj
Svjestan sam da se razlicite firme bave svaka svojin podrucjem. I makar jedanput na dan posjetim moj-posao i posao. hr stranicu ali ne nalazin te firme. Sve se svodi na developere. I to traze po par programskih jezika. Oglasi nemaju bas veze sa zdravin razumom. Jer ka ste je moj prijatelj reka ako od mene traze poznavanje jave, c, c++, php, html, css, mysql i joss par programa a ja to znan onda nebi radia za nekog i 6000kn nego bi ima svoju firmu. Ugl skretanje s teme. Zato i pitam da li znate ime firme da odem na njihovu stranicu i vidim cime se bave.
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Firme koje se bave elektronikom u Hrvatskoj

LED Elektronika

http://www.fer.unizg.hr/zivot/ponuda_poslova?@=2i44k#news_10179

 

Pogledaj jos i Koncar, Ericsson...

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.2.2016 21:39 (1domagoj1).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Firme koje se bave elektronikom u Hrvatskoj

Knjiga u ruke tj. youtube kanal i počni programirati :p

Ja sam napravio nekoliko Android aplikacija i to sam stavio u CV. Ako znaš programirati u jednom jeziku, znati ćeš logiku i drugih jezika. 

Nabavio par mikroupravljača i razvio par projekata... opet je završilo u CV-u

Ako ništa drugo, time ćeš pokazati da želiš učiti! Inženjer se uči cijeli život. 

 

Nađi područje koje te zanima i  dok čekaš na novi posao, samostalno uči zanat. Konkurencija je žestoka! 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Firme koje se bave elektronikom u Hrvatskoj
kagu kaže...

Ne znam da li ima slicna tema ali cijenio bih za pomoc.

 

Naime ubrzo zavrsavam faks smjer elektronika (ako sve bude teklo u redu u 9 misec postajem magistar). E sad kako je praksa u  firmama nepostojeca najveci problem je sto ne znam kako izgleda moj posao (u mojoj struci) te bih zamolio ako znate imena firmi koje se bave elektronikom da ih napisete. Iskljucivo me zanima doci do podatka sto je zapravo u opisu mog posla ukoliko se zelim zaposliti u takvoj firmi (dakle u svojoj struci) 

 

Hvala

 Prijatelju moj, džabe ti studiraš kad neznaš šta studiraš i šta te zanima. Ajme nama sa takvim kvazi inženjerima. Studirati nešto 5 (ili više godina) i neznati što me zanima odnosno što sam u stanju raditi nakon toliko godina studiranja je ravno bacanju tih 5 godina u vitar - Džabe ti diploma rode ....

13 godina
offline
Re: Firme koje se bave elektronikom u Hrvatskoj
kagu kaže...

Ne znam da li ima slicna tema ali cijenio bih za pomoc.

 

Naime ubrzo zavrsavam faks smjer elektronika (ako sve bude teklo u redu u 9 misec postajem magistar). E sad kako je praksa u  firmama nepostojeca najveci problem je sto ne znam kako izgleda moj posao (u mojoj struci) te bih zamolio ako znate imena firmi koje se bave elektronikom da ih napisete. Iskljucivo me zanima doci do podatka sto je zapravo u opisu mog posla ukoliko se zelim zaposliti u takvoj firmi (dakle u svojoj struci) 

 

Hvala

 

 

Pretpostavljam da si na sveučilišnom studiju, a ne stručnom?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Firme koje se bave elektronikom u Hrvatskoj

Napisao ti je da postaje magistar ergo na sveučilišnom je. Da je na stručnom išao bi na specijalizaciju a ne na diplomski i ne bi bio magistar.

13 godina
offline
Re: Firme koje se bave elektronikom u Hrvatskoj
tranzistor576 kaže...

Napisao ti je da postaje magistar ergo na sveučilišnom je. Da je na stručnom išao bi na specijalizaciju a ne na diplomski i ne bi bio magistar.

 pitanje je bilo retoričko.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Firme koje se bave elektronikom u Hrvatskoj

Ja sam na stručnom studiju elektrotehnike na FESBu u Splitu i iskreno ... nema neke pretjerane razlike što se studija tiče. Pitanje je samo kako poslodavci gledaju na nas koji završavamo 3 godine stručnog studija ... Jer u normalnom svijetu svi su jednako cijenjeni i podjednako su podjeljeni u različite smjerove ove grane industrije. Dok u apsurdistanu zvanom RH su na cijeni samo oni sa preddiplomskog sveučilišnog studija prepoznati kao Bogovi i batine 'što se praktičnog znanja tiče, prepoznat ćete da iz sarkazma pričam jer znam da dobrih 46 % ne zna pravilno spojiti ampermetar a o watmetru da ne govorim, ali hej nije da cjepidlačim....         

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.3.2016 22:41 (tranzistor576).
13 godina
offline
Firme koje se bave elektronikom u Hrvatskoj

u Hr:

- sveučilišni studij - čitali su kako se gradi zid

- stručni studij - gradili su zid

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Firme koje se bave elektronikom u Hrvatskoj
Darko1983 kaže...

u Hr:

- sveučilišni studij - čitali su kako se gradi zid

- stručni studij - gradili su zid

 

 

 u Hr:

- NKV - bojaju tunele
- SSS - bojaju tunele

- VŠS - bojaju tunele

- VSS - bojaju tunele ...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice