AMD FX-6300 smanjuje frekvenciju rada?

poruka: 19
|
čitano: 3.443
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
AMD FX-6300 smanjuje frekvenciju rada?
Pozdrav,

Ranije sam pisao o cudnim FPS dropovima koji su mi se desavali i mislim da sam nasao uzrok. Ukljucio sam AMD Overdrive i primjetio da svaki put kada mi padne fps frekvencija procesora padne sa 3.5 Ghz na 1.4 Ghz. Termalna margina bude na oko 20 tada što sam čuo da je i više nego dobro. Ne znam šta da radim, pokušao sam gasiti CoolnQuiet i nije uspjelo. Ugasio sam CPU Throttling ali ni to nije dalo rezultat.
Svi savjeti su dobrodosli.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
AMD FX-6300 smanjuje frekvenciju rada?

Pa nema ništa loše u tome da spušta frenkvenciju, manja potrošnja, zagrijavanje... (vjerojatno nije uzrok fps dropova)

Koju matičnu ploču imaš?

Npr. moj i5 spušta frenkvenciju na 800 mhz i sve radi sasvim normalno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2017 7:30 (pqweasdyxc).
Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX-6300 smanjuje frekvenciju rada?
Shvatam da nije loše da spušta frekvenciju dok nije pod load. Ali spušta tokom stability testa, tokom igre. To je uzrok fps dropova, gledao sam i bas svaki put kada mi je pao fps, frekvencija mi je pala sa 3.5 Ghz na 1.4 ghz.. Znam da coolnquiet spušta kada CPU nije pod heavy load, ali ovo je usred 100% load (stability test) i u sred igre.
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX-6300 smanjuje frekvenciju rada?
A matična ploča je asrock 960gm-vgs3 fx. Ništa nisam OC, a kuler na cpu nije stock, već Thermaltake Contac 16.
14 godina
offline
Re: AMD FX-6300 smanjuje frekvenciju rada?

Skini HW Monitor i pogledaj točne temperature kad igraš, zvuči kao da se pregrijava pa spusti frekvenciju da se ohladi.

9 godina
offline
AMD FX-6300 smanjuje frekvenciju rada?

Skoro pa sigurno je do matične, ta matična je za procesore fx 4xxx serije.

Gašenje CnQ i svih tih stvari ne pomaže jer ploča jednostavno ne može održati tu frenkvenciju.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD FX-6300 smanjuje frekvenciju rada?
pqweasdyxc kaže...

Skoro pa sigurno je do matične, ta matična je za procesore fx 4xxx serije.

Gašenje CnQ i svih tih stvari ne pomaže jer ploča jednostavno ne može održati tu frenkvenciju.

 Na službenoj stranici piše da podržava sve procesore FX serije do 8370?

9 godina
offline
Re: AMD FX-6300 smanjuje frekvenciju rada?
rocker55555 kaže...
pqweasdyxc kaže...

Skoro pa sigurno je do matične, ta matična je za procesore fx 4xxx serije.

Gašenje CnQ i svih tih stvari ne pomaže jer ploča jednostavno ne može održati tu frenkvenciju.

 Na službenoj stranici piše da podržava sve procesore FX serije do 8370?

 Da, podržava, ali ne radi sve kako treba.

Da na tu ploču stavi taj fx 8370 teško da bi uopće mogao održati stock takt.

16 godina
odjavljen
offline
AMD FX-6300 smanjuje frekvenciju rada?

Matična. Nema "snege" za opterčeni FX. Grije se fazna regulacija pa spušta klokove.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX-6300 smanjuje frekvenciju rada?

Ali mi se ovo prije nije dešavalo ? Normalno sam igrao i League i cs go bez fps dropova.

 

Na HWMonitor ima više vrijednosti za temperature pa sam vam uslikao sve.

13 godina
offline
Re: AMD FX-6300 smanjuje frekvenciju rada?
Pa slikaj temperature pod loadom,a ne idle
robimarko@gmail.com
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX-6300 smanjuje frekvenciju rada?

Max temperatura je temperatura koja je bila pod load.

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX-6300 smanjuje frekvenciju rada?

Slikao sam ponovo, ovaj put direktno pod load. Niti jednom nisam imao FPS drop jer mi CPU clock nije pao. U slikama na odgovoru prije se vidi da je minimum cpu clock bio 1400, te se javio fps drop. Sada je minimum CPU clock 3500, i fps dropova nije bilo.


13 godina
offline
Re: AMD FX-6300 smanjuje frekvenciju rada?

 Bilo bi dobro da popuniš Moj PC da sve lijepo vidimo. Slažem se s kolegama, ta ploča je "preslaba" za te FX-ove. Ono što bi preporučio je promijena ploče jer ih ima sigurno dobrih i povoljnih za AM3+ za nekih 300 - 400kn. Ako baš ne možeš onda je preporuka da pošteno undervoltaš CPU jer vidim da mu ploča daje oko 1.3V a na tom stock clocku može raditi sigurno i sa manje što će onda rezultirati manjim "opterećenjem" na ploču.

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX-6300 smanjuje frekvenciju rada?
itomic009 kaže...

 Bilo bi dobro da popuniš Moj PC da sve lijepo vidimo. Slažem se s kolegama, ta ploča je "preslaba" za te FX-ove. Ono što bi preporučio je promijena ploče jer ih ima sigurno dobrih i povoljnih za AM3+ za nekih 300 - 400kn. Ako baš ne možeš onda je preporuka da pošteno undervoltaš CPU jer vidim da mu ploča daje oko 1.3V a na tom stock clocku može raditi sigurno i sa manje što će onda rezultirati manjim "opterećenjem" na ploču.

 Popunio sam Moj PC.

 

Zar je moguće da je problem u matičnoj kada je oko godinu, godinu i pol sve radilo normalno? Zar ne bi problem bio od početka da matična ne može podržati procesor?

13 godina
offline
Re: AMD FX-6300 smanjuje frekvenciju rada?

 A računaj da je sada i oko 35C vani, ne znam koliko je kod tebe u sobi, ali ako nisi klimatiziran onda je puno . Probaj recimo u BIOS-u učitat početne postavke pa vidi onda.

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD FX-6300 smanjuje frekvenciju rada?

Već jesam, isti problem :/

13 godina
neaktivan
offline
AMD FX-6300 smanjuje frekvenciju rada?

Izgleda da sam riješio problem.. Resetovao postavke u BIOS-u na default (3ći put već) i od tada nemam fps dropove.. Vidjeti ću da li će ostati ovako.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
AMD FX-6300 smanjuje frekvenciju rada?

Izgleda da nije popravljeno.. Opet mi pada fps. Kako da provjerim u cemu je problem? Kako da testiram da li je problem u pregrijavanju?? Kada očitavam temperature u amd overdrive pokazuje da imam još 30°C prostora do kada će CPU početi da throttle..  Tako da pretpostavljam da nije problem u temperaturama?

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice