Boot traje predugo

poruka: 4
|
čitano: 812
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Boot traje predugo

Znači sljedeće, testirao sam cpu i ploču i sve je bilo normalno. Onda sam spojio grafu i kad upalim komp onaj prvi logo screen što se pojavi (gdje uglavnom piše proizvođač ploče) stoji tako 30ak sekundi i tek onda prođe dalje i podigne se windows. Ne mogu ući u BIOS ni ništa, dok kad izvadim grafu taj screen makne se nakon 2 sekunde i dozvoljava mi ući u bios.

 

Grafa dalje radi normalno, osim što kod instalacije drivera i nakon restarta nije sam namjestio optimalnu rezoluciju nego sam morao ručno. U igrama radi normalno, a i na drugo ploči nema nikakvih problema.

 

Netko imao sličnih problema?

 

EDIT: Flashanje biosa riješilo problem, mogao sam i pretpostaviti al ok...

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.1.2017 22:17 (SnakeST).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Boot traje predugo

A koja je ploča bila  u pitanju?

10 godina
offline
Re: Boot traje predugo

hmm izgleda da sam slucajno pobrisao kod editiranja, bio sam napisao...

 

Ploča je Gigabyte GA-Z77-D3H a grafa Gigabyte GTX 660 OC 2GB Windforce. Mada mislim da grafa nije bitna, vjerojatno je isti slučaj sa svim sličnim i novijim grafama.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Boot traje predugo

""Tom’s Hardware Germany seem to have caught MSI red handed, overvolting the GPUs on the GTX 660 Ti and GTX 670 Ti Power Edition boards (Google Translate) to achieve a higher and longer lasting GPU boost state by basically circumventing the PWM controller. In other words, MSI was cheating.

Perhaps no one would ever have known if it hadn’t been for one side effect. The increased voltage can cause the system to refuse to POST.!""

 

Evo ovo sam nasao na drugom forumu i tice se tvoje graficke kartice. Neki govore da bi resetiranje BIOSa ili UEFIja pomoglo , ali cini mi se da je cijela serija GTX660 tvornicki defektna , ako je za vjerovati Njemackim hakerima.

brix mo
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2017 15:21 (brixmo).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice