Memtest - testiranje RAM memorije - how to

poruka: 44
|
čitano: 75.441
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
odjavljen
offline
Memtest - testiranje RAM memorije - how to

na drugom kompu radi s usba. i napominjem da su na oba kompa win instalirani preko usb-a, tak da ocito boot sljaka. al mi nije jasno zakaj taj memtest nece pokrenut?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Memtest - testiranje RAM memorije - how to
Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Memtest - testiranje RAM memorije - how to

sad sam probao i na taj nacin, javlja istu poruku

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Memtest - testiranje RAM memorije - how to
Jel funkcionira i za ddr4
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Memtest - testiranje RAM memorije - how to
loky4i4 kaže...
Jel funkcionira i za ddr4

Ne vidim razloga zašto ne bi. Možda neće prepoznati neke karakteristike memorije ili štoveć, ali testiranje ispravnosti memorije bi trebalo raditi, jer je tu riječ samo o memorijskim adresama i sadržaju na tim adresama.

14 godina
offline
Re: Memtest - testiranje RAM memorije - how to
mbaksa kaže...
loky4i4 kaže...
Jel funkcionira i za ddr4

Ne vidim razloga zašto ne bi. Možda neće prepoznati neke karakteristike memorije ili štoveć, ali testiranje ispravnosti memorije bi trebalo raditi, jer je tu riječ samo o memorijskim adresama i sadržaju na tim adresama.

 da prepoznao je kao ddr3 ,pass: 2 nakon 1.15h nije mi se više dalo čekati ,mislim da je to oke 

16 godina
moderator
online
Re: Memtest - testiranje RAM memorije - how to
loky4i4 kaže...
mbaksa kaže...
loky4i4 kaže...
Jel funkcionira i za ddr4

Ne vidim razloga zašto ne bi. Možda neće prepoznati neke karakteristike memorije ili štoveć, ali testiranje ispravnosti memorije bi trebalo raditi, jer je tu riječ samo o memorijskim adresama i sadržaju na tim adresama.

 da prepoznao je kao ddr3 ,pass: 2 nakon 1.15h nije mi se više dalo čekati ,mislim da je to oke 

Testiranje memorije se ne čeka.  Pokrene se nekad kad ne misliš biti za kompjuterom pa kad se vratiš on odradi više prolaza i ako je sve prošlo OK, onda je to to.

 

Ako ti je kompjuter posve stabilan i nemaš nikakvih problema u radu, onda ti je i taj jedan ispravan prolaz dovoljna indikacija da ti je s memorijom sve OK.

10 godina
offline
Memtest - testiranje RAM memorije - how to

Ja sam bez problema 8 passeva sa DDR4, funkcionira zasto ne

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Memtest - testiranje RAM memorije - how to

Pozz ljudi.Zelim si testirati ram sa memtestom i napravio sam sljedece.Skinuo sam(memtest86+-5.01.usb.installer).Instalirao ga na USB stick i restartao sam PC.Onda sam isao F12 da mi boota sa USB-a,ali svaki put mi napise NO bootable partition on table.Zna mozda netko dal se moze uopce na taj nacin i pokrenuti taj program sa F12?Posto imam plocu Gigabyte i tamo za 1st bootable device i 2nd bootable device gdje se mora mjenjati da bude dal citac ili hard,nema mi nigdje USB.a za izabrat.A ustekan je.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.1.2017 20:45 (Endymon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Memtest - testiranje RAM memorije - how to
Endymon kaže...

Pozz ljudi.Zelim si testirati ram sa memtestom i napravio sam sljedece.Skinuo sam(memtest86+-5.01.usb.installer).Instalirao ga na USB stick i restartao sam PC.Onda sam isao F12 da mi boota sa USB-a,ali svaki put mi napise NO bootable partition on table.Zna mozda netko dal se moze uopce na taj nacin i pokrenuti taj program sa F12?Posto imam plocu Gigabyte i tamo za 1st bootable device i 2nd bootable device gdje se mora mjenjati da bude dal citac ili hard,nema mi nigdje USB.a za izabrat.A ustekan je.

Formatiraj ga HP USB Disk Storage Format Toolom. Probaj i ovo.

Ako sve zakaže, uvijek imaš Plop.

11 godina
offline
Memtest - testiranje RAM memorije - how to

Evo.Uspio sam pokrenuti memtest i vrtio sam ga nekih sat vremena.Pisalo je na dnu da nije nasao nikakav error.E sad mene zanima koliko bi bilo najbolje da se vrti program?Imam 2x 4 GB rama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Memtest - testiranje RAM memorije - how to
Endymon kaže...

Evo.Uspio sam pokrenuti memtest i vrtio sam ga nekih sat vremena.Pisalo je na dnu da nije nasao nikakav error.E sad mene zanima koliko bi bilo najbolje da se vrti program?Imam 2x 4 GB rama.

 9 -11 prolaza bi bilo sasvim dovoljno, ostaviš preko noći da radi, ujutro pogledaš kakva je situacija.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
9 godina
offline
Memtest - testiranje RAM memorije - how to

Je li normalno da ovoliko traje? Ovaj Iterations zna biti drugaciji, recimo malorpije kad sam usao u dobu pisr 8. 

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Memtest - testiranje RAM memorije - how to
el.šef kaže...

Je li normalno da ovoliko traje? Ovaj Iterations zna biti drugaciji, recimo malorpije kad sam usao u dobu pisr 8. 

Da, pusti da kompletira Pass 8.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice