Monitor odlazi u power saving mode tokom igranja.

poruka: 8
|
čitano: 2.808
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Monitor odlazi u power saving mode tokom igranja.

    Tokom igranja neke zahtjevnije igre (10-15 min) monitor odlazi u power saving mode te je popraćen loop-anjem zvuka iz igre (taj zvuk nije čist nego više zvuči kao glitch-anje zvuka igra), tipkovnica ne radi no čini mi se kako svi ostali komponenti računala nastavljaju s radom. Pomicanjem miša računalo se ne budi.
      Ovo se počelo događati čak i kad nisam u nekoj igri već samo na internetu (facebook, youtube, reddit...). Prije par dana počelo se događati da se ekran smrzne, pocrni, te se nakon par sekundi vrati na normalan izgled no onda se pokazuje balončić s greškom "amd display driver stopped responding but has succesfully recovered".
      Svi driveri su updateani i računalo nebi smjelo gasiti display jer sam u opcijama za "turn off display" i "put computer to sleep" odabrao "never".
      Kada palim računalo upali se samo ventilator (barem tako mislim) a miš, tipkovnica, monitor itd. ne rade. Računalo se tada ne gasi pritiskom na gumb vec ga je potrebno iskljuciti iz struje, drugi pokusaj paljenja pocinje isto kao i prvi no onda nakon par sekundi zvuk iz kućišta postaje znatno glasniji te se pale ostale komponente računala.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Monitor odlazi u power saving mode tokom igran

meni se to dogadalo kad sam instalirao beta drivere. kako ati ima u svom control panelu opciju da automatski skine nove drivere, on skida i beta drivere (cega nisam bio svjestan) i sve dok nisam sam pobrisao sve drivere i instalirao ''stabilnu'' verziju imao sam problema. probaj to pa vidi dal ima pomaka

It's not who u are, it's who u know.
9 godina
neaktivan
offline
Monitor odlazi u power saving mode tokom igranja.

Hvala na savjetu, no nažalost ništa i dalje se gasi :(
Da li postoji šansa da je stvar u napajanju ? Mislio sam posudit od prijatelja pa vidjet. 

EDIT: problem rijesen, kabel od napajanja nije bio dobro ustekan. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.8.2014 18:06 (ChakRaz).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Monitor odlazi u power saving mode tokom igranja.

Da ne otvaram novu temu. Imam slican problem, kod igranaj FIFA-e 17 nakon 10 minuta mi se pali power saving mode. Imam radeon r9 200 seriju graficku, updejtao sam driver i opet isti problem. Koje jos opcije imam?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Monitor odlazi u power saving mode tokom igran
kukuriža kaže...

Da ne otvaram novu temu. Imam slican problem, kod igranaj FIFA-e 17 nakon 10 minuta mi se pali power saving mode. Imam radeon r9 200 seriju graficku, updejtao sam driver i opet isti problem. Koje jos opcije imam?

 Igraj bolje, očito je da igraš loše pa ni monitor to ne želi gledati. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
14 godina
offline
Monitor odlazi u power saving mode tokom igranja.

Probaj drugu igru, testiraj hardver nekim stress testom, moguće defektna grafika.

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Monitor odlazi u power saving mode tokom igranja.

Defektan GPU, problem u drajverima, nestabilan napon na (ako ne uspije instaliranjem drugog drajvera, pokušaj underclock GPU) GPU ili općenito. Možeš pokušati sa drugim napajanjem iako bih prije rekao da je već navedeno nego napajanje a posebno ako ti se do sada komp nije niti jednom restartao ili bile prisutne neke druge nepravilnosti koje nisi opisao

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Monitor odlazi u power saving mode tokom igran
Ista stvar mi se desava na istoj igrici I dns na novo instaliranom pesu18, najnoviji driveri za gtx 750ti ista stvar mi se desava I kad rollback na stare napravim🤔🙄
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice