Problem s tipkovnicom>zamjena slova

poruka: 21
|
čitano: 127.308
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Problem s tipkovnicom>zamjena slova

Prije nekoliko tjedana(mozda malo manje) na tipkovnici sam primjetio da kad pritisnem slovo ''z'' na kompu mi prikaze : ''y''. Isto je tako i sa slovima Š, Đ, Č, Ć, Ž prikazuje mi ih kao znakove: [, ], ;, ', \. Imam logitechovu tipkovnicu s novim driverima. Molim pomoc.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s tipkovnicom>zamjena slova
h_rca777 kaže...

Prije nekoliko tjedana(mozda malo manje) na tipkovnici sam primjetio da kad pritisnem slovo ''z'' na kompu mi prikaze : ''y''. Isto je tako i sa slovima Š, Đ, Č, Ć, Ž prikazuje mi ih kao znakove: [, ], ;, ', \. Imam logitechovu tipkovnicu s novim driverima. Molim pomoc.

pa jel ti se prebacilo na EN...vidi sliku

klikni HVALA, nije toliko teško!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s tipkovnicom>zamjena slova
odi u my computer, control panel, regional and language options, onda stisnes languages, details i tu izaberes croatian
15 godina
neaktivan
offline
Problem s tipkovnicom>zamjena slova

desni m klik na taj HR - settings - kyboard na croatian -to sve štima?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Problem s tipkovnicom>zamjena slova
stipica_zd kaže...
h_rca777 kaže...

Prije nekoliko tjedana(mozda malo manje) na tipkovnici sam primjetio da kad pritisnem slovo ''z'' na kompu mi prikaze : ''y''. Isto je tako i sa slovima Š, Đ, Č, Ć, Ž prikazuje mi ih kao znakove: [, ], ;, ', \. Imam logitechovu tipkovnicu s novim driverima. Molim pomoc.

pa jel ti se prebacilo na EN...vidi sliku

Hvala ... to nisam ni skužio :D

Problem rješen!!! sad se moram opet naviknit na ono staro. 

*-*...Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis :D
13 godina
offline
Problem s tipkovnicom>zamjena slova

to se i meni dogada, recimo kad stisnem slovo z, ispise mi se slovo y, ali kad je na hrvatskom a kad prebacim

na engleski onda mi je sve normalno kad kliknem slvo z, bude z, kad kliknem y, bude y, a na hrvatskom mi bude sve obrnuto,

kupio sam novu tipkovnicu saitek cyborg v7, zanima me dali to tako mora ili sto napraviti molim pomoc{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem s tipkovnicom>zamjena slova
fight kaže...

to se i meni dogada, recimo kad stisnem slovo z, ispise mi se slovo y, ali kad je na hrvatskom a kad prebacim

na engleski onda mi je sve normalno kad kliknem slvo z, bude z, kad kliknem y, bude y, a na hrvatskom mi bude sve obrnuto,

kupio sam novu tipkovnicu saitek cyborg v7, zanima me dali to tako mora ili sto napraviti molim pomoc{#}

Prebaci se u hrvatski u control panelu -.-

 

 

griješiti je ljudski al je osjećaj božanski
12 godina
protjeran
offline
Re: Problem s tipkovnicom>zamjena slova

dal tipkovnica ima HR ili EN layout?

 

ne kužim.. ak staviš na engleski.. veliš da sve normalno radi, pa di je onda problem?

The CAPS LOCK key is evil and must be destroyed
16 godina
offline
Problem s tipkovnicom>zamjena slova

Ako te ne mrzi, imaš Microsoft Keyboard Layout Creator, besplatno programče za pomoću kog lako možeš izmeniti neki postojeći layout kako tebi odgovara i zatim ga dodati u Windows.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem s tipkovnicom>zamjena slova
elwood kaže...

dal tipkovnica ima HR ili EN layout?

 

ne kužim.. ak staviš na engleski.. veliš da sve normalno radi, pa di je onda problem?

 

problem je u tome kad mi je tipkovnica na HR, onda mi slova recimo kad kliknem slovo y bude z, a kad kliknem slovo z bude y, e u tome je problem,a kad promjenim

u EN ond mi bude sve normalno,a kad sam imao staru tipkovnicu prije ove sve mi je na HR radilo normalno,a sad ne pa me zanima dali je to normalno ili ne?{#}

12 godina
neaktivan
offline
Problem s tipkovnicom>zamjena slova

Ljudi imam isti probl€m! ali m€ni i ovo slovo € dolayi kao e! i ostalo kao vama! sv€ sam stavi pod hr i dalj€ m€ yaj€bava

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
RE: Problem s tipkovnicom>zamjena slova

kod mene se je isti problem desio danas...samo kod mene na onoj plavoj traci nema one opcije hr.en...kako to vratit...

14 godina
offline
RE: Problem s tipkovnicom>zamjena slova
leptir-2014 kaže...

kod mene se je isti problem desio danas...samo kod mene na onoj plavoj traci nema one opcije hr.en...kako to vratit...

KLIK

8 godina
neaktivan
offline
Problem s tipkovnicom>zamjena slova

Poz prije par dana mi se pojavio problem s tipkovnicom.. Npr.. drzim slovo A par sec i tipkovnica mi pise to slovo jos 3 Sec Probao sam zamjeniti tipkovnicu ali nije upalilo moze li mi tko pomoci? Hvala 

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Problem s tipkovnicom>zamjena slova

imam problem slova wasd su na strelicama a strelice na wasd

 

sutej
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem s tipkovnicom>zamjena slova
piton2225 kaže...

imam problem slova wasd su na strelicama a strelice na wasd

 

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
7 godina
offline
Problem s tipkovnicom>zamjena slova

Imam tipkovnicu armaggeddon swiftspectra AK-333s i imam problem sa znakovima.
Ovo zy je u redu, ali ne rade mi dobro znakovi ispod f1,f2,f3... tipki.. 
npr ne mogu nikako kliknuti znak at iiti monkey, nije mi na slovu V kao svima, nego na broju 2, a to kad stisnem sa shiftom izbaci ovaj znak " .. To sam sada dala primjer za znak at jer mi on najvise treba kad npr upisujem email itd.. 

Dolje na zadnjoj slici se vidi da nemam ono sto bi trebalo pisati HR

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Problem s tipkovnicom>zamjena slova

To ti je inače alt gr (kod tebe function).

Monkey ti je @ (at).

Skini ovo:

https://sharpkeys.codeplex.com/

I poigraj se malo, ne sjećam se više kak to šljaka.

Ak ne radi onda se poigrat s Autohotkeyem.

Kruha i igala...
6 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s tipkovnicom>zamjena slova

Prije tjedan dana primjetio sam na tipkovnici , da kada pritisnem slovo "z" na PC mi prkaze slovo "y". Isto se dogadja sa slovima {:@} Imam logitech tipkovnicu.Molim pomoc 

Crnković
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Problem s tipkovnicom>zamjena slova
Win+Space tipka za promjenu tipkovnice
15 godina
offline
Re: Problem s tipkovnicom>zamjena slova
gatsby55 kaže...

Prije tjedan dana primjetio sam na tipkovnici , da kada pritisnem slovo "z" na PC mi prkaze slovo "y". Isto se dogadja sa slovima {:@} Imam logitech tipkovnicu.Molim pomoc 

 -promjenit raspored-layout.. npr usa-hr tj fizički su sve tipkovnice recimo QWERTY (usa) dok su naše (hr) QWERTZ .. prvi red slova, tipkaj po redu + pogledaj indikator jezika u systraju ako je vidljiv.. ako nije dodaj željeni jezik ili samo layout..

+ defaultno se za prebacivanje tipkovnicom-kraticom koriste shift+ctrl i moguće je slučajno prebaciti recimo tipkanjem ili u igri.. nije to slučajno kao greška nego je kratica-opcija. Da bi prebacivanje radilo moraju biti instalirana dva jezika ili layouta.. s jednim nema 'prebacivanja' kao ni vidljivog systraja-ikone..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.7.2022 14:59 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice