Total Commander

poruka: 35
|
čitano: 18.944
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Total Commander

Sorry ako na pogresnom mjestu pisem ali citao sam po netu da za prebacivanje fajlova je total commander super. 
Moj problem je slijedeci, imam laptop samo sto sam uzeo ssd i sada bih voleo da mi bude sve kao na onom starom , npr sve ikone da ostanu na istom mjestu fajlovi i slicno, posto mi je to office laptop, sada me interesuje da li sve fajlove sa starog hdd dok jos nisam diga win na ssd, mogu da napravim neki folder bckp i samo da skupim sve preko total commandera i prebacim na usb i nakon instaliran wina na novom disku samo prebacim sve fajlove na mesto gde treba bit ?

Nematzzz
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Total Commander
Nematz88 kaže...

Sorry ako na pogresnom mjestu pisem ali citao sam po netu da za prebacivanje fajlova je total commander super. 
Moj problem je slijedeci, imam laptop samo sto sam uzeo ssd i sada bih voleo da mi bude sve kao na onom starom , npr sve ikone da ostanu na istom mjestu fajlovi i slicno, posto mi je to office laptop, sada me interesuje da li sve fajlove sa starog hdd dok jos nisam diga win na ssd, mogu da napravim neki folder bckp i samo da skupim sve preko total commandera i prebacim na usb i nakon instaliran wina na novom disku samo prebacim sve fajlove na mesto gdje treba bit ?

 koji su windowsi u pitanju?

ako su win10 (zapravo program radi za sve verzije od xp-a na dalje) onda si skini program PC Transfer https://www.iobit.com/en/pctransfer.php pokreni ga i odaberi svoj user folder (i sve ostalo što želiš) i bekapiraj ga na usb ili externi hdd. nakon instalacije windowsa na ssd pokreni taj program ponovo i restore backup. trebali bi ti biti prebačeni svi fajlovi na istim mjestima na kojima su ti originalno bili. jedino ne prebacuje instalirane programe.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.5.2018 18:03 (Wolverine).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Total Commander

Win 10 , hvala. :)

Nematzzz
15 godina
online
Total Commander

-za klasične potrebe backupa, ne treba dodatni soft, tj tad se ovisi o tom softu (jer svaki radi u svom nativnom formatu..), jer win ima backup.. nema razloga ne koristiti ga. S druge strane, može svaki backup/arhiver ili filemanager.. jer im se mogućnosti prepliću (sve je to 'isto'..), tad juzer treba odabrati ono što je njemu zgodnije iz bilo kojeg razloga ali 'njegovog' razloga ne mog i sl.. npr sinkronozacija foldera.. i običan copy (ne ovisi se o restoreu tj trećem softwareu, licenca i sl.).

 

edit: ili ovako, za jednokratnu potrebu migracije podataka.. ne vidim smisao u korištenju nekog trećeg programa (ovisnost+licenca ako nije free), jer nakon obavljenog posla je recimo nepotreban, dok sam OS nudi dovoljno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.5.2018 22:25 (ihush).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Total Commander
ihush kaže...

 

edit: ili ovako, za jednokratnu potrebu migracije podataka.. ne vidim smisao u korištenju nekog trećeg programa (ovisnost+licenca ako nije free), jer nakon obavljenog posla je recimo nepotreban, dok sam OS nudi dovoljno.

 pctransfer je besplatan portabilan program i obavlja onaj posao koji je prije radio windows easy transfer koji je prije bio dio windowsa, no koji je maknut od win 8 pa na dalje jer microsoft gura one drive i čuvanje podataka putem njega. iako se može zaobilazno koristiti easy transfer, za to je potrebno prekopirati folder koji sadrži easy transfer program na izvorišno i na destinacijsko računalo, što je kompliciranije nego korištenje pctransfera jer treba se imati win 7 računalo sa kojeg se kopira taj folder i još odgovarajuću verziju (64bit ili 32bit). pctransfer je i microsoft preporučao kao zamjenu za easy transfer.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice