Windows 10 zastajkuje na zvijeri od racunala

poruka: 12
|
čitano: 1.895
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Windows 10 zastajkuje na zvijeri od racunala

Ovo je vise 2 u 1 problem, ali se oba dogadjaju nasumicno i bez nekakvog posebnog razloga:

1. Cijeli sistem se smrzne, cak se vise ni mis ne moze pomicati.

2. Cijeli sistem zastane na neko vrijeme, doduse mis se moze pomicati i neki procesi rade, ali ne mogu odmah npr. otvoriti/zatvoriti neki program. Nakon 20-ak sekundi sve se vrati u normalu.

Ako su potrebne specifikacije, navedene su u Moj PC (zadnji navedeni).

Btw to racunalo je staro tjedan dana.

Zasto se to dogadja i kako to rijesiti?

 

Hvala unaprijed na pomoci.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 zastajkuje na zvijeri od racunala

imaš HW ili SW problem. Kad ga otkloniš, sve će biti OK .. :) neovisno o zvijeri, naravno, ako koristiš kompatibilne stvari, postavke, ako nije struja i sl..

ostaje pitanje, kako? -otkrivanjem uzroka i eliminacijom. Lako :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Windows 10 zastajkuje na zvijeri od racunala

Kao sto kolega gore kaze, nesto ti pravi problem, a ta "zvijer" i bas nije zvijer kako ti mislis. Prije "zvijercica", i to prilicno zastarjela za danasnje pojmove. Mirisi mi na memoriju, istestiraj je, vadi plocice, koristi jednu po jednu pa probaj.

 

Osobno koristim Win 10 Pro i na poslu i kod kuce, i to na "krntijama" od PC-a, AMD APU neki dual core i 4 GB rama i sve ne da radi dobro, nego jednostavno leti. Jedva sam s Win 7 presao na Win 10, ali se nisam pokajao. Meni je 10 bas kao i sto je j ime kaze, za 10.

 
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Windows 10 zastajkuje na zvijeri od racunala

OK, kad nadjem vremena testiram sve.
Btw znam da nije to sad najjaca masina na svijetu, ali je to prilicno jako racunalo (barem sudeci po onome sto imaju drugi u mojoj okolici) i adekvatno je za ono za sto ga trebam.

I da, i meni je na laptopu Windows 10 letio, ali se usporio (naravno, kako Windowsi uobicavaju). No cudno mi je da bi Windowsi zastekavali na jacem racunalu (najjacem kojeg imam). Usput, to mi se dogadja samo na tom racunalu, nijednom drugom (a imam puuuuuuuuno slabijih).

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2017 22:11 (CppToast).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 zastajkuje na zvijeri od racunala

windows 10 .. windowsi, OS, 'lete' na svim računalima, ako je lete=rade, bez problema. Zvijer-snaga-resursi su samo za konkretne app (kao igre-fps).

tak da, pogrešno tumačenje, sve mora raditi 'letiti', glatko, na svakom računalu. Sve različito = problem (kojeg treba otkloniti).

Nije w10 čudo, svaki OS. Preduvijet je ispravana HW, odgovarajući SW (i očekivanja brzine-snage, realno prema hardwareu), znati kako to sve posložiti-podesiti. Sve ostalo/različito je kvar-problem-smeće..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Windows 10 zastajkuje na zvijeri od racunala
CppToast kaže...

Btw znam da nije to sad najjaca masina na svijetu, ali je to prilicno jako racunalo (barem sudeci po onome sto imaju drugi u mojoj okolici) i adekvatno je za ono za sto ga trebam.

 Nisi stavio matičnu ploču niti model SSDa - imam vrlo sličnu konfiguraciju na kojoj radim desetak sati dnevno i nemam opisanih problema...

8 godina
neaktivan
offline
Windows 10 zastajkuje na zvijeri od racunala

Malo sam istrazivao. Da se prvi problem dogodi moram imati otvoren Google Chrome i napraviti nesto banalno, npr. prikljuciti slusalice (svaki put je nesto drugo). Drugi se cesto dogadja kada tek podignem racunalo i otidjem nesto raditi. Sumnjam da je do hardvera iz ovih razloga.

EDIT: Stavio sam maticnu plocu u Moj PC

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.1.2017 12:02 (CppToast).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 zastajkuje na zvijeri od racunala
CppToast kaže...

Malo sam istrazivao. Da se prvi problem dogodi moram imati otvoren Google Chrome i napraviti nesto banalno, npr. prikljuciti slusalice (svaki put je nesto drugo). Drugi se cesto dogadja kada tek podignem racunalo i otidjem nesto raditi. Sumnjam da je do hardvera iz ovih razloga.

EDIT: Stavio sam maticnu plocu u Moj PC

 Poviri power options... http://www.bug.hr/forum/topic/tvrdi-opticki-diskovi/nvme-m2-ssd-critical-process-died-trakavica/246292.aspx?page=0&jumpto=5267195&sort=asc&view=flat 

Meni je to znalo radit blokiranje sustava, s tim da bi se meni sve znalo kompletno srusit... 

10 godina
offline
Windows 10 zastajkuje na zvijeri od racunala

Provjeri usage HDD/SSD-a nakon logiranja u win. Javi rezultat

Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 zastajkuje na zvijeri od racunala

Disk najvise koriste procesi System i avast! Service. 

8 godina
neaktivan
offline
Windows 10 zastajkuje na zvijeri od racunala

;)

 
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Windows 10 zastajkuje na zvijeri od racunala

Updateao sam Windowse i za sad sve radi. Ocito je nesto u Windowsima. Hvala svima na pomoci.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice