Ultimativna antivirus tema - P&O izdvojena tema

poruka: 48.436
|
čitano: 6.668.369
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

dugo sam se poznavao s ivicom u virtualnom svijetu i nemam što za reći osim ljudina u svakom pogledu.

neka mu je laka zemja

16 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Norton Antivirus 2014 besplatno, ako nitko nije stavio.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel. CyberPunk is my thing...
13 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Evo link za upute ako si želite namjestiti da vam malware kojeg testirate nemože otkriti da koristite VirtualBox (ili barem mu otežati otkrivanje), što je korisno ako želite pokrenuti malware koji vam ostane nakon skeniranja vreće (za testiranje realtime zaštite, BB ili čega već):

http://www.kernelmode.info/forum/viewtopic.php?f=11&t=3478

 

 

Inače instalirao sam Malwarebytes Anti-Exploit, čini se dosta lagan. Ne treba ništa namještati kada ga se instalira, install and forget.

 

Čitao sam na raznim stranicama o novim vrstama napada kojeg malware koristi za infekciju, recimo za exploit se koriste napredne tehnike koje se izvršavaju samo u memoriji i ne pišu ništa na hard disk, mogu zaobići neke AV pa čak i neke HIPS-ove ili anti-exec (pogotovo jer ne stvaraju novi exe prilikom exploita).Dobra stranica o exploitima: http://malware.dontneedcoffee.com/2014/08/angler-ek-now-capable-of-fileless.html

 

Malware sve više napreduje, naravno ovo je sve drive-by download, tako da je dosta samo posjetiti stranicu koja je zaražena, a znamo da i reklame na legitimnim stranicama mogu biti zaražene.

Nema nam druge nego pratiti trendove, koristiti mozak (kao uvijek) i slojevitu zaštitu 

01101110 01101010 01101111 01101110 01101010 01101001
10 godina
odjavljen
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Spyware Terminator obnovljen na 2015 verziju. UI isti kao i prije ne vidim baš neke promjene dok sam ga probavao na VM.

Moj forum : www.techstuff.icyboards.net
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Pozdrav, neznam da li je ovo prava tema da pitam ovo pitanje ili bi bilo bolje da otvorim zasebnu temu, pa evo, za početak ću ovdje pitati.

Frend mi je donesao laptop i rekao mi je da instaliram neki antivirus i pokrenem skeniranje ( užasno je spor laptop a on nema pojma o tome ništa pa je meni dao ). Išao sam instalirati Avast na brzinu kako bih mogao očistit kompjuter. Prije toga sam sve ostale antiviruse očistio pošto ih je imao dosta instaliranih pa su se vjerojatno međusobno blokirali. Poslije instalacije sam naišao na čudan problem. Niti jedan Avastov pozadinski servis nije bio uključen pa sam ga išao ručno uključiti, no pritiskom na tipku Riješi ili Pokreni ništa se ne događa. Isto tako, ne želi mi se uopće pokrenuti skeniranje računala ( prikazano na drugoj slici ). Probao sam ponovno pokrenuti računalo, no ništa.

Ako netko zna u čemu je problem, bio bih vrlo zahvalan. Hvala unaprijed!

nema zaštite nema zaštite
skeniranje skeniranje
Warbringer007 ( EUNE ), zasad ( EUW ) te moj brat Chomet ( EUNE ) BOSEVI FTW!
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Blizek kaže...

Pozdrav, neznam da li je ovo prava tema da pitam ovo pitanje ili bi bilo bolje da otvorim zasebnu temu, pa evo, za početak ću ovdje pitati.

Frend mi je donesao laptop i rekao mi je da instaliram neki antivirus i pokrenem skeniranje ( užasno je spor laptop a on nema pojma o tome ništa pa je meni dao ). Išao sam instalirati Avast na brzinu kako bih mogao očistit kompjuter. Prije toga sam sve ostale antiviruse očistio pošto ih je imao dosta instaliranih pa su se vjerojatno međusobno blokirali. Poslije instalacije sam naišao na čudan problem. Niti jedan Avastov pozadinski servis nije bio uključen pa sam ga išao ručno uključiti, no pritiskom na tipku Riješi ili Pokreni ništa se ne događa. Isto tako, ne želi mi se uopće pokrenuti skeniranje računala ( prikazano na drugoj slici ). Probao sam ponovno pokrenuti računalo, no ništa.

Ako netko zna u čemu je problem, bio bih vrlo zahvalan. Hvala unaprijed!

Za čišćenje virusa se ne koriste antivirusni programi nego anti-malware programi!!

 

Programi za čišćenje:

- Malwarebytes Anti-Malware

- HitmanPro

- Emsisoft Emergency Kit

- AdwCleaner

- Junkware Removal Tool

- RogueKiller

 

Prije skeniranja deinstaliraj Avast. Nije ni čudo što ne radi ako je računalo puno virusa.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2015 16:43 (Marko :D).
10 godina
odjavljen
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Blizek kaže...

Pozdrav, neznam da li je ovo prava tema da pitam ovo pitanje ili bi bilo bolje da otvorim zasebnu temu, pa evo, za početak ću ovdje pitati.

Frend mi je donesao laptop i rekao mi je da instaliram neki antivirus i pokrenem skeniranje ( užasno je spor laptop a on nema pojma o tome ništa pa je meni dao ). Išao sam instalirati Avast na brzinu kako bih mogao očistit kompjuter. Prije toga sam sve ostale antiviruse očistio pošto ih je imao dosta instaliranih pa su se vjerojatno međusobno blokirali. Poslije instalacije sam naišao na čudan problem. Niti jedan Avastov pozadinski servis nije bio uključen pa sam ga išao ručno uključiti, no pritiskom na tipku Riješi ili Pokreni ništa se ne događa. Isto tako, ne želi mi se uopće pokrenuti skeniranje računala ( prikazano na drugoj slici ). Probao sam ponovno pokrenuti računalo, no ništa.

Ako netko zna u čemu je problem, bio bih vrlo zahvalan. Hvala unaprijed!

 Skini FRST i spremi ga na desktop. Ako ne znaš koja je verzija Windowsa skini oba ,onaj koji radi je taj koji treba. Pokreni alat kao administrator, pojaviće se prozor ili Disclaimer,klikni Yes. Program će napraviti registry backup što traje nekoliko sekundi, klikni scan no prije toga ako nema kvačica na Addition stavi je, klikni Scan i program će generirati dva loga :  FRST.txt i Addition.txt koje ćeš mi poslati u PM pa ako bude tragova infekcije daću ti fix da popraviš to. Te logove možeš zipovati i staviti na zippyshare  , ako upload ne radi odaberi Old HTML Uploader. 

 

 

Moj forum : www.techstuff.icyboards.net
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2015 16:46 (Silwncer).
9 godina
odjavljen
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Što bi značilo Bitdefender Antivirus Free Edition, da, on jest besplatan, ali EDITION, što bi to značilo?

14 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
keyofdestiny13 kaže...

Što bi značilo Bitdefender Antivirus Free Edition, da, on jest besplatan, ali EDITION, što bi to značilo?

 Edition=izdanje 

BE HAPPY 要開心 : )
13 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

To je besplatna verzija bitdefendera, ostale se plaćaju.

 

Inače za micanje postojećih infekcija ja bih rekao prvo napraviti scan sa Malwarebytes Antimalware (maknuti kvačicu sa enable trial na kraju instalacije), pa onda sa drugima vidit jeli šta ostalo.

I ne zaboravite CCleaner.

Onda instalirati Avast i namjestiti postavke u njemu (isključiti zvukove, namjestiti da automatski instalira update programa bez da pita itd).

Nakon toga instalirati AdblockPlus ili uBlock Origin  (jedan od njih, addon za Firefox i Chrome), instalirati Bitdefender TrafficLight ili WOT (isto tako jedan od njih, također addon).

Namjestiti NortonDNS ili OpenDNS .

Možda i Malwarebytes Anti-Exploit na kraju.

 

Eh da, nebi bilo loše staviti i Secunia PSI koji će automatski updateati mnoge važne aplikacije, jer početnici ne brinu o tome i drže godinu dana stare verzije flash playera i ostalog softwarea, ne poznaju riječ update

01101110 01101010 01101111 01101110 01101010 01101001
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2015 22:44 (njonji).
9 godina
odjavljen
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Neki čudan problem sa Bitdefender-om.

Idem ono ja instalirat, sve je u redu, idem počet skenirat, kad ono smrzne mi se laptop,sve pocrni,ponovno ga upalim, zasad dobro, idem ponovno pokušat skenirat, kad ono ne mogu ništa napravit, samo kaže restart, ja to napravim, ali sve isto, ne mogu skenirati? Jel zna netko, u čemu bi bio problem?

 

16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Jesi se registrirao?

Pogledaj si malo LOG-ove od Windowsa (Event Viewer)

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.7.2015 0:35 (djigibao).
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Vidi se da nije logovan Bitdefender , treba preko emaila aktivirati pa restart a nekad i netreba, pa onda pusti neka odradi update do kraja pa scan. ali znaj scan ce prilicno trajati, nekad i satima.

blue sky
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.7.2015 1:01 (RUNNER).
10 godina
odjavljen
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Ja ću pomagati kolegi oko zaraze tako da neka sluša mene što ja kažem, ima tu mnogo posla .

10 godina
odjavljen
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Problem uspješno sređen a kolega ima čisto računalo 

Pružanje besplatne pomoći pri uklanjanju virusa
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Test sigurnosti

"Alat je programirala i osmislila kompanija F-Secure, koja se odavno pozicionirala kao iznimno ozbiljan igrač na području računalne sigurnosti. Princip je vrlo jednostavan, alat nazvan F-Secure Router Checker će analizirati vašu mrežu, s naglaskom na DNS (Domain Name System) koji je najčešća meta napada i najčešće se koristi da se ugrozi sigurnost mrežnih protokola i sustava u cjelini. U ekspresno kratkom roku će se analizirati stanje vašeg routera, nije potrebna nikakva administratorska zaporka, test možete pokrenuti s bilo kojeg uređaja koji je spojen na lokalnu mrežu i nakon što završi ispisat će vam "presudu" sa svim relevantnim parametrima vaše mreže."

 

F-Secure Router Checker (Test)

16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Stux kaže...

Test sigurnosti

"Alat je programirala i osmislila kompanija F-Secure, koja se odavno pozicionirala kao iznimno ozbiljan igrač na području računalne sigurnosti. Princip je vrlo jednostavan, alat nazvan F-Secure Router Checker će analizirati vašu mrežu, s naglaskom na DNS (Domain Name System) koji je najčešća meta napada i najčešće se koristi da se ugrozi sigurnost mrežnih protokola i sustava u cjelini. U ekspresno kratkom roku će se analizirati stanje vašeg routera, nije potrebna nikakva administratorska zaporka, test možete pokrenuti s bilo kojeg uređaja koji je spojen na lokalnu mrežu i nakon što završi ispisat će vam "presudu" sa svim relevantnim parametrima vaše mreže."

 

F-Secure Router Checker (Test)

 

Stavljen Open Dns, provjera nije uspijela

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
djigibao kaže...
Stux kaže...

Test sigurnosti

"Alat je programirala i osmislila kompanija F-Secure, koja se odavno pozicionirala kao iznimno ozbiljan igrač na području računalne sigurnosti. Princip je vrlo jednostavan, alat nazvan F-Secure Router Checker će analizirati vašu mrežu, s naglaskom na DNS (Domain Name System) koji je najčešća meta napada i najčešće se koristi da se ugrozi sigurnost mrežnih protokola i sustava u cjelini. U ekspresno kratkom roku će se analizirati stanje vašeg routera, nije potrebna nikakva administratorska zaporka, test možete pokrenuti s bilo kojeg uređaja koji je spojen na lokalnu mrežu i nakon što završi ispisat će vam "presudu" sa svim relevantnim parametrima vaše mreže."

 

F-Secure Router Checker (Test)

 

Stavljen Open Dns, provjera nije uspijela

Isto je i kod mene. Kada koristim Amisove DNS, sve je ok.

8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Molim za nekoga za savjet, što učiniti ako Avast ne želi skenirati računalo, pokušala sam ga reinstalirati, u međuvremenu napravila restart nekoliko puta, ali svaki put kada zatražim skeniranje pri pokretanju računala ono ponovo učita Windows (7)? Možda napraviti bootabilni cd ili usb sa antivirusnim programom da ga natjeram da skenira prije učitavanja sustava? Kako to funkcionira? Hvala

13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
DiVanzemaljac kaže...

Molim za nekoga za savjet, što učiniti ako Avast ne želi skenirati računalo, pokušala sam ga reinstalirati, u međuvremenu napravila restart nekoliko puta, ali svaki put kada zatražim skeniranje pri pokretanju računala ono ponovo učita Windows (7)? Možda napraviti bootabilni cd ili usb sa antivirusnim programom da ga natjeram da skenira prije učitavanja sustava? Kako to funkcionira? Hvala

Kako si točno deinstalirala Avast? Preko Control Panela ili pomoću Avast! Uninstall Utilityja?

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.7.2015 15:52 (Marko :D).
10 godina
odjavljen
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
DiVanzemaljac kaže...

Molim za nekoga za savjet, što učiniti ako Avast ne želi skenirati računalo, pokušala sam ga reinstalirati, u međuvremenu napravila restart nekoliko puta, ali svaki put kada zatražim skeniranje pri pokretanju računala ono ponovo učita Windows (7)? Možda napraviti bootabilni cd ili usb sa antivirusnim programom da ga natjeram da skenira prije učitavanja sustava? Kako to funkcionira? Hvala

 Je li program pravilno deinstaliran ?

 

Deinstalacijska procedura mora biti sljedeća :

 

Pritisni Win tipku + R istovremeno i upiši u polje appwiz.cpl . Nađi Avast na listi, označi ga i klikni Uninstall. Nakon deinstalacije obavezno uradi restart.

 

Nakon toga skini Uninstall Utility, pokreni kao Administrator i sačekaj da program odradi svoje.Restartuj računalo.

 

Ponovo pokreni instalaciju Avasta.

Pružanje besplatne pomoći pri uklanjanju virusa
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Hvala na odgovorima, napravit ću deinstalaciju kako ste mi preporučili, napravila sam i rescue disk na usb pa pokušati počistiti na taj način 

10 godina
odjavljen
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
DiVanzemaljac kaže...

Hvala na odgovorima, napravit ću deinstalaciju kako ste mi preporučili, napravila sam i rescue disk na usb pa pokušati počistiti na taj način 

 Ne treba, uradi šta sam ti ja rekao i radiće

Pružanje besplatne pomoći pri uklanjanju virusa
8 godina
neaktivan
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

i još : dali taj uninstall utility vrijedi općenito za deinstalaciju antivirusnih programa i što on točno radi?

10 godina
odjavljen
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
DiVanzemaljac kaže...

i još : dali taj uninstall utility vrijedi općenito za deinstalaciju antivirusnih programa i što on točno radi?

 On je samo za Avast! . On briše drivere,mape,datoteke i sve vezano za Avast!. Za ostale antiviruse imaš Antivirus Remover  .

Pružanje besplatne pomoći pri uklanjanju virusa
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.7.2015 18:04 (Silwncer).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Hvala na informacijama

10 godina
odjavljen
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
DiVanzemaljac kaže...

Hvala na informacijama

 Nema na čemu, često ga koristim kada pomažem nekome.

Pružanje besplatne pomoći pri uklanjanju virusa
14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Veri jusful tul nakon čišćenja PC-a od malwera ako se jave neželjene posljedice po sistem...

 

Windows Repair Tool

 

" Windows Repair has been consistently rated 5 Stars on some of the best tech sites including MajorGeeks, SnapFiles, Softpedia, Bleeping Computer, TechSpot, The Windows Club, Malwaretips, MalwareBytes Forums and many others. It has been spotted in use by customer support of Microsoft, Time Warner, Comcast and many OEM computer manufacturers support to repair problems.

Tweaking.com - Windows Repair is an all-in-one repair tool to help fix a large majority of known Windows problems including:

Unhide Non System Files
Repair problems with .lnk (Shortcuts)
File Association
WMI
Windows Firewall
Internet Explorer
Windows Installer (MSI)
Hosts File
Policies Set By Infections
Icons
Winsock & DNS Cache
Proxy Settings
Windows Updates
CD/DVD Missing/Not Working
Reset Registry and File Permissions
Register System Files
Remove Temp Files
and more... "

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.7.2015 23:55 (andi.cro).
10 godina
odjavljen
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Jednom je kolegi stvarao probleme,uostalom Delfix ima opciu Reset System Settings . Prosto i jednostavno.

Pružanje besplatne pomoći pri uklanjanju virusa
14 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Silwncer kaže...

Jednom je kolegi stvarao probleme,uostalom Delfix ima opciu Reset System Settings . Prosto i jednostavno.

 Ne kužim Francuski

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.7.2015 0:14 (andi.cro).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice