Državna matura 2015

poruka: 2.293
|
čitano: 401.125
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Državna matura 2015
Defa.psd kaže...

Mislim da ti je razrednica u krivu, ako na postani student piše da su prijave do 30.5. onda je tako, ja cu ocjene potvrditi cim ih vidim u sustavu.

 
Mi dobivamo svjedodžbe 30.6 :D
Ako ti upišu ocjene, ne vidim razloga da Ne potvrdiš. Ukoliko su ispravno upisane.

Komediruzecki
14 godina
offline
Re: Državna matura 2015

 

power_user kaže...
Komediruzecki kaže...
power_user kaže...

Do kada se moraju potvrditi ocjene za 4. razred?

 http://dokumenti.ncvvo.hr/Drzavna_matura/2014-12-05/01_pristupnici_14_15_zavrsavaju_4_razred.pdf

Ovako piše, ali ne vidim zašto bi trebalo do tad.. 30.5 je granica. A za ovo ispod do 2.7 ne znam ni što znači - to je valjda za one s invaliditetom ako sam dobro skuzio.

Slika 1

Da, to sam i vidio, a razrednica nam govori da ne potvrđujemo ništa do 3.6. kada dobivamo svjedodžbe. Što se događa ako se ne potvrdi na vrijeme?

 

Defa.psd kaže...

Mislim da ti je razrednica u krivu, ako na postani student piše da su prijave do 30.5. onda je tako, ja cu ocjene potvrditi cim ih vidim u sustavu.

 

 

Dakle, da ponovim što sam rekao...

blagus kaže...

Prošle se godine u trenutku zaključavanja rang-lista automatski potvrdilo sve što nije do tad bilo ručno potvrđeno.

 Nema razloga da i sad ne bude tako. A i kako misliš potvrditi ispravnost bez svjedodžbe, da imaš uvid da je na svim mjestima ispravno upisano?

STB-7710/SG8000/VIP1003 Firmware Development: http://blagus.info
8 godina
offline
Re: Državna matura 2015
blagus kaže...

 

power_user kaže...
Komediruzecki kaže...
power_user kaže...

Do kada se moraju potvrditi ocjene za 4. razred?

 http://dokumenti.ncvvo.hr/Drzavna_matura/2014-12-05/01_pristupnici_14_15_zavrsavaju_4_razred.pdf

Ovako piše, ali ne vidim zašto bi trebalo do tad.. 30.5 je granica. A za ovo ispod do 2.7 ne znam ni što znači - to je valjda za one s invaliditetom ako sam dobro skuzio.

Slika 1

Da, to sam i vidio, a razrednica nam govori da ne potvrđujemo ništa do 3.6. kada dobivamo svjedodžbe. Što se događa ako se ne potvrdi na vrijeme?

 

Defa.psd kaže...

Mislim da ti je razrednica u krivu, ako na postani student piše da su prijave do 30.5. onda je tako, ja cu ocjene potvrditi cim ih vidim u sustavu.

 

 

Dakle, da ponovim što sam rekao...

blagus kaže...

Prošle se godine u trenutku zaključavanja rang-lista automatski potvrdilo sve što nije do tad bilo ručno potvrđeno.

 Nema razloga da i sad ne bude tako. A i kako misliš potvrditi ispravnost bez svjedodžbe, da imaš uvid da je na svim mjestima ispravno upisano?

 Hm, gdje ispravno upisano? Pa znaš ocjene iz ednevnika, ne treba ti svejdodžba, samo si pogledaš i vidiš koje imaš, i onda vidiš da su ispravno upisane u postani student, i potvrdiš..
Nebi trebalo biti problema, osim ako ne znate svoje ocjene ili niste u ednevniku, ili pričate o nećem trećem.

Meni nije problem potvrdit 5.0 je svugdje.

Komediruzecki
11 godina
offline
Državna matura 2015

A dok kad se faksovi mogu mijenjati?

It takes only a blink of an eye for the perfect ride to become undone. When sex was safe and motor racing dangerous. WRC is for boys, Group B was for men.
14 godina
offline
Re: Državna matura 2015
ja111 kaže...

A dok kad se faksovi mogu mijenjati?

 10.07 ja mislim. Dva dana prije objave konacnih rezultata svih matura.

EUNE: Ferritin
8 godina
offline
Re: Državna matura 2015
Ferritin kaže...
ja111 kaže...

A dok kad se faksovi mogu mijenjati?

 10.07 ja mislim. Dva dana prije objave konacnih rezultata svih matura.

 Koji je postupak ako ne upadnem na prvi izbor, nego na drugi, a na taj fakultet odlučim ne ići? Najbolje bi bilo da nakon pisanja mature do 10.07 onda maknem sve osim jednog fakulteta..

Komediruzecki
14 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2015
Ferritin kaže...
ja111 kaže...

A dok kad se faksovi mogu mijenjati?

 10.07 ja mislim. Dva dana prije objave konacnih rezultata svih matura.

 Iako si vjerojatno u pravu, ne bi li logicno bilo tek 2 dana poslije rezultata? Nekako mi ovo nema puno smisla

mojpismonosa
8 godina
offline
Re: Državna matura 2015
Mojpismonosa kaže...
Ferritin kaže...
ja111 kaže...

A dok kad se faksovi mogu mijenjati?

 10.07 ja mislim. Dva dana prije objave konacnih rezultata svih matura.

 Iako si vjerojatno u pravu, ne bi li logicno bilo tek 2 dana poslije rezultata? Nekako mi ovo nema puno smisla

 Rezultati će se znati, ali prije objave konačnih rezultata! haha

Komediruzecki
14 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2015

I ekipa, ste počeli učit? 

Ja se najviše spremam za matematiku i informatiku, ostalo mi baš nije važno.

SpyGi je mato.
8 godina
offline
Re: Državna matura 2015
Gauta kaže...

I ekipa, ste počeli učit? 

Ja se najviše spremam za matematiku i informatiku, ostalo mi baš nije važno.

 Mat i fiz, jedno 13 sati na dan, nejde ti informatika?, što najviše učiš kod nje?

Komediruzecki
15 godina
online
Državna matura 2015

najvise se spremam za hrvatski, vecinom lektire.

jel ide neko pisat politiku i gospodarstvo? imate kakvu dobru skriptu iz tog?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2015
mar123 kaže...

najvise se spremam za hrvatski, vecinom lektire.

jel ide neko pisat politiku i gospodarstvo? imate kakvu dobru skriptu iz tog?

 Imam 3 skripte na kompu i nijedna nije toliko dobra i sažeta kao ova http://www.blog.hr/print/id/1622431012/odgovori-za-maturu-iz-politike-i-gospodarstva-za-ajschu.html

Jedino što je pisana 2007 npr. nema 27 članica eu već 28.

Također prođi i ustav barem 2 puta http://hr.wikisource.org/wiki/Ustav_Republike_Hrvatske

http://www.sabor.hr/ustav-republike-hrvatske

 

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2015 13:28 (Ikarus01).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2015
Komediruzecki kaže...
Gauta kaže...

I ekipa, ste počeli učit? 

Ja se najviše spremam za matematiku i informatiku, ostalo mi baš nije važno.

 Mat i fiz, jedno 13 sati na dan, nejde ti informatika?, što najviše učiš kod nje?

Ma ide mi Informatika, bio sam na Infokupu sve 4 godine. :) Ali prođem sve sustave, sklopove i programiranje svakih tjedan dana da slučano ne zaboravim nešto.

Matematiku spremam svaki dana po par sati jer sam sve 4 godine imao ful loš program iz matematike. (Thanks Kolinda)

Kako ti ide Fizika? Za FER se spremaš?

SpyGi je mato.
8 godina
offline
Re: Državna matura 2015
Ikarus01 kaže...
mar123 kaže...

najvise se spremam za hrvatski, vecinom lektire.

jel ide neko pisat politiku i gospodarstvo? imate kakvu dobru skriptu iz tog?

 Imam 3 skripte na kompu i nijedna nije toliko dobra i sažeta kao ova http://www.blog.hr/print/id/1622431012/odgovori-za-maturu-iz-politike-i-gospodarstva-za-ajschu.html

Jedino što je pisana 2007 npr. nema 27 članica eu već 28.

Također prođi i ustav barem 2 puta http://hr.wikisource.org/wiki/Ustav_Republike_Hrvatske

http://www.sabor.hr/ustav-republike-hrvatske

 

 Ja imam isto neke skripte podijeljene, ne znam jel i ovo među njima, ne znam člije je ovo, jel smijem to stavit u datoteku koju dijelim svima preko DRIVE-a, pa da ljudi imaju i to za maturu iz pigA?

Komediruzecki
8 godina
offline
Re: Državna matura 2015
Gauta kaže...
Komediruzecki kaže...
Gauta kaže...

I ekipa, ste počeli učit? 

Ja se najviše spremam za matematiku i informatiku, ostalo mi baš nije važno.

 Mat i fiz, jedno 13 sati na dan, nejde ti informatika?, što najviše učiš kod nje?

Ma ide mi Informatika, bio sam na Infokupu sve 4 godine. :) Ali prođem sve sustave, sklopove i programiranje svakih tjedan dana da slučano ne zaboravim nešto.

Matematiku spremam svaki dana po par sati jer sam sve 4 godine imao ful loš program iz matematike. (Thanks Kolinda)

Kako ti ide Fizika? Za FER se spremaš?

 Ja sam imao ništa matematike, a fiziku nisam vidio. Fizika mi nejde ali pošto sam se sad ove godine počeo spremati za nju krenulo je, prošao sam kroz svo gradivo sad samo vježbam zadatke, čini mi se logično zabavno i jednostavno, pogotovo zadaci sa matura, puno sam naučio a i budem još barem 3 puta toliko do fizike.

Matematika isto, puno sam ju učio, počeo davat drugima instrukcije, još su mi neki koncepti nepoznati, ali uz tonija miluna, i khanacademy, te ostale skripte sve se može.

Hrvatski ne radim ništa mislim samo tek toliko proći pa šta bude.

Da na fer, info nije bitna za to, ali volim ju i time se mislim baviti pa mi neće biti problem proći to a da ništa ne taknem, samo malo proć te algoritme i zadnji dio ispitnog kataloga kroz jedan dan i to bude dosta pošto nije prioritet.

Ako već ne znate, onaj koji najbolje napiše maturu iz matematike i fizike (ako bude nerješeno i iz hrvatsko) dobit će oko 32 tisuće kuna. Tako da eto vam malo poticaja.

Komediruzecki
12 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2015
Komediruzecki kaže...
Ikarus01 kaže...
mar123 kaže...

najvise se spremam za hrvatski, vecinom lektire.

jel ide neko pisat politiku i gospodarstvo? imate kakvu dobru skriptu iz tog?

 Imam 3 skripte na kompu i nijedna nije toliko dobra i sažeta kao ova http://www.blog.hr/print/id/1622431012/odgovori-za-maturu-iz-politike-i-gospodarstva-za-ajschu.html

Jedino što je pisana 2007 npr. nema 27 članica eu već 28.

Također prođi i ustav barem 2 puta http://hr.wikisource.org/wiki/Ustav_Republike_Hrvatske

http://www.sabor.hr/ustav-republike-hrvatske

 

 Ja imam isto neke skripte podijeljene, ne znam jel i ovo među njima, ne znam člije je ovo, jel smijem to stavit u datoteku koju dijelim svima preko DRIVE-a, pa da ljudi imaju i to za maturu iz pigA?

 Kopiraj to i stavi u docx. nemaš se čega bojat.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2015
Komediruzecki kaže...
Gauta kaže...
Komediruzecki kaže...
Gauta kaže...

I ekipa, ste počeli učit? 

Ja se najviše spremam za matematiku i informatiku, ostalo mi baš nije važno.

 Mat i fiz, jedno 13 sati na dan, nejde ti informatika?, što najviše učiš kod nje?

Ma ide mi Informatika, bio sam na Infokupu sve 4 godine. :) Ali prođem sve sustave, sklopove i programiranje svakih tjedan dana da slučano ne zaboravim nešto.

Matematiku spremam svaki dana po par sati jer sam sve 4 godine imao ful loš program iz matematike. (Thanks Kolinda)

Kako ti ide Fizika? Za FER se spremaš?

 Ja sam imao ništa matematike, a fiziku nisam vidio. Fizika mi nejde ali pošto sam se sad ove godine počeo spremati za nju krenulo je, prošao sam kroz svo gradivo sad samo vježbam zadatke, čini mi se logično zabavno i jednostavno, pogotovo zadaci sa matura, puno sam naučio a i budem još barem 3 puta toliko do fizike.

Matematika isto, puno sam ju učio, počeo davat drugima instrukcije, još su mi neki koncepti nepoznati, ali uz tonija miluna, i khanacademy, te ostale skripte sve se može.

Hrvatski ne radim ništa mislim samo tek toliko proći pa šta bude.

Da na fer, info nije bitna za to, ali volim ju i time se mislim baviti pa mi neće biti problem proći to a da ništa ne taknem, samo malo proć te algoritme i zadnji dio ispitnog kataloga kroz jedan dan i to bude dosta pošto nije prioritet.

Ako već ne znate, onaj koji najbolje napiše maturu iz matematike i fizike (ako bude nerješeno i iz hrvatsko) dobit će oko 32 tisuće kuna. Tako da eto vam malo poticaja.

 Ma da, samo vježba i sve će super bit. Ovih dana krećem još više da cijelo gradivo još ponovim par puta, posebno trigonometriju koja me ubija u pojam. :P

SpyGi je mato.
13 godina
offline
Državna matura 2015

Ljudi samo umorni nemojte ništa riješavati

Ja sam jučer pretjerao i počeo rješavati zadatke krivom logikom i onda sam se cijeli s*ebo

Danas moram ispravljati gluposti koje sam radio jučer

You have to be odd to be number one
8 godina
offline
Re: Državna matura 2015
Top Bugovac kaže...

Ljudi samo umorni nemojte ništa riješavati

Ja sam jučer pretjerao i počeo rješavati zadatke krivom logikom i onda sam se cijeli s*ebo

Danas moram ispravljati gluposti koje sam radio jučer

 A kakav umor bi trebao nastupit od sjedenja i 10 satnog rješavanja?, ustanem se radim odem spat, nema tu umora, nije to fizički posao :D

Ali treba znat stat. Prošetat, razgibat se i tak.

.. Ma imam program koji prebaci cijelu stranicu odma u pdf. Pa ću tako i podijeliti.

Komediruzecki
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.5.2015 14:16 (Komediruzecki).
14 godina
offline
Re: Državna matura 2015
Komediruzecki kaže...
Gauta kaže...

I ekipa, ste počeli učit? 

Ja se najviše spremam za matematiku i informatiku, ostalo mi baš nije važno.

 Mat i fiz, jedno 13 sati na dan, nejde ti informatika?, što najviše učiš kod nje?

 Nadam se da se šališ, 13 sati na dan? 

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
8 godina
offline
Re: Državna matura 2015
power_user kaže...
Komediruzecki kaže...
Gauta kaže...

I ekipa, ste počeli učit? 

Ja se najviše spremam za matematiku i informatiku, ostalo mi baš nije važno.

 Mat i fiz, jedno 13 sati na dan, nejde ti informatika?, što najviše učiš kod nje?

 Nadam se da se šališ, 13 sati na dan? 

 Nope, nadoknađujem oboje, neće ni to biti dosta za ono što sam planirao.

Komediruzecki
13 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2015

Ja radim 3 sata dnevno i to mi je previše...

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
8 godina
offline
Re: Državna matura 2015
chutac kaže...

Ja radim 3 sata dnevno i to mi je previše...

 Jel znate možda nekog, tko je prijašnjih godina napisao maturu iz MAT A, i Fizike oba testa 100%? Ili približno toliko.

Komediruzecki
14 godina
offline
Re: Državna matura 2015
Komediruzecki kaže...
chutac kaže...

Ja radim 3 sata dnevno i to mi je previše...

 Jel znate možda nekog, tko je prijašnjih godina napisao maturu iz MAT A, i Fizike oba testa 100%? Ili približno toliko.

 Ne znam izravno, ali prijatelj je išao u razred s ovim

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
13 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2015

Znam jednog lika šta je imao 90 i nešto posto. On je radio cijele godine po malo, kao ja.

Ja sad radim samo fiziku i budem hrvatski

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
8 godina
offline
Re: Državna matura 2015
power_user kaže...
Komediruzecki kaže...
chutac kaže...

Ja radim 3 sata dnevno i to mi je previše...

 Jel znate možda nekog, tko je prijašnjih godina napisao maturu iz MAT A, i Fizike oba testa 100%? Ili približno toliko.

 Ne znam izravno, ali prijatelj je išao u razred s ovim

 Sreća da takav nije ove god na maturi, ne znam jel imao 100% iz ovoga ali oke, u svakom  slučau biti će i ove godine mudrijaša koji će sve točno napisati. Nadam se da ću i ja među njima biti.

Komediruzecki
14 godina
offline
Re: Državna matura 2015
Komediruzecki kaže...
chutac kaže...

Ja radim 3 sata dnevno i to mi je previše...

 Jel znate možda nekog, tko je prijašnjih godina napisao maturu iz MAT A, i Fizike oba testa 100%? Ili približno toliko.

 Ja sam bio blizu, fizika 100%, a matematika A 96.67 (58/60) dakle dvije pogreške.

13 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2015

Jel pomažu formule išta?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Re: Državna matura 2015
chutac kaže...

Jel pomažu formule išta?

 Samo onim koji se ne spreme.

14 godina
offline
Re: Državna matura 2015
chutac kaže...

Jel pomažu formule išta?

 Pa ako slučajno u glavi pomiješaš ili zaboraviš neke stvari (npr. kod plinova nisi siguran ide li V1 T1 = V2 T2 ili V1/T1 = V2/T2 i sl) mogu pomoći da se prisjetiš.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice