Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.234
|
čitano: 3.843.671
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Luka123 kaže...
Netko_treci kaže...
nicky.sl kaže...

Sa SSD-om ces dobiti ogromnu razliku u osjecaju koristenja kompa bez obzira sto je to SATA 2 a ne SATA3 i stoga preporucam da ga kupis.

Komp naprosto leti u odnosu na HDD.

Ja sam na proslom dicijem kompu di je bio Phenom 2 x4 960t također na sata2 stavio SSD i to je bilo neusporedivo, ima sam osjecaj da je komp duplo jaci.

 RAM vec imam, dignut cu ga 8 giga i to me nece kostat nista, znaci trebam samo SSD drajv, to je investicija od par stotina kuna i imam koliko toliko brzi PC koji ce me posluzit do bozicnice a onda bumo vidli sta i kako :) 

 Bozicnice

 Zašto sam ja dobio TD?

Kako znaš da on ne mora čekati do Božića da dobije lovu?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.3.2015 0:20 (CyberDemonVZ).
10 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Luka123 jesi li ti vidio SSD da ne kazem probao kad si tako kompetentan tvrdit da to ne vridi za stariji sustav.

 Da si ga proba nebi takve gluposti prica i pametova bez pokrica.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.3.2015 0:19 (nicky.sl).
Moj PC  
5 0 hvala 2
15 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Prije neka dva mjeseca sam pitao što bi bio best-buy za 500eura koji bi uključivao matičnu, procesoer (Intel) i RAM. Ondašnji odgovor je bio GB GAZ97X-Gaming3, 4690k, i Crucial Ballistix Sport 8gb DDR3. Za neka dva mjeseca bi vjerojatno upala grafička GTX 980 WF G1 4GB i hladnjak tipa Corsair H100i/H110.

 

 

Napajanje ostaje Seasonic X400 Fanless, kutija je Fractal XL R2.

 

 

Zanima me - ima li sada neki bolji best-buy za tih 500eura (MBO, CPU, RAM) od ovog trojca gore navedenog? Vrijedi li dodati 100eura više i uzeti 4790k ?

 

Konfiguracija bi služila za igranje, i po mogućnosti ostati bullet-proof još barem godinu, ako ne i dvije.

 

PS - planiram kupovati u Computer Universe.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Kad vec dajes 600+ evra za grafu, dodaj jos 100 i uzmi r9 295x2 ko covjek i imas najbolju grafu na trzistu 

 

A tih 100 evra mozes dobiti ako predjes na FX 8320 eventualno, koji ce uz lagan OC biti dovoljan za tu grafu :)

 

Ako je masina prvenstveno za gaming = AMD, tu nema puno mozganja

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
nicky.sl kaže...

Luka123 jesi li ti vidio SSD da ne kazem probao kad si tako kompetentan tvrdit da to ne vridi za stariji sustav.

 Da si ga proba nebi takve gluposti prica i pametova bez pokrica.

 Eto vidis da je i stjepanj dao thumbs down.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
DarioGTI kaže...

Prije neka dva mjeseca sam pitao što bi bio best-buy za 500eura koji bi uključivao matičnu, procesoer (Intel) i RAM. Ondašnji odgovor je bio GB GAZ97X-Gaming3, 4690k, i Crucial Ballistix Sport 8gb DDR3. Za neka dva mjeseca bi vjerojatno upala grafička GTX 980 WF G1 4GB i hladnjak tipa Corsair H100i/H110.

 

 

Napajanje ostaje Seasonic X400 Fanless, kutija je Fractal XL R2.

 

 

Zanima me - ima li sada neki bolji best-buy za tih 500eura (MBO, CPU, RAM) od ovog trojca gore navedenog? Vrijedi li dodati 100eura više i uzeti 4790k ?

 

Konfiguracija bi služila za igranje, i po mogućnosti ostati bullet-proof još barem godinu, ako ne i dvije.

 

PS - planiram kupovati u Computer Universe.

 

 

 Ako bas zelis iz Computer Universe onda mozes ovako:

 

ZOTAC GeForce GTX 980 AMP! OMEGA Edition 4.0 GB OC Enthusiast Grafikkarte-525 eura, mada bi ja rađe cekao na novu seriju AMD grafi pa uzeo nesto iz tog asortimana

Intel Core i7-4790K 4-Kern (Quad Core) CPU mit 4.00 GHz, Boxed mit Lüfter-360 eura

Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3 Sockel 1150 ATX-123 eura

Kingston HyperX Fury DDR3-1866 schwarz 8GB (Kit 2 x 4GB)-66 eura

ja bi mjenjao i napajanje, ako ces raditi zesci OC bit ce slab taj Seasonic, ovako imas dovoljno energije i za dvije gtx 980 ako odlucis raditi SLI kasnije

EVGA SuperNova 650 G1 80+ Gold 650 Watt-84 eura ili Super Flower Golden Green HX 80Plus Gold 650 Watt-86 eura ili ako zelis bas nesto iz vrha high enda onda Super Flower Leadex 80Plus Gold 650 Watt-110 eura

Noctua NH-D14-75.50 eura, vodena hlađenja se ne isplate jer su preskupa te su bucnija a po performansama su ista kao i high end zracni hladnjaci, jedina je prednost lakse ugrađivanje i eventualno ljepsi izgled unutrasnjosti jer ne zauzimaju puno prostora pa ostaje cist pogled na komponente(gornji dio maticne i RAM-e)

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
CyberDemonVZ kaže...
Netko_treci kaže...
nicky.sl kaže...

Sa SSD-om ces dobiti ogromnu razliku u osjecaju koristenja kompa bez obzira sto je to SATA 2 a ne SATA3 i stoga preporucam da ga kupis.

Komp naprosto leti u odnosu na HDD.

Ja sam na proslom dicijem kompu di je bio Phenom 2 x4 960t također na sata2 stavio SSD i to je bilo neusporedivo, ima sam osjecaj da je komp duplo jaci.

 RAM vec imam, dignut cu ga 8 giga i to me nece kostat nista, znaci trebam samo SSD drajv, to je investicija od par stotina kuna i imam koliko toliko brzi PC koji ce me posluzit do bozicnice a onda bumo vidli sta i kako :) 

 Prelaziš s 1GB na 8GB, sa mehaničkog na SSD i možda ćeš overclockati CPU??

Vjeruj mi, nećeš imati "koliko-toliko brži PC" Imat ćeš nekoliko puta brži PC.

 

P.S. ako imaš vremena i volje, isprobaj Win 8.1 na njemu ako do sad nisi. Mogao bi ti donjeti dodatne performanse.

 Ide osmica 100%, cak razmisljam kad vec petljam da stavim i ovaj zadnji build desetke sa Spartanom....

 

Malko sam njuška, imam dobar cooler i ide lagani overlock sigurno :) 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
CyberDemonVZ kaže...
Luka123 kaže...
Netko_treci kaže...
nicky.sl kaže...

Sa SSD-om ces dobiti ogromnu razliku u osjecaju koristenja kompa bez obzira sto je to SATA 2 a ne SATA3 i stoga preporucam da ga kupis.

Komp naprosto leti u odnosu na HDD.

Ja sam na proslom dicijem kompu di je bio Phenom 2 x4 960t također na sata2 stavio SSD i to je bilo neusporedivo, ima sam osjecaj da je komp duplo jaci.

 RAM vec imam, dignut cu ga 8 giga i to me nece kostat nista, znaci trebam samo SSD drajv, to je investicija od par stotina kuna i imam koliko toliko brzi PC koji ce me posluzit do bozicnice a onda bumo vidli sta i kako :) 

 Bozicnice

 Zašto sam ja dobio TD?

Kako znaš da on ne mora čekati do Božića da dobije lovu?

 O tome ti ja pricam, trenutno sam se preinvestira :) jednostavno nemam prostora za neke pretjerane egzibicije...

12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Luka123 kaže...
nicky.sl kaže...

Luka123 jesi li ti vidio SSD da ne kazem probao kad si tako kompetentan tvrdit da to ne vridi za stariji sustav.

 Da si ga proba nebi takve gluposti prica i pametova bez pokrica.

 Eto vidis da je i stjepanj dao thumbs down.

 Ako te vec toliko muci taj SSD, pogledaj cijelu sliku.

Bavi se obradom slike, povecat ce RAM 8 puta, overclockat proc (ako ima srece i za 1GHz).

Pa taman posla da SSD u ovoj situaciji nece biti odlicna investicija!

 

P.S. a uskoro kupuje nove komponente i taj SSD ide tamo.

P.P.S. Pusti ti naseg Panja na miru, on zivi u svojem svijetu :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
12 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ove godine bih sve mijenjao osim kućišta, hdd i pržilice. dal se isplati do kraja ove godine uzimat socket 1150 matićna + intel 4xxxk procesor, gtx 970, ddr, ignorirajući socket 2011-v3. Ili izlazi uskoro novi socket sa ddr4 i novijom generacijom intel procesora. imam iskorišteno 3 slota za ram 2x2 gb i 1 od 4 gb, znaći sad imam 8 gb rama, dal se isplati te rame zamjenit za 2x8 gb da radi u dual channel ili da rađe kupim još jedan ram od 8 gb. ssd isto bih mjenjao samo iz razloga jerm mi treba barem 120 gb tj. veći. komp mi treba za igre, mltimediju i internet, brzo odpakiravanje u winraru. Ovo bih uzeo iz adm-a. šta se sve isplati a šta ne jer sam razmišljao da si uzmem sve vrhunsko i kvalitetno. ostalo možete vidjet pod moj pc:


asus maximus vii hero 1150 - 1840 kn

intel i7 4790k - 3026 kn

2x DDR3 8GB (1x8GB) Kingston, 2400MHz, 1.5V, CL11, Savage - 1176 kn

Gigabyte GF GTX970 G1 GAMING, 4GB GDDR5, DVI, DP, GVN970G14GD-00 - 3369 kn

Kingston SSD 120GB KC380 SSD micro SATA 3 1.8 inch - 980 kn

NOCTUA NH-D14 - 120mm, 6 heatpipe - 569 kn

Napajanje Corsair 760W, AX Series, modular, ATX, ATX12V v2.31 1475 kn

Ukupno: 12435 kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ukratko pricekaj Skylake - kraj 2015. - pocetak 2016. najvjerojatnije kod nas i popunjena ponuda.

Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;)
9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Peykovac kaže...

Ove godine bih sve mijenjao osim kućišta, hdd i pržilice. dal se isplati do kraja ove godine uzimat socket 1150 matićna + intel 4xxxk procesor, gtx 970, ddr, ignorirajući socket 2011-v3. Ili izlazi uskoro novi socket sa ddr4 i novijom generacijom intel procesora. imam iskorišteno 3 slota za ram 2x2 gb i 1 od 4 gb, znaći sad imam 8 gb rama, dal se isplati te rame zamjenit za 2x8 gb da radi u dual channel ili da rađe kupim još jedan ram od 8 gb. ssd isto bih mjenjao samo iz razloga jerm mi treba barem 120 gb tj. veći. komp mi treba za igre, mltimediju i internet, brzo odpakiravanje u winraru. Ovo bih uzeo iz adm-a. šta se sve isplati a šta ne jer sam razmišljao da si uzmem sve vrhunsko i kvalitetno. ostalo možete vidjet pod moj pc:


asus maximus vii hero 1150 - 1840 kn

intel i7 4790k - 3026 kn

2x DDR3 8GB (1x8GB) Kingston, 2400MHz, 1.5V, CL11, Savage - 1176 kn

Gigabyte GF GTX970 G1 GAMING, 4GB GDDR5, DVI, DP, GVN970G14GD-00 - 3369 kn

Kingston SSD 120GB KC380 SSD micro SATA 3 1.8 inch - 980 kn

NOCTUA NH-D14 - 120mm, 6 heatpipe - 569 kn

Napajanje Corsair 760W, AX Series, modular, ATX, ATX12V v2.31 1475 kn

Ukupno: 12435 kn

 

 

 

prije godinu dana bi te ova konfa dosla jedno 3 soma kuna manje, strasno koliko su komponente poskupjele radi rasta dolara

Clueless gamers shouldn't judge
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Da nažalost. Vidim da po našim dućanima rastu cijene iz tjedna u tjedan.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
191x7 kaže...
wodaII kaže...

Pozz   Forumasi!  Imam  jedno  staro  racunalo  i  nedavno  sam  dobio  nesto  jaci  procesor,  prije  je  bio  E 2200  i  sad  me   zanima  peporuka  za  neku  graficku  s  kojom  bih  eventualno  nesto  dobio  na  performansama....   Znam   imam  stari  socet  no  bas  pri  parama  i  nisam ...   konfiguraciju  mozete  pogledati  pod  moj  pc

 R7 250X 2GB i furati Mantle a kasnije DX12.

 nasao  sam  na  e-kupi  Gigabyte R7 250 OC, 2GB    nije  X   da  uzmem  nju?  Ili  postoji  razlika?

13 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Peykovac kaže...

Ove godine bih sve mijenjao osim kućišta, hdd i pržilice. dal se isplati do kraja ove godine uzimat socket 1150 matićna + intel 4xxxk procesor, gtx 970, ddr, ignorirajući socket 2011-v3. Ili izlazi uskoro novi socket sa ddr4 i novijom generacijom intel procesora. imam iskorišteno 3 slota za ram 2x2 gb i 1 od 4 gb, znaći sad imam 8 gb rama, dal se isplati te rame zamjenit za 2x8 gb da radi u dual channel ili da rađe kupim još jedan ram od 8 gb. ssd isto bih mjenjao samo iz razloga jerm mi treba barem 120 gb tj. veći. komp mi treba za igre, mltimediju i internet, brzo odpakiravanje u winraru. Ovo bih uzeo iz adm-a. šta se sve isplati a šta ne jer sam razmišljao da si uzmem sve vrhunsko i kvalitetno. ostalo možete vidjet pod moj pc:


asus maximus vii hero 1150 - 1840 kn

intel i7 4790k - 3026 kn

2x DDR3 8GB (1x8GB) Kingston, 2400MHz, 1.5V, CL11, Savage - 1176 kn

Gigabyte GF GTX970 G1 GAMING, 4GB GDDR5, DVI, DP, GVN970G14GD-00 - 3369 kn

Kingston SSD 120GB KC380 SSD micro SATA 3 1.8 inch - 980 kn

NOCTUA NH-D14 - 120mm, 6 heatpipe - 569 kn

Napajanje Corsair 760W, AX Series, modular, ATX, ATX12V v2.31 1475 kn

Ukupno: 12435 kn

  Ja se isto s kolegom slažem da ako ti nije žurba pričekaš jesen pa uzmeš Skylake. S druge strane ovo sve skupa nije loše, odnosno odlično je ali !! Ja ne bih ni pod razno kupovao ploču od 1800 kn ako nisi neki žešći overclocker ili tako nešto jer s obzirom na dobre ploče od 1000 - 1200 kn nećeš imati apsolutno nikakve koristi s ovom ako si prosječan ili čak i malo zahtijevniji korisnik. Znači te skupe matične apsolutno NE opravdavaju cijenu s obzirom na dobre ploče za puno manje para. Što se tiče RAM-a za 99,5% korisnika je bitna samo količina tako da ti je najisplativije uzet još 8GB pa dodat ali bi bilo bolje ako možeš stavit 2 x 8GB pa si miran godinama. 2400 Mhz ram vs 1866 Mhz ram je razlika samo na papiru. U praksi ako nemaš APU je POTPUNO zanemariva. Grafa je ok, SSD je po mom mišljenju lošiji odabir pored recimo ovog. Na Noctu se nema što lošeg dodat. I još mislim da ti je i napajanje teški overkill i da možeš potrošit dosta manje novca na kvalitetno napajanje koje će radit uredno godinama tipa ovo, ovo ili ovo. Uglavnom, ja bih da sad imam keša za novi komp pričekao 2 - 3 mjeseca dok izađe AMD R300 serija i dok se budu znale informacije oko Skylake procesora.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Peykovac kaže...

Ove godine bih sve mijenjao osim kućišta, hdd i pržilice. dal se isplati do kraja ove godine uzimat socket 1150 matićna + intel 4xxxk procesor, gtx 970, ddr, ignorirajući socket 2011-v3. Ili izlazi uskoro novi socket sa ddr4 i novijom generacijom intel procesora. imam iskorišteno 3 slota za ram 2x2 gb i 1 od 4 gb, znaći sad imam 8 gb rama, dal se isplati te rame zamjenit za 2x8 gb da radi u dual channel ili da rađe kupim još jedan ram od 8 gb. ssd isto bih mjenjao samo iz razloga jerm mi treba barem 120 gb tj. veći. komp mi treba za igre, mltimediju i internet, brzo odpakiravanje u winraru. Ovo bih uzeo iz adm-a. šta se sve isplati a šta ne jer sam razmišljao da si uzmem sve vrhunsko i kvalitetno. ostalo možete vidjet pod moj pc:


asus maximus vii hero 1150 - 1840 kn

intel i7 4790k - 3026 kn

2x DDR3 8GB (1x8GB) Kingston, 2400MHz, 1.5V, CL11, Savage - 1176 kn

Gigabyte GF GTX970 G1 GAMING, 4GB GDDR5, DVI, DP, GVN970G14GD-00 - 3369 kn

Kingston SSD 120GB KC380 SSD micro SATA 3 1.8 inch - 980 kn

NOCTUA NH-D14 - 120mm, 6 heatpipe - 569 kn

Napajanje Corsair 760W, AX Series, modular, ATX, ATX12V v2.31 1475 kn

Ukupno: 12435 kn

 Imas i prevelik buđet da cekas na skylake godinu dana, lako napravis par izmjena u ovome sta si slozio i ubodes i7 5820k sa DDR4 platformom.

 

  Gigabyte GF GTX970 G1 GAMING, 4GB GDDR5, DVI, DP, GVN970G14GD-00

  Intel Core i7-5820K 3.30GHz,1.5MB,15MB,140 W,2011-3 bez coolera

  Asrock X99 Extreme4, Intel® Socket 2011-v3, Intel® X99, 4-kanaln

  NOCTUA NH-D14 - 120mm, 6 heatpipe

4x DDR4 4GB (1x4GB) Crucial, 2133MHz, CT4G4DFS8213

  Napajanje Fortron 700W, Aurum S, PPA7002200, 12cm ventilator

  Samsung 120GB 850 Series Basic, Kapacitet 120 GB, 2,5", Sučelje

 

Ukupno: 12.570,03Kn

Jedino sta bi ti savjetovao je da pricekas 2 i pol mjeseca dok dođu nove graficke od AMD-a pa umjesto gtx 970 uzmes neku od njih za tu cijenu, a biti ce brutalne.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.3.2015 18:44 (Extron).
16 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Zanima me što bi vi preporučili za matičnu i ram za moj PC. Mislim da bih to mogao nadograditi idući tjedan.

Planirane nadogradnje nakon toga - neki FX što bi mogao iskoristiti puni potencijal DirectX-a 12, dakle barem 6 jezgri - nakon toga, najesen/zimu grafička nova (dx12).

Napajanje budem uzeo prije promjene grafe, vjerojatno s procesorom ili čak prije njega.

E sad, budžet preko 1000 kuna, ali ne pretjerivati. Manje od 6GB RAM ne bih, ali 6 bi bilo OK.

RAM po mogućnosti niski profil (zbog kompatibilnosti s hladnjakom). Ne volim crvenu boju; crna i plava naj.

 

Edit: Futura ili ADM, eventualno Portio (iako ih ne volim jer zafrkavaju oko jamstva, ne poštuju zakon i EU propise).

Možda Centro. Ne bih baš riskirao s ostalima. Može i iz dvije trgovine, ali valja uzeti u obzir da je tada veća cijena dostave.

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.3.2015 23:28 (191x7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
191x7 kaže...

Zanima me što bi vi preporučili za matičnu i ram za moj PC. Mislim da bih to mogao nadograditi idući tjedan.

Planirane nadogradnje nakon toga - neki FX što bi mogao iskoristiti puni potencijal DirectX-a 12, dakle barem 6 jezgri - nakon toga, najesen/zimu grafička nova (dx12).

Napajanje budem uzeo prije promjene grafe, vjerojatno s procesorom ili čak prije njega.

E sad, budžet preko 1000 kuna, ali ne pretjerivati. Manje od 6GB RAM ne bih, ali 6 bi bilo OK.

RAM po mogućnosti niski profil (zbog kompatibilnosti s hladnjakom). Ne volim crvenu boju; crna i plava naj.

 

Edit: Futura ili ADM, eventualno Portio (iako ih ne volim jer zafrkavaju oko jamstva, ne poštuju zakon i EU propise).

Možda Centro. Ne bih baš riskirao s ostalima. Može i iz dvije trgovine, ali valja uzeti u obzir da je tada veća cijena dostave.

 

  Gigabyte 970A-DS3P, AM3+, AMD 970 SB950, 4x DDR3 2000(O.C.)/1866

2xDDR3 4GB (1x4GB) Kingston, 1866MHz, CL10, HyperX FURY, HX318C10F

 

Ukupno: 1.192,98Kn ADM.hr

Kasnije kupi procesor fx 8300(1100kn) ili 8320E (1300kn) svejedno je koji kupis uzmi fx 8300 ako ce biti dostupan jer je jeftiniji, oboje imaju 8 jezgri, i ako ces kupovati na zimu neku high end grafu tipa r9 290 ili koja vec bude u ponudi iz nove serije koja izlazi u 6 mjesecu onda uzmi i ovo napajnje da si na miru Fortron 700W, Hyper, PPA7002702, 12cm ventilator-555kn.

13 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

 Uzmeš u Protisu 8 GB rama i ovu matičnu. Sve skupa novo je oko 1150 kn s dostavom iz Protisa. Iz drugih dućana je skuplje. S obzirom da se RAM gotovo pa nikad ne kvari, a ni ploče nisu baš osjetljive, riskirao bih s Protisom. Inače, imam s njima normalna iskustva prilikom reklamacije (mobitel je bio u pitanju). Napisao si da je budget preko 1000 kn ali ne koliko preko 1000 kn !! 6GB rama ti nema smisla. Uzmeš ili dva puta po 4GB ili uzmeš jednu od 8GB pa da ideš prema 16GB. Treba bit u dual channel modu i dobro. I za CPU kad već budeš mjenjao onda svakako idi na FX 8320. 

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
191x7 kaže...

Zanima me što bi vi preporučili za matičnu i ram za moj PC.

Kad vec razmisljas o masini za duzi period, ja ne bih isao na 970 maticne, vec na 990 u ovom slucaju. 

Asus m5a99x evo r2.0/pro one su nesto preko 900+

gigabyteice imas po 800-850kn

990-fxa ud3

990-xa ud3

 

Ja vise na msi ne idem, imao sam losu srecu dvije ploce su imale fabricku gresku koju sam jedva reklamirao, sad sam miran i prezadovoljan na gigi.

A sto se tice RAM memorije, samo Kingstone.

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.4.2015 0:22 (chaselol).
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Hvala ekipa, no nekako mi je 4+1 slab VRM za OC-anje FX-a X8...

Više gledam Gigabyte GA-970A-UD3P s 8+2 ili onu MSI 990FXA-GD65 ali su mi malo skupe...

 

Ha ne znam koliko ću toćno moći potrošiti. Sada imam 1000. Nadam se još ~500 a možda i više.

Ako budem imao recimo 1500, lako nadodam koju stoticu. No možda mi i oko 1300 bude limit, ne znam još točno.

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.4.2015 0:25 (191x7).
13 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
itomic009 kaže...

 Hvala, no zbog načina kupnje polovno mi nije opcija.

 

Edit: E da, plaćanje mora biti moguće pouzećem. Gotovina, nikakve kartice i slično.

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.4.2015 0:27 (191x7).
13 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

 Zašto samo pouzećem ?? Misliš da netko od ovih koji već trguju godinama registrirano ti neće poslat plaćen artikal nakon avansne uplate ??

9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
191x7 kaže...

Hvala ekipa, no nekako mi je 4+1 slab VRM za OC-anje FX-a X8...

Više gledam Gigabyte GA-970A-UD3P s 8+2 ili onu MSI 990FXA-GD65 ali su mi malo skupe...

 

Ha ne znam koliko ću toćno moći potrošiti. Sada imam 1000. Nadam se još ~500 a možda i više.

Ako budem imao recimo 1500, lako nadodam koju stoticu. No možda mi i oko 1300 bude limit, ne znam još točno.

 Bez brige ova ploca je sasvim zadovoljavajuca mozes bez problema na navedenim procesorima napraviti OC od 4.5ghz na njoj, inace za nesto znatno bolje gledaj Gigabyte 990XA-UD3, AM3+, AMD 990X SB950, 4x DDR3 - 893kn ili ASUS M5A97 EVO R2.0, AM3+, AMD 970/SB950, DDR3, Broj utora 4 - 833kn, također ne gledaj nista osim Gigabytea i Asus sta se tice ploca za AMD jer su sve daleko losije i neispaltivije.

Moj savjet je da ne kupujes skuplju plocu jer ti je i ova koju sam ti predlozio dovoljna za sve, rađe visak novaca ulozi u napajanje Fortron Hyper 700w i kasnije si spreman za sve samo ugradis procesor i graficku kad kupis.

16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
itomic009 kaže...

 Zašto samo pouzećem ?? Misliš da netko od ovih koji već trguju godinama registrirano ti neće poslat plaćen artikal nakon avansne uplate ??

 Ne. Kupovao sam već tako (recimo od Protisa) i ne bih se zamarao time (nositi gotovinu do grada, uplatiti, pa čekati da im sjednu novci da pošalju, pa Overseasov poseban režim dostave pa ovo pa ono).

Jer ako bih pouzećem, npr naručim u ADM-u u utorak, u srijedu šalju, u petak je kod mene. Ako bih iz recimo Protisa, naručim u utorak, uplatim u četvrtak, oni pošalju u petak ili ponedjeljak, čekam do srijede ili čak petka...

Twitter: @191x7
13 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

 Ako hoćeš kupit u utorak u Protisu recimo uplatiš u utorak na njihvo računi oni šalju sutra dan i kod tebe je prekosutra, ne za 6 dana . Kupovao sam i ja kod njih i kod drugih. Jako je slično, šalju čim platiš osim ako kupiš nešto što nemaju na raspolaganju odmah a to možeš provjerit naravno prije nego kupiš.

16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
itomic009 kaže...

 Ako hoćeš kupit u utorak u Protisu recimo uplatiš u utorak na njihvo računi oni šalju sutra dan i kod tebe je prekosutra, ne za 6 dana . Kupovao sam i ja kod njih i kod drugih. Jako je slično, šalju čim platiš osim ako kupiš nešto što nemaju na raspolaganju odmah a to možeš provjerit naravno prije nego kupiš.

 Gle, ja sam u mjestu u kojem Overseas ima poseban režim dostave - ponedjeljak, srijeda, petak. A uplatiti ne bih mogao isti dan nikako, nemam gdje, dakle morao bih do grada (prvo podić novca pa uplatit) a to baš i ne mogu svaki dan.

Ali čemu je to uopće bitno ako sam rekao da ne bih plaćanje virmanom/uplatnicom i slično već pouzećem? Neću promijeniti način plaćanja jer mi drugačije ne odgovara.

Twitter: @191x7
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ajde dosta više trakavice, vrati se po savjet kada budes znao tocno koliko imas novaca na raspolaganju. 

9 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Od ducana za koje ja mogu garantirati su ADM, Futura it, Magazin RS, Centro. Nisam nista lose cuo o Uzi-u ali ljude koci to uplacivanje unaprijed te sto su izricito web shop bez sjedista gdje mozes osobno doci i kupiti nesto ili donjeti na reklamaciju, bas sve ide preko pošte.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice