Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.060.949
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
AF139 kaže...
Chuck1 kaže...

koja bi bila najbolja unutarnja antena za HUAWEI E8372 (2*TS-5 priključak)

 Najbolja unutarnja je u tom ruteru , priključci su za vanjske antene ...

 

nisi me skuzio, na te priključke bi spojio antenu koju cu koristi unutar kuće (zato sam napisao unutarnja), nisam mislio stvaljat na krov kuće

13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Moje iskustvo i savjeti za tele2.

 

Uzeo sam tele2, imao na početku 21/15 s pingom 30, ali sam micao ruter, tražio bolje mjesto u kući i na kraju imam ovo (slika ispod). Ovo je trenutno, ali varira od recimo 60mbps/45 pa do min 30/15, a ping je od 10 do 20, kako kada. Otkako se srušio tele2 prije 3 tjedna i kada su riješili stvari ping više nikad nije prešao 20. Inače ono što morate znati je da sam 20km od grada na Selu. Znači 20km od bilo kojeg grada većeg od 20 000 stanovnika i imam ovu brzinu i ping. Testirao sam kod punca u centru i brzina je 90/60 s pingom 22 (nosio sam ruter tamo).

 

Uđite u postavke rutera na kompu koji je spojen na njega i onda ga nosit i gledajte signal i db. Meni je signal 5/5, a 89 db.

 

 

GAMER
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
Stolnik izgleda kao da si sam na baznoj.

 I meni se čini, evo jedne prednosti živjeti u zabitom mjestu i biti 2km od baze

1969 Dodge Charger R/T WoT: DamageHigh : http://wotlabs.net/sig_dark/eu/damagehigh/signature.png
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo kod mene 3km od Virovitice -90 dbm oko podneva brzina

tele2 tele2
-
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

ja super zadovoljna

 
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
nicky.sl kaže...
ridealong kaže...

Stigao SMS o 24 sata surfanja bez diranja u podatkovni paket tarife. SMS će mnogima vjerojatno stići s različitim datumom kada to mogu ostvariti...

 Mene dopalo sutra (27.03.)

 

 

Čim dođem u priliku, isprobam 4G na Tele2 (jer nisam stalni korisnik tj. imam Tele2 SIM karticu za rezervu).

 

4G: noćas 30-40 megabita download, 15-25 megabita upload. Sada 3-6 megabita download i 14-25 megabita upload. Dnevni download je u rangu 3G mreže.

 

3G: Noćas: 19 megabita download, 4 megabita upload. Sada 6 megabita download, 4 megabita upload.

 

 

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Stolnik kaže...
Oldy kaže...
Stolnik možeš probati restartat mob ili ruter, ali to nije neko dugoročno riješenje. Za alokaciju. Drugo kapaciteti u mom kvartu u Zg su sada u komi. Upload nekako, download nikako. Treće mobilni ima svoju prednost pred fixnim kada radi kako treba jer ga moš nosat okolo.

 Resetirao sam ruter pa se ping drastično smanjio, a što se tiče lokacije, ista priča...s brzinama nikad nisam imao problema pa tako ni sad

 Na koji odasiljac se spajas ? U Vratnu ima? Ja sam iz Ladanja D. Pa mi se spaja u Petrijanec brzina mi je max 30 dl , 30 upload?

Black Spider
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
crni pauk kaže...
Stolnik kaže...
Oldy kaže...
Stolnik možeš probati restartat mob ili ruter, ali to nije neko dugoročno riješenje. Za alokaciju. Drugo kapaciteti u mom kvartu u Zg su sada u komi. Upload nekako, download nikako. Treće mobilni ima svoju prednost pred fixnim kada radi kako treba jer ga moš nosat okolo.

 Resetirao sam ruter pa se ping drastično smanjio, a što se tiče lokacije, ista priča...s brzinama nikad nisam imao problema pa tako ni sad

 Na koji odasiljac se spajas ? U Vratnu ima? Ja sam iz Ladanja D. Pa mi se spaja u Petrijanec brzina mi je max 30 dl , 30 upload?

 Zašto ne na odašiljač u Donjem Ladanju? Jednom kad idem u Ladanje pa ponesem ruter sa sobom, brzine variraju između 70-80/30-40...

1969 Dodge Charger R/T WoT: DamageHigh : http://wotlabs.net/sig_dark/eu/damagehigh/signature.png
6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

-100 dBm, mobitel, šuma, breg, bla bla, da se ne ponavljam  

 

 nije loše, ne mogu ih pljuvat 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

.

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.3.2018 22:56 (Pacoo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Pacoo kaže...

uzeo sam pokucni na probni rok 5 dana..da li se moze namjestit samo da hvata 4G signal?

 naravno da može. samo napiši koji ruter si dobio? ima netko ovdje tko će znat.

11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
Pacoo kaže...

uzeo sam pokucni na probni rok 5 dana..da li se moze namjestit samo da hvata 4G signal?

 naravno da može. samo napiši koji ruter si dobio? ima netko ovdje tko će znat.

 sredeno :)

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Da li moguce raskiniti ugovor prije i da li moraju nekakvi penali platiti?

► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Pacoo kaže...

Da li moguce raskiniti ugovor prije i da li moraju nekakvi penali platiti?

 Možeš raskinuti, samo platiš onda korištenje tih 5 probnih dana

169kn ÷ 31 dan= 5,45kn * 5 dana= 27,25 kn

15 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

evo jedno jutarnje mjerenje.. http://www.speedtest.net/result/7177777650

 

 

Moj PC  
4 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ja sam na bonovima bez pretplate, jeli ovo sigurno besplatno 24 sata?

http://www.aocsource.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ako si dobio SMS da ti je danas cijeli dan omogućeno neograničeno surfanje, da. Ako ti se nešto krivo naplati, kontaktiraj službu za korisnike.

9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Stavio ruter na balkon 100% opticka vidljivost prema silosima Virovitica oko 3km udaljenost signal -85 dbm

Tele2 Tele2
-
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...

evo jedno jutarnje mjerenje.. http://www.speedtest.net/result/7177777650

 

 

 Signalčina je to, zacijelo. Ja ne mogu uloviti bolji signal od -100 dBm. I to baš unutra, metar od kuta koji gleda u smjeru šume u kojoj je odašiljač. Iza brda 

Da imam router, možda bih nabavio antene , a još mi nitko nije odgovorio kako da spojim antenu na mobitel 

 

Kod ranka091 sve pet, samo signal -55. 

 

EDIT: Moram još samo dodati, čini se da 10% prometa Tele2 mobilnog interneta ide na speedtest.net  Onaj janjac si jamačno čupa crnu vunu, a majka mu je prede. Grigorije 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.3.2018 11:14 (longee).
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

 Evo i kod mene podnevne brzine http://www.speedtest.net/result/7178714041

1969 Dodge Charger R/T WoT: DamageHigh : http://wotlabs.net/sig_dark/eu/damagehigh/signature.png
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.3.2018 13:33 (Stolnik).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Stolnik kolko ti je signal dbm rsnr rsrq ?

-
6 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

pozz , ne razumijem se bas previse u sve ovo, i imam pitanje. 

selim u stan, gdje nema internet priključka, i cula sam da mogu uzet taj tele 2 pokucni net i rijesim si problem interneta. 

sad mene zanima kako ide to sve i jel se isplati i jel valja taj njihov net uopce?

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
nina_burton91 kaže...

pozz , ne razumijem se bas previse u sve ovo, i imam pitanje. 

selim u stan, gdje nema internet priključka, i cula sam da mogu uzet taj tele 2 pokucni net i rijesim si problem interneta. 

sad mene zanima kako ide to sve i jel se isplati i jel valja taj njihov net uopce?

 

 

 valja ako si u nekom naselju bez puno velikih zgrada. idealno je oko obiteljskih kuća. inače brzine padaju na nulu, zbog previše nakačenih korisnika na istu točku.

 

ima opcija proba 5 dana. nakon toga ako nije dobro se vrati i plati korištenje tih 5 dana. ili posudit od nekog tko već ima tele2 pa testirat prije potpisivanja ikakvih ugovora.

6 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Pacoo kaže...

Da li moguce raskiniti ugovor prije i da li moraju nekakvi penali platiti?

Budi ti bez brige.

Tih pet dana ćeš imati super brzine bez rušenja. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
11 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
mislim da li se moze prekinut ugovor npr. nakon god. dana koristenja?
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

- svaki ugovor se može raskinuti.. pitanje je samo 'štetnosti' (nadoknada..) npr kad imaš opravdan razlog, možeš čak dobiti odštetu. Naravno, moraš čitati ugovore, pridržavati se potpisanog, imati pravnika.. itd.

- ako te to brine, možeš bez ikakvog ugovora..

- ako uzimaš na 2g ugovor, besmisleno je razmišljati o raskidu ili raskid nakon godine.. trebaš li ili ne liniju je pitanje. U pravilu ti je tad nakon godine, isplatljivije nastaviti do isteka nego prekidati, jer što god da si dobio ugovorom, razliku si dužan platiti/vratiti ili do kraja mjesečno..

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Dns sam imao po prvi put vrlo neugodnu situaciju sa internetom.

Imam stranicu na facebooku gdje ljudima doslovno streamam serije i filmove. To nije ništa zabranjeno. Imam oko 5100 ljudi na stranici. I iskreno od toga i zaradujem sa strane. :)

 

Oko 20:50 svaki dan upalim live.

Danas sam bio na poslu i nisam bio doma. Ali sam zato pripremio TeamViewer, upalim mob, uđem u app, upišem id kad ono neće da se spoji. Čudno znam da svaki put kad idem negdje van a znam da mi zatreba komp, provjerim da li je dobro sve spojeno... zvrcnem frenda pitam ga da li se on može spojiti i kako on ima korisnicki racun na TeamVieweru vidi da sam offline. Zvrcnem staru i kažem daj odi u sobu i reci mi da li svijetli router, kaže svijetli, a kuciste da li svijetli plavo, kaže svijetli. (jest da mi je majka starija žena pa mi je trebalo duže da joj objasnim onako laički, ali smo došli do zakljucka da je sve upaljeno)

 

Zovem ja Tele2, dobar dan, dobar dan, meni sve doma upaljeno a ja cu da izgubim ljude sa stranice znate, tako i tako to radim. Da li mi vi možete resetirat router ili karticu preko vašeg sustava? A znate mi vam to ne radimo to morate fizicki tamo bit i resetirat. Ja opet kažem, radim isti posao kao i vi samo za drugu firmu, znam da postoji ta mogučnost pa budi dobar i napravi to. A rekao sam da ne mogu i poklopi on meni. Nazovem ja drugi put i ponavljam sve isto. Kad on meni onako na TI, pa reci mami samo da ide na komp pa neka ti to napravi, ili neka ugasi router ili resetira...

Tu su bile prepirke kao prvo zašto on meni na TI govori i kako se usuduje tako nepristojno odgovarati za moju majku.

Kultura dno dna. Pa jbt radim isti posao nikad se nisam usudio korisniku govoriti na TI. I kad on meni na TI ja uvijek njemu na VI. To je stvar odgoja.

 

Na kraju nisam uspio srediti ništa evo sad došao doma resetirao router, ali sam zato izgubio ljude na stranici nekih 500 -.-.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ranko091 kaže...
nina_burton91 kaže...

pozz , ne razumijem se bas previse u sve ovo, i imam pitanje. 

selim u stan, gdje nema internet priključka, i cula sam da mogu uzet taj tele 2 pokucni net i rijesim si problem interneta. 

sad mene zanima kako ide to sve i jel se isplati i jel valja taj njihov net uopce?

 

 

 valja ako si u nekom naselju bez puno velikih zgrada. idealno je oko obiteljskih kuća. inače brzine padaju na nulu, zbog previše nakačenih korisnika na istu točku.

 

ima opcija proba 5 dana. nakon toga ako nije dobro se vrati i plati korištenje tih 5 dana. ili posudit od nekog tko već ima tele2 pa testirat prije potpisivanja ikakvih ugovora.

 jedino je caka u tih 5 dana sto ce oni napravit sve da tada veza radi odlicno.... nakon toga truba.

zalosno je to da ja recimo imam Vodaphone njemacku karticu, a supruga VIP..... i meni radi bolje net sa iste adrese u HR nego od supruge, a koristimo istu mrezu.....

tako isto i sa Tele 2, pokucni moj radi katastrofa a seka ima isto pokucni koji nosa kuca - stan Zagreb i njoj radi puno bolje.... 

no o ovome sam vec pisao a i masa drugih. sve to extra sa vanjski mantenama i unutarnjim je "crap" jer po tome bi morali i na mobitelu nosat vanjsmu antenu stalno da radi internet.... i da ima opticke vidljivosti sa odasiljacem

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Nema optička vidljivost veze ako je bazna prebukirana. Bit će vjerojatno nešto bolje nego da nema optičke vidljivosti, ali ne dovoljno dobro. Slika u prilogu. "Moje bazne" Samo s druge strane, sjedim u kafiću i ovako ih vidim cca 100m zračne linije, vrh nebodera. Kad je gužva navečer jedva 5 Mb/s download ako a gledam u njih. Javio mi se privat kolega iz kvarta isto ujutro stotka navečer sjedi i plači.
 
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Oldy kaže...
Nema optička vidljivost veze ako je bazna prebukirana. Bit će vjerojatno nešto bolje nego da nema optičke vidljivosti, ali ne dovoljno dobro. Slika u prilogu. "Moje bazne" Samo s druge strane, sjedim u kafiću i ovako ih vidim cca 100m zračne linije, vrh nebodera. Kad je gužva navečer jedva 5 Mb/s download ako a gledam u njih. Javio mi se privat kolega iz kvarta isto ujutro stotka navečer sjedi i plači.

 sad ja neznam gdje ti točno u poziciji živiš ali moraš uzet u obzir i da te antene imaju svoje maksimalne vrijednosti. tj nemože jedna antena pokrit ama baš sve.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice