Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.061.871
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Da li je moguće onemogućiti gledanje videa na facebooku i youtubeu?
Ruter je huawei b315s-22,ima u opcijama filtar domena ali ne vidim gdje se može omogućiti
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

 Imam takvu i sve OK. Jedino kod montiranja sam ih stavio pod 45 stupnjeva. Što nije problem jer je noseći lim već predviđen za to.

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
-100dbm nije neka brzina i kozda ti zato i puca pri jacem koristenju. Probaj naci neko mjesto di je bolji signal.

Evo mojih ssova, ujutro u jednom selu, -95dbm, i sad u gradu, -87dbm.
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
blackeagle29 kaže...
-100dbm nije neka brzina i kozda ti zato i puca pri jacem koristenju. Probaj naci neko mjesto di je bolji signal.

Evo mojih ssova, ujutro u jednom selu, -95dbm, i sad u gradu, -87dbm.

 To i nije brzina nego jačina signala, nije nešto ali ni veza ne bi trebal pucati, mada i to nije problem, jer meni kao laiku nije jasno ako je na auto postavljena mreža i dođe do gubljena signala na 4G on bi trebao se prebaciti na 3G ili sam u krivu? Ono kaj mene muči je zakaj se nakon što se sam reboota ( vjerojatno je izgubio 4G vezu ) ne uspostavi ponovo vezu nego ga moram ugasiti i upaliti, to bi isto trebalo biti automatizmom, kaj ne??? A kaj se tiče brzine, više nego duplo brži od VIP HB na 4G i duplo brži na 3G.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2018 15:20 (Taraba).
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Da, jacina signala, jedno mislim drugo pisem 😂 inace mobilni internet nije napravljen za torente pa je mozda i do rutera. Jel ti puca veza i kod gledanja na yt ili samo kod torenta? Inace se prebaci na 3g, u uredu imam pokucni i prebaci se na 3g ali nekad se ne zeli sam vratiti na 4g nego treba ugasiti i upaliti ruter, ali internet radi. Tak da ak ne radi tebi uopce, moguce da je do rutera.
16 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

u večernjim satima brzine su ispod 5mbs

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Nakon nabavljanje dviju Iskri, zezao sam se malo sa postavljanjem istih, jacina signala 77dbi, download ~15-20mbps upload ~35-45mbps, radim li nesto krivo ili je to do zagusenja bazne?
Nisam se bas snasao sa postavljanjem antena preko android aplikacija pa sam se koristio starom metodom za postavljanje tv antena :D

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Tako je i kod mene, vise je to do zagusenja! Inace oko 2-3 ujutro skoci na 65dow - 45up kada svi spavaju! A tokom dana kako kada od 15dow - 35up pa do 45dow - 35up sa 2 iskre p56! Bolje nego prije! Cekam da prodje ljeto, pa ce vjerovatno biti vece brzine! 😊✌
Odmori se u Istini! :))
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo upravo sam sad mjerio brzinu i ona je po meni više nego dobra klik. Evo danas samo 3 puta je pukla veza, jučer torrent od 60gb skidao cijeli dan zbog pucanja veze, danas pričam sa Tele2 službom i op, pukne veza, budem ovaj router odnio u dućan gdje sam ga uzeo pa vidio jel imaju drugi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
A sa cim si podesavao antene?
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

 To je širokopojasna LPDA sa max dobiti 8dBi kao i iskra p56 a na slici je pogrešna polarizacije (90' vertikalno i horizontalno umjesto 45'  i  135' ).

Postaviš ih na pola metra jednu od druge na istom stupu i usmjeriš ( nije kritično kao SAT jer uslijed male dobiti ima 60' usmjerenje) prema baznoj stanici.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2018 20:51 (AF139).
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo lokacija na kojoj Tele2 ima sudar celija brzina je u tom slucaju neupotrebljiva.....

-
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Što sad oni točno izvode? Namjerno će opet srušiti mrežu?
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Imam pitanje pošto mi se gospoda iz Tele2 tehinke nisu javili jer vama ZTE MF286 kod gubitka signala se reboota sam i ponovno uspostavlja vezu ili ga morate ručno gasiti pa paliti za uspostavu veze? 

 

 

edit: evo dobio sam neku snašu, objasnio joj kaj se dešava i ona veli da je router za servis jer ako se i sam resetira, a što nebio smio morao bi uspostavit vezu

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.5.2018 20:20 (Taraba).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Evo danas 2 puta izgleda ruter zasteka, inace lampica 3g/4g blica a oba puta je svijetlila stalno i nisam mogao pristupit netu dok ga nisam reboota, jel itko imao slicnih situacija?
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Grom kaže...
Evo danas 2 puta izgleda ruter zasteka, inace lampica 3g/4g blica a oba puta je svijetlila stalno i nisam mogao pristupit netu dok ga nisam reboota, jel itko imao slicnih situacija?

 Meni se to desi nakon kaj se sam reboota, stalno gori 3g/4g i nema veze, samo ručno gašenje i paljenje pomaže, a to kao nije po pravilu. Ja svoj u ponedeljak nosim tam gdje sam ga i uzeo pa nek ga mjenjaju. Inače s brzinom sam prezadovoljan, naguro sam ga do jaja klik.

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.5.2018 23:29 (Taraba).
5 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Dali se dobije router ako se klikne samo "zelim tarifu"?

Citao sam u tele2 FAQ nesto o Huawei B315s-22. Samo neznam kako je taj FAQ aktualan.

 

I dali se zna gde su odasiljaci ili cells?

Pitao sam tele2 ali oni mi samo dali marketing odgovor.

 

Trenutno sam na tele2 preko roaminga u HR, njemacka SIM kartica, na Samsung Galaxy S5 ima 3-4 od 5 jacine signala. Ako tako bude i na routeru necu biti sretan.

 

I jos jedno glupo pitanje, ako kupim externu antenu dali signali idu preko antene...

pa valjda idu preko antene. Radi se o tome da u radiusu od ca. 5m nebi trebao da bude covjek.

Zbog vecek rizika raka i losije koncentracije itd. ( http://www.bioinitiative.org/ ) tako da hocu vani antenu i to sto dalje od prostora gde zivimo.

Pa mislim ako je spojena antena sigurno ce i ici podatci preko te antene i biti ce smanjena radiacija na routeru.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.5.2018 12:24 (dalu).
 
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Ako koristiš smartfon neće biti razlike jel ti dodatna antena rutera vani ili ne jer je zračenje smartfona na uhu puno veće nego ruter na pola metra udaljenosti.

Ionako bi ruter ostao u prostoriji i njegov wifi  ako ga ne isključiš pa sve spojiš lan-kablom.

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Jačina zračenja opada s kvadratom udaljenosti.

A što se dugoročnih zdravstvenih posljedica tiče, nema konkretnog dokaza za to iz jednostavnog razloga što nema dugoročnih studija o štetnosti.
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Točno...ima samo istraživanja sa puno većim snagama nego što je u praksi dozvoljeno.

Sa odašiljačima sam počeo od 1971. god. pa sve do odlaska u mirovinu prije desetak godina a znam i da ljudstvo koje radi cjeli život pri megavatima izračene snage na npr. Sljemenu, Učkoj, Biokovu, Srđu itd. nema veći postotak oboljelih od ostalog naroda već nešto manji ( možda radi friškog čistog zraka).

 

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
AF139 kaže...

Točno...ima samo istraživanja sa puno većim snagama nego što je u praksi dozvoljeno.

Sa odašiljačima sam počeo od 1971. god. pa sve do odlaska u mirovinu prije desetak godina a znam i da ljudstvo koje radi cjeli život pri megavatima izračene snage na npr. Sljemenu, Učkoj, Biokovu, Srđu itd. nema veći postotak oboljelih od ostalog naroda već nešto manji ( možda radi friškog čistog zraka).

 

 

 

Ali tada su to bili analogni radio signali niske frekvencije. Ovo su visoko-frekventni digitalni signali. U Hrvatskoj afaik izmedju 900-1800 MHz.

I znas kakvi su digitalni signali ili 0 ili 100% amplitude. Sigurno ti verujem da nije bilo poteskoca 71 na dalje.

 

Ja sam se za tu temu zainteresovo posto sam lako elektrosensibilan. napr. ne mogu da korisim bezzicni mis na duze vreme zato sto cu se razboleti. Ako pre dugo koristim WLAN tesko mi je misliti i jako sam iscrpljen. U Njemackoj zivim u zgradi sa >20 WLAN signala. uzas. Ako ne izadjem barem jednom dnevno iz kuce budem agresivan, a na duze vreme depresivan. Kad dodem u Hrvatsku u nasu kucu ja se na novo rodim.

 

Ako drzim smartphone u ruci i saljem ili primam podatke osetim iglice u ruci i ako to duze radim boli me ruka. I da nije psihosomaticno sam testirao sa prijateljom. On se ili pravio ili stvarno slao i primao podatke i ja sam mu trebao reci dali je upaljen ili nije.

 

Ondi ima ona prica sa americkom ambasadom u rusiji u hladnom ratu. Rusi su bombardirali americane sa ~2GHz radio valovima na duze vreme. I vecina tih amerikanace je dobila rak. Ako potrazis na Google naci ces 20+ dokumenata koji kazu da nije bilo nista amerikancima ali neznam ako je jos danas tako, zadnji put kad sam trazijo naso sam 1 dokument u kojem pise da su dobili rak amerikanci. 2 puta sam trazijo 1. put je jos bilo rano 2008 godine odmah sam nasao taj pravi dokument. 2013 vec je bilo jako tesko naci taj pravi dokument.

 

robogo kaže...
Jačina zračenja opada s kvadratom udaljenosti.

A što se dugoročnih zdravstvenih posljedica tiče, nema konkretnog dokaza za to iz jednostavnog razloga što nema dugoročnih studija o štetnosti.

 

 

 EDIT: na ovo sam odgovorio ali izgleda da nisam copy/paste dobro napravio.

Dobro, hvala na odgovor i nije bas tako da je mobilna technologija neistrazena i da nema podataka.

http://www.bioinitiative.org/table-of-contents/ je projekat od EU sposoringa.

90ih godina je jedan institut ili zaboravio sam mu ima Dr. neki Dokor je u "Deutsche Telekom" placenoj studiji nasao da su mobilni signali stetni za zdravlji i da izazivaju rak.

Tesko mi je naci tak dokumenat zato sto prvo moram naci ime doktora i onda mogu da trazim studiju.

Izvinit ces ako necu sad sljedecih 4 sata na to potrositi zato sto mi i nije vazno iko ubediti. Neka svako radi kako on misli da je najbolje.

 

Evo ipak sam nasao, Professor Doktor Peter Semm 1994, google it.

I nasao sam https://www.gigaherz.ch/strahlenforscher-unter-gewaltigem-druck-der-wirtschaft/

koji sve to sumira u artiklu

 

AF139 kaže...

Ako koristiš smartfon neće biti razlike jel ti dodatna antena rutera vani ili ne jer je zračenje smartfona na uhu puno veće nego ruter na pola metra udaljenosti.

Ionako bi ruter ostao u prostoriji i njegov wifi  ako ga ne isključiš pa sve spojiš lan-kablom.

 Pa :D ja naravno necu prikljuciti antenu na smartphone :D to bi bilo ludo haha (i tesko izvedljivo)

Naravno mislim na router. Kako bi to izgledalo da nosim 2m antenu sa sobom koja je prikljucena na smartphone :D

 

---

 

dobro sada neka to ne bude tema, otom potom, za mene je jasno i ja prema tome zivim i necu nikoga da ubedujem.

Ja za sebe hocu vanjsku antenu koje je udaljena od kuce i router koji stoji udaljen od prostora gde zivimo i najvise, spavamo.

 

 

Sto me najvise interesira je, dali se dobije router "besplatno" ako se naruci TELE2 tarifa za kucu "bezbroj gigabytea" ili se mora uzet opciju uredaj?

Bilo bi mi drago ako je moguce da to netko razjasni, posto izgleda kao da TELE2 support nije za to sposoban.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.5.2018 12:46 (dalu).
9 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Bazna od telaca silosi Vtc i zgrada osmica u centru Vt

Jacina signala silosi Vtc Jacina signala silosi Vtc
Zgrada osmica centar Vt Zgrada osmica centar Vt
Silosi Vtc Silosi Vtc
-
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

 " Pa :D ja naravno necu prikljuciti antenu na smartphone :D to bi bilo ludo haha (i tesko izvedljivo)

Naravno mislim na router. Kako bi to izgledalo da nosim 2m antenu sa sobom koja je prikljucena na smartphone :D "

 

Nisam nigdje spomenio da spojiš antenu na svoj samsung, več rekoh da ako ruteru spojiš antene koje su vani da ruter i dalje emitira EM polje za WiFi (ili i to gasiš i sve veze kućnih uređaja su lan kablom spojene na ruter.).

Pripazi vani jer je puno jači broj zračenja nego kad si u objektu ( prikladan faradejev kavez) a pogotovo od sunca koje zrači cjeli spektar frekvencija a kojom snagom vidiš kad pocrveni koža.

 

Na internetu ....osim takvih stranica ima i sličnih koje tvrde da je zemlja ravna.... a i onih što prodaju lakovjernom narodu kartončiće za zaštitu od zračenja mobitela i boju za zidove koja " ne propušta zračenje" i izmišljaju istraživanja o štetnosti.

7 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Koristi li netko ovu Tarifu  Bezbroj GB i Raspali  na

SIM na pretplatu za 169 kn. Na bonove  249 kn.

Ipak ima ograničenje iznad 5GB dnevno znači svaki put moraš poslje 2 gb  slati poruku i tako unedogled

Ako gledaš video ili skidaš .

Kakve su vam brzine  D i U  i isplati li se to.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
MUĆAK kaže...

Koristi li netko ovu Tarifu  Bezbroj GB i Raspali  na

SIM na pretplatu za 169 kn. Na bonove  249 kn.

Ipak ima ograničenje iznad 5GB dnevno znači svaki put moraš poslje 2 gb  slati poruku i tako unedogled

Ako gledaš video ili skidaš .

Kakve su vam brzine  D i U  i isplati li se to.

 Koristim Bezbroj GB i Raspali 169kn

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

DDavorin daj napiši dali si potrošio u danu više od 5 GB i kako je nakon tog da li ti je brzo uključilo novih 2 gb i tako redom .

U kojem si gradu i jesi li blizu repetitora.

Moja pozicija Crikvenica.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.5.2018 19:27 (MUĆAK).
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Taraba kaže...
Grom kaže...
Evo danas 2 puta izgleda ruter zasteka, inace lampica 3g/4g blica a oba puta je svijetlila stalno i nisam mogao pristupit netu dok ga nisam reboota, jel itko imao slicnih situacija?

 Meni se to desi nakon kaj se sam reboota, stalno gori 3g/4g i nema veze, samo ručno gašenje i paljenje pomaže, a to kao nije po pravilu. Ja svoj u ponedeljak nosim tam gdje sam ga i uzeo pa nek ga mjenjaju. Inače s brzinom sam prezadovoljan, naguro sam ga do jaja klik.

 Ista stvar se ponavlja, jucer sam bas primjetio da se reboota i onda stalno gori, jesi nosio gdje si ga uzeo? Ili te jos to muci?

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Grom kaže...
 Ista stvar se ponavlja, jucer sam bas primjetio da se reboota i onda stalno gori, jesi nosio gdje si ga uzeo? Ili te jos to muci?

 U ponedeljak sam ga odnio u dućan gdje sam uzeo i odustao od ugovorene obveze. Zašto sam to napravio, jer su mi tako sami u Tele 2 sugerirali i da nakon 48 sati obnovim zahtjevi jer ako router ide na servis onda si bez routera nekoliko dana, tjedan ili kaj ja znam koliko, a ovo je brža varijanata koju su sami djelatnici Tele2 preporučili, jer je problem u software-u routera, njima znan, tak da ako imaš iste simptome, nosi ga i traži drugi, to se ne smije dešavati s routerom. Što se tiče brzine i veze, s tim sa zadovoljan, dok je radio, bilo je odlično, što i sami možete vidjet koje brzine imam od 60 - 99 mbit download i do 25mbit upload, ping do 20ms. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Ja sam isto na tome...

Naravno da se potrosi...
Al samo posaljes poruku i nastavis surfati u roku od 10 sec. Bude zamorno ako mob koristis kao hotspot a moras nesto skinuti,ali jbg...naviknes se

Kvaliteta je dobra,ja cesto putujem i nemam nikakvih problema (na 2-3 mjesta na autocesti znam ostat bez neta na minutu...)
Dok god mogu gledati video na youtubu u FHDu,ja nemam zamjerki na kvalitetu
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice