Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.359
|
čitano: 14.159.868
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tvi se ne uspoređuju u trgovini ! Toliko puta je to naglašeno, ali stalno ljudi ponavljaju istu pogrešku.

Oled definitivno nije pretaman i nema nikakve veze s plazmama.

Samsung/qled inicijalno ima prenapucane boje i svjetlinu bas zbog razloga da se neupuceni upecaju jer izgleda atraktivnije na prvu.

Pitanje je zelis li imati preciznu sliku ili sliku umjetno napucanih boja koja nema veze s orginalom.

Nisu niti sve plazme bile vrh, samo one najbolje/najskuplje od Pioneera i kasnije Panasonica su bile ok. Ove ostale su srednja zalost.

 

Ako nisi zahtjevan korisnik nema smisla upucavati hrpu love u skup tv.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.9.2019 15:36 (Pixel).
 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A zahtjevan sam prilicno sto se tice kvalitete prikaza, ne igram nikake gluposti na TVu nego samo gledam nas program, YouTube, Netflix i ostalo.

Trenutno sam u procesu patnje sa Protecto garancijom i zamjenom uređaja jer se moj ne popravlja. Nakon 30 dana čekam da vidim šta će mi ponuditi za zamjenski uređaj ali vec imam u glavi sta bi.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Karanba kaže...

A zahtjevan sam prilicno sto se tice kvalitete prikaza, ne igram nikake gluposti na TVu nego samo gledam nas program, YouTube, Netflix i ostalo.

 Tebi bi onda oled dobro legao :)

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

I ja mislim :) Al treba doc do njega jer ako njega ne daju uz doplatu morat ce bit neki QLED. Samo da znam na cemu sam napokon, mjesec dana blejim u smece od plazme, doslovno negledljivo a nista se nije rijesilo jos. Ne znas jel bolje imat Protecto ili ga nemat.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav

Trebao bih preporuku za Smart TV 42-50'' za 3000-3500kn, kutovi gledanja su nebitni, vecinom bi se gledao sport (IPTV) i tv program?

Naisao sam na Samsung UE50NU7022KXXH za 3000kn i LG 43UM7400PLB za 2800, koji mi se cine zanimljivi, pa me zanim sto mislite o ta dva modela ili imate neku preporuku?

Hvala unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/4a39b5e76

 

Da li je tu Hisense u maloj prednosti...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nije jer samsung ima bolji kontrast i peak brihtnes + vise fichera...

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.9.2019 23:29 (4mal).
Moj PC  
1 0 hvala 1
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima. Možete li pomoći i preporučiti neki TV od 55 incha do oko 4000kn. Najviše za gledanje sporta i filmova.

 

Gledao sam nešto ovako pa ne znam da li su ovi dolje ok

 

https://www.links.hr/hr/led-tv-55-samsung-55ru7172-smart-tv-4k-uhd-dvb-t2-c-s2-hdmi-wi-fi-usb-energetska-klasa-a-750100535

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHILIPS-55PUS6703/

 

Hvala:)

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
karlito13 kaže...

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/4a39b5e76

 

Da li je tu Hisense u maloj prednosti...

 na ovoj temi imamo realno malo informacija o Hisense televizorima koji se prodaju u EU.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
karlito13 kaže...

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/4a39b5e76

 

Da li je tu Hisense u maloj prednosti...

 Bio sam u sličnoj dilemi i kupio sam sonz x9005fna kraju.

Lutao sam 1 mjesec sa stikom po centrima i gnjavio prodavače u Elipsu.. večinom ekipa ok..

Premda sam mislio uzet 65'' Hisense U8B... nekako mi se uvijek činilo da je isprana/blijeđa slika.. da da imam na mobu ir daljinski i nakon štelanja i svega...eto kupio manji sony.. sad mi je ža što nisam kupio 65'' ili više..

Uglavnom za 5kkn mislim da nema bolje telke od tog Samsunga... Premda su brojevi na Hisense strani... Netko mi je govorio da kupim 65'' za 3m...kad gledam s trosjeda u poluležečem s 3.5m .. pasalo bi barem još pedalj i pol panela...

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Opet je to stvar vlastitih preferencija. Meni su malo pojačane boje must have za TV i maksimalno uživam u dokumentarcima, filmovima, sportu i svom sadržaju na svom Q7 iz 2018. Također, u storeu svjetlina jest napucana, ali ne radi se o bespotrebnoj stvari ako uzmemo HDR  koji tek treba doći na tržište u skorom roku u većem opsegu. Po noći TV ne treba nabiti svjetlinom do kraja, ali recimo HDR sadržaj po danu mi radi na maksimalnoj svjetlini i nekad bi htio da je čak možda malo svjetlili. 1500 nita daje taman dovoljno svjetline da slika bude dovoljno izražajna po danu, uz antireflektivni filter nema smetnji vanjskog svjetla.

S druge strane jedan domaći recenzent TVa mi je jednom prilikom rekao da mu je C8 OLED po danu pretaman i to je vidio kao veliki minus TVa.

 

BTW, moje iskustvo sa tim Q7 koji nije FALD pa će ga masu ljudi u startu popljuvati: fantastičan TV sa top bojama i vrhunskom svjetlinom, preporodio sam se nakon kupnje. Frend ima Sony XE9005, meni je na njemu toliko dosadna slika da sam svakako sa svojim zadovoljnji. O bloomingu u potpunom mraku kad se samo jedna ili par zona upali, neću ni govoriti, stvarno je prejak.

13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima,

 

zamolio bih ako mi možete riješiti dilemu, QLED ili OLED.

Radi se o buđetu do 17k.

Zasad su u kombinaciji: Samsung Q90, Q85Q, Q80; LG C8; Samsung Q9FN; SONY AG8.

 

Od veličine išao bi na 55" ili 65".

Radi se o dosta osvjetljenoj prostoriji, staklena stijena je iza leđa kada se gleda u TV i okrenuta je prema zapadu. 

Iz tog razloga sam htio ići na QLED.

 

Od sadržaja koji se gleda su pretežno BlueRay i Netflix/HBO GO.

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tblues87 kaže...

Pozdrav svima,

 

zamolio bih ako mi možete riješiti dilemu, QLED ili OLED.

Radi se o buđetu do 17k.

Zasad su u kombinaciji: Samsung Q90, Q85Q, Q80; LG C8; Samsung Q9FN; SONY AG8.

 

Od veličine išao bi na 55" ili 65".

Radi se o dosta osvjetljenoj prostoriji, staklena stijena je iza leđa kada se gleda u TV i okrenuta je prema zapadu. 

Iz tog razloga sam htio ići na QLED.

 

Od sadržaja koji se gleda su pretežno BlueRay i Netflix/HBO GO.

 

Hvala

 Moja preporuka definitivno QLED prvenstveno zbog svjetline panela i zbog antireflektvinog sloja koji je najzanemarenija stvar na TVu, a toliko je bitan. Kad gledaš TV po danu i nemaš refleksija na ekranu to mijenja stvari, pogotovo jer ti je izvor svjetla iza leđa, u protivnom češ vidjeti sve prozore, kauč, sebe, pasa, TV će ti biti ogledalo.

Oko veličine dobro razmisli, ako gledaš TV s preko recimo 2.7m gledaj već 65". Što se tiče modela, Q9 prošlogodišnji je odličan, sad je na najnižoj cijeni nema ih još puno po dućanima. Ako ne taj, bilo koji od ovih QLEDA će ti dati dovoljno, naravno, Q90 je ipak daleko iznad ostalih.

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam dojam da se brka što HDR znači i kako treba izgledati.

Bit HDR-a nije svijetla slika, nego ukratko kontrastna slika.

 

 

 

 
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

Imam dojam da se brka što HDR znači i kako treba izgledati.

Bit HDR-a nije svijetla slika, nego ukratko kontrastna slika.

 

 

 

 Naravno, ali bez propisne svjetline nema kontrastne slike, nisu sve scene uvijek tamne pa da OLED izvuče svojom crnom bojom kontrast.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vidim neka akcija na Mall hr na samsung Tve.

Jel vrijedi ovaj model sta il su samo napuhali cijenu i onda je kao srezali?

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/samsung-ue55ru7092uxxh-4k-uhd-led-tv-prijemnik
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Za koliko love mogu prodati ovaj tv?
Star 3 godine,koristen samo povremeno za ps4
Phillips 32"4100 series
┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.9.2019 19:29 (big_guy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jeronimo kaže...

Frend ima Sony XE9005, meni je na njemu toliko dosadna slika da sam svakako sa svojim zadovoljnji.

 

Ili frend jednostavno preferira "dosadnu" sliku. :) Nije da svi vole nerealno zasicene boje koje itekako i taj Sony moze imati ako se tako setira u opcijama (npr Live color).

 

Hocu samo reci da to sto Samsung po defaultu ima zasicenije boje ne znaci da i ostali usporedivi modeli drugih proizvodjaca ne mogu isto kao sto bi se moglo shvatiti iz ovog upisa.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jeronimo kaže...
Pixel kaže...

Imam dojam da se brka što HDR znači i kako treba izgledati.

Bit HDR-a nije svijetla slika, nego ukratko kontrastna slika.

 

 

 

 Naravno, ali bez propisne svjetline nema kontrastne slike, nisu sve scene uvijek tamne pa da OLED izvuče svojom crnom bojom kontrast.

 

Ovo je jedna od najistinitijih i najboljih izjava u vezi OLEDa. Jednostavno je premalo scena gdje ce OLED ugasiti pixele a na tim scenama ni bolji QLED nece biti primjetno losiji za prosjecnog gledatelja. 

 

Ja isto tako svuda citam OLED top a onda kontam vise me zakuca kad prikazu pod vodom scene ili plavo nebo itd gdje treba svjetlo nego tamnu scenu Batmana. Nekako i ja vise naginjem na Q80R prije nego OLED kad bi kupovao.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.9.2019 21:30 (Karanba).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jeronimo kaže...
Pixel kaže...

Imam dojam da se brka što HDR znači i kako treba izgledati.

Bit HDR-a nije svijetla slika, nego ukratko kontrastna slika.

 

 

 

 Naravno, ali bez propisne svjetline nema kontrastne slike, nisu sve scene uvijek tamne pa da OLED izvuče svojom crnom bojom kontrast.

Čas si na Oledu, čas na LCD-u..

HDR najbolje izgleda na Oledu.. Jer kad tvoj LCD ''napuca'' svjetlinu crna posivi.

 

Upali si HDR na Oledu i na bilo kojem LCD-u pa (jedan pored drugog) češ shvatiti o čemu ti pričam.

 

Ne kužim zakaj svako opravdava svoju kupnju.

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.9.2019 21:56 (Zver).
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Ali gle ti opet pricas i HDRu sa crnom bojom, nje nema toliko, pa nije snimka noćnog neba i spilje sav HDR.

Dosta toga je priroda snimana po danu i kojekakve zivotinje i dokumentarci, ti tvrdis da ce to ljepse izgledat na OLEDu nego na top QLEDu ? Meni se cini da nece jer nema jacinu lampi da izgleda bolje u dnevnim scenama. Ili sam u krivu ?

 
0 2 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Na TOP OLEDu će bolje izgledati nego na top QLEDu, ako već uspoređuješ, ali na kraju krajeva svako bira sebi.
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Neki vole prenapucane boje kao da je Tron ili reklama, meni osobno je to uzas koji se ne da gledati. Slicno kao kada netko kupi jeftiniji TV i onda napuca boje i svjetlinu na max u pokusaju dobivanja wow efekta na materijalu koji ga ne treba, tipa Midsummer murders... plus "Vivid" mod za potpuno unistenje slike.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.9.2019 7:46 (Mad Ant).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A pa gle, zato vidiš što želiš od TVa i kupiš ga prema tome, tko ti nudi ono što ti treba. S obzirom na cijenu naravno. OLED je odličan, daleko od toga, ali bojim se da bih previše gleda da li sam dobio taj burn in, prevelika sam picajzla oko toga.

Što se tiče pravdanja kupnje, Q7 sam spletom okolnosti dobio za 4k kn, treba li tu nešto pravdati?

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.9.2019 9:22 (Jeronimo).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tblues87 kaže...

Pozdrav svima,

 

zamolio bih ako mi možete riješiti dilemu, QLED ili OLED.

Radi se o buđetu do 17k.

Zasad su u kombinaciji: Samsung Q90, Q85Q, Q80; LG C8; Samsung Q9FN; SONY AG8.

 

Od veličine išao bi na 55" ili 65".

Radi se o dosta osvjetljenoj prostoriji, staklena stijena je iza leđa kada se gleda u TV i okrenuta je prema zapadu. 

Iz tog razloga sam htio ići na QLED.

 

Od sadržaja koji se gleda su pretežno BlueRay i Netflix/HBO GO.

 

Hvala

 

 

Probaj si pronaci Q9FN ja sam toliko oduševljen da ne mogu vjerovati - baš jučer gledam Blade Runner 2049 na Netlixu u HDR ili 4k (nisam ziher u čemu je ali je išao u 15mbps tak da mislim da je HDR ) i jednostavno ne vjerujem da može biti tak dobro, baš svaki detalj slike mi je savršen bio toliko mikrokontarsta - ono baš se ufuraš u film - baš jedan drugi svemir,, onda sam pogledao The Grand Tour u HDR-u S02E01  dok voze Rimac po Švicarskoj, van sebe sam ostao koliko je immersive slika kad se voze karajolikom i kad ulazi sa dolly zoom-om strašno..

 

ima ti povoljno sad i 65ica taj FN model ako uloviš još koji, Q90 ima nekakv film ispred ledica pa dosta puši na kontrastu ali ima još bolje rješen micro dimming zona pa moguce da to s tim kompenzira i ima još bolji anti refleksni a već na ovom FN je najbolji od svih TV-a za 2018, dobra fora je kaj sam vidio da ti u svijetu medija daju još sound bar sad ( doduše mislim da 7icu za q90 ali i taj ti je kojih 4000kn )  npr uz ovaj 8k daju 9ku koja košta 7.5k kn i ima doly atmos sa satelitima i treutno je najbolji soundbar na tržištu ( možda ti ima opcija da doplatiš uz Q90 za taj 9ka soundbar )...

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir


Ako netko već nije stavio..
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

Jučer sam skoro kupio 75 inča https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-UE75NU7172/?utm_source=nabava.net&utm_medium=cpd&utm_campaign=nabava.net_cjenik,

ali ga nisam vidio u izlogu i trgovac mi je rekao da je to Samsungova najniža serija, na kraju sam odustao.

 

Uglavnom, mislim da ću se zadovoljiti i sa 65 inča, i to je velik TV u odnosu na trenutni 42 inča koji imam doma.

 

Molio bih ekipu koja se razumije u TV-e da mi preporuči 65 inča LED TV. Namjena TV-a je gledanje HBO, NETFLIX, PS4.

 

Budžet mi je od 5000 do 8000 recimo...

 

Unaprijed hvala.

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Q90R ima dodatni sloj za siri kut i najbolji antirefleksivni, zbog toga gubi na svjetlini ali umanjuje bloom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
VooDooZg kaže...

 

 

Probaj si pronaci Q9FN ja sam toliko oduševljen da ne mogu vjerovati - baš jučer gledam Blade Runner 2049 na Netlixu u HDR ili 4k (nisam ziher u čemu je ali je išao u 15mbps tak da mislim da je HDR ) i jednostavno ne vjerujem da može biti tak dobro, baš svaki detalj slike mi je savršen bio toliko mikrokontarsta - ono baš se ufuraš u film - baš jedan drugi svemir,, onda sam pogledao The Grand Tour u HDR-u S02E01  dok voze Rimac po Švicarskoj, van sebe sam ostao koliko je immersive slika kad se voze karajolikom i kad ulazi sa dolly zoom-om strašno..

 

ima ti povoljno sad i 65ica taj FN model ako uloviš još koji, Q90 ima nekakv film ispred ledica pa dosta puši na kontrastu ali ima još bolje rješen micro dimming zona pa moguce da to s tim kompenzira i ima još bolji anti refleksni a već na ovom FN je najbolji od svih TV-a za 2018, dobra fora je kaj sam vidio da ti u svijetu medija daju još sound bar sad ( doduše mislim da 7icu za q90 ali i taj ti je kojih 4000kn )  npr uz ovaj 8k daju 9ku koja košta 7.5k kn i ima doly atmos sa satelitima i treutno je najbolji soundbar na tržištu ( možda ti ima opcija da doplatiš uz Q90 za taj 9ka soundbar )...

 A što bi tek bilo da si zaista i pogledao film u HDR-u s obzirom da Blade Runner 2949 na netflixu nije u HDR-u nego običan SDR 

A što se tice mikrokontrasta tu se niti jedan led ne moze mjeriti s oledom.

Ali Q9FN je zaista jedan od najboljih lcdova i zaista ima dobru sliku, ali naravno i mane kao svaki drugi tv.

 

 

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da vidiš to mi nije jasno i ovo kad skidam HDR kaj skidaš obično imaju oko 20GB  a ovi sdr budu po 35-40GB, obje varijante DTS, kaj nebi obrnuto trebalo biti  ??

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice