Hdd/ssd ili home server na dulje vrijeme

poruka: 4
|
čitano: 1.092
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Hdd/ssd ili home server na dulje vrijeme

Bok,

već neko vrijeme si razmišljam kako bi htio spremiti raznorazne filmove,igre i sl. van računala kako bi kao prvo imao dovoljno mjesta na kompu a da mi ne ponestaje mjesta stalno,a i za ubuduće da imam neke stvari kada postanu teže za pronaći na netu.

 

Ako bi uzimao hdd onda bi uzeo od 3T,ali mi se više sviđa mogućnost da mi se samo automatski prebacuje(sync).

Iako nezz baš kako funkcionira home server pretpostavljam da se može gledat datoteke na njemu preko wifija što je još jedna dobra stvar.

Imam jedan manji vanjski hdd i ima jako kratak kabel.

Stavio sam ssd u naslov,ali mislim da ne bi uzeo najviše zbog cijene.

 

Ako znate neke dobre hdd ili home servere slobodno nabacite link.

Ne bi išao više od 1000kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Hdd/ssd ili home server na dulje vrijeme

Za te pare se neces bas usreciti.... Ja bih isao na neki externi disk plus neki media player baziran na androidu....

10 godina
offline
Re: Hdd/ssd ili home server na dulje vrijeme
Torent kaže...

Za te pare se neces bas usreciti.... Ja bih isao na neki externi disk plus neki media player baziran na androidu....

Zašto?

Što točno misliš pod media player?software?

 

14 godina
offline
Hdd/ssd ili home server na dulje vrijeme

Teško ćeš naći neki HTPC size strojčić ili NAS uređaj sa svojim OSom, za te pare a da valja (osim ako ti negdje super povoljne ne uleti neki oglas za polovno) a na postu iznad valjda je mislio da si uzmes neki android player box koji podrzava hrpu video formata (guglaj imas ih sad tonu po cro dućanima) na kojeg bi spojio neki eksterni disk na kojem drzis materijale i sa njega bi pokretao sve to.

 

Za dobar NAS ili kućnu mašinicu slozenu da bude neki media-storage server ipak treba malo vise od 1000kn.

 

 

Novi NASovi kod nas ti prazni bez diskova dodju dosta vise novaca.

 

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice