Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.049
|
čitano: 2.779.840
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Koji SSD?

Bok ekipo

 

imam samo jedno pitanje...vec dugo imam ssd ovaj svoj a nisam primjetio da ga je iko kupio ili prokomentira....pa me samo zanima sta vi mislite os Crosair force gt 120gb (crveni)

FC Barcelona
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji SSD?
MOgY kaže...

pa me samo zanima sta vi mislite os Crosair force gt 120gb (crveni)

Stara garda SSDa, nije bio tako popularan, po meni je to ok izbor i dan danas.

 

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
15 godina
offline
Re: Koji SSD?
Valentin17 kaže...
MOgY kaže...

pa me samo zanima sta vi mislite os Crosair force gt 120gb (crveni)

Stara garda SSDa, nije bio tako popularan, po meni je to ok izbor i dan danas.

 

 pa da imam ga skoro 4 god i nikada problema ili bilo sta snjime jos me odusevilo sta ima brzinu citanja 550 a brzina pisanja je 505....znaci nije mi za potrebu ga minjati????

FC Barcelona
13 godina
offline
Re: Koji SSD?
MOgY kaže...
 pa da imam ga skoro 4 god i nikada problema ili bilo sta snjime jos me odusevilo sta ima brzinu citanja 550 a brzina pisanja je 505....znaci nije mi za potrebu ga minjati????

Ma nemoj gledati tu specifikaciju ili benchmark, ako si zadovoljan brzinom sustava cjelokupno, ako je zdravlje SSDa ok, ako ti je taj kapacitet dostatan, ja stvarno ne vidim razloga zašto bi ga mijenjao.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
11 godina
offline
Re: Koji SSD?
BaDly kaže...
nino_z kaže...
OCZ Arc 100

 Bok,

 

Po čemu je bolji OCZ Arc 100 u odnosu na Patriot Blaze 120 ?

 

Gledam na netu čisto po specifikacijama i u većini je Patriot bolji, čak i jefitniji koju kunu, a u ostalim specifikacijama su isti ?

 

Brzine čitanja/pisanja, 16nm naspram 19....

 

Pitam čisto informativno...ovih par kuna mi naravno ne igra nikakvu ulogu, čak je i garancija ista (3 god).

 

THNX

 Bolji je arc100 od blaza, biraj uvijek firmu koja ima vlastitu proizvodnju NAND flash cipova dok patriot kupuje od microna i sigurno ne dobivaju uvid u one kvalitetnije wafere.

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
Valentin17 kaže...
MOgY kaže...

pa me samo zanima sta vi mislite os Crosair force gt 120gb (crveni)

Stara garda SSDa, nije bio tako popularan, po meni je to ok izbor i dan danas.

 

 da stara garda SF2281 ssd-a ali u ona vremena nije ni mogao biti popularan pored intela 520, 330 itd a jos manje pored 530...klasika od corsaira nemaju svoj pogon proizvodnje(NAND waferi a niti kontroler nisu uspjeli nego samo kupuju od drugih i lijepe svoj branding tako da suma sumarum u danasnja vremena se nema sta gledati taj ssd. 

15 godina
offline
Re: Koji SSD?
roby27 kaže...
Valentin17 kaže...
MOgY kaže...

pa me samo zanima sta vi mislite os Crosair force gt 120gb (crveni)

Stara garda SSDa, nije bio tako popularan, po meni je to ok izbor i dan danas.

 

 da stara garda SF2281 ssd-a ali u ona vremena nije ni mogao biti popularan pored intela 520, 330 itd a jos manje pored 530...klasika od corsaira nemaju svoj pogon proizvodnje(NAND waferi a niti kontroler nisu uspjeli nego samo kupuju od drugih i lijepe svoj branding tako da suma sumarum u danasnja vremena se nema sta gledati taj ssd. 

 sta je sada pisac tio reci stime....da valja ili da nevalja disk.... ja sam disk tocno prije 4 god kupio preko ebay-a na aukciju i da za njega tocno 84 eura....

FC Barcelona
11 godina
offline
Koji SSD?

ma valja ssd ali danas ga ici kupovati nema smisla to kazem. nemas razloga za upgrade sa sata na sata ssd ako ti sve šljaka uredno, tek na pci-e sucelje jednom kad cijene padnu. 

 
1 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Koji SSD?
roby27 kaže...

ma valja ssd ali danas ga ici kupovati nema smisla to kazem. nemas razloga za upgrade sa sata na sata ssd ako ti sve šljaka uredno, tek na pci-e sucelje jednom kad cijene padnu. 

 aha.....hvala na odgovoru....vidim da je i danas dosta skup u nas a ja sam ga relativno jeftino platio kada uzmes u obzir da sam ga uzeo prije 4 god novog s garancijom.....samo jos jedn pitanje pa cu sutjeti....iovako je ovo vec mali off topic....u kojem je rangu u usporedbi s danasnjim novim ssd-vima

FC Barcelona
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

pa u svakom slucaju mid range ssd sa sinhronim 25nm NAND-om, nikako nije loš no danas postoje bolji kontroleri sa boljim algoritmima baratanja podataka(IOPS) ali nema smisla o tome sada, dobar je to ssd u ona svoja vremena, svakako gledaj da ima zadnji službeni firmware i to je to. 

13 godina
offline
Koji SSD?

Mogu ovi novi SSDovi bit kakvi god hoće, kad se u realnom radu bude osjetila neka bitnija razlika, onda se možemo razgovarati,

do tada je ovo sve badave i taj tvoj SSD je super odabir i dan danas, mogu ovi okolo pričati što hoće.

roby27 kaže...

NAND waferi a niti kontroler nisu uspjeli nego samo kupuju od drugih i lijepe svoj branding tako da suma sumarum u danasnja vremena se nema sta gledati taj ssd. 

LOOL, to nije razlog da se taj SSD ne bi kupovao ili bilo što drugo, ne mora to biti SSD.

Tako onda ne bi ja kupio niti VW Golf jer gle većinu toga kupuju od drugih i ne rade sami, a auto je kod nas broj 1 iako je skuplji od ostalih.

ps. ove stvari da se ne dobivaju uvid ti isto ne drže vodu, pričaš napamet, sve što se proizvodi i prodaje prolazi stroge provjere kvalitete,

ne možeš ti valjati tako nekoga dugo, pogotovo ne nekoga tipa Corsair, prije ili poslije te bude odje..., ti isto kad kupiš nešto gledaš jel to ok,

ako te je netko pokušao zaje..., je... mu mater, a ovi tamo to riješavaju malo drugačije.

ps. 2 tamo sam ti lupio Hvala i TU iz podrške, ali ne slažem se s tobom, tu smo da se razilazimo u mišljenjima, a ti ako si siguran u to što pričaš,

izvoli, potkrijepi to dokazima.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2015 19:27 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

Nazalost kod ssd-a je to tako, primjer OCZ kojeg je kupila toshiba sa vlastitim pogonom, drasticno su poboljsali razinu pouzdanosti sa vlastitim flashom...

13 godina
offline
Re: Koji SSD?
roby27 kaže...

Nazalost kod ssd-a je to tako, primjer OCZ kojeg je kupila toshiba sa vlastitim pogonom, drasticno su poboljsali razinu pouzdanosti sa vlastitim flashom...

Za OCZ se i slažem, zato je i propao kad je radio sranja i kupovao škart, ali ne možeš Corsair usporediti s OCZom.

Po meni danas odabir SSDa možeš svesti na ono što ti se dopada i što ti odgovara cijenom, garancijom, za po doma je svaki dobar,

ljudi cjepidlače, uspoređuju ono što nije za uspoređivati i sl., tipa moj boota brže s tim i tim SSDom od tvoga, a ne uzimaju u obzir razno razne

druge faktore tipa podešenje BIOSa (UEFI moda), windowsa, drivera i sl. stvari, onaj tko zna što radi, taj može najsporiji SSD učiniti bržim od nekoga SSDa

koji možda spada u vrh ponude.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2015 19:45 (Valentin17).
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

To isto igra ulogu podesavanje ali ne znam, ja sam citao jednom jedan clanak o intelu i njihovim pogonima i koliko se rigorozno testiraju waferi prije daljnje obrade tako da eto moje je misljenje da su bolji odnosno pouzdaniji oni koji imaju svoje pogone tj. vlastitu proizvodnju bas radi uvida i daljnjih istrazivanja za svoj brand. 

13 godina
offline
Re: Koji SSD?
roby27 kaže...

To isto igra ulogu podesavanje ali ne znam, ja sam citao jednom jedan clanak o intelu i njihovim pogonima i koliko se rigorozno testiraju waferi prije daljnje obrade tako da eto moje je misljenje da su bolji odnosno pouzdaniji oni koji imaju svoje pogone tj. vlastitu proizvodnju bas radi uvida i daljnjih istrazivanja za svoj brand. 

A gle, svatko tko se u današnjem svijetu hoće održati na tržištu MORA ići naprijed, MORA ulagati u nove tehnologije, pratiti trendove,

Intel je jedan od najvećih brendova, tako i Intel i onaj tko radi šta ja znam što za npr. Corsair.

Npr. ti radiš wafere i prodaješ ih nekome trećem, ti isto kao i Intel moraš ići naprijed ako hoćeš opstati na tržištu, Intel raspolaže sa velikim resursima i ogromnim potencijalom,

on si može priuštiti koju pogrešku, ali ti ne jer nisi toliko "jak" kao Intel, ne smiješ tako suditi olako, postoje mali poduzetnici koji se hvataju u koštac sa velikim igračima,

nigdje ne stoji da je tvoj wafer lošiji od Intelovoga jer je Intel Intel, dapače.

Razlog za odbijanje nečega ti mora biti konkretno saznanje uz predočen dokaz, ponavljam, tvoj wafer ne mora biti lošiji od Intelovoga, nešto drugo je ako se ustanovi

nekakvim testovima da je stvarno lošiji, onda ti propadaš kao i OCZ.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2015 19:58 (Valentin17).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
roby27 kaže...
BaDly kaže...
nino_z kaže...
OCZ Arc 100

 Bok,

 

Po čemu je bolji OCZ Arc 100 u odnosu na Patriot Blaze 120 ?

 

Gledam na netu čisto po specifikacijama i u većini je Patriot bolji, čak i jefitniji koju kunu, a u ostalim specifikacijama su isti ?

 

Brzine čitanja/pisanja, 16nm naspram 19....

 

Pitam čisto informativno...ovih par kuna mi naravno ne igra nikakvu ulogu, čak je i garancija ista (3 god).

 

THNX

 Bolji je arc100 od blaza, biraj uvijek firmu koja ima vlastitu proizvodnju NAND flash cipova dok patriot kupuje od microna i sigurno ne dobivaju uvid u one kvalitetnije wafere.

 

Naručen je OCZ i sutra idem po njega...tako da je to moja 'finalna' odluka iako sad kad čitam dalje raspravu vidim da je očito svejedno koji od ta dva uzmem... :-)

 

Mislim da će ipak biti OCZ jer mi je ta marka barem koliko toliko poznata kad već nema nikakvih drugih tolio bitnih prednosti.... Hvala na pomoći...jbg...totalno sam izašao iz PC hardware svijeta u zadnjih 10 godina, ali zato 10 godina prije toga sam mogao napamet nabrajati sve moguće grafičke, matične, procesore i HDD-ove koji su tada bili aktualni...danas mi komp služi za internet i multimediju, a za igre imam konzole :-)

13 godina
offline
Re: Koji SSD?
BaDly kaže...

Bome OCZ Arc imaš sada na akciji i za cca. 800 kn možeš dobiti 240 GB model, ako želiš ili imaš potrebu za većim kapacitetom, svakako razmisli.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?

Uzeo i složio OCZ...

 

E sad par pitanja, naime tek sad (naravno nakon kupnje) vidim da u BIOS-u ne mogu nigdje aktivirati AHCI :-(:-( flashao sam BIOS na zadnju verziju koja postoji na službenoj DELLovoj stranici, ali i dalje nema te opcije. Kad pokrenem OCZ guru također mi je navedeno da mi to ne radi.

 

Postoji li neki drugi način za to aktivirati ili ako nemam u BIOS-u nije moguće nikako ?

 

Također, na SATA II i AHCI Off...ovo su rezultati. Jel to ok obzirom na sve gore navedeno ?

 

 

15 godina
offline
Re: Koji SSD?
Pa aktiviran ti je AHCI cim imas win 7 ili 8...ne znam jel uopce na novijim racunalima ima ta opcija

To je max za sata2.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
Mitch kaže...
Pa aktiviran ti je AHCI cim imas win 7 ili 8...ne znam jel uopce na novijim racunalima ima ta opcija

To je max za sata2.

 Vidi što kaže OCZ SSD Guru....

 

Također, FW ne mogu updateati jer me za to traži da prvo uključim AHCI... :-(

 

Bez obzira...uključio ja to ili ne, updateao ili ne...prezadovoljan sam....komp star 8 godina leti...ulazak u vindowse za 25 sec s time da bios dio pojede 13s !! Ja prezadovoljan !! :-)

12 godina
offline
Koji SSD?

Pozdrav, mislio sam roknuti jedan 240 GB ssd krajem mjeseca. Sad me zanima kako imam maximus 2 formula.
6 x SATA connectors (Blue)
2 x Speeding HDD connectors (Black)

Nigdje na internetu nemogu naci informaciju kako ssd reagira na speeding hdd conector? Da li netko zna jesu li bolje performanse na speeding hDD ili na obican sata 2?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji SSD?

Pa nemoguce je instalirati Win8 na IDE...ako bas zelis onda probaj updateat bios

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.4.2015 17:21 (Mitch).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
Mitch kaže...

Pa nemoguce je instalirati Win8 na IDE...ako bas zelis onda probaj updateat bios

 Može se instalirati win8 na ide samo treba promijenit u biosu sa AHCI-a na IDE

15 godina
offline
Koji SSD?

OCZ ARC 100 120gb   VS   KINGSTON HyperX FURY 120GB  ?

 

Recimo da je OCZ 100kn skuplji, na koji ici i zašto 

 

 

13 OCZ ARC 100 120gb
0 KINGSTON HyperX FURY 120GB
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji SSD?
bik kaže...

OCZ ARC 100 120gb   VS   KINGSTON HyperX FURY 120GB  ?

 

Recimo da je OCZ 100kn skuplji, na koji ici i zašto 

 

 

Evo ja bi odabrao (a i osobno jesam odabrao) OCZ ARC 100 120 GB. Tu ti dajem jedan benchmark gdje se vidi da je po performansama OCZ bolji od Kingstona. E sad što se cijene tiče, ne znam da to baš vrijedi razlike od 100 kn. Ne znam gdje si gledao SSD-ove pa da je tolika razlika među njima. I jedan i drugi će ok raditi, a sad je na tebi da li je to vrijedno 100 kn razlike.

 

LP

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.4.2015 12:25 (MasterOfDisaster).
11 godina
offline
Koji SSD?

kod nas stigao hyperX savage ssd koji zamjenjuje hyperX3K model, preskupo u startu

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji SSD?

jos koja stotica i uzmes 240GB+.

Steam: charmander2005
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji SSD?
HyperX Fury se nade za 870 240GB.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
13 godina
offline
Koji SSD?

Bio je i OCZ ARC 240 GB model za oko 800 kn.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji SSD?

Pozdrav valja li ovaj SSD iz links-a : http://www.links.hr/?naziv=ssd-120-0-gb-mushkin-chronos-g2-mknssdcr120gb-g2-sata3-2-5-mlc-chip-maks-do-555-525-mb-s&option=artikl&id_artikl=051.400.318

Iz broda sam i nemam baš nekakav izbor links je inace jako skup , a ako bi narucio preko interneta iz neke trgovine iz hrvatske kako ide garancija ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice