Koji SSD? izdvojena tema

poruka: 11.049
|
čitano: 2.779.598
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Koji SSD?

Mislim na usporedbu između kingstona UV400 i sandiska Z400s, jako su slični pa ne znam kojega bi uzeo. Uvjeren sam da će biti ogromna razlika u odnosu na sadašnji mehanički WD Blue, ali volio bih da potraje malo duže vremena

Ako si stisnuo TU, stisni i HVALA da znam tko si
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
Ivan_hacker kaže...

Mislim na usporedbu između kingstona UV400 i sandiska Z400s, jako su slični pa ne znam kojega bi uzeo. Uvjeren sam da će biti ogromna razlika u odnosu na sadašnji mehanički WD Blue, ali volio bih da potraje malo duže vremena

 Razlike nema osim garancije možda. Mislim da X400 ima 5 godina garancije. Ta dva diska su ista što se tice NAND-a. Oba imaju Toshiba 15 nm TLC. Moja preporuka je X400.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.6.2016 21:25 (zeroname).
13 godina
offline
Koji SSD?

Pazi, govorim o Sandisku Z400s a ne X400. Prema Tom's Hardwareu koristi 15nm MLC, koji bi valjda trebao imati veću izdržljivost? Pročitao sam zadnjih 15 stranica ove teme, više nisam siguran što uzeti i što bi bilo bolje.

Vidim da se često preporučuje X400 radi duge garancije, iako koristi TLC flash ima isti endurance rating kao i Z400s (72TBW). Jedini je problem što ga je teško nabaviti u BiH, ove radnje koje ga imaju uopće ne daju 5 godina garancije kao u Hrvatskoj

Ako si stisnuo TU, stisni i HVALA da znam tko si
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
Ivan_hacker kaže...

Pazi, govorim o Sandisku Z400s a ne X400. Prema Tom's Hardwareu koristi 15nm MLC, koji bi valjda trebao imati veću izdržljivost? Pročitao sam zadnjih 15 stranica ove teme, više nisam siguran što uzeti i što bi bilo bolje.

Vidim da se često preporučuje X400 radi duge garancije, iako koristi TLC flash ima isti endurance rating kao i Z400s (72TBW). Jedini je problem što ga je teško nabaviti u BiH, ove radnje koje ga imaju uopće ne daju 5 godina garancije kao u Hrvatskoj

 Pa teško je nabaviti i ovaj Z400s. Ja sam pokušao kupiti u bih X400 čak sam zvao i uvoznika za sadnisk. I rekli su mi da ih nikad nisu imali i da ih nece imati jedino što nude je ono smeće ultra extreme itd. Ako si u bih moja preporuka je kingston UV400 jer ga možeš u svakoj radnji nabaviti i ima ga na pik-u.

13 godina
offline
Re: Koji SSD?
Na piku/olxu i tražim, kod istog prodavača mogu nabaviti i Z400s i UV400 za zanemarivu razliku u cijeni. Samo ne zanima koji od ta dva je bolja kupnja
Ako si stisnuo TU, stisni i HVALA da znam tko si
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji SSD?
redscro kaže...

Od Blasta bježi, kvare se u ogromnom broju slučajeva. SiliconPower po komentarina s newegga ima sličnu situaciju, vrlo nepouzdan. Kingston UV400 je noviji na tržištu, ali teško da je gori od prva dva. 

Spominješ SanDisk, ne znam koji je u igri, ali s njim nećeš pogriješiti.

 

Još bih dodao ovaj. Ima dobre reviewe. Malo je skuplji od tih koje navodiš, ali radi se o pravoj trgovini s pravim jamstvom, za razliku od švercera s OLXa koji daju printano jamstvo bez fiskalnog računa i ostvarivanje istog ovisi isključivo o dobroj volji. 

 Nakon kojeg vremena se pokvari da napravim backup, ja imam blast  240 GB i sve radi ok za sad 6mj. je prošlo

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
Ivan_hacker kaže...
Na piku/olxu i tražim, kod istog prodavača mogu nabaviti i Z400s i UV400 za zanemarivu razliku u cijeni. Samo ne zanima koji od ta dva je bolja kupnja

 Pa ako ovaj ima MLC onda bolje Z400S

12 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

neki dobar m.2 ssd 250 gb?

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji SSD?

u hr ili moze i vani?

 

za sto ti treba? pitam radi toga dali hoces sata ili pci-e

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.6.2016 1:34 (roby27).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
roby27 kaže...

u hr ili moze i vani?

 

za sto ti treba? pitam radi toga dali hoces sata ili pci-e

 za onaj laptop sto sam stavio u temi:Acer Aspire V Nitro VN7-792G-50VB 17.3"

Ne znam sto je bolje iskreno,necu se pravit pametan..

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji SSD?
Ivan_hacker kaže...
Na piku/olxu i tražim, kod istog prodavača mogu nabaviti i Z400s i UV400 za zanemarivu razliku u cijeni. Samo ne zanima koji od ta dva je bolja kupnja

 ma uzmi Z400s i ne pati se više bezveze sa premišljanjima :)

11 godina
offline
Re: Koji SSD?
drakula789 kaže...
roby27 kaže...

u hr ili moze i vani?

 

za sto ti treba? pitam radi toga dali hoces sata ili pci-e

 za onaj laptop sto sam stavio u temi:Acer Aspire V Nitro VN7-792G-50VB 17.3"

Ne znam sto je bolje iskreno,necu se pravit pametan..

 za pci-e nvme ssd ako hoces ugraditi morat ces updejtat bios za 4 stazice tako da imas full propusnost

 

ako hoces sata m2 onda sandisk x400 ili 850 evo m2 

12 godina
offline
Koji SSD?

Ima li netko preporuku koji Kingston SSD da uzmem v300 ili uv400. Ovaj 400 bi trebao biti brži ali čitam na netu da kad se zapuni neki cache, brzina drastično pada. Uzeo bi 128Gb verziju jer mi veći disk ne treba. Razlika između ova dva kingstona je 1$ tako da mi je zapravo svejedno koji uzmem, samo me zanima koji se pokazao bolji. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
energyman kaže...

Ima li netko preporuku koji Kingston SSD da uzmem v300 ili uv400. Ovaj 400 bi trebao biti brži ali čitam na netu da kad se zapuni neki cache, brzina drastično pada. Uzeo bi 128Gb verziju jer mi veći disk ne treba. Razlika između ova dva kingstona je 1$ tako da mi je zapravo svejedno koji uzmem, samo me zanima koji se pokazao bolji. 

 Uzmi svakako noviji UV400,razmisli i o sandisku X400. 

11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji SSD?
energyman kaže...

Ima li netko preporuku koji Kingston SSD da uzmem v300 ili uv400. Ovaj 400 bi trebao biti brži ali čitam na netu da kad se zapuni neki cache, brzina drastično pada. Uzeo bi 128Gb verziju jer mi veći disk ne treba. Razlika između ova dva kingstona je 1$ tako da mi je zapravo svejedno koji uzmem, samo me zanima koji se pokazao bolji. 

 V300 ne uzimaj nikako, ako bas moras izmedu ta dva uzmi UV400, također za malo više novca razmotry Kingston HyperX Fury ili SanDisk X400

12 godina
offline
Koji SSD?

Okdj, definitivno odustajem od v300 i uv400. Dvoumim se između Kingston HyperX Fury SSD koji ima brzine 500/500 i SanDisk x400 čije su brzine deklarirane na 540/340. E sad kaj od toga dvoje? Kingson me privlači zbog ovog 500/500 ali ne znam koliko je to napumpano a koliko je stvarno...

http://www.youtube.com/radiopulsfm
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji SSD?

Te deklaracije zanemari, one nikada nisu točne. idi na X400 jer iam 5 godina garancije nasparm HyperX-a koji ima 3 godine.

12 godina
offline
Koji SSD?

Hm, samo što ja kupujem preko ebaya jer sam dobio neki refund na PayPal. Kaj onda sa garancijom u tom slučaju? 

http://www.youtube.com/radiopulsfm
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Pozdrav! Kupih Intelov 535 120gb SSD i dobivam ove rezultate 

 

Pošto ne kužim ništa osim ove write/read brzine molim za komentar da li je ovo zadovoljavajuće? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Koji SSD?
Namjesti u postavkama "0fill" pa opet testiraj.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?

Ovo sad mi se čini puno bolje?

 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?
energyman kaže...

Hm, samo što ja kupujem preko ebaya jer sam dobio neki refund na PayPal. Kaj onda sa garancijom u tom slučaju? 

 Trebaš ga poslat direknto proizvođaču u slučaju kvara i ti plaćaš shipping prema njima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.6.2016 9:47 (Kopsi1304).
8 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?
stavio ahci bios od amda, i namjestio na maticnoj bios,
sve radi,rapid,sata 2 prepoznaje i ostali featuri,
problem je sto je sada sporiji nego na starom modu
upali cmd provjerim sve stima i win radi u ahci modu,
rijesenje?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Best SSDs: Q2 2016

Best SSDs: Q2 2016 by AnandTech

 
0 0 hvala 2
16 godina
moderator
offline
Re: Koji SSD?
hummer0 kaže...
redscro kaže...

Od Blasta bježi, kvare se u ogromnom broju slučajeva. SiliconPower po komentarina s newegga ima sličnu situaciju, vrlo nepouzdan. Kingston UV400 je noviji na tržištu, ali teško da je gori od prva dva.

 Nakon kojeg vremena se pokvari da napravim backup, ja imam blast  240 GB i sve radi ok za sad 6mj. je prošlo

LOL Pa kolega nije prorok! Da je prorok da bi se znalo kad će se uređaj pokvariti, pa onda backup uopće ne bi bio potreban - jednostavno bi onda dan prije sve iskopirao na drugi uređaj.

 

Ako ti je stalo do podataka, onda backup moraš napraviti sad odmah! I imati ga stalno ažurnog.

16 godina
moderator
offline
Re: Koji SSD?
djigibao kaže...
Namjesti u postavkama "0fill" pa opet testiraj.

Nema potrebe to namještati - ako to namjesti, neće dobiti stvarnu brzinu SSD-a, odnosno neće znati kojom brzinom SSD doista zapisuje podatke u Flash čipove. Ako se uključi ta opcija, time se omogućava SSD-u da u letu komprimira podatke i da se time potvrde marketinške, a ne stvarne brojke.

 

Zoko kaže...

Ovo sad mi se čini puno bolje? 

Da, samo ti se čini. Takve ćeš brojke ostvarivati samo kad ćeš na njega zapisivati čiste nule. Što su podaci manje kompresibilni, to će biti bliže onom prvom screenshotu - znači, videozapise, MP3-ce, JPEG-ove i sl. ti neće zapisivati brzinom s drugog screenshota, nego s prvog. 

 

 

Pisao sam o tome u ovoj temi: http://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/ssd-problem/239742.aspx

11 godina
offline
Koji SSD?

Samsung SM961 cijene novi Polaris kontroler 

 

Cekamo 960Evo mislim da ce biti best buy 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji SSD?

Da, samo ti se čini. Takve ćeš brojke ostvarivati samo kad ćeš na njega zapisivati čiste nule. Što su podaci manje kompresibilni, to će biti bliže onom prvom screenshotu - znači, videozapise, MP3-ce, JPEG-ove i sl. ti neće zapisivati brzinom s drugog screenshota, nego s prvog. 

 

 

Pisao sam o tome u ovoj temi: http://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/ssd-problem/239742.aspx

 

Tnx na odgovoru 

Meni je bitno da je sa moje strane sve oke, a te marketinške fore me ne diraju previše.... 

8 godina
neaktivan
offline
Koji SSD?
samo da se javim,rijesio sam problem sa evo 850,
maximum performance setting je smeće i skršio je cijeli pc,
reliability sa omanjim tweakovima radi ok, i pc sa browserom koristi aktivno oko 17GB rama,
sve štima sve ok sve u redu
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Koji SSD?

U novom broju BUG-a ima test SSD od 240-256GB.

Bust buy - ADATA SP 550 240GB

Nas izbor - Samsung 850 PRO 256GB

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice