Tema za odabir tvrdih diskova izdvojena tema

poruka: 1.812
|
čitano: 540.637
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Ili da uzmem ovaj SSHD? Samo ima manju garanciju.

 

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
kale_fotograf kaže...

nadam se da sam na dobrom mjestu, naime u postupku sam nabave vanjskog hard diska za backup fotografija jpeg i raw i povremeni editing istih tih fotki kad su na vanjskom hardu. za oko su mi zapeli western digital my book usb 3 od 4TB i toshiba stor.e usb 3 isto od 4TB, cjenovno je mala razlika, sviđa mi se kod toshibe što ima unutarnji hard od 7200rpm, dok WD ima green diskove sa intelliseek, cca. 5400rpm. wd my book imam i sada od 2TB, ali eto i ta toshiba mi je zanimljiva pa me eto zanimaju iskustva. ako ima šta bolje kod nas a da je u budgetu do 1300 kuna, samo raspalite

hvala

http://www.links.hr/hr/tvrdi-disk-vanjski-4000-0-gb-western-digital-my-book-wdbfjk0040hbk-eesn-usb-3-0-3-5-crni-051520392

http://www.chipoteka.hr/artikl/119546/hdd-ext-toshiba-store-canvio-35-4tb-usb30-crni

 uzmi slobodno my book, on je vrlo dobar i ima odlican backup softver predinstaliran.

jura kaže...

Ili da uzmem ovaj SSHD? Samo ima manju garanciju.

 

 ja bi radije isao na wd black, tu gubis jamstvo i kapacitet, radije kasnije piknes neki manji ssd uz hdd wd black...

14 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
roby27 kaže...
kale_fotograf kaže...

nadam se da sam na dobrom mjestu, naime u postupku sam nabave vanjskog hard diska za backup fotografija jpeg i raw i povremeni editing istih tih fotki kad su na vanjskom hardu. za oko su mi zapeli western digital my book usb 3 od 4TB i toshiba stor.e usb 3 isto od 4TB, cjenovno je mala razlika, sviđa mi se kod toshibe što ima unutarnji hard od 7200rpm, dok WD ima green diskove sa intelliseek, cca. 5400rpm. wd my book imam i sada od 2TB, ali eto i ta toshiba mi je zanimljiva pa me eto zanimaju iskustva. ako ima šta bolje kod nas a da je u budgetu do 1300 kuna, samo raspalite

hvala

http://www.links.hr/hr/tvrdi-disk-vanjski-4000-0-gb-western-digital-my-book-wdbfjk0040hbk-eesn-usb-3-0-3-5-crni-051520392

http://www.chipoteka.hr/artikl/119546/hdd-ext-toshiba-store-canvio-35-4tb-usb30-crni

 uzmi slobodno my book, on je vrlo dobar i ima odlican backup softver predinstaliran.

 razmišljam sad nakon konzultacijama s kolegama fotografima i o riješenju icy box usb3 ladice i o wd black ili red hardu

konkretno Eksterno kućište ICY BOX IB-366StU3+B, 3.5" SATA - USB 3.0, crno ili Eksterno kućište ICY BOX IB-RD3219StU3-B, 2x 3.5" SATA, RAID, JBOD, USB 3.0 oba dostupna u linksu

synology koji bi bio ideala ipak je preko duplo van buđeta

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2015 9:08 (kale_fotograf).
9 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Može preporuka za HDD za PRASTAR komp?

Mislio sam ga koristiti kao HTPC, ima graficku, valjda ce moci vrtiti 1080p filmove.

Ugl, htio bih da je HDD sto tisi, ne treba mi vise od 120 GB jer cu filmove drzat na USB, a na hard cu metnut linux.

I naravno, sto manja cijena obzirom da je kapacitet sitan (ako se uopce jos i prodaju dobri hdd od 120 gb?).

Hvala :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Pozdrav ekipi,

Može mišljenje o ovome disku http://www.amazon.de/gp/product/B00QGFEQXU/ref=s9_simh_gw_p147_d4_i16?pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_s=desktop-6&pf_rd_r=1Q5DY90SJFE2RKFRD8AR&pf_rd_t=36701&pf_rd_p=585296547&pf_rd_i=desktop

Potreban mi je disk za storage i bck a ovaj je po kn/Gb odličan ali ostalo ne znam. ili da idem sa RED od 4,5 TB?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Kupio sam Samsung 850 Evo Basic 250 gb za deshtop PC pa mi treba preporuka za unutarnji storage 1-2 tb SATA-3.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2015 12:40 (djhollywood).
14 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
djhollywood kaže...

Kupio sam Samsung 850 Evo Basic 250 gb za deshtop PC pa mi treba preporuka za unutarnji storage 1-2 tb SATA-3.

 

 WD black, 5 godina garancija, super brzi i pouzdani, ali su i papreni

13 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Imao sam black ali mi je riknuo nakon 4 godine.

12 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Bok

Kakav je wd green kao sistemski disk?

jel to preporučljivo, ili blue da tražim

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Tony1999 kaže...

Kakav je wd green kao sistemski disk?

jel to preporučljivo, ili blue da tražim

Drugi mijenjaju mehaničke diskove SSD-ovima da bi im računalo bilo responzivnije, ugodnije za korištenje, a ti bi otišao u suprotnu stranu! Jednostavno nemoj. WD Green dobro funkcionira kao sekundarni disk, ali ne i kao glavni.

12 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
mbaksa kaže...
Tony1999 kaže...

Kakav je wd green kao sistemski disk?

jel to preporučljivo, ili blue da tražim

Drugi mijenjaju mehaničke diskove SSD-ovima da bi im računalo bilo responzivnije, ugodnije za korištenje, a ti bi otišao u suprotnu stranu! Jednostavno nemoj. WD Green dobro funkcionira kao sekundarni disk, ali ne i kao glavni.

 Hvala.
Ma nije za mene, nego slažem bratiću pc s dosta ograničenim budžetom (1800kn), pa gledam svaku kunu uštediti

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
13 godina
online
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Tony1999 kaže...
jel to preporučljivo, ili blue da tražim

Potraži i Toshibu ili ako baš moraš Seagate, Green nemoj ni gledati, po meni ni kao disk za spremanje.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

WD Green je dobar kao storage disk ako se gleda ova nova serija EZRX, prijasnja je bila jako loša EARX 

16 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Pozdrav ljudi, tražim 2TB disk koji bi bio za storage, ali i za Steam, tako da ne smije biti baš spor, tj. ne bi WD green. Naravno uvjet je da bude jeftin, gledao sam OVAJ, ali ljudi se žale po netu da se jako kvare. Neka preporuka?

A dream, all a dream, that ends in nothing, and leaves the sleeper where he lay down, but I wish you to know that you in
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Imas jos Seagate baracuda ili WD blue, cijena je slična na nabavi.

9 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Poštovanje,

Zanima me jel netko imao iskustva s Toshibinim internim hard diskovima, točnije P300 serijom. Kakvi su po pitanju kvalitete i pouzdanosti?

Hvala unaprijed!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova
http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

S obzirom da i sam moram kupiti novi interni hard disk, malo sam čačkao po internetu o toj temi pa ovdje želim iznijeti neke stvari i čuti vaše komentare.

 

Što se tiče best buy HDD-a (2015.), na siteu www.expertreviews.co.uk kažu Western Digital Green.

"The Green series combines great performance and low prices in just the right proportions. ... Looking for a big new hard disk for your PC, then look no further."

 

Jedna od najvažnijih stvari kod hard diska mi je njegova pouzdanost, odnosno trajnost pa sam pokušao naći nešto o tome. Prema podacima na siteu www.backblaze.com, među tri brenda - HGST, Seagate i WD - najveći failure rate (dakle, najnepouzdaniji) ima Seagate, a najmanji HGST (za 2014. g.).

Na jednom drugom mjestu sam našao podatke od Marc Prieur sa hardware.fr, hard drives failures rates prema jednom francuskom e-prodavaču u svibnju 2015:
– Seagate 0.68%
– Western Digital 1.09%
– HGST (Hitachi, now part of WD) 1.16%
– Toshiba 1.34%
Failure rates se u ovom drugom primjeru temelje na djelovima prodanim između 01.04.2014. i 01.10.2014., za povrate do svibnja 2015., što predstavlja 6 mjeseci do jedne godine upotrebe. Statistika po brendu se bazira na uzorku od barem 500 prodaja.

Ova druga statistika me buni jer su rezultati potpuno suprotni onim prvim, ili ja možda nisam dobro razumio.

 

Koja su vaša mišljenja i komentari?

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
zabaleta kaže...

Koja su vaša mišljenja i komentari?

Ako imaš backup, failure rate te ne bi trebao previše opterećivati.

 

Razlika u failure rateu u različitim statistikama - ako ne znaš sve detalje statističke analize, o uzroku razlika možeš samo nagađati. Različite proizvodne serije diskova za različita tržišta? Različiti načini korištenja diskova, različiti uvjeti korištenja na različitim tržištima? Različiti udjeli različitih serija diskova na različitim tržištima?

14 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Kupio bih hard nebitno jel interni il eksterni za skladištenje skinutog, jer nemam više mjesta. Gledam WDSeagate i ovaj WD.

Jesu li Green diskovi još uvijek nepouzdani kao što su bili? Imam 4 WD-a doma i odlično rade, ali su tri MyBook i 1 Black.

Molim savjet. Novac nije u pitanju i nije hića.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Tema za odabir tvrdih diskova

Imam Samsung EVO 850 od 250GB kao sistemski i na njemu su mi igre.

Uz njega koristim 7-8 godina staru Seagate Barracuda od 250GB i dan danas me jos sluzi.


Trazim sada neki dodatni hard za storage od 1TB i najbitnija mi je pouzdanost. Na njemu bi imao i pokoju igru posto na SSD ne stane bas sve,ali vecinom bi sluzio za filmove, slike i privremeno drzanje igara koje ne igram.

Budzet mi je ajmo rec 400-600kn jer vidim da se tako negdje cijene krecu. Sta da tocno gledam kod Toshibe, sta kod WD-a, a sta kod Seagatea? Toshiba ST100 je koliko sam citao po forumu dobar, WD je poceo *rat sa mijesanjem Blue i Green u zadnjoj seriji zbog failanja Green serije, pa mi sad vise nista nije jasno sa onim oznakama na kraju. Znam da Z na kraju znaci da je 5400rpm, a X je 7200rpm, ali ne znam koja tocno serija im je ispala losa...
Kakvo je stanje sa Seagateom, ovaj od 250GB me jako dobro sluzio do sada ali vidim da se bas i ne preporucuje :p

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
zicozg kaže...

Pozdrav, dali mi netko moze reci u cemu je razlika?

Drugi dobavljač, sve ostalo je isto, uzmi si onaj koji košta manje.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
16 godina
moderator
online
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Možda (vjerojatno?) u ničemu - isti model je u pitanju, možda je različita serjia, različita revizija, a možda nije, možda je različita godina proizvodnje, možda je samo ovo što Valentin17 kaže. Što se tiče konkretnih proizvoda za prodaju, jedan je na akciji, drugi nije.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2016 16:03 (mbaksa).
9 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

I u dostupnosti/raspoloživosti.

 

Jedna godina garancije? Uh... Još se sjećam vremena kad su Seagateovi diskovi imali 5 godina garancije (a da im nije ni trebala ).

11 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Pozdrav svima.

Evo ovako, trebao bih preporuku za kupovinu HDD, imam nekih trenutno problema sa svojim (barem sumnjam na njega), pa ako bude trebalo mijenjati, da mogu to sto prije rijesiti.

Od radnji u mojoj blizini(Tuzla, BiH) imam:

Genelec

Neutrino

 

Mozda jos koja postoji, ali nisam upoznat, ali Genelec je kliko zna najbolji.

Trenutno imam Samsung HD103SJ ATA Device.

Tako da bih opet isao na minimalno 500Gb, ali prije 1TB.

Sto se tice cijene, ne bih nesto previse izdvajao, ali u rangu ulozeno/dobiveno

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Valentin17 kaže...
zicozg kaže...

Pozdrav, dali mi netko moze reci u cemu je razlika?

Drugi dobavljač, sve ostalo je isto, uzmi si onaj koji košta manje.

Točno to, isti HDDevi i po serijskom broju, drugi dobavljaci.

 

Informacija od 1god jamstva je gotovo sam siguran netocna, treba biti 2g. Ja sam kupio jedan od ta 2, neznam ni sam koji, ali ima 2god. Birao sam izmedju tog, Toshiba P300 i WD Blue. Na svim testovima se culo kako P300 ima povremeno neugodan zvuk struganja pa nisam odabrao njih. Kada ce koji HDD crknut i one testove po brandovima sam pogledao, al zakljucio da je cista sreca i nema nekog pravog testa za obicne usere koji kupuju HDD od 1TB. Barracuda je prema testovima sa userbenchmark najbrza. Budem bas sam testirao imam li slicnu brzinu kao vecina koji su postali svoje rezultate tamo. Kod mene taj HDD ne proizvodi nikakve cudne zvukove, a montiran je u kuciste koje nema nikakve gumice za smanjivanje vibracija i slicno, tj. klasicno montiran sa obicnim sarafima.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2016 13:53 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Treba mi hard disk za filmove bar4 tb,gledao sam na amazonu wd elements 4tb 130eura i intenso memory4tb 110 eura,seagate expansion5tb 145eura. .Moze savjet.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Trebam preporuku koji M.2 2280 SATA3 SSD od 256 GB kupiti?

Poželjno da je dobavljiv kod nas, ali može i iz EU shopa ako je znatno povoljnije.

Notebook je Asus ROG GL552-CN283D (nadao sam se da će budući da je Skylake podržavati PCIe M.2 SSD, ali nažalost to nije slučaj, od tehničke podrške sam dobio informaciju da podržava M.2 2280 SATA3)

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice