Tema za odabir tvrdih diskova izdvojena tema

poruka: 1.812
|
čitano: 540.619
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Pozdrav društvo,

 

planiram si uzeti jedan HDD za pohranu filmova/serija  itd., kojeg bi kasnije stavio u prijenosnu HDD ladicu.

Naišao sam na par zanimljivih pa bi Vas molio Vaša iskustva/preporuku kojeg da odaberem.

 

1.Seagate ST6000DM001

2.Seagate ST6000DM004

3.Toshiba HDWE160UZSVA

 

Ako ima boljih u tom cjenovnom rangu slobodno preporučite.

Hvala Vam.

Imagine all the things we could accomplish if we could all stop being d***s for like, 5 minutes
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Kolege trebao bih 4TB interni HDD. Koji je trenutačno best buy za omjer tišina-brzina? Hvala unaprijed.

I’m an alien clone from Hyperion origin..
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Sayler kaže...

Pozdrav društvo,

 

planiram si uzeti jedan HDD za pohranu filmova/serija  itd., kojeg bi kasnije stavio u prijenosnu HDD ladicu.

Naišao sam na par zanimljivih pa bi Vas molio Vaša iskustva/preporuku kojeg da odaberem.

 

1.Seagate ST6000DM001

2.Seagate ST6000DM004

3.Toshiba HDWE160UZSVA

 

Ako ima boljih u tom cjenovnom rangu slobodno preporučite.

Hvala Vam.

 hmm u tom rangu cijene imas iron wolf za NAS optimiziran 3 god jamstvo ili ako ces skuplje onda wd gold 5 god jamstvo i veliki TBW godisnje

 

https://www.mall.hr/tvrdi-diskovi-hdd/seagate-tvrdi-disk-nas-ironwolf-6tb-sata-3-6gbs-7200rpm-128-mb-st6000vn0041

 

https://www.mall.hr/diskovi/wd-tvrdi-disk-gold-6tb-sata3-6gb-s-wd6002fryz?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Filip720 kaže...

Pozz ekipa, nisam vec dugo promatrao hardove pa mi treba neka preporuka za hard 1tb ili 2 samo me model zanima koji bi valjao za storage uglavnom torrenta filmova igrica. Hvala lp

 https://www.futura-it.hr/katalog/komponente/tvrdi-diskovi/sata-35/st2000vx008/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click&utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
delete

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.9.2017 2:51 (roby27).
6 godina
protjeran
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Puno bolji odabir je WD Purple 3.5" 2 TB 5400 rpm, WD20PURZ, zbog 3 godine garancije i zato jer je i nešto jeftiniji.

KLIK

Nisam vidio odma ali sad vidim da i taj seagate dolazi sa 3 godine.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.9.2017 12:25 (honor8).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

https://megastore.hr/proizvod/hdd-2tb-toshiba-3-5-7200rpm-sata-64mb-dt01aca200/ 

 

Iskustva s ovim HDD-om? Treba mi za filmove i igre.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.9.2017 21:56 (JohnnyBlaze).
12 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Pozdrav, sutra bi trebao preći s svog WD Blue 1TB na WD Purple 8TB, sad me zanima kako to napraviti bezbolno pošto mi je većina igara na tom WD Blue.

Da mi se može klonirati taj disk na novi, ili postoji neki program da obrišem sve što ima poveznicu na taj stari disk kad ga zamjenim, da ne deinstaliram svaku igru posebno

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Pozdrav, imam 1tb green gdje drzim samo filmove i serije, gledam ih preko tv-a (tocnije preko lokalne mreze), trenutacno imam 800gb filmova i serija, htio bi uzeti 3tb hdd, ali neznam koji..

7 godina
protjeran
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Kresimir4 kaže...

Pozdrav, imam 1tb green gdje drzim samo filmove i serije, gledam ih preko tv-a (tocnije preko lokalne mreze), trenutacno imam 800gb filmova i serija, htio bi uzeti 3tb hdd, ali neznam koji..

 

Sadasnji "Blue" su zapravo prijasnji "Green".

Dakle EZRZ i EZRX (Blue i Green) ti dodju na isto.

 

Uzmi si koji ti je povoljniji i ima duze jamstvo.

Sto sporiji disk, to tisi, tako da su meni Green po tome najdrazi.

10 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
nex987 kaže...

Pozdrav, sutra bi trebao preći s svog WD Blue 1TB na WD Purple 8TB, sad me zanima kako to napraviti bezbolno pošto mi je većina igara na tom WD Blue.

Da mi se može klonirati taj disk na novi, ili postoji neki program da obrišem sve što ima poveznicu na taj stari disk kad ga zamjenim, da ne deinstaliram svaku igru posebno

 Kad kupis taj novi disk,spoji ga skupa s postojecim diskovima i kloniraj ga.Imas program za to i stvarno je jednostavno.Nekon toga samo istekaj klonirani disk i to je to.

 

Jos jedna stvar,razlika je dali zelis kopirat disk ili klonirat...ako ga kloniras to ti povlaci sve poveznice sa starim diskom itd...a to vjerovatno trebas.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.11.2017 9:47 (hrka11).
6 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Čitao sam iskustva nekoliko ljudi s foruma i okolo, da navodno pravi WD Blue 7200 najduže traje i da ima najduži životni vijek.

 

I ako što pomaže u dilemi. Imam 2 Toshibe , oboje 1 TB , P300 i obična - hladne do bola. Prethodni HDD mi je imao 42 - 45 stupnjeva temparaturu. Trenutno P300 na kojem su Windowsi ne prelazi 31 stupanj, a ovaj drugi koji je za ostalo, storage i igrice - iznad 27 rijetko rijetko kad otiđe.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Molim Vas preporuku za HD od 1 tere, za pohranu podataka i igara koje mi ne idu na SSD.

Jedan od glavnih uvjeta je da je tih, jer ovoga kojega sada imam unutra mi je bučan za bacit i ga kroz prozor.

Sreća je put, a ne odredište.
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.11.2017 17:37 (goodie).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
goodie kaže...

Molim Vas preporuku za HD od 1 tere, za pohranu podataka i igara koje mi ne idu na SSD.

Jedan od glavnih uvjeta je da je tih, jer ovoga kojega sada imam unutra mi je bučan za bacit i ga kroz prozor.

 WD Blue, imao ga 3 godine bez problema, nikad ga nisam ni čuo, no dobro imam Fractal R4 kučište koje je dosta zvučno izolirano, zamjenio ga jedino zbog manjka prostora, prodao bi ti i svog no već ga poklonio frendu.

14 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Pozdrav ljudi,

 

WD Green mi lagano odlazi pa me interesira čime ga zamijeniti.

 

Razmišljam između WD Red i Seagate IronHawka, tu su negdje cijenom - 3TB.

 

Za Seagate mi je to što imam Barracudu već skoro 9 godina (ako ne i točno), bez problema, dok je Green dosegnuo nekih 5 godina, sad, kakva su iskustva oko ovih diskova?

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Koliko sam skuzio, s diskovima nema pravila vec samo statistika, dobro i lose.

 

coffe,coffe,coffe.....
10 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Pozdrav ljudi, neki dan sam nabavio WD 4TB Black hard disk:

https://www.protis.hr/products/details/hdd-interni-wd-black-35-4-tb-7200rpm-wd4004fzwx/114598

 

Imam problem sa njime sto se tice buke - svakih 5 sekundi klikne i koliko sam istrazivao sto drugi pricaju vecina tih modela imaju taj problem :/. No posto imam dobro kuciste neprimjetim te klikove.

Najveci problem je naime sto disk vibrira i stvara buku sto me uzasno nervira...

 

Dali mislite da bi trebao zamjeniti disk ili uzeti neki drugi model cak? Disk sam kupio primarno za video editiranje i pohranu puno videozapisa, tako da sam odlucio uzeti black... Doasad sam sve pohranjivao na Seagate Barracuda 2tb koji tek poneka dproizvodi neki klik kada mu pristupas...

 

Hvala na savjetima!

 

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Koji disk mi preporucate do 450 kn, 1 TB, bija bi sistemski i za igre, hvala
Ikel
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Seagate kojeg ja koristim je dosta brz za razliku od nekih drugih hdd-a. 

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Imate u infoshopu za 200 cuna komad 500gb diskove. Ja ne mogu puno odvojit misecno, pa planiram uzet po jedan naredna dva miseca, osim ako netko zna za bolji deal?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Treba mi HDD od 1-2TB, bitno mi je da je što tiši na njemu će biti samo slike, filmovi i slično. Ovo su modeli od 2TB koje sam odabrao, koliko sam vidio WD za 2TB ima disk od 5400rpm dok se kod 1TB može birati između 5400 i 7200rpm. 

 

WD Caviar Blue 3.5" 2 TB, 5.400 rpm, WD20EZRZTB 

Toshiba P300 3.5" 2 TB, 7200rpm, HDWD120UZSVA

Toshiba 3.5" 2 TB, 7200rpm, DT01ACA200

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Tema za odabir tvrdih diskova

Nedavno mi je sestri crkao eksterni hard disk i sad ce dati 1000 kn da joj izvuki 70% slika(koje su uglavnom samo i bile na njemu) u InfoLABU-u

 

Pa traži neku zamjenu,ako može savjet neki cijene do 400,500 kn...kupovina može bilo gdje a i u info labu posto bi ove spasene odmah prebacili na novi disk..

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.12.2017 14:20 (roby27).
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
ale329 kaže...

Treba mi HDD od 1-2TB, bitno mi je da je što tiši na njemu će biti samo slike, filmovi i slično. Ovo su modeli od 2TB koje sam odabrao, koliko sam vidio WD za 2TB ima disk od 5400rpm dok se kod 1TB može birati između 5400 i 7200rpm. 

 

WD Caviar Blue 3.5" 2 TB, 5.400 rpm, WD20EZRZTB 

Toshiba P300 3.5" 2 TB, 7200rpm, HDWD120UZSVA

Toshiba 3.5" 2 TB, 7200rpm, DT01ACA200

 https://www.uzishop.hr/35-hdd/10036-seagate-barracuda-2tb-sataiii-2000gb-sata.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova
roby27 kaže...
ale329 kaže...

Treba mi HDD od 1-2TB, bitno mi je da je što tiši na njemu će biti samo slike, filmovi i slično. Ovo su modeli od 2TB koje sam odabrao, koliko sam vidio WD za 2TB ima disk od 5400rpm dok se kod 1TB može birati između 5400 i 7200rpm. 

 

WD Caviar Blue 3.5" 2 TB, 5.400 rpm, WD20EZRZTB 

Toshiba P300 3.5" 2 TB, 7200rpm, HDWD120UZSVA

Toshiba 3.5" 2 TB, 7200rpm, DT01ACA200

 https://www.uzishop.hr/35-hdd/10036-seagate-barracuda-2tb-sataiii-2000gb-sata.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

 Po čemu je taj Seagate bolji od WD-a i Toshibe?

11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Samo osobno iskustvo a i dva frenda imaju seagate i tihi su dosta a brzi. Kod toshibe se cuje neki klik

13 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

  Isporuka 5 do 7 radnih dana, a raspoloživo 200 komada kod dobavljača, gdje je taj dobavljač :-)

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.12.2017 9:26 (sosta).
11 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

uglavnom suradjuju sa vanjskim dobavljacima iz njemacke italije, imas na web situ sve. ceka se toliko zato sto naruce robu tek kad das zahtjev i uplatu.

13 godina
offline
Re: Tema za odabir tvrdih diskova

Pošto ima drugih weshopva koji imaju navedeni disk jeftinije, a gdje ga možeš dobiti drugi dan, ne vidim zašto bi se netko odlučio da čeka 7 dana, ali, valjda svatko ima neke svoje razloge :-)

 

https://www.nabava.net/search.php?src=2&q=Seagate+Barracuda+2TB

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice