Instalacija XP-a na laptop HP250

poruka: 11
|
čitano: 4.361
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Instalacija XP-a na laptop HP250

Pokušavam instalirati xp na navedeni laptop i ne ide. Instalirao sam ih na stotine,tako da taj dio ne bi trebao biti problem. Molim vas ne pitajte zašto mi treba xp(treba mi za autodijagnostiku). 
Ako može netko pomoći. 

hvala puno.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Instalacija XP-a na laptop HP250

Evo.

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Instalacija XP-a na laptop HP250

-podesi BIOS (prema potrebama OSa), pribavi drivere.. i koji je zapravo problem, npr ne vidi HDD?.. = driver, post iznad.

-kvalitetnije, rješi to na drugi način, 50% da može i noviji OS, novija app (ali teško dobavljiva) ili VM (ako vanjski uređaji dozvoljavaju) jer XP je mrtav i imat ćeš više muke. Ako je samo za ovaj posao tad može ali može biti i problema s notebookom/driverima i ostalo korištenje (internet itd.).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Re: Instalacija XP-a na laptop HP250

imam drugo računalo,koje je xp,sve uredno radi,čak i update. na net-u je 24 sata dnevno. oduševljen sam kad sjednam za taj komp. sve radi glatko i ok. ali je glomazni desktop s kojim ne mogu "u auto" :( 

vidi on disk i sve,ali neće započeti instalciju. 

11 godina
offline
Re: Instalacija XP-a na laptop HP250
Alkaline kaže...

 imam jednu takvu verziju,ali ocito joj nedostaju ti driveri.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija XP-a na laptop HP250

HP250 je laptop sa četvrtom generacijom ''i'' procesora ili s Pentiumom/Celeronom x-te generacije koje XP ne prepoznaje.

 

Tu je problem. Kako originalno (jače verzije) dolazi sa Windows 8, znači da driveri za XP ne postoje.

 

Ali, na njega se može instalirati Sedmica, (naravno 64 bitna, pošto sigurno imaš barem 4 gb rama) koja je ipak i lakše dobavljiva, i koja većinom sve drivere instalira sama, tijekom instalacije.

 

Ako nešto zafali, driveri se mogu skinuti, pošto HP ima opciju downgradea sa Osmice na Sedmicu, pa skupa s tim su morali napraviti i drivere.

 

Probaj - XP je tak i tak mrtav OS, sviđalo se to nekom ili ne.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2015 20:00 (kizo2703).
11 godina
offline
Re: Instalacija XP-a na laptop HP250
kizo2703 kaže...

HP250 je laptop sa četvrtom generacijom ''i'' procesora ili s Pentiumom/Celeronom x-te generacije koje XP ne prepoznaje.

 

Tu je problem. Kako originalno (jače verzije) dolazi sa Windows 8, znači da driveri za XP ne postoje.

 

Ali, na njega se može instalirati Sedmica, (naravno 64 bitna, pošto sigurno imaš barem 4 gb rama) koja je ipak i lakše dobavljiva, i koja većinom sve drivere instalira sama, tijekom instalacije.

 

Ako nešto zafali, driveri se mogu skinuti, pošto HP ima opciju downgradea sa Osmice na Sedmicu, pa skupa s tim su morali napraviti i drivere.

 

Probaj - XP je tak i tak mrtav OS, sviđalo se to nekom ili ne.

 Ovakav odgovor sam i očekivao. 

Sada na tom laptopu tipkam "iz 7-ice" .

Naravno da je xp za neke mrtav os,ali razmišljam da kupim nekih 5,6 laptopa sa xp-om i riješim problem.

koliko vidim većina državnih institucija je još na xp.

Ima kolega jednu autodijagnostiku,original bosch,staru 8 godina,a radi na win 95 !!! I radi savršeno. Dobro,to je uređaj sam za sebe,ne ide na net itd...

Nisam ja zaostao,ili zaljubljen u xp,ali je činjanica da automobili koje MORAM popraviti rade sa starijim uređajima ,koji imaju podršku samo za xp-ne rade ni na 7-ici,a na 8 da i ne pričamo. Znači ,nije stvar mode ili izgleda nego potrebe. 

Ipak ,hvala na pomoći. 

 

11 godina
offline
Re: Instalacija XP-a na laptop HP250

evo greške ..

15 godina
offline
Re: Instalacija XP-a na laptop HP250
goranauto kaže...
..nije stvar mode ili izgleda nego potrebe. 

..

 

 znam.. ipak, nije isto kad netko tko zna instalira.. često sve radi, samo ljudi ne znaju kako..

goranauto kaže...

evo greške ..

 .. +kao i ovaj problem, disk-chipset. Čak možda UEFI/GPT.. trebaš podesiti BIOS, osim ako 'slučajno' nisu baš onemogućili XP u BIOSu (već se dešavalo, kazne) obično se pojavi noviji BIOS koji to dozvoljava, ali pošto je pod win (winflash) moraš prvo instalirati neki noviji itd..

 

možda može XP, možda i tvoj program radi na 7-8..

Prvo probaj s pravim-čistim install medijem, jer slipstreamani s pogrešnim driverima javljaju istu grešku. Ako radi na jednom PCju ne mora na durgom. itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2015 20:44 (ihush).
16 godina
offline
Re: Instalacija XP-a na laptop HP250
goranauto kaže...

evo greške ..

Koja je verzija instalacije XP-a? Ima SP3? Isključio SATA/AHCI?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija XP-a na laptop HP250
goranauto kaže...

 Ovakav odgovor sam i očekivao. 

Sada na tom laptopu tipkam "iz 7-ice" .

Naravno da je xp za neke mrtav os,ali razmišljam da kupim nekih 5,6 laptopa sa xp-om i riješim problem.

koliko vidim većina državnih institucija je još na xp.

Ima kolega jednu autodijagnostiku,original bosch,staru 8 godina,a radi na win 95 !!! I radi savršeno. Dobro,to je uređaj sam za sebe,ne ide na net itd...

Nisam ja zaostao,ili zaljubljen u xp,ali je činjanica da automobili koje MORAM popraviti rade sa starijim uređajima ,koji imaju podršku samo za xp-ne rade ni na 7-ici,a na 8 da i ne pričamo. Znači ,nije stvar mode ili izgleda nego potrebe. 

Ipak ,hvala na pomoći. 

 

 Nemoj pametovat jer je savjet bio dobronamjeran, iz razloga kaj je HP 250 napravljen za Windows 8, s mogućnošću downgradea samo na Windows 7.

 

Imamo ih nekoliko u firmi i znam o čemu pričam.

 

To, kaj si ti zaljubljen u XP je tvoj problem, ali počni se navikavati na to da je tehnika otišla naprijed i da ni HP-u, a još manje Microsoftu, više nije u interesu podržavati 12 godina star OS!

U Sedmici imaš Windows XP mode opciju, s kojom onda može raditi stariji hardver!

goranauto kaže...

evo greške ..

 STOP 0x0000007B iliti INACCESSABLE_BOOT_DEVICE - na instalacijskom cd-u nema drivera ni za sata kontroler, niti za chipset.

Na XP-u nikad niti nisu integrirani sata driveri (čak ni u SP3), a chipset je očito ''previše nov''.

 

Zaboravi XP na tome.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2015 23:34 (kizo2703).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice