Instalacija XP-a - Ništa nemogu otvoriti zaključana tema

poruka: 4
|
čitano: 2.748
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Instalacija XP-a - Ništa nemogu otvoriti

Imam čudan problem s kojim se nikada do sada nisam susreo.. Probao sam 4 različita windowsa XP SP3 i niti jedan neće raditi..

Tri koja instaliram bacaju error usred instalacije rundll32.exe i grpconv.exe - Windows cannot access the specified device, path, or file.. 

Kada instalacija prođe i windowsi se pokrenu nemogu ništa pokrenuti u Control Panelu, nemogu CMD pokrenuti, baš ništa.. Kaže isto ovo - Windows cannot access the specified device, path, or file. Nemam dozvole da to otvorim. Prijavljen sam kao Administrator i više neznam što bi, google sam pretražio cijeli, neznam što bi probao više

 

A kada instaliram ovaj jedan drugi XP SP3 koji imam otprije na cd-u, tijekom instalacije baca error da fali cmprops.dll i iexplore.dll. Kada se sistem digne mogu svemu pristupiti, no stalno nešto fali i baca neke errore, da trebam .net framework, instaliram ga i onda ga opet traži i neda mi dalje.. Stalno mi gasi Windows Instaler servis, poveže me na wifi ali nema veze, kao stalno dohvaća adresu i nikako da dobijem da radi kako treba..

 

Radio sam ovo sto puta i nikad nisam imao sličan problem, riječ je o HP 5101 mini laptopu..

 

Ima tko kakav savjet, meni sve smrdi kao da su loše verzije XP-a, a neznam više što bi probao.. Ali ova koju sam stalno koristio mora raditi.. Da nije nešto do laptopa da zeza? Isključio sam u biosu Native SATA i na laptopu je i bio XP SP2 original.. Kad bi bar mogao doći do XP SP2 free verzije pa registriram imam ključ, ali nemogu je nigdje naći pošto nema više podrške za XP

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija XP-a - Ništa nemogu otvoriti
lepi91 kaže...

..

 

Ima tko kakav savjet, meni sve smrdi kao da su loše verzije XP-a, a neznam više što bi probao.. Ali ova koju sam stalno koristio mora raditi.. Da nije nešto do laptopa da zeza? Isključio sam u biosu Native SATA i na laptopu je i bio XP SP2 original.. Kad bi bar mogao doći do XP SP2 free verzije pa registriram imam ključ, ali nemogu je nigdje naći pošto nema više podrške za XP

-software ili hardware. Oboje mora biti ispravno, sve se kvari...

-ako je HW problem, tad je uzaludno ponavljati instalaciju, otkloni problem, npr Hirens, memtest, HDD, temperatura ... to je zapravo ono što možeš na notebooku + provjeriti kontakte. Sve ostalo (kvar MBO) je za smeće ili oglasnik za popravak.

-soft problem može biti, ali .. po opisu nije (više verzija). Ipak sam XP je mrtav, tko zna kakve ver. imaš... bootaj neki linux npr ubuntu ili hirens-miniPE.. tad znaš.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Instalacija XP-a - Ništa nemogu otvoriti
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Instalacija XP-a - Ništa nemogu otvoriti

Riješio sam, bio je problem u windowsima.. Mislim da nakon kopiranja podataka na disk i reboota i zatim nastavka instalacije počnu faliti datoteke, pa sam ih ručno tražio i kopirao na drugi stick i tako dovršio instalaciju..

 

Nema CDrom pa sam morao preko sticka i kasnije sam skuzio očito kad se reboota i započne instalaciju windowsa ne detektira stick i zato fale neki fajlovi..

 

Moze lock sto se mene tiče.

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice