Windows 10 - općenito izdvojena tema

poruka: 15.417
|
čitano: 3.432.807
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
13 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
amater_2 kaže...

Ekipa, ako se nekome nije napravio onaj folder u C probajte ovo napraviti:

C/P sa neta i kod mene je prošlo:

 

1. Go into "C:\Windows\SoftwareDistribution\Download" and delete everything in that folder.
2. Now, run the command prompt as an administrator. Type in "wuauclt.exe /updatenow".
3. Go to your Control Panel > Windows Update and your Windows 10 should start re-downloading from scratch

Mudo zmaju, hvala, pomoglo.
Krenulo mi skidati 

Prvo mi nije radilo

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2015 11:00 (sudy_freak).
12 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Pozdrav,

 

 

već dulje vrijeme sam malo van događanja, tj. nisam upućen. Na svoju originalnu osmicu sam dobio obavijest za instalaciju desetke i odavno sam rezervirao windows. Imam samo jedno kratko pitanje, sad nakon rezervacije, što mi je činiti? Čekati da se automatski pokrene neki update ili moram nešto sam, ručno raditi? I je li moguće da mi se taj windows 10 samo nadogradi i da mi svi podatci ostanu na hard disku. Dokumenti, slike i sl.? Hvala na info. Pročitao sam FAQ, ali konkretno ovo nisam pronašao. Tek ovo da će biti moguća instalacija sa brisanjem svih podataka sa diska.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi

Insideri, možete downloadati i napraviti usb ili iso uz pomoć Media Creation Tool-a. 

 

Princip rada je isti kao i kod istog alata za Windows 8.

 

Jedina novost je što ovdje možete izabrati i obje arhitekture: i 32 i 64 bitnu!

A mislim da će to raditi i svima ostalima, barem onima koji već imaju Microsoft account.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2015 11:07 (kizo2703).
11 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Ja sam ovdje skinuo tool, napravio update sa 8.1 na 10 i sve radi ok. Windows 10 je aktiviran.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Isto pitanje kao i AtomicBomb.

 

Dobio sam prije par minuta poruku da počnem nadogradnju na Windows 10. 

Sad dilema:

 

Da pokrenem nadogradnju ili da čekam nekakav torrent? Ne znam da li ću nakon godinu dana imati i dalje aktivirane Windowse?

IP
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
amater_2 kaže...

Ekipa, ako se nekome nije napravio onaj folder u C probajte ovo napraviti:

C/P sa neta i kod mene je prošlo:

 

1. Go into "C:\Windows\SoftwareDistribution\Download" and delete everything in that folder.
2. Now, run the command prompt as an administrator. Type in "wuauclt.exe /updatenow".
3. Go to your Control Panel > Windows Update and your Windows 10 should start re-downloading from scratch

Kolega folderi koje navodite uopće ne postoje u win 8.1. Mislim da nema potrebe da pravite budale od svih nas, imamo dovoljno svojih problema. Hvala

battlelog - Volume_CRO
13 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Zna li netko gdje se može skinuti engleski language pack? Googlao sam po netu, ali nisam baš našao..Unaprijed hvala :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Steve Jobs: 1955 - 2011
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Pipe Smoker kaže...

Isto pitanje kao i AtomicBomb.

 

Dobio sam prije par minuta poruku da počnem nadogradnju na Windows 10. 

Sad dilema:

 

Da pokrenem nadogradnju ili da čekam nekakav torrent? Ne znam da li ću nakon godinu dana imati i dalje aktivirane Windowse?

 

Hoćeš, sve je to ok, sve je besplatno ako imaš originale 7 ili 8 win. Nema nikakvih problema, instaliraš i zauvijek je aktivirano i besplatno. To ti piše i u FAQ temi vrlo jasno.

16 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Upravo napravljen upgrade 64bit sve je proslo sa instalacijom

Ok i brzo ;-)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Za one koji neznaju... Možete isključit Search ikonu u taskbaru jer se ista radnja pokreće kada počnemo tipkat u sami Start Menu...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Pozdrav ekipa. Upravo sam napravio upgrade sa 8.1 na 10 preko rezervacije ali imam problem. Nakon sto udem u windows nakon nekih 30 sekundi mi se pojavi error: your pc ran into a problem and needs to restart. We just collecting some error info, and then we restar for you. A dole ispod mi pise internal power error. Sto god sam pokusao nije uspjelo, pokusao sam uci u safe mod, isto mi se desi. Pokusao isto tako sa shift +restart pa vratit windows na fabricke postavke ali isti error. Jednostavno ne mogu nista napraviti da mi se ova greska ne pojavi. Nakon instalacije nisam nista cackao da bih moglo biti do mene nego mi se ovo odmah pojavilo. Ako imate neko rjesenje bio bih vam jako zahvalan. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi

Hvala, Atomic. Imam original Windows 8.1 Pro. Znači, to je to i možemo početi. 

IP
13 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Sreća je kratko trajala.

SLIKA ↓

 

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2015 11:34 (sudy_freak).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
brkan83 kaže...

Skinuo sam win 10 pro i clean instal neprepoznaje key od win 8 probat cu sada napravit upgrade.

- naravno da ne prepoznaje. Key jedne verzije nikad ne radi na drugoj.. zato se i kaže, prvo upgrade na postojeći (tad u MSovoj bazi nakon provjere genuinea postoji key.. aktivira se, to je online kao moguće pitanje..). Kad to MS arhivira, može clean, koji će se aktivirati upravo tim IDom-keyom..

- godinu dana se govori, ovo bi trebao biti posljednji takav upit... ali neće biti.

 

MatkoBB kaže...

Kakva je situacija sa Windows aktivacijskim ključem nakon nadogradnje na 10? Koliko vidim nakon nadogradnje se dobiva novi ključ koji nigdje ne piše, nego sam pogledao preko Speccy-a.

 

Da li je netko probao nakon nadogranje napraviti clean install sa starim ključem od W7/8?

-kad bi to netko stigao? + vidi red iznad..

-probaj, obavijesti nas..

-novi ključ se ne dobija (insideri su nešto drugo, tad se govorilo o dobijanju keya.. ali ništa od tog, nego ostaju vječna beta..).

= nema novog keya kao zamijene za stari. OK? (zato i procedura s upgradeom, sve ostalo je na MSovim serverima)

 

Acex kaže...

Meni jos nije dosao nikakav upgrade niti se pojavilo ista na C disku.Samo moze li mi netko odgovorit kolko zauzima taj upgrade win 10 posto imam samo 11 gb mjesta na disku?

 možeš i nagađati.. 2-4gb-pa do 7gb.. a mjesta trebaš uvjek više, ovisno o proceduri koja će se prilagoditi (ili neće), računa se s 2x od potrebne čiste instalacije, znači 2x16 kao neki minimum. (stari se ne briše.. može se rolbackati.. dakle imaš dvije instalacije OSa dok ne obrišeš stari OS + install).

-pošto to nije install nego upgrade, sam PC-OS treba nešto slobodnog mjesta u radu.. ako OS ostane bez mjesta (npr za tempove) bit će problema..

.. napravi mjesta. Ili se nadaj da imaš sreće..

 

mirkoj kaže...

pprije nego ovi sto su pokupili svu pamet MS-a i instalacije krenu hejtat, ovaj problem mislim dajos niko nije imao pa zato da pitam. ne nadjoh ni na netu nesto o tome.

pise fino da se nakon upgrejda veze account i instalacija, iz win napravis bootabilni novi USB i miran si nema aktivacija i cuda.

Sve to super..

al ja recimo imam jedan account i 3 windowsa instalirana na tri compa.

sta sad :)

 -1 acc, 3 win-PCja. a pitanje? Odgovor, ništa. Što da imaš jedan PC ili 15 PCja?.. u čemu je razlika (ili misliš na jednu genuine licencu.. a tad pitanje nema veze s ničim).

 

Mitch kaže...
sirka666 kaže...
doktor1 kaže... 

Za one kojima je rađenje butabilnog USBa nepoznanica - Rufus - Create bootable USB drives the easy way

 A može i sa službenim microsoftovim alatom.

http://wudt.codeplex.com/

 Ja sam davno odustao od tog alata.

 

Dva usb-a, dvaputa stane na 99% i javi grešku i kod formatiranja treći put shebe USB.

 

Moguće da sam trebao reinstalirati alat, ali eto mislim da nisam jedini koliko vidim po netu

 -lupetanja..

-tools je sporedan, Rufus kuha, pere, čuva djecu i još par nadnaravnih svojstava kao healing neispravnih medija?..

tools nema veze ni sa čime. Ispod haube su 'starinski CMD alati..' koji to obave, razlika je samo klikaš ili kuckaš naredbe. Diskpart..

-problemi u tvom slučaju nemaju baš nikakve veze s MSovim ili bilo kojim alatom. Software je software, tvoj problem je hardware.

 

AtomicBomb kaže...

Pozdrav,

 

 

već dulje vrijeme sam malo van događanja, tj. nisam upućen. Na svoju originalnu osmicu sam dobio obavijest za instalaciju desetke i odavno sam rezervirao windows. Imam samo jedno kratko pitanje, sad nakon rezervacije, što mi je činiti? Čekati da se automatski pokrene neki update ili moram nešto sam, ručno raditi? I je li moguće da mi se taj windows 10 samo nadogradi i da mi svi podatci ostanu na hard disku. Dokumenti, slike i sl.? Hvala na info. Pročitao sam FAQ, ali konkretno ovo nisam pronašao. Tek ovo da će biti moguća instalacija sa brisanjem svih podataka sa diska.

postoje dva različita termina-naziva (riječi).

- upgrade (nadogradnja), predpostavlja se postojeći funkcionalan OS (+MSovi req./kriteriji) i teoretski sve prođe glatko.. ili zapne. (backup!).

- clean install ili samo install (instalacija), njakraće, to nije nadogradnja. Tako možeš imati npr multiboot ili instalirati na prazan disk, nema veze jedno s drugim. Ako postoji OS tad se 'podrazumijeva' da ćeš ga obrisati-formatirati disk.. tj izgubiti sve podatke jer to je ono 'clean'.. na čisto, bez nasljeđivanja smeća... ičega. A o tebi ovisi dali ćeš nešto obrisati ili ne.. (i znanju-slučajnosti-greški).

 

- u oba slučaja moguća su iznenađenja.. npr kvar. Tad ništa od pravila ne vrijedi osim Murphyja i backup!

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
sudy_freak kaže...

Sreća je kratko trajala.

 

 Hm...  

Lijep pozdrav ;)
13 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
Dado_ZG78 kaže...
sudy_freak kaže...

Sreća je kratko trajala.

 

 Hm...  

Jesi pogledao embedanu sliku?

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
10 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi

Problem je sto nemogu vise nista obrisat,hard disk na kojem mi je windows je 50 gb,necu bolje ni upgrade napravit da nebi bilo problema

15 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

mislim da je vrijeme da se ova tema zakljuca zasto!? Zato sto vise nema svrhe nit su to dojmovi niti su to pitanja sve se svodi meni je meni nije ja imam ovo ovaj ima ovo i od 110 strana 99% je isto i vrti se samo jedno te isto!
Zato predlazem da se otvori 2 nove teme prva FOR NOOB pitanja/odgovori (stim da im stoji non stop link na FAQ) i druga EXPERT problemi/rjesenje! Il tak nekako.

Prva tema:
za sve koji neznaju di im je windows skinio dal ce im se skinit i oce li im se sto skinit i dal ce im sto ostat nakon kad se skine i sve ostalo sto se tice oceli im se sto skinit ili nece sto skinit (vidi vraga ponavljam se) zato nebi bilo lose da oni imaju svoju temu za skidanje oceli ili nece!


A druga tema:
Problemi i kako ih rijesiti ako ko ima s driverima/hardverom stim da modelator odma birse sve postove iz one gornje grupe ili da ih prebacuje tamo.

Znaci iskljucivo tema za ljude koji znaju o cem pricaju! Bez glupih pitanja i glupih pod pod pitanja koja se non stop na forumu ponavljaju u nedogled.

Et moj prijedlog za ove dojmove i pitanja tj problema

jer mislim da ovo vise nema smisla jer i kad bi nes napiso korisno smece od postova bi to jednostavno preglazilo!
Il kad bi htio nes saznat jednostavno nemozes vidit ako nisi non stop na forumu i non stop cito idiotska pitanja da bi nes zapazio sto bi moglo bit korisno a iskreno to je jako zamorno postalo.

pozz :)

Moj PC  
0 4 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
amater_2 kaže...

Ekipa, ako se nekome nije napravio onaj folder u C probajte ovo napraviti:

C/P sa neta i kod mene je prošlo:

 

1. Go into "C:\Windows\SoftwareDistribution\Download" and delete everything in that folder.
2. Now, run the command prompt as an administrator. Type in "wuauclt.exe /updatenow".
3. Go to your Control Panel > Windows Update and your Windows 10 should start re-downloading from scratch

 Nije mi dalo da zbrišem Data store ali sam svejedno pokrenuo naredbu u cmdu. Odmah je krenuo download u Windows Updateu

He who is brave is free.
15 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
ihush kaže...

-tools je sporedan, Rufus kuha, pere, čuva djecu i još par nadnaravnih svojstava kao healing neispravnih medija?..

tools nema veze ni sa čime. Ispod haube su 'starinski CMD alati..' koji to obave, razlika je samo klikaš ili kuckaš naredbe. Diskpart..

-problemi u tvom slučaju nemaju baš nikakve veze s MSovim ili bilo kojim alatom. Software je software, tvoj problem je hardware.

 

Mediji nisu nimalo neispravni, svaki dan su se koristili kao FAT32. Radi se o 2 Corsair USBa (3.0)

 

Problem je bio u kreiranju bootsect.exe, iako sam vrtio 64-bitni program na 64-bitnom računalu.

 

A to javlja tek na 99% i praktički kod formatiranja nazad s tim alatom su USBi otišli u vječna lovišta.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
16 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
sudy_freak kaže...
Dado_ZG78 kaže...
sudy_freak kaže...

Sreća je kratko trajala.

 

 Hm...  

Jesi pogledao embedanu sliku?

 Update Failed?  Vidim i ne vjerujem.. 

Lijep pozdrav ;)
16 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

jeli se moze namjestit task bar da bude proziran ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

sudy, run-aj ovu naredbu u CMD kroz admina

 

DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

 

 

i ocisti sve ono u SoftwareDistribution sto je spomenuo netko gore da pocne od nule skidat

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
ihush kaže...

MatkoBB kaže...

Kakva je situacija sa Windows aktivacijskim ključem nakon nadogradnje na 10? Koliko vidim nakon nadogradnje se dobiva novi ključ koji nigdje ne piše, nego sam pogledao preko Speccy-a.

 

Da li je netko probao nakon nadogranje napraviti clean install sa starim ključem od W7/8?

-kad bi to netko stigao? + vidi red iznad..

-probaj, obavijesti nas..

-novi ključ se ne dobija (insideri su nešto drugo, tad se govorilo o dobijanju keya.. ali ništa od tog, nego ostaju vječna beta..).

= nema novog keya kao zamijene za stari. OK? (zato i procedura s upgradeom, sve ostalo je na MSovim serverima)

 

Ja nakom upgradea imam novi aktivacijski ključ (product key). To možete provjeriti preko ovog programa:

 

http://en.janek2012.eu/ultimate-pid-checker/

 

Što me najviše iznenadilo, kada sam napravio provjeru novog ključa s ovim programom pise mi: Key Type: RETAIL, a prije je bio: OEM (Win7)

 

Neka još netko proba pogledat s ovim programom, koji tip licence ima nakon nadogradnje. Kasnije ću probati napraviti clean install, prvo ću probati sa Win7 ključem, pa onda s ovim novim ako taj ne prođe...

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2015 11:48 (MatkoBB).
16 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
4mal kaže...

jeli se moze namjestit task bar da bude proziran ?

Ne skroz proziran

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2015 11:48 (doktor1).
16 godina
neaktivan
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Što ne postoje driveri za creative x-fi xtreme music?

arguing over the internet is like competing in the special olympics..even if you win you're still retarded.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
MegaMass 2000 kaže...

Što ne postoje driveri za creative x-fi xtreme music?

 Vjerojatno se Creativeu nikud ne žuri. (zadnji driveri su iz ožujka 2014!)

 

Ali, Windows 8 driveri bi trebali raditi (valjda?!)

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2015 12:06 (kizo2703).
14 godina
offline
Re: Windows 10 - dojmovi, problemi
MegaMass 2000 kaže...

Što ne postoje driveri za creative x-fi xtreme music?

 Prvi link na Google-u za Creative X-Fi Xtreme Music Windows 10 driver vodi na ovo, gdje je vidljivo da je očekivano vrijeme izdavanja drivera za Windows 10 u listopadu 2015. U međuvremenu, probaj koristiti driver za Windows 8,1.

15 godina
online
Windows 10 - dojmovi, problemi

Skinuo sam ISO, napravio butabilni USB, postoji li mogućnost čiste instalacije bez ključa, znači nešto kao windows 7, da bude sa nekim trial periodom?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Windows 10 - dojmovi, problemi

Bem mu nanu neće pa neće pa sad skidam onim alatom.

Zna sam ja da ću imat problema (bem im dičiji komp)

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 1
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 10 FAQ, Windows 10 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice