Windows 7 Problemi

poruka: 342
|
čitano: 77.173
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Problemi

Zna li netko zasto mi sve ikone pobijele kada se računalo tek upali i zasto mi disk c prikazuje da je zauzeto 60 GB a na njemu imaju samo windowsi i jos par slabijih programa?

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Problemi

pozdrav društvo

nestao mi canon eos 1100D driver iz win7 x64, računalo prepoznaje fotoaparat, ali prije je imao baš canon EOS 1100d driver, i uredno ga prepoznavao. Na drugim računalima s win7 x64 nema problema. Na stranicama canon nema "golog" drivera, a softver koji daju van ne pomaže. Ne pomaže ni origigi CD. Ima netko prijedlog? Hvala.

Cum sapienti viro libenter diserimus
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.4.2015 8:13 (micho0305).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows 7 Problemi

Ekipa, imam problem da mi se aktivni programi tipa chrome koji rade prek cjelog prozora naprosto kao minimiziraju ali ostaju otovreni i dalje na ekranu. I recimo scrollam i najedanputa mi se to dogodi i onda moram kliknut na chrome da bi mogo dalje. Događa se i s drugim programima cak i s explorerom. Jel zna ko kak to rješit?

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 7 Problemi
Probaj malo skenirat komp s MBAM i HitmanPro.
Koji AV imas? Mozes i snjim napravit Quick scan.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
offline
Re: Windows 7 Problemi

imam avg od prije 15min 

 

uglavnom on ne pronalazi nis. mbam isto nist, a hitman mi se crasha svaki puta kad pokrenem scan.

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
16 godina
offline
Re: Windows 7 Problemi

Rjesio problem, odstekal i zastekal sam opet hdmi kabel za tv i opet radi kak spada...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
13 godina
offline
Windows 7 Problemi

Evo ovako stoji već više od tri sata ,s tim da ove dvije točkice kraj broja 183 idu lijevo-desno...

 

Jeli da gasim ili da čekam ,pitanje je sad?

1 1
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.4.2015 13:16 (titko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 Problemi
titko kaže...

Evo ovako stoji već više od tri sata ,s tim da ove dvije točkice kraj broja 183 idu lijevo-desno...

 

Jeli da gasim ili da čekam ,pitanje je sad?

 Ugasi, NE restart i pusti da instalira updejte. Imati češ još par updejta sa restartom. Sve u svemu mala tlaka

I pitanje je odgovor. Sporo tipkam i znam da kasnim na odgovor radi toga
12 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Problemi

Imam problem sa Win 7.

Računalo je c2d e4300, 1gb rama i 80gb hard disk, računalo jako sporo radi, za pokretanje chrome-a ili worda treba minutu, dvije čekati, općenito svako malo zatrza komp ili se komplet freeza, paljenje traje čitavu vječnost i u idle-u ram je napunjen na 80, 85%.

 

Počistio sam ccleanerom disk, malwarebytes nije našao nikakvu gamad, defregmentacija nie potrebna, instalirano je svega par programa (office, chrome, adobe i qtorrent), pregledao disk sa hd tune-om, sve ok.

 

E sad na c disku je 7 ultimate 64 bit, a na d disku ima također windows folder, program files i program files x64, programi na oba diska su  takoreći isti, isti driveri, jedino je na d disku windows folder velik 1.4gb (mogao bi biti xp?)

 

Da li je moguće da zbog tog drugog windows foldera i program filesa na d disku računalo šteka?

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.5.2015 13:26 (lolipopmen).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 Problemi
lolipopmen kaže...

Imam problem sa Win 7.

Računalo je c2d e4300, 1gb rama i 80gb hard disk, računalo jako sporo radi, za pokretanje chrome-a ili worda treba minutu, dvije čekati, općenito svako malo zatrza komp ili se komplet freeza, paljenje traje čitavu vječnost i u idle-u ram je napunjen na 80, 85%.

 

 

Da li je moguće da zbog tog drugog windows foldera i program filesa na d disku računalo šteka?

 

 64 bitni Windows 7 na 1 gb rama i ti se čudiš šta je spor?!

 

Minimum minimuma za (bilo koji) 64 bitni OS je 2 gb rama, a najbolje 4 (ili više).

 

Bitno je samo ono što je na C:\ particiji.

 

Instaliraj 32 bitni OS ili kupi još rama.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
12 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Problemi

Znam da nemože letit komp, ali moji starci imaju takoreći identični komp i Win 7 64bit radi ok sa 1gb rama, ovaj komp je skoro neupotrebljiv koliko šteka i freeza.

 

U svakom slučaju ću reć ljudima da kupe još barem 2gb rama.

 

Do čega bi još moglo biti to freezanje i stalno štekanje?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Windows 7 Problemi

Poslusaj kizu jer sta ti on kaze za windowse to ti je zakon.

Instaliraj 32bitne winse i rijesices problem.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Problemi

Idu gore onda 32bit Win7.

E da u device manageru pod network adapter kraj Teredo Tunneling Pseudo Interface je uskličnik žuti, probao sam update-at driver i kaže da je driver dobar, međutim uskličnik je i dalje tu. Na net se spajam sa wlan usb stickom i sve radi ok, da li je ovo vezano za spajanje preko mrežne kartice i da li je taj uskličnik problem?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 7 Problemi
lolipopmen kaže...

Imam problem sa Win 7.

Računalo je c2d e4300, 1gb rama i 80gb hard disk, računalo jako sporo radi, za pokretanje chrome-a ili worda treba minutu, dvije čekati, općenito svako malo zatrza komp ili se komplet freeza, paljenje traje čitavu vječnost i u idle-u ram je napunjen na 80, 85%.

 

Počistio sam ccleanerom disk, malwarebytes nije našao nikakvu gamad, defregmentacija nie potrebna, instalirano je svega par programa (office, chrome, adobe i qtorrent), pregledao disk sa hd tune-om, sve ok.

 

E sad na c disku je 7 ultimate 64 bit, a na d disku ima također windows folder, program files i program files x64, programi na oba diska su  takoreći isti, isti driveri, jedino je na d disku windows folder velik 1.4gb (mogao bi biti xp?)

 

Da li je moguće da zbog tog drugog windows foldera i program filesa na d disku računalo šteka?

 

- windowsima je svejedno koliko imaš RAMa/resursa, za glatki rad potrebno je zadovoljiti requirementse, najviše aplikacije. Svejdno što, igre, multimedija.. browsanje je danas jednako/slično gamingu. Potrebna je i odgovarajuća VGA + RAMa nikad previše (1-2 je min, 2-4- i više optimum).

- chrome je zahtijevan.

- podešavanje svega, od OSa (auto update i sl. kao defrag, indexing..), svakog utilsa kao torrent koji može trošiti resurse, preagresivan antivirus i smeće.. (smeće je sve što zapravo ne trebaš, pa i cc kad ne znaš pravilno korsititi).

- 80-85% .. ovako, višak je višak i može biti free, ti viška nemaš, pogrešno tumačenje (optimalnog) raspolaganja resursima i 'napunjenosti', višak zjapi prazan. Ti samo imaš nešto malo slobodno jer pametan OS krosti koliko optimalno može, + tko zna što sve u pozadini.

- folder, nevažno gdje i veličina. Važno je samo ako je disk neispravan ili nemaš mjesta. Posljedice koje opisuješ su moguće kod problema s diskom, ali i nedovoljno RAMa postavke, tad OS stalno nešto mora raditi s diskom a tad je sve ostalo sporije (jer je disk snajsporiji dio lanca, s više RAMa bi i to bilo brže zbog keširanja).

 

lolipopmen kaže...

Idu gore onda 32bit Win7.

E da u device manageru pod network adapter kraj Teredo Tunneling Pseudo Interface je uskličnik žuti, probao sam update-at driver i kaže da je driver dobar, međutim uskličnik je i dalje tu. Na net se spajam sa wlan usb stickom i sve radi ok, da li je ovo vezano za spajanje preko mrežne kartice i da li je taj uskličnik problem?

 -smeće ili malware, npr miner. Dali je problem? Možda. Možda je mrežna neispravna, možda je ... tu moraš otkriti dali je kvar ili postavka, nakon tog tek možeš znati dali je problem i kako utječe na sistem.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Problemi

Stavio sam još 1gb rama u komp, sad ima 2gb, maknuo avast koji je stalno rovario po disku i komp je prodisao, sad radi puno, puno bolje nego prije.

 

Pojavio mi se drugi problem u vezi Microsoft Teredo Tunneling Adapter, kao što sam napisao žuti uskilčnik je, kad pokušam napravit update drivera kaže da je driver ok, al da se nemože pokrenuti (code 10).

 

Komp ima mrežnu Intel Pro, uštekam kabel, na ruteru ne svijetli ethernet lampica niti na mrežnoj kartici, net ne radi, pokušao sam u drugi pci slot ubacit mrežnu, ista stvar, jedino kad sam nakon prebacivanja u drugi slot upalio komp windows je izbacio obavijest da je prepoznao iris pro karticu i da je spremna za rad.

 

Pregledao sam komp sa malwarebytsom i bit defenderom, nema nikakve gamadi na kompu i preko wlan usb sticka net radi bez problema

 

Da li je problem kod mrežne (neispravna) ili taj Teredo mi radi probleme?

 

 

EDIT: Ipak je problem u mrežnoj, našao sam neku staru mrežnu doma (isto Intel PRO 100) samo veću, stavio u pci slot, uštekao kabel, upalio komp i odmah je zasvijetlila lampica na mrežnoj i na ruteru. Windows nemože nać driver za nju pa mi ne radi net preko nje, meni se ne da tražit da nešto krivo ne instaliram tako da ću radije novu uzet za 39kn Linksu.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.6.2015 10:06 (lolipopmen).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 7 Problemi

ili pronađi neki cd s driverima, može od raznih MBO 99% da će imati driver, razlika može biti u načinu inatalacije, txt-inf radi na svim OSevima, setup samo na onima koje podržava. Mrežni driveri se ne mijenaju godinama samo mora biti 32-64bitni prema OSu...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Problemi

Uzeo sam novu mrežnu ipak, ugradio i čim sam upalio komp nakon cca 1 min Windowsi su sami našli driver i proradilo je. Sad sve radi bez problema iako je žuti uskličnik još uvijek kod teredo interface al očito ne smeta za rad.

Hvala na pomoći.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Problemi

Pozdrav, 

 

Moja konfiguracija je sljedeća Intel (R) Celeron (R) CPU G1610 @ 2,60 ghz 2,60 ghz

4 GB RAM DDR3

64 bit OS

 

"Grafička" je VGA, računalo je prije svega kupljeno za rad, no neki dan prijatelj mi dao grafičku viška, potpuno ispravna, radeon hd 5450 512m ddr3 pci-e. Nisam neki hard core gamer (nekad bio), ali dotična bi zadovoljila moje potrebe za povremenim igranjem. Nakon što sam je ugradio u svoj komp sve je bilo u redu, međutim prvi sljedeći put Windowsi 7 (64) dizali su se točno 32 !!!!! minute. Nakon što su se podigli sve je radilo normalno, ali nisam oduševljen idejom da toliko čekam: D. Zatim sam izvadio grafičku i ponovno je stavio i opet isti slučaj. Prvi put se Win dižu najnormalnije, drugi puta čekam oko pola sata.  

 

E da, i taj drugi puta kada ulazim u Win ona start traka dolje iz nekog razloga poljubičasti .... oO

 

Pomagajte ljudi

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 7 Problemi
lolipopmen kaže...

Imam problem sa Win 7.

Računalo je c2d e4300, 1gb rama i 80gb hard disk, računalo jako sporo radi, za pokretanje chrome-a ili worda treba minutu, dvije čekati, općenito svako malo zatrza komp ili se komplet freeza, paljenje traje čitavu vječnost i u idle-u ram je napunjen na 80, 85%.

 

Počistio sam ccleanerom disk, malwarebytes nije našao nikakvu gamad, defregmentacija nie potrebna, instalirano je svega par programa (office, chrome, adobe i qtorrent), pregledao disk sa hd tune-om, sve ok.

 

E sad na c disku je 7 ultimate 64 bit, a na d disku ima također windows folder, program files i program files x64, programi na oba diska su  takoreći isti, isti driveri, jedino je na d disku windows folder velik 1.4gb (mogao bi biti xp?)

 

Da li je moguće da zbog tog drugog windows foldera i program filesa na d disku računalo šteka?

 

 koliko je zauzece sistemskog diska?

14 godina
offline
Re: Windows 7 Problemi
filip85 kaže...

Pozdrav, 

 

Moja konfiguracija je sljedeća Intel (R) Celeron (R) CPU G1610 @ 2,60 ghz 2,60 ghz

4 GB RAM DDR3

64 bit OS

 

"Grafička" je VGA, računalo je prije svega kupljeno za rad, no neki dan prijatelj mi dao grafičku viška, potpuno ispravna, radeon hd 5450 512m ddr3 pci-e. Nisam neki hard core gamer (nekad bio), ali dotična bi zadovoljila moje potrebe za povremenim igranjem. Nakon što sam je ugradio u svoj komp sve je bilo u redu, međutim prvi sljedeći put Windowsi 7 (64) dizali su se točno 32 !!!!! minute. Nakon što su se podigli sve je radilo normalno, ali nisam oduševljen idejom da toliko čekam: D. Zatim sam izvadio grafičku i ponovno je stavio i opet isti slučaj. Prvi put se Win dižu najnormalnije, drugi puta čekam oko pola sata.  

 

E da, i taj drugi puta kada ulazim u Win ona start traka dolje iz nekog razloga poljubičasti .... oO

 

Pomagajte ljudi

 koja graficka je bila gore? integrirana na plocu? model?

da li si u biosu iskljucio integriranu graficku?

kako si instalirao novu graficku? da li si deinstalirao staru?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 Problemi
flash6 kaže...
filip85 kaže...

Pozdrav, 

 

Moja konfiguracija je sljedeća Intel (R) Celeron (R) CPU G1610 @ 2,60 ghz 2,60 ghz

4 GB RAM DDR3

64 bit OS

 

"Grafička" je VGA, računalo je prije svega kupljeno za rad, no neki dan prijatelj mi dao grafičku viška, potpuno ispravna, radeon hd 5450 512m ddr3 pci-e. Nisam neki hard core gamer (nekad bio), ali dotična bi zadovoljila moje potrebe za povremenim igranjem. Nakon što sam je ugradio u svoj komp sve je bilo u redu, međutim prvi sljedeći put Windowsi 7 (64) dizali su se točno 32 !!!!! minute. Nakon što su se podigli sve je radilo normalno, ali nisam oduševljen idejom da toliko čekam: D. Zatim sam izvadio grafičku i ponovno je stavio i opet isti slučaj. Prvi put se Win dižu najnormalnije, drugi puta čekam oko pola sata.  

 

E da, i taj drugi puta kada ulazim u Win ona start traka dolje iz nekog razloga poljubičasti .... oO

 

Pomagajte ljudi

 koja graficka je bila gore? integrirana na plocu? model?

da li si u biosu iskljucio integriranu graficku?

kako si instalirao novu graficku? da li si deinstalirao staru?

 Da, integrirana na ploču, Standard VGA graphic adapter

 

Nisam ništa radio u BIOSU, a što se instalacije tiče, ugradio sam grafičku, skinuo drajvere za istu i nakon reseta (već tada je ulazio malo duže u win) komp je prepoznao novu grafičku. 

 

Što sam trebao napraviti u BIOSU ? Iskreno nisam prejak kad su kompjutori u pitanju tako da me strah prčkati po BIOSU...

14 godina
offline
Re: Windows 7 Problemi
filip85 kaže...

 Da, integrirana na ploču, Standard VGA graphic adapter

 

Nisam ništa radio u BIOSU, a što se instalacije tiče, ugradio sam grafičku, skinuo drajvere za istu i nakon reseta (već tada je ulazio malo duže u win) komp je prepoznao novu grafičku. 

 

Što sam trebao napraviti u BIOSU ? Iskreno nisam prejak kad su kompjutori u pitanju tako da me strah prčkati po BIOSU...

 na ploci je ili neka nvidia, intel ili ati grafika?

prije ugradnje nove, staru je potrebno deinstalirati (driveri i softvare), pogotovo ako je rijec o nvidia ili intel grafici (obzirom da ti ugradjujes ati).

zatim ugasi racunalo i ugradi novu karticu.

u biosu potrazi opciju gdje se spominje graficka i reci mu da gleda pcie grafiku, a ne integriranu. mozda postoji i opcija auto, no moj savjet je da je bas prebacis na pcie (mozda ima razlike u oznakama i nazivima, to ovisi od biosa do biosa, poanta je ista...)

udjes u win i sada tek instaliras nove pripadajuce drivere i softvare za novu ati grafiku.

ako i dalje nakon ovoga imas probleme, mozda je neispravna grafika ili imas nekih drugih problema s kompatibilnoscu. to je sad dalje jako tesko dijagnosticirati ovako napamet, no ovo gore bi te trebalo rijesiti svih onih osnovnih problema na koje ljudi natrce kod promjene graficke kartice.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 Problemi
flash6 kaže...
filip85 kaže...

 Da, integrirana na ploču, Standard VGA graphic adapter

 

Nisam ništa radio u BIOSU, a što se instalacije tiče, ugradio sam grafičku, skinuo drajvere za istu i nakon reseta (već tada je ulazio malo duže u win) komp je prepoznao novu grafičku. 

 

Što sam trebao napraviti u BIOSU ? Iskreno nisam prejak kad su kompjutori u pitanju tako da me strah prčkati po BIOSU...

 na ploci je ili neka nvidia, intel ili ati grafika?

prije ugradnje nove, staru je potrebno deinstalirati (driveri i softvare), pogotovo ako je rijec o nvidia ili intel grafici (obzirom da ti ugradjujes ati).

zatim ugasi racunalo i ugradi novu karticu.

u biosu potrazi opciju gdje se spominje graficka i reci mu da gleda pcie grafiku, a ne integriranu. mozda postoji i opcija auto, no moj savjet je da je bas prebacis na pcie (mozda ima razlike u oznakama i nazivima, to ovisi od biosa do biosa, poanta je ista...)

udjes u win i sada tek instaliras nove pripadajuce drivere i softvare za novu ati grafiku.

ako i dalje nakon ovoga imas probleme, mozda je neispravna grafika ili imas nekih drugih problema s kompatibilnoscu. to je sad dalje jako tesko dijagnosticirati ovako napamet, no ovo gore bi te trebalo rijesiti svih onih osnovnih problema na koje ljudi natrce kod promjene graficke kartice.

 Hvala, danas popodne probam pa javim dali je uspjelo ! :)

8 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Problemi

Radi !!!!!!!!!!!!!!!!! hvala !!!

 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Problemi

Imam laptop, original Win7 ključ. Vratio sam laptop na tvornicke postavke i od tad se windows pali po 15-20 min, kad napokon uđem i otvorim izbornik Start, nemogu nista otvorit i otvori se mali prozor u kojem pise da je windows failo u otvaranju. Vratio sam laptop opet na tvornicke postavke... Sta da radim?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 7 Problemi
Rivus kaže...

Imam laptop, original Win7 ključ. Vratio sam laptop na tvornicke postavke i od tad se windows pali po 15-20 min, kad napokon uđem i otvorim izbornik Start, nemogu nista otvorit i otvori se mali prozor u kojem pise da je windows failo u otvaranju. Vratio sam laptop opet na tvornicke postavke... Sta da radim?

 što si vratio na tvorničke postavke? BIOS? Podesi ga npr AHCI/IDE...

Ako si napravio recovery-restore OSa i imaš takvu poruku, vjerojatno je kvar. Prvo moraš dobiti neku konkretnu grešku da bi mogao srediti...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 Problemi

 Napravio sam system recovery u HP recovery manageru. Pisalo je kad sam upalio laptop da je nemoguce pokrenuti windows i mogo sam birat jel ga hocu pokrenut normalno ili u safe modu.

15 godina
offline
Re: Windows 7 Problemi

-nisi otkrio i otklonio uzrok problema npr kvar... PC radi samo kad je ispravan, reinstall ne može pomoći osim za soft uzrok.

-test npr Ram, hdd temperatura itd...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Windows 7 Problemi

Ispalo je da je problem u hdd-u kojeg sam sad promijenio i uzeo relativno novi iz drugog laptopa na kojem je bio krekani Win7... Jel postoji mogućnost da opet instaliram originalni? Key je na poleđini laptopa.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 7 Problemi

pozdrav drustvo.imam problem, s windows update.znaci kad mi se na destopu prikaze poruka,o azuriranjima.

kliknem na ikonucu i udem u update,pokazemi se ono 34 vazna azuriranja,33nevazna,jer sad kad sam hocu.

da odaberem kaj cu azurirta,nevidi se u prozoru ama nista od stavki za azuriranje.kako to vratit ili podesit da se vidi ili moram nekaj drugo pomoc....

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice