Windows 7 Problemi

poruka: 342
|
čitano: 77.169
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Windows 7 Problemi

Pozdrav, imam jedan problem, konfa iz potpisa, gore su win7 x64, instalirani prije kojih tjedan dana..

 

Hoću pomaknut prozor, al ništa, kliknem mišom i neće, a i ak pomaknem onda onak zatrza malo..

Čak i resizanje ne radi kak spada...

 

Sve mi se čini da je neki bezvezni problem...

 

Ista je stvar sa VLC plejerom, kod njega čak teže il nikak nemrem..

 

https://www.google.hr/search?q=i+can%27t+move+window+while+dragging+on+win7&bav=on.2,or.&cad=b&biw=1672&bih=893&dpr=1&client=firefox-b&ech=1&psi=KnplV4_MOMKvaoy_rZAF.1466270504916.3&ei=JoNlV4zkMoG3af-Ss4gM&emsg=NCSR&noj=1

 

Probao deinstalirat drivere od integruše, al nisam vidio neka poboljšanja...

Uopće ne kužim o čem je ovdje riječ..

Jel ko imao od vas isti problem, pošto je počelo bit iritantno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Windows 7 Problemi

instaliraj 'pravi' driver... pripazi, već dulje vrijeme, intel ima različite drivere ovisno o CPU (celeron-pent-i..) kod downloada je to bitno. Pogrešan driver se jednostavno ne instalira kao i necertificiran (win ignorira osim kad forisiraš install). Potraži na intelovim str, mada bi trebalo biti na proizvođaču MBO (ako nema supprot za w7 ili ne nudi ovisno o CPUu).

-provjeri AERO, openCL, (i ono nešto.. kako se naziva expirience u propertiesu systema..).

-generički driver bi morapo raditi OK ali ne instalira npr OCL (potreban npr za minecraft). Svi simptomi su upravo problem drivera.. ali može biti i nešto treće, update, malware, .. pregrijavanje.. ako ne pomogne idi redom. + instaliraj i directx-june2010.. za 9.0c support tj AERO jer to ispod haube koristi svaki moredrini soft kao browser-player pa čak i MSO.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.6.2016 14:48 (ihush).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 Problemi
Nije pravi problem, ali zagorcava mi zivot :)

Folder My Pictures na Win 7, je li rijec o mirror folderu ili on duplicira postojece fileove?

Imam golemu arhivu fotografija, vecinom sam ih obradivao u lightroomu (ne znam ima li on ikakve veze sa My Pictures jer su u folderu fotke poslozene prema godini i mjesecima kako ih i on zna sortirati u katalogu) i situacija je takva da su mi one rasporedene na vise particija, na dva harda, dok na C particiji koja ima 1tb prostora nema niti jedne spremljene fotke, ali je na njoj My Pictures folder koji zauzima oko 850gb.

Kopao sam u nekoliko navrata po netu, misljenja su oprecna, a ono sto mene zanima jest ukoliko ja pobrisem sve iz My Pic. hoce li nestati i fotke sa originalnih lokacija?
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 Problemi
mrki_28 kaže...
Nije pravi problem, ali zagorcava mi zivot :)

Folder My Pictures na Win 7, je li rijec o mirror folderu ili on duplicira postojece fileove?

Imam golemu arhivu fotografija, vecinom sam ih obradivao u lightroomu (ne znam ima li on ikakve veze sa My Pictures jer su u folderu fotke poslozene prema godini i mjesecima kako ih i on zna sortirati u katalogu) i situacija je takva da su mi one rasporedene na vise particija, na dva harda, dok na C particiji koja ima 1tb prostora nema niti jedne spremljene fotke, ali je na njoj My Pictures folder koji zauzima oko 850gb.

Kopao sam u nekoliko navrata po netu, misljenja su oprecna, a ono sto mene zanima jest ukoliko ja pobrisem sve iz My Pic. hoce li nestati i fotke sa originalnih lokacija?

 Ako je My Pictures postavljen kao defaultni za spremanje, tako je i u Lightroomu, i tu onda vjerojatno Lightroom ima cache, koji je naravno nevidljiv.

 

Isključi skrivanje sistemskih fileova i foldera i pogledaj. Također počisti i Temp folder.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
16 godina
offline
Windows 7 Problemi
Pozdrav, imam ssd, na njemu su dvije particije, izbrisal winse i stavil linux (ext4) mint 17, e sad, kod odabira mi je izbacio ovo: "windows cannot be installed to this disk windows must be installed to a partition formatted as ntfs", izbrisal particiju di je bil instaliran linux i ok, pokrenul instalaciju winsa, usred instalacije napravim restart kao sto me trazio, dojde do onog "press any key to boot from cd or dvd" i tu stoji umjesto da nastavi instalaciju..
Brisanje cijelog diska ne dolazi u obzir..

Ajmo znalci kak bi se dalo ovo bezbolno rijesit?
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 Problemi

Jesi probao instalirati sa usb-a?

16 godina
offline
Windows 7 Problemi
Nisam, ovaj dvd vec stoljecima koristim i nikad problema, nisam siguran, al nekaj si mislim da bi nakon linuxa trebal cijeli disk izbrisat a to mi nije opcija, zato trazim alternativno rjesenje..
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 Problemi
zvonac kaže...
Pozdrav, imam ssd, na njemu su dvije particije, izbrisal winse i stavil linux (ext4) mint 17, e sad, kod odabira mi je izbacio ovo: "windows cannot be installed to this disk windows must be installed to a partition formatted as ntfs", izbrisal particiju di je bil instaliran linux i ok, pokrenul instalaciju winsa, usred instalacije napravim restart kao sto me trazio, dojde do onog "press any key to boot from cd or dvd" i tu stoji umjesto da nastavi instalaciju..
Brisanje cijelog diska ne dolazi u obzir..

Ajmo znalci kak bi se dalo ovo bezbolno rijesit?

 Inače, nakon prvog restarta instalacijski dvd ti više ne treba, pošto je bootloader instaliran. Naravno, pod uvjetom da je sve prošlo u redu.

Ovdje očito nešto nije u redu. I ipak bi bilo pametno napraviti instalacijski usb.

Ako ništa drugo, barem će instalacija biti puno brža.

 

Koliko god tebi ne dolazi u obzir, morat ćeš ipak ili izbrisati cijeli disk, ili, najbolje, pomaknuti Linux particije na kraj diska i ostaviti početak slobodan za Windowse.

 

Grub se uvijek može instalirati nanovo, ili ubaciti Linux u Windows bootloader sa EasyBCD-om ili Visual BCD-om.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
15 godina
online
Re: Windows 7 Problemi
zvonac kaže...
.. formatted as ntfs", ...
.. i tu stoji umjesto da nastavi instalaciju..
Brisanje cijelog diska ne dolazi u obzir..

Ajmo znalci kak bi se dalo ovo bezbolno rijesit?

- svaki OS mora biti na svojoem nativnom FS (particija na kojoj je OS, to ne mora biti boot particija, već duže vrijeme su to dvije odvojene particije).

- kad se planira multiboot, treba planirati boot particiju, kompatibilnost, najniži zajednički nazivnik.. tad je poželjno imati jednu boot particiju (recimo 500MB), ostale za OS po želji..

- svaki bootmanager popravljaš njegovim installom (bootmedijem), od w8-w10 bootmanager podržava i linux.. možeš popraviti (neovisno w7..) ili grubom.

- kad su važni podaci na disku, ne igra se pokušajem instalacije.. ne radi se to prvi put. Kad si iskusniji može (ali rizik uvijek postoji).

- više načina, možda ni jedan.. previše faktora, BIOS-UEFI, particije, ispravan medij, ispravan PC (i DVD player)... a možda samo trebaš čekati (i do pola sata, sat..).

- imati alate (medije s odgovarajućim softwareom, partition/boot manageri) i nešto znanja, tad kad se vidi stanje može se nešto napraviti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Windows 7 Problemi

Ubacil Ubuntu, i kod formatiranja ostavil NTFS, nakon toga restartal komp, pošto sam prethodnom radnjom s instalacijskim dvdom ubuntu, formatiral u ntfs.

 

Ubacil nazad win 7, i opet isto sranje, pošto mi sad nije opcija brisanje cijelog ssda, tak mi je u planu bila nabavka drugog ssda ubrzo, pa ću onda s njega puknut winse..

Sad sam stavil ubuntu, da imam neki OS gore:D

 

Ma mislim da sam ovo nabrzak sve delal, pravil se pametan, a samo sam si zakompliciral stvari...

 

@kizo, znači, na ssdu imam dvije particije, jedna za OS druga za multimediju..

 

Pošto je gore bio win 7, stavil sam mint 17 i naravno formatiral u ext4, mislim da je particija di je multimedija ostala na ntfs..

Tak da tu ne vidim problem, pošto linux nije diral tu particiju (multimedija).

Mada kolko čitam po netu, ak se naleti na taj problem, u mom slučaju, ide se prek CMD-diskpart i tam se briše cijeli disk, baš radi tih stvari, da sam to napravil, vjerojatno bi bilo sve ok..

 

Milju puta sam već s tim dvdom instaliral i sad odjedanput serucka, naravno ne isključujem mogućnost lošijeg dvda od winsa..

Instalacija je trebala bit nastavljena nakon prvog restarta, i dok se pojavi onaj press any key, nastavlja dalje di je stao, al kod mene cijelo vrijeme stoji (10tak min.)

 

Pošto mi se neda zafrkavat s tim (iziskuje dost vremena a i traži se neko znanje) tak da ću pričekat do nabavke još jednog ssda i onda ću stavit winse gore, naravno ak bu bila opet ista stvar, dvd leti u smeće:D

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.6.2016 13:12 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows 7 Problemi

Pozdrav, evo mene nazad..

Imam dva pitanjca

Nabavio drugi ssd, na jednom ubuntu na drugom win 7..

 

 

1.

E sad, imam ponuđene u bootloaderu ova tri winsa, naravno treći je "ispravan"..

Dal ova dva mogu izbrisat ili? Smeta mi za oko

 

2. Pod my comp stoji folder, System reserved 71.5mb free of 99mb..

Dal se to kak da maknut, da mi se ne prikazuje?

 

 https://s32.postimg.org/dmovqcjyt/IMG_20160703_135746.jpg

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.7.2016 15:13 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows 7 Problemi

-----------------------------

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.7.2016 15:11 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice