Windows 8 i 8.1 - općenito izdvojena tema

poruka: 8.531
|
čitano: 4.350.003
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Dali je moguće da mi WiFi preko USBa ne radi jer imam instalirane drivere za čipset za win7 a ne 8.1? Matična mi nema drivere za 8.1
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Dex.pwn kaže...
Dali je moguće da mi WiFi preko USBa ne radi jer imam instalirane drivere za čipset za win7 a ne 8.1? Matična mi nema drivere za 8.1

 

Koliko znam, nema razlike između takvih drivera, većina proizvođača kada izabereš win 7 ili win 8 da iste drivere.

čisto stave u izbor win 8/8.1 da ne ispadnu neažurni...

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Dex.pwn kaže...
Dali je moguće da mi WiFi preko USBa ne radi jer imam instalirane drivere za čipset za win7 a ne 8.1? Matična mi nema drivere za 8.1

Da ali moraš ih instalirati u "nepotpisanom" načinu rada (upute).

My name is Legion... For we are many!
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Sum_of_all_fears kaže...
Dex.pwn kaže...
Dali je moguće da mi WiFi preko USBa ne radi jer imam instalirane drivere za čipset za win7 a ne 8.1? Matična mi nema drivere za 8.1

Da ali moraš ih instalirati u "nepotpisanom" načinu rada (upute).

 -da/ne.. tj samo necertificirane drivere (većina za chipset je ipak cert.)... MS inače certificira, ako proizvođač pošalje, ponekad za starije komponente im se ne isplati, ponekad za novije imaju deal s MSoom (za stariji OS).. u tim sljučajevima se ide forsirati, važno je biti 100% siguran da je driver odgovarajući (pogotovo 32-64bit!!). U suprotnom tražiti driver dalje...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.10.2014 15:40 (ihush).
12 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1
Samo što ne mogu naći driver za asusovu p5g41t-m lx2/gb -,.,- i sad moram nazad na win 7 :S
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Dex.pwn kaže...
Samo što ne mogu naći driver za asusovu p5g41t-m lx2/gb -,.,- i sad moram nazad na win 7 :S

{#} (katastrofa...)

-instaliraj drivere za CHIPSET! Nevažno koja MBO... (i btw, 99% nije potrebno, jer win8/+ sigurno ima+update).

- Ako imaš nekih problema, tad je vjerojatno HW ili postavka.. ili skiseljen yogurtast SW-OS. Zapravo, uopće problem koji imaš vjerojatno nema nikakve veze s chipsetom, treba dalje tražiti uzrok/rješenje..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
angel of fire kaže...

Ne kapiras ti mene.

{#} Kapiram ja tebe jako dobro - samo, pitanje je kaj ti ustvari hoćeš? Sedmicu ili Osmicu?! {#}

Dex.pwn kaže...
Samo što ne mogu naći driver za asusovu p5g41t-m lx2/gb -,.,- i sad moram nazad na win 7 :S

Začudio bi se koliko drivera ima u Windows updateima. Instaliraj sistem, pokreni update - 8/8.1 prepoznaje veliku većinu hardvera od 2005. do danas, za koje inače nema službenih drivera.

Pogotovo kad se radi o HW-u iz poznatijih firmi kao što su ASUS, Gigabyte, Intel.

ihush kaže...

{#} (katastrofa...)

... (i btw, 99% nije potrebno, jer win8/+ sigurno ima+update).

 

Da, za 99% nije uopće potrebno tražiti drivere ... samo pokrenuti WU ...

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.10.2014 21:04 (kizo2703).
12 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1
Kako da pokrenem to prepoznavanje? Sad sam instalirao Windows 7 Ultimate x64 i opet mi se javio problem oko neta... Piše da je spojen a ne može mi ništa očitati.. Zovem HT i kažu mi da je do mene... Prvobitno sam mislio da je zbog 8.1 al sad vidim da nije...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Dex.pwn kaže...
Kako da pokrenem to prepoznavanje? Sad sam instalirao Windows 7 Ultimate x64 i opet mi se javio problem oko neta... Piše da je spojen a ne može mi ništa očitati.. Zovem HT i kažu mi da je do mene... Prvobitno sam mislio da je zbog 8.1 al sad vidim da nije...

Prvo i osnovno: kad instaliraš OS, bilo koji, spoji PC kabelom na router. Prepoznavanja nema, ako nemaš vezu na internet.

 

Driver za LAN na tvojoj ploči: Realtek RTL8112L

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
ihush kaže...
..

- Ako imaš nekih problema, tad je vjerojatno HW ili postavka.. ili skiseljen yogurtast SW-OS. Zapravo, uopće problem koji imaš vjerojatno nema nikakve veze s chipsetom, treba dalje tražiti uzrok/rješenje..

 

Dex.pwn kaže...
.. Zovem HT i kažu mi da je do mene... Prvobitno sam mislio da je zbog 8.1 al sad vidim da nije...

 naravno da nije do win, naravno da je do tebe, jer pokušavaš pogrešne stvari.

Prvo utvrdi konkretan problem da bi ga se možda moglo riješiti.. wifi? .. quicktest, boot nekog liveOSa, npr Ubuntu/mint.. ili miniPE s Hirensa.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1
kizo2703 kaže...
Dex.pwn kaže...
Kako da pokrenem to prepoznavanje? Sad sam instalirao Windows 7 Ultimate x64 i opet mi se javio problem oko neta... Piše da je spojen a ne može mi ništa očitati.. Zovem HT i kažu mi da je do mene... Prvobitno sam mislio da je zbog 8.1 al sad vidim da nije...

Prvo i osnovno: kad instaliraš OS, bilo koji, spoji PC kabelom na router. Prepoznavanja nema, ako nemaš vezu na internet.

 

Driver za LAN na tvojoj ploči: Realtek RTL8112L

 

 

Imam ADSL kod HTa a nedavno je grom lupio u telefon i cijeli kvart nije imao telefona tako da je visok napon uletio preko rutera(ruter je kasnije izdahnuo) u komp i uništio mi LAN čip... To i je problem... Nebi ja išao na net pored 10m LAN kabla :P

 

@ Kakve stvari ja to pogrešno činim? Prvo sam mislio da je zbog drivera za TP-Link WN322G i kupim ja TP-Link WN722N nakon što mi grom uništi LAN čip i sve je radilo do nedavno... Prije sam imao još one Windows8Gadgete(kao što Windows 7, samo što je ovo za 8) i poslije uninstalacije toga mi se popravio net sve do malo prije. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.10.2014 21:50 (Dex.pwn).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Dex.pwn kaže...

Imam ADSL kod HTa a nedavno je grom lupio u telefon i cijeli kvart nije imao telefona tako da je visok napon uletio preko rutera(ruter je kasnije izdahnuo) u komp i uništio mi LAN čip... To i je problem... Nebi ja išao na net pored 10m LAN kabla :P

I kak da mi to znamo? Ovo je prvi put da pišeš da faktički nemaš pravu vezu na internet. Sorry, but yebi ga.

 

I apropo routera, T Com obično vrlo brzo popravi kvar, ili zamjeni router, samo to treba prijaviti na  0800 9000!

I još k tome, besplatno.

 

Naravno, ako ti je otišla mrežna kartica na ploči, tu nema pomoći, osim dati 50 kn za novu.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Dex.pwn kaže...
..

 

@ Kakve stvari ja to pogrešno činim..

- ja jesam svemoguć, više biće.. ali mi je čarobna kugla na servisu. -samo ono što navedeš možemo znati, predložiti rješenje. NE ono što ne znamo.. npr grom i LAN.

- ako je bio strujni udar, postoji realna šansa da je čitava MBO u banani.. jer je sve integrirano. Sve tad može smetati npr USBu koji je možda također oštećen ili je i USB-waln adapter možda crknut.. tko će to znati? Nitko dok to ne provjeriš. Ali to su stvari koje nećeš rješiti traženjem drivera za chipset ili promjenom win8-na-win7... (što ti i govorim u postovima).

- prvi korak, isključi LAN-onboard u BIOSu. Možda je to dovoljan fix. (pa dalje, ali i offtopic).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.10.2014 22:08 (ihush).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1
kizo2703 kaže...
Dex.pwn kaže...

Imam ADSL kod HTa a nedavno je grom lupio u telefon i cijeli kvart nije imao telefona tako da je visok napon uletio preko rutera(ruter je kasnije izdahnuo) u komp i uništio mi LAN čip... To i je problem... Nebi ja išao na net pored 10m LAN kabla :P

I kak da mi to znamo? Ovo je prvi put da pišeš da faktički nemaš pravu vezu na internet. Sorry, but yebi ga.

 

I apropo routera, T Com obično vrlo brzo popravi kvar, ili zamjeni router, samo to treba prijaviti na  0800 9000!

I još k tome, besplatno.

 

Naravno, ako ti je otišla mrežna kartica na ploči, tu nema pomoći, osim dati 50 kn za novu.

 

Mogu zatražiti za to ali se kladim da će opet izbiti jedan te isti problem...

Sad sam uključio nešto u BIOSu neki LAN boot ROM postavio na ON, ne znam za čega je to....

Uz to, opet u Linku ima jedna od 75 HRK i da ima support za 8.1 al ja imam R7 260x i jedan taj slot za tu mrežnu i naravno, ne stane mi još i ta kartica...

 

@ Ne mogu skiniti LAN driver za 8.1 koji si mi dao... Traži neku šifru

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Dex.pwn kaže...

 

Mogu zatražiti za to ali se kladim da će opet izbiti jedan te isti problem...

Sad sam uključio nešto u BIOSu neki LAN boot ROM postavio na ON, ne znam za čega je to....

Uz to, opet u Linku ima jedna od 75 HRK i da ima support za 8.1 al ja imam R7 260x i jedan taj slot za tu mrežnu i naravno, ne stane mi još i ta kartica...

 

@ Ne mogu skiniti LAN driver za 8.1 koji si mi dao... Traži neku šifru

Problema će biti sve dok ne provjeriš sve: a prvo i osnovno matičnu ploču!

LAN boot ROM ti znači bootanje preko mreže, ništa drugo.

 

LAN kartice stare deset godina rade bez ikavih problema na 8/8.1.

 

Probaj onda ovdje.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
12 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1
Hvala, nego evo slike gdje bi trebala ta LAN kartica doći http://imgur.com/zrsB7kh A LAN je ovaj TP-Link TG-3269 iz Links... Inaće sam ovaj problem imao i prije toga udara groma
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1

razne trgovine, razne ponude i cijene.. ovisi što nude, Fast/100MBit su od 29kn, GbE/1000 od 60kn, naviše.. nema pravila što trgovac ima na lageru pa potraži.

Dok je ograničenje brzine router-switch na 100 svejedno je dal je kartica 100 ili 1000 (ako je cijena ili izbor bitan).

 

- nejasno je oko slobodnih slotova, slike koje su vidljive za takvu/sličnu MBO prikazuju PCIex+2xPCI.. trebaš 1xPCI koji je slobodan. (VGA može pokriti prvi, ali ne drugi utor).. ali moguće da konkretna MBO nema drugi ili ... možda je PCIex-x4/x1..? To pripazi da ne kupiš pogrešnu LAN karticu. PCI i PCIex nisu iste stvari. VGA npr ide u PCIex-x16 (najduža, to je onaj broj iza..).

 

- ne prčkaj po BIOSu. Tako se ne rješavaju problemi. (paljenje boot roma kao primjer) Rekao sam isključi LAN u BIOSu, ne uključi boot from LAN. OK?

.. možda je vrijeme za reset BIOSa, nakon tog isključi onboard LAN karticu i nastavak..

- moraš imati nešto 100% ispravno kako bi dalje eliminacijom nastavio. Npr što ako je modem (router tj WLAN u toj kutijici) crknut ili isključen? Kad imaš npr drugo računalo ili LAN tad to možeš nekako provjeriti, jednako da nabaviš npr linux (eliminiraš drivere) ali s konretnim wlan adapterom bi bio problem..

- ako s novim kupljenim wlan adapterom nisi mogao obaviti normalan install drivera, tad postoji mogućnost da je nešto drugo na MBO crklo, kao USB.. ali jednako tako i (manja) šansa da je wlan adapter neispravan (nebi bio prvi u trgovini..) pa ga samo treba zamijeniti.. Kako to znati? .. za sad izgleda samo ćoravakoka metodom, jer ne daješ dovoljno preciznih infoa... ili nemaš dovoljno alata pri ruci. Npr ubosti ga u drugi (100% ispravan) PC i vidjeti dali radi..

 

edit: slika, da to je drugi PCI.. u čemu je problem? Mora stati, ili provjeri dali je kućište-MBO uvinuto.. mora stati uz VGA.

 

edit2: btw, ta mrežna koristi RTL630x (driveri 8169/8168/C/D... itd) tj to je generički driver za hrpu mrežnih, ako nije certificiran jendostavno skineš s drugog sitea.. ili ubaciš CD/DVD od 'neke MBO' i šansa je cca 50% da će gore biti pronađen odgovarjaući LAN driver, ili npr s RTLovog ili bilo kojeg proizvođača tek da se izbjegne moguć neceftificiran driver problem). Važnije, na datom linku je 'najbolji' driver tj zipani .inf, kojeg se može instalirati na bilo kojem OSu samo pripaziti 32-64bit, kad je setup.exe tad može biti ovisan i o ver.OSa).

 

edit3:

Dex.pwn kaže...

..

 

@ EDIT: sad razumijem... Al to je jedina LAN kartica sa supportom za 8.1

{#}

-uf, povjerovao si? btw, win 8.1 uopće nije naveden, po tomu nepodržan, ali garantirano radi (svaki OS).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.10.2014 23:07 (ihush).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Dex.pwn kaže...
Hvala, nego evo slike gdje bi trebala ta LAN kartica doći http://imgur.com/zrsB7kh A LAN je ovaj TP-Link TG-3269 iz Links... Inaće sam ovaj problem imao i prije toga udara groma

Bez brige, ima tu mjesta koliko hoćeš. Ovo je tanka i niska kartica, i stat će ,bez brige.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
12 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1

Probao sam u drugi PC(laptop) i radio je... A kad uključim u svoj, i u ruter, ne upali se uopće ona LED dioda na kučištu i na ruteru... Ne mogu naći to u BOISu i ne razumijem te baš najbolje ovo oko slovota... Dali bi mogao stati ta kartica u taj slot? Pošto nzm baš dal bi valjalo dok igram Bf3 MP da mi grafulja puše u karticu...

 

@ EDIT: sad razumijem... Al to je jedina LAN kartica sa supportom za 8.1

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.10.2014 22:57 (Dex.pwn).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Dex.pwn kaže...

Probao sam u drugi PC(laptop) i radio je... A kad uključim u svoj, i u ruter, ne upali se uopće ona LED dioda na kučištu i na ruteru... Ne mogu naći to u BOISu i ne razumijem te baš najbolje ovo oko slovota... Dali bi mogao stati ta kartica u taj slot? Pošto nzm baš dal bi valjalo dok igram Bf3 MP da mi grafulja puše u karticu...

 

@ EDIT: sad razumijem... Al to je jedina LAN kartica sa supportom za 8.1

Pošto je u pitanju ASUS, traži u BIOS-u ''Onboard devices'' - tu je i LAN.

 

Ali, to uopće nije bitno - ajde da se kladimo da će raditi i kartica koja ima podršku za Sedmicu.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1
kizo2703 kaže...
Dex.pwn kaže...

Probao sam u drugi PC(laptop) i radio je... A kad uključim u svoj, i u ruter, ne upali se uopće ona LED dioda na kučištu i na ruteru... Ne mogu naći to u BOISu i ne razumijem te baš najbolje ovo oko slovota... Dali bi mogao stati ta kartica u taj slot? Pošto nzm baš dal bi valjalo dok igram Bf3 MP da mi grafulja puše u karticu...

 

@ EDIT: sad razumijem... Al to je jedina LAN kartica sa supportom za 8.1

Pošto je u pitanju ASUS, traži u BIOS-u ''Onboard devices'' - tu je i LAN.

 

Ali, to uopće nije bitno - ajde da se kladimo da će raditi i kartica koja ima podršku za Sedmicu.

 

 

Imam pod Onboard devices configuration jedino Searial Port1 Address [3F8/IRQ4]

Al pod južnim postom imam Onboard Gigabit LAN i već spomenuti Onboard LAN boot ROM

Ovo bi trebalo biti to... Znači ugasim Gigabit LAN, izbacim baterijcu i pokušam onda s kablom spojiti?

 

@Ma nije to problem, nego imam neku viziju da je TP-link sranje... Ne radi mi WN722N i WN322G na osmici kako treba a imaju driveri za osmicu... Ne znam gdje je više problem, možda mi WAMP Server blokira nešto?

16 godina
online
Najmanji Windows 8.1 PC na svijetu

Intelov minijaturni PC spojite na HDMI utor TV-a i uživate u radu s 32-bitnom inačicom Windows 8.1 operativnog sustava.

 

 Mogućnost "bootanja" Windowsa 8.1 s USB sticka nije neka novost, pa svatko tko posjeduje kopiju Microsoftovog operativnog sustava može napraviti svoj "bootabilni" USB drive bez imalo problema.


No Intel je odlučio napraviti nešto malo drugačije, pa je izradio Meegopad Intel Quad Core Z3735F Windows 8.1 mini PC koji ima odlike pravog računala, te se spaja direktno na HDMI utor TV-a. Za ovaj "dongle" Intel kaže da predstavlja najmanje računalo na svijetu s podrškom za Windows 8.1 OS.


Uređaj pokreće četverojezgreni Bay Trail-T 1,83 GHz Intel Atom Z3735F procesor s 2 MB cachea, uz pomoć 1 ili 2 GB DDR3 RAM-a, a za pohranu je zaduženo 16 ili 32 GB eMMC memorije.


Na sticku se još nalaze utor za microSD kartice, dva micro USB 2.0 porta, Bluetooth 4.0, te Wi-Fi 802.11n, a na vanjskoj strani je još i gumb za uključivanje.


Uređaj proizvodi i prodaje online dućan Aliexpress za 110 dolara (657 kn), s time da ćete još morati dodati 89 kuna za troškove poštarine, a ukoliko ne želite instalirati Windowse 8.1 na njega, moći ćete instalirati Android ili Linux operativni sustav.


Ako se pitate što ćete sve moći s ovim stickom, znajte da je njegova osnovna namjena reprodukcija multimedije i surfanje, pa nemojte očekivati previše uživanja u zahtjevnijim aplikacijama.

 

IZVOR

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Re: Najmanji Windows 8.1 PC na svijetu
djigibao kaže...

Intelov minijaturni PC spojite na HDMI utor TV-a i uživate u radu s 32-bitnom inačicom Windows 8.1 operativnog sustava.

 

 Mogućnost "bootanja" Windowsa 8.1 s USB sticka nije neka novost, pa svatko tko posjeduje kopiju Microsoftovog operativnog sustava može napraviti svoj "bootabilni" USB drive bez imalo problema.


No Intel je odlučio napraviti nešto malo drugačije, pa je izradio Meegopad Intel Quad Core Z3735F Windows 8.1 mini PC koji ima odlike pravog računala, te se spaja direktno na HDMI utor TV-a. Za ovaj "dongle" Intel kaže da predstavlja najmanje računalo na svijetu s podrškom za Windows 8.1 OS.


Uređaj pokreće četverojezgreni Bay Trail-T 1,83 GHz Intel Atom Z3735F procesor s 2 MB cachea, uz pomoć 1 ili 2 GB DDR3 RAM-a, a za pohranu je zaduženo 16 ili 32 GB eMMC memorije.


Na sticku se još nalaze utor za microSD kartice, dva micro USB 2.0 porta, Bluetooth 4.0, te Wi-Fi 802.11n, a na vanjskoj strani je još i gumb za uključivanje.


Uređaj proizvodi i prodaje online dućan Aliexpress za 110 dolara (657 kn), s time da ćete još morati dodati 89 kuna za troškove poštarine, a ukoliko ne želite instalirati Windowse 8.1 na njega, moći ćete instalirati Android ili Linux operativni sustav.


Ako se pitate što ćete sve moći s ovim stickom, znajte da je njegova osnovna namjena reprodukcija multimedije i surfanje, pa nemojte očekivati previše uživanja u zahtjevnijim aplikacijama.

 

IZVOR

 

 

Ima još neki malo veći PC ot toga... Ima ili i3 ili i5 nzm kak se točno zove, bit će u prodaji tokom prvog mjeseca sljedeće godine...

16 godina
online
Windows 8 i 8.1

Mislis na ovo - KLIK

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
5 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1

Yap, jel bi to moglo izdržati Bf3?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Windows 8 i 8.1
Dex.pwn kaže...

Yap, jel bi to moglo izdržati Bf3?

BF4 (ali singleplayer) na i5 i Intel Iris 5000

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
9 godina
protjeran
offline
Windows 8 i 8.1

htio sam probat windows 8.1 instalirao koristio 10 minuta i nakon toga se vratio na windows 7.

Masu stvari ne radi i treba googlat a onda dok nađeš pravo rješenje prođe mnogo vremena. 

Kod instalacije traže bar 5 puta dopuštenje slanja podataka, traže mail, godinu rođenja, pristup slikama, masa korisnika ide na oni brzu registraciju i ni neznaju sta su sve "potpisali"...

Ovaj windows 8 i 8.1 mi sliči ko da je ms htio napraviti pc verziju androida s aplikacijama i glupostima.... 

Zato me ne čudi da tako malo korisnika koristi 8

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.10.2014 2:25 (nonickname).
 
1 21 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 i 8.1
nonickname kaže...

htio sam probat windows 8.1 instalirao koristio 10 minuta i nakon toga se vratio na windows 7.

Masu stvari ne radi i treba googlat a onda dok nađeš pravo rješenje prođe mnogo vremena. 

Kod instalacije traže bar 5 puta dopuštenje slanja podataka, traže mail, godinu rođenja, pristup slikama, masa korisnika ide na oni brzu registraciju i ni neznaju sta su sve "potpisali"...

Ovaj windows 8 i 8.1 mi sliči ko da je ms htio napraviti pc verziju androida s aplikacijama i glupostima.... 

Zato me ne čudi da tako malo korisnika koristi 8

Clap-clap. Nobody cares.

My name is Legion... For we are many!
9 godina
odjavljen
offline
Windows 8 i 8.1

pozz,

da li vrijedi koristiti windows defender na 8.1 ili staviti neki drugi antivirus ? ( i koji ) hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Windows 8 i 8.1
Vrijedi koliko vrijedi i njegov korisnik.
Znaci ako si pažljiv gdje surfaš i što skidaš s neta i koristiš Brain.exe onda je OK ali ako si navikao da ides po raznim sumnjivi i kritičnim stranica + skidanje svega i svačega i isprobavanje raznih programa + skidanje crack-ova s torrenta onda se preporučuje neki bolji/kvalitetniji AV.
Imaš ih sasvim dobrih i besplatnih tako da ne moraš plaćati.

Preporuka za free AV: Panda Cloud, Avira, Avast.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Windows 8 DEV instalacija i dojmovi, Windows 8 i 8.1 - problemi
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice