Windowsi se nepodižu

poruka: 22
|
čitano: 3.339
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Windowsi xp se nepodižu
Windowsi xp se ne dižu,safe mode ne radi,nego se samo isčita crni ekran gdje prepoznaje hdd diskove i dolje poruka da treba restartati računalo koje naravno ponovo isčita isto.Neznam što da radim,ne bi želio u reparu (Recovery Cosoli) izgubiti podatke.Molim pomoć
GS
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi xp se nepodižu
grga_47 kaže...
Windowsi xp se ne dižu,safe mode ne radi,nego se samo isčita crni ekran gdje prepoznaje hdd diskove i dolje poruka da treba restartati računalo koje naravno ponovo isčita isto.Neznam što da radim,ne bi želio u reparu (Recovery Cosoli) izgubiti podatke.Molim pomoć

 Ako imaš viška računalo, skini ovo,snimi ga na CD ili USB, spasi podatke koji su ti kritični (kopiras na usb koji ukopčaš u računalo), i uradi system restore (imaš ga u alatu na desktopu, osim ako nisi obrisao zadnje restore tačke). Kod boot ordera stavi da je prvi USB ili CD,  zavisi što  si odabrao /na što si snimio medij. Ako restore ne pomaže,reinstaliranje OS je jedina preostala opcija.

Problemi sa vasim racunalom ? Javite se u PM da sredimo :)
13 godina
offline
Re: Windowsi xp se nepodižu
grga_47 kaže...

Možeš probati i ovo.

 

http://pcsupport.about.com/od/operatingsystems/ss/instxprepair1.htm#step-heading

 

Drži se uputa, podaci bi trebali ostati netaknuti, iako ih možeš maknuti po uputama koje je dao kolega.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
10 godina
offline
Re: Windowsi xp se nepodižu
Ok.Probat ću.Imam drugo računalo i mislim da bi ovo moglo pomoči.Hvala!
GS
10 godina
offline
Re: Windowsi xp se nepodižu
Prvo ču ono gore probat,da ne petljam po Windowsima za sada.Hvala!
GS
10 godina
odjavljen
offline
Windowsi se nepodižu

Instaliras program i on ti izradi bootabilan medij,ne snimas njega.

Problemi sa vasim racunalom ? Javite se u PM da sredimo :)
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Windowsi se nepodižu
Ok.Hvala,jedino me zbunjuje to što piše da ne podžava Windowse xp.Dali da svejedno pokušam probati?
GS
10 godina
odjavljen
offline
Windowsi se nepodižu

Program ili bootabilni CD ?

Problemi sa vasim racunalom ? Javite se u PM da sredimo :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Windowsi se nepodižu

Probaj,ako ne bude htio probaj ovo koji podrzava xp. Da bi napravio bootabilan CD odes na utilities,create bootable media,odaberes na sta ćeš snimiti i bootas.

Problemi sa vasim racunalom ? Javite se u PM da sredimo :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi se nepodižu
grga_47 kaže...
Ok.Hvala,jedino me zbunjuje to što piše da ne podžava Windowse xp.Dali da svejedno pokušam probati?

 Šta ne podržava XP? Windows 7 USB DVD Download Tool ne pdržava XP, ali zato imaš Rufus, koji ne treba instalaciju (samo download, double click i radi) s kojim ćeš izraditi instalaciju na usb-u identičnu onoj na cd-u.

If it ain`t broken, you`re not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2015 16:52 (kizo2703).
10 godina
offline
Re: Windowsi se nepodižu
Ok.Probat ću i jedno i drugo.Trebati će mi izdvojiti malo vremena,a i ispod mi je nešto predloženo pa moram i to detaljnije pogledati.Sve je ovo za mene nešto novo.Hvala!
GS
10 godina
offline
Re: Windowsi se nepodižu
Pogledat ću i isprobati.Možda pomogne.Hvala!
GS
10 godina
odjavljen
offline
Windowsi se nepodižu

Zato je preporucljivo napraviti full backup systema,ako zabrljas bootas cd i vratis taj backup.

Problemi sa vasim racunalom ? Javite se u PM da sredimo :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windowsi se nepodižu
Hvala na savjetu.Pitnje je koliko trebam prostora za full backup?Imam usb 16gb i naravno cd/dvd.
GS
10 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi se nepodižu
grga_47 kaže...
Hvala na savjetu.Pitnje je koliko trebam prostora za full backup?Imam usb 16gb i naravno cd/dvd.

 Ja sam svoj 80 GB operativni sustav (čitav) spremio u 25GB backupa koje čuvam na drugoj particiji.Sve ovisi koliko je sve na hard drive-u.

Problemi sa vasim racunalom ? Javite se u PM da sredimo :)
10 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi se nepodižu
grga_47 kaže...
Hvala na savjetu.Pitnje je koliko trebam prostora za full backup?Imam usb 16gb i naravno cd/dvd.

 Full tutorijal:  http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-softverske-teme/tut-aomei-backupper-standard/221790.aspx

Problemi sa vasim racunalom ? Javite se u PM da sredimo :)
10 godina
offline
Re: Windowsi se nepodižu
Lijepo ste objasnili kako radi aomei-backupper-standard.To je izvrsni program međutim nisam ga mogao iskoristiti u svoje svrhe jer kada sam radio bckup tražio je da imam instalirano Windows PE Enviroment.Nemogu ga instalirati jer ga moji windowsi xp ne podržavaju pa sam probao sa Liux PE Enviroment.To je prošlo no amoei-backupper prikazuje samo opciju restore i clone što je nezvodivo za moj slučaj.Puno hvala na pomoći,no morati ću tražiti drugu mogučnost.Ovih dana malo sam kopao po Bugu i naišao na članak o dodatcima za hdd diskove koji se mogu priključiti pomoću adaptera- usb stika na drugo računalo.Dali mislite da bi na taj način mogu napraviti backup hdd diskove na moje drugo računalo?
GS
10 godina
odjavljen
offline
Windowsi se nepodižu
Ok. Probaj također i sa Hirens boot cd zaprzi ga s Freeisoburner,bootaj Mini Windows XP i uradi system restore. winpe je za uefi bazirana računala.
Problemi sa vasim racunalom ? Javite se u PM da sredimo :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Windowsi se nepodižu
Ok.Skinut ću ga i isprobat.Hvala
GS
10 godina
offline
Re: Windowsi se nepodižu
Podigao sam Mini Windowse xp od Hirens boot cd no da bi uradio system restore ne nalazim ga.U start menia ga nema.Možda mi možete pomoći?
GS
10 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi se nepodižu
grga_47 kaže...
Podigao sam Mini Windowse xp od Hirens boot cd no da bi uradio system restore ne nalazim ga.U start menia ga nema.Možda mi možete pomoći?

 Probaj ovo u command promptu na hbcd:

Type: cd \
type:  cd \WINDOWS\system32\Restore
type   rstrui.exe

Problemi sa vasim racunalom ? Javite se u PM da sredimo :)
10 godina
offline
Re: Windowsi se nepodižu
Ok.Hvala pokušat ću.
GS
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice