A1 Mobilni Internet - problemi

poruka: 479
|
čitano: 305.710
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
moderator
offline
Re: Vip Mobilni Internet - problemi
Oldy kaže...

A pa i k4505-z su davali na pretplatu ili za 1499kn kao i ovaj sada ako ga hoćeš za bonove , ja sam mislio da si na pretplati...

 

sad uz ove pakete i noćnu ne znam kako ti se isplati biti na bonovima više

na pretplati sam ja, al nemam ju namjeru sad produživat jer mi traje još godinu dana (uzeo sam onaj netbook kad su ga nudili)

a ove koje sam naveo mogu nabavit jeftino

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija................na glupa pitanja odgovaram sa: ke????
14 godina
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

A uzmi samo ćeš za k4505-z morati upgradeati firmware kao i ja jer se na prvom bilo problema sa pregrijavanjem i pucanjem veze zbog toga sada je uredan nema toga više, imam ja firmware naletio sam na njega slučajno ili uzmi taj huawejac isti je tehnički samo druga firma

bug caruje, um klade valja
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Evo društo, da se javim ponovo;

 

U međuvremenu sam vratio Homebox zadovoljan rezultatima izmjerene brzine, i dok sam vraćao odmah uzeo mobilni internet L i stick Huawei E372 (na godinu dana 199,00 kn) Nakon te godine, vjerojatno će i doći LTE...

 

Kooonačno se mogu u cijelosti riješiti T-sranja! Sad za manje novca dobijem OVU uslugu (vidi dolje) - a još je i mobilno...

Nitko sretniji od mene {#}

 

http://www.speedtest.net/result/1550420815.png

 

http://www.speedtest.net/result/1554783735.png

 

btw.samo još da odgovorim onima za vanjsku antenu; Dok sam imao Homebox, probao sam prišarafiti vanjsu antenu, i kada sam prekidač prebacio na vanjsku, brzina je bila MANJA nego sa internom. Tako da...

 

 

Zdravac
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2011 18:19 (Zdravac).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

slika govori sama za sebe

 

 

Zdravac
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Evo danas sam uzela vip stick na bonove i planiram uzet 1gb za 69kn (mjesečna opcija na bonovima) i još dobim 1gb free preko carNET-a.. Znači 2gb za surfanje... Pa imam dva mala pitanja prvo Zagreb je manje više dobro pokriven signalom? I drugo te 2gb za čisto surfanje bez skidanja i youtuba, znači za fb,mailove pogledat i forume bi trebala biti dosta??

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

1) Za čisto surfanje, mail, ... bi trebalo biti dosta. To ne znači da baš nikada nesmiješ otvoriti youtube (samo pazi da otvaraš u ne više od 360p)

 

2) za pokrivenost je teško reći. Zagreb generalno JE dobro pokriven, ali sve ti ovisi o mikrolokaciji. A Vip ne garantira maximalnu pokrivenost.

Jedina opcija ti je uzeti Vip Homebox na probu 15 dana, i na taj način si provjeriti kakav signal imaš. I onda im ga vratiti unutar tih 15 dana.

 

Stvarno je šteta što ti nedaju stick na "posudbu" da si potencijalni kupac može isprobati, nego se moraš zaje_a_ati sa ugovaranjem Homeboxa...

Zdravac
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vip Mobilni Internet - problemi
Uzela sam stick radi sve bez frke kao da sam na wifiju:):) jos ak ce mi 2gb bit dosta za obicno surfanje nemoze bit bolje:)
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vip Mobilni Internet - problemi
life kaže...
Uzela sam stick radi sve bez frke kao da sam na wifiju:):) jos ak ce mi 2gb bit dosta za obicno surfanje nemoze bit bolje:)

ajd, super {#}

Zdravac
14 godina
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Hoće samo pogasi sve updatee, kako windowsa tako i svih programa, jer će se sve samo updateat, najgluplja stvar je pogasiti updatee ali eto ti sa samo 2GB mjesečno jednostavno nemaš za to

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vip Mobilni Internet - problemi
Oldy kaže...

Hoće samo pogasi sve updatee, kako windowsa tako i svih programa, jer će se sve samo updateat, najgluplja stvar je pogasiti updatee ali eto ti sa samo 2GB mjesečno jednostavno nemaš za to

..ili jednostavno jednom u 3 mjeseca riskiraš dodatnih 29 kn za dodatni gigabajt prometa, pa apdejtaš sve što imaš...

 

 

Ili se povremeno prištekaš nekome na nezaštićeni wireless, pa si apdejtaš sve for free, hahaha

 

...beskonačne su mogućnosti...{#}

Zdravac
14 godina
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Bojim se da na bonove neće dobiti 1GB za 29kn hehe, a neka sad sve updatee pogasi, a kako se negdje nakači w-lanom neka usput sve ručno i updatea da nema druge, uglavnom svi updatei na manual za sada :)

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vip Mobilni Internet - problemi
hvala vam:) ma imam ja adsl flat doma, al ovo na bonove mi treba samo u zagrebu preko tjedna za fax a i tako svaki vikend idemo doma tak da nije bed za update:)
12 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Želim odabrati HUAWEI E372 ažurirati moj ured brzinama preko Netgear routera, da li tko je bio koristiti ovaj? će E372 kompatibilan routera? hvala. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Imam Vipov Huawei E169 (K3520) stick.

Ne mogu nac (ili pristupit) na local od rutera. Piše da mi je default gateway 0.0.0.0 (ipconfig), kada odem na 192.168.1.1 (...0.1....2.1...) mi ne učitava nikakav UI, samo dobijem obavijest da je veza prekinuta (problem pri učitavanju stranice).

 

Dakle zna li netko koji je local od rutera? Ili na koji nacin pristupiti postavkama rutera?

Jel imao netko problema sa forwardanjem portova? Zna li netko da li možda carnet ograničava isto, pošto se spajam preko carneta?

 

EDIT

Ok. LOL. To nije ruter. I ofc da nema forwardanja kad je huwaei direktno spojen na net, pa je gateway ("ruter") u biti ISP... ROFL.. 

Sad kad citam post uopce mi nije jasno šta sam htio..

11.0010010000111111011010101000100010000101101000110000100011010001100010011
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.12.2011 16:15 (ivan dragi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Nema toga na sticku imaš korisničke opcije na korisničkim stranicama uz prethodnu registraciju podacima sa ugovora, ime prezime... na moj.vip.hr, uz noviju data.vipnet.hr  obadvije sa istim log inom, ako si na bonove stranica za tvoj broj sim-a ili bilo čiji drugi je na internet.vipnet.hr. tu nalaziš sve što se tiče opcije preko bonova za svoj broj sim-a

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Evo, novo mjerenje sa E372 prek VipCarnet-a

 

http://www.speedtest.net/result/1678315053.png

Zdravac
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Može pomoć, imam jedno teoretsko pitanje: kad bi se netko dočepao mog Carnet mejla i šifre, i kad bi to unio u neki svoj 3G mobitel, bi li on mogao povezati se na internet s tim? Iako nema moju SIM karticu.

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Vip Mobilni Internet - problemi
betmen kaže...

Može pomoć, imam jedno teoretsko pitanje: kad bi se netko dočepao mog Carnet mejla i šifre, i kad bi to unio u neki svoj 3G mobitel, bi li on mogao povezati se na internet s tim? Iako nema moju SIM karticu.

hoćeš reći korisničkog imena i šifre :)

 

naravno da bi...

 

ja npr. nemam svoje, nego mi frend dao i oba se spajamo preko toga...

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
15 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Stvarno? Pa to je odlično {#}

 

Znači mogu uzeti svoj mobitel na kojem nemam nikakav data paket, unijeti Carnet postavke i imat 3G vezu na njemu praktički bez nadoplate? To je fenomenalno ako je stvarno tako. Jel mi možeš garantirati da mi vipovci to neće naplatiti?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vip Mobilni Internet - problemi
betmen kaže...

Stvarno? Pa to je odlično {#}

 

Znači mogu uzeti svoj mobitel na kojem nemam nikakav data paket, unijeti Carnet postavke i imat 3G vezu na njemu praktički bez nadoplate? To je fenomenalno ako je stvarno tako. Jel mi možeš garantirati da mi vipovci to neće naplatiti?

 naravno da ne....

 

moraš imati neki data paket, inače će ti naplatiti...

zavaljan u blato
14 godina
moderator
offline
Re: Vip Mobilni Internet - problemi
betmen kaže...

Stvarno? Pa to je odlično {#}

 

Znači mogu uzeti svoj mobitel na kojem nemam nikakav data paket, unijeti Carnet postavke i imat 3G vezu na njemu praktički bez nadoplate? To je fenomenalno ako je stvarno tako. Jel mi možeš garantirati da mi vipovci to neće naplatiti?

naravno da NE!

 

hajde ti malo prouči kako vip preko carneta funkcionira...

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
15 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Aha, onda sam krivo skužio. Znači Carnet acc se može iskoristiti samo kao popust na data plan koji imamo. OK, hvala na pomoći.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Trebam savjet, slijedeći tjedan se selim u podstanarski stan u Zagrebu. Ako sve prođe po planu stan će biti u Malešnici udaljen 500m od HŽ postaje Vrapče. Dal je tamo pokrivenost signalom dobra ?

 

Budući da dosta igram (gamer sam) Diablo 3, DOTA 2, Guild Wars 2, ali jako malo skidam išta osim toga šta igre pojedu.

 

Planiram uzet VIP mobilni internet L paket, sa dodatnom opcijom Noćna. Uz to bi uzo i onaj stick šta ima dual carrier sistem u sebi...ugovor na 12 mjeseci.

 

Zanima me kakva je stabilnost veze ? Sa pingom na dual carrierima sam upoznat, iz tog razloga bi i uzo dual carrier.

 

Stick bi koristio na desktop kompjuteru, nemam laptop.

 

Dal ima tko iskustva ovakvog ? Hvala unaprijed.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.6.2012 9:27 (Radament).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

To za stabilnost veze ja iz Novog Zagreba ti ne mogu odgovoriti za Malešnicu, meni je više manje ok.... nekada jebe kao što i adsl zna.... većinu vremena sve 5...

 

a za ping ti opet ovisi od točne lokacije bez obzira na dual carrier ako si slabije pokriven ništa ti ne garantira dobru brzinu i niži ping, ok bolji uređaj je bolji uređaj ali pokrivenost na prvom mjestu.

 

A ja sada ne mogu znati kakva je u tom stanu to moraš sam vidjeti.

 

 

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Vip Mobilni Internet - problemi

imaš probni rok od 48 sati, u kojem možeš probati pa eventualno raskinuti ugovor ako ti nije po volji....

zavaljan u blato
12 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Evo ovako ja sam novi korisnik VIP mobilnog interneta L paket + noćna. I sad me zanima šta treba upisat u preglednik da vidim svoju točnu potrošnju podataka. Imam HUAWEI E372 koj koristi aplikaciju "Mobile Partner" za spajanje a ne ono Vodafone Connect nešto.

 

Teta u Vipu mi je rekla da mogu upisat negdje nešto ali ja sam jednostavno zaboravio.

 

Negdje nešto da se mogu uvjerit da je prešao na Noćnu dok prođe ponoć.

 

Hvala unaprijed.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.6.2012 0:48 (Radament).
 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Vip Mobilni Internet - problemi

možeš vidjet na https://moj.vip.hr/

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
14 godina
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Ne možeš na moj.vip.hr ali ako imaš login sa njega možeš na data.vipnet.hr....

 

dakle ista registracija/login... ime, prezime broj data sim kartice....   moj.vip.hr je za račune a data.vipnet.hr za opcije između ostalih i noćna i za pregled potrošnje paketa. :)

 

za noćnu će ti pisati da li je uključena a možeš i provjeriti jedostavnim refrešanjem stranice data.vipnet.hr u ponoć da li brojač stoji to je bitno da ne uzimaju tada promet do 8 ujutro :)

 

Slike su dolje..... nego jel bi mogao napraviti koji speedtest sa e372 da vidim brzine hvala. :)

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.6.2012 4:02 (Oldy).
 
1 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Vip Mobilni Internet - problemi
Oldy kaže...

Ne možeš na moj.vip.hr ali ako imaš login sa njega možeš na data.vipnet.hr....

ma to sam i htio napisat, al ruka bržija od mozga {#}

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
12 godina
neaktivan
offline
Vip Mobilni Internet - problemi

Evo Speedtest, zna ić i brže od ovog, do 12 u downloadu.

 

 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice