Kako napravit ovakav video?

poruka: 9
|
čitano: 1.260
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Kako napravit ovakav video?

zdravo! evo mene zanima ako netko zna kako napravit, s kojim programom ovakav video?

 

 

 

hvalaaa!!

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.2.2016 14:50 (negeba).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako napravit ovakav video?

Gotovo sa svakim video editorom.

Sa Sony Vegas bih to napravio za 5 min.Recimo taj okvir napravim Fotoshopom(ili skinem na netu) kao png. sliku,jer mi mora dio di se slova izmjenjuju biti prozirna.

I slova samo ubacim u prozirni dio(Sony vegas vec ima takav pokretni "credits")

I to je to!

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kako napravit ovakav video?

uspila sam instalirat sony vegas, ali neznam kako dalje....

ako imaš doblje volje bi li me mogao malo uputit deteljnije....

hvala ti puno!!

12 godina
offline
Kako napravit ovakav video?

Ufff,pošto mi Sony Vegas nije sada dostupan ovdje,morati cu ti napamet,tako da ce biti greškica.

 

  U Google ukucaj okvir png i trazi sliku koja ti odgovara,ali je bitno da je u sredini transparentna(prozirna),vidjeti ces karakteristicne kockice.Nešta kao ovako.

Ili ju napravi uz pomoć Fotoshopa-Nacrtaj ono što želiš,odaberi lasso tool,oznaci sredinu,di zelis da ti se slova vide,odaberi eraser i izbrisi sve iz sredine okvira-sacuvaj sliku kao png!

 

  U Sony Vegasu otvori sliku koju si skinuo/napravio i stavi ju na radnu traku.Pređi mišem do kraja ruba slike i rastegni ju na željenu duljinu videa.

Text napravi ovako nekako 

.

Na kraju projekt "rendaj" u sta hoces(render as-option) i to ti je to.

 

Zaista imas na YT hrpa materijala koji opisuju sta i kako napraviti nesta u Sony Vegasu,trebas samo ukucati 

how to xxxxxx in Sony Vegas!

Zivio!

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Kako napravit ovakav video?

hvala ti na odgovoru i dobroj volji! uspila sam napravit nešto, ali tekst neznam kako da napravim da mi onako ide od dole pa nestane u sredini...

ovaj od star wars je ok ali ne paše mi...

ako moš pomoć?

oprosti ako te gnjavim....

 

8 godina
odjavljen
offline
Re: Kako napravit ovakav video?

Imas na youtube milion tutorijala. Nemoj se zanositi da ces vegas ili bilo koji drugi profi program savladati za par sati citajuci forum. To ne ide tako. Ni word neces tako nauciti a kamoli vegas.....

8 godina
neaktivan
offline
Re: Kako napravit ovakav video?

znam da neću, ali eto ako netko zna zašto ne zamolit za pomoć...

8 godina
odjavljen
offline
Re: Kako napravit ovakav video?

Zato sto ti osnove ne m oze niko na forumu pokazati. Moras sam. Ako nesto konkretno zapne onda da ali preopsirno je to da se objasni na ovaj nacin.

12 godina
offline
Kako napravit ovakav video?

Ok,evo nabrzaka,ali zaista moras poslusati savjet kolege gore i shvatiti da video editiranje ne mozes nauciti preko noći!

Zaista KORISTI GOOGLE i famoznu rijec HOW TO...,imas hrpetinu tutorijala na YT!

 

Otvori onu svoju png sliku i stavi je na video track!

Napravi još jednu video traku!

-Sl.1:  Pod Media generators odaberi Credit roll(Crvena strelica)

      Odaberi  Scrolling on transparent (Žuta strelica)

      Drag and drop na radnu traku  (Plava strelica)

-Sl.2: Otvara ti se Video media generators

-Sl.3: Ovdje vidiš Naslov,ljeva/desna strana...sve to možeš pisati svoj tekst,samo kliknes na zeljeni tab.

     Moja ti je preporuka da ostaviš samo title(on ti je centriran u sredinu),a ostale izbrišeš.

     Kada klikneš na tab crvena strelica i DRŽIŠ,mozes odabrati vrstu koju želiš(žuto),ti odaberi TITLE

     Svaki red odaberi title,jer ti je on u tvome slucaju najidealniji!

-Sl.4: Kada si napisala sve sto želis i poredala kako zelis ugasi Video media generators i klikni na Pan crop(Crvena strelica)

-Sl.5: Klik na rubove texta povečavaš/smanjuješ/mičeš/rotiraš svoj text kako zeliš.

     Rolom na mišu zumiraš i obratno text,te ga micanjem mozes napraviti da "nestaje" u okviru-ili ce u tvome slucaju biti lakše da u prvu video traku staviš okvir(png),a u drugu video traku staviš text,tada ce ti okvir biti dominantan i nece dozvoliti da ti text prelazi preko okvira(nije tako na slici,ali iskreno,ne da mi se ponovo slikati sve!

 

Ovo sam ti pokazao osnovne funkcije,moras se malo igrati sa svime,da skuzis bit-i koristi YT!

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.2.2016 19:14 (Milka30).
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice