Nadogradnja starog hifi sistema

poruka: 4
|
čitano: 248
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, Danny_HR
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina

Pozdrav. Molim vas za pomoc u rjesavanju dileme oko nadogradnje kucnog hifi sistema.

Vec 15g imam Pioneer stereo receiver i jeftine tower zvucnike Eltax c-205. Nedavno sam kod nekog cuo kako radi Bose Soundtouch 20 samostalni internet radio (sistem), pa sam odlucio da je vrijeme za nadogradnju.

Pitanje je dali uzeti nove bookshelf zvucnike (neke malo bolje sa izrazenim basom) ili uzeti takav Bose soundtouch 20, posto znam da izvrsno zvuci.

Radi se o dnevnom boravku oko 25 kvadrata, glazba se slusa tiho posto zivim u stanu. Slusao bi mainstream hrvatskih radija i ponekad neki internet radio tipa antenne partymix.

Dali taj soundtouch moze uopce imati srednje tonove priblizne kvalitete kao par bookshelf zvucnika posto je sve smjesteno u jednom malom kucistu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina

hifi i bose ne idu u istu recenicu :)

ako ti je do kvalitete, pocni graditi ozbiljan sustav: odaberi neku renomiranu marku zvucnika (q acoustic, mission, tannoy, dali, momitor audio, elac ...), bookshelf je sasvim ok, eventualno kupi extra sub,  ustekaj na receiver koji imas sada. Kasnije zamjenis receiver za stereo pojacalo (zato bi bilo dobro da je sub aktivni), i kako imas para tako prodas/kupis i polako dizes sistem.  

u slucaju da ti je pojam kvalitete direktno vezan sa kolicinu basa, Bose je valjda ok ... iako IMHO ces dobiti istu kolicinu basa i sa nekom "normalnom" hifi markom.  

Bose ce vrlo vjerojatno imati tanke srednje, visoki ce prstati i nece imati realnu boju zvuka, itd 

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.7.2018 17:58 (hudo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
Re: Nadogradnja starog hifi sistema

A baš sam si i mislio da ne može taj soundtouch imati istu kvalitetu svih tonova zbog malog kućišta.

Znači imam stari receiver iz 1995, Pioneer SX-254R, i jeftine tower zvučnike. Budžet mi je max 3000kn, a trebam tih i kompaktan sistem sa dobrom kvalitetom svih tonova s naglaskom na niske, a slusat će se gotovo isključivo glazba novijeg godišta. Isto bih volio da mogu castat s mobitela mjuzu. Pošto se opcija DNLA castanja lako riješi sa starim mobitelom na kojem će se vrtit server, fokusirao bih se na kvalitetu zvuka.

Edit: ubacujem sliku trenutnog setupa gdje se vidi manjak prostora za velike zvučnike i receiver..

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.7.2018 22:39 (nerevar20).
10 godina
Re: Nadogradnja starog hifi sistema
nerevar20 kaže...

Znači imam stari receiver iz 1995, Pioneer SX-254R, i jeftine tower zvučnike. Budžet mi je max 3000kn, a trebam tih i kompaktan sistem sa dobrom kvalitetom svih tonova s naglaskom na niske, a slusat će se gotovo isključivo glazba novijeg godišta. Isto bih volio da mogu castat s mobitela mjuzu. Pošto se opcija DNLA castanja lako riješi sa starim mobitelom na kojem će se vrtit server, fokusirao bih se na kvalitetu zvuka.

Spiskaj 300 kuna na bluetooth receiver ako želiš castati, danas sam kupio Logitechov.

Ostatak novaca na zvučnike, oni ti daju zvuk. Ne znam koje kablove sada imaš, ako su neki tanušni, kupi nove, no nemoj pretjerivati sa cijenom, bakar je bakar, 100% bez kisika i kajaznam kaj na malim udaljenostima i tako niskim frekvencijama ne igra nikakvu ulogu.

Ostalo ti je oko 2500 kuna, za te novce... novi? Možda Monitor Audio Bronze 1?

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice