Pomoć oko izbora hi-fi linije

poruka: 14
|
čitano: 6.665
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Pomoć oko izbora linije

Molio bih znalce da mi pomognu oko odluke koju od ove dvije linije uzeti:

 

DENON F109

Pioneer P1-K

 

Hvala unaprijed!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć oko izbora linije

daj još toliko love i kupi si kvalitetne komponente evo ja ti preporučujem marantz serija 6006,što se tiće tih mini linija prvo ih poslušaj i vidi kakva im je funkcionalnost ne vjeruje previše recenzijama jer danas je svatko recezent

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Pomoć oko izbora linije
blackalbum kaže...

daj još toliko love i kupi si kvalitetne komponente evo ja ti preporučujem marantz serija 6006,što se tiće tih mini linija prvo ih poslušaj i vidi kakva im je funkcionalnost ne vjeruje previše recenzijama jer danas je svatko recezent

Hvala ti na odgovoru, ali nemam još toliko love pa bih ipak molio preporuku koja od one dvije je bolji izbor.

14 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko izbora linije

Za cca 4500 kn si već kupiš par dobrih floorstandera i pojačalo. Npr.:

Zvučnici MONITOR AUDIO monitor REFERENCE MR4 crni oak

Integrirano pojačalo DENON PMA 520AE silver

 

Dalo bi se naći vjerojatno i drugih dobrih kombinacija.

 

A ako razmisliš o rabljenom, tamo možeš za te pare čuda složiti.

 

Ja mislim da se ne isplati mini-linija za te novce. Samo CD player u obje ove tvoje linije je 1500 kn. Mislim da je bolje te novce uložiti u zvučnike osim ako baš jako želiš skup linijski CD player iz nekog razloga.

 

Inače mi izgledaju podjednako dobro i jedna i druga.

 

edit: ili umjesto ovog gore pojačala možeš dodati još 200 kn pa uzeti entry-level AV receiver: AV receiver PIONEER VSX-322-K. Ako želiš mogućnost da kasnije složiš surround ili tako da imaš HDMI ulaze itd.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.10.2016 17:12 (Mirko935).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Pomoć oko izbora linije
Mirko935 kaže...

Za cca 4500 kn si već kupiš par dobrih floorstandera i pojačalo. Npr.:

Zvučnici MONITOR AUDIO monitor REFERENCE MR4 crni oak

Integrirano pojačalo DENON PMA 520AE silver

 

Dalo bi se naći vjerojatno i drugih dobrih kombinacija.

 

A ako razmisliš o rabljenom, tamo možeš za te pare čuda složiti.

 

Ja mislim da se ne isplati mini-linija za te novce. Samo CD player u obje ove tvoje linije je 1500 kn. Mislim da je bolje te novce uložiti u zvučnike osim ako baš jako želiš skup linijski CD player iz nekog razloga.

 

Inače mi izgledaju podjednako dobro i jedna i druga.

 

edit: ili umjesto ovog gore pojačala možeš dodati još 200 kn pa uzeti entry-level AV receiver: AV receiver PIONEER VSX-322-K. Ako želiš mogućnost da kasnije složiš surround ili tako da imaš HDMI ulaze itd.

Osnovni razlog zašto sam se odlučio za mini-liniju je dimenzija jer su mi "standardne" komponente prevelike (pogotovo ovi zvučnici koje si predložio - nemam ama baš nikakve mogućnosti da ih smjestim u sobu). Pa, ako imaš kakav drugi prijedlog koji bi uključivao "manje" komponente, bio bih ti zahvalan.

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.10.2016 17:30 (kipo).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko izbora linije
kipo kaže...

Osnovni razlog zašto sam se odlučio za mini-liniju je dimenzija jer su mi "standardne" komponente prevelike (pogotovo ovi zvučnici koje si predložio - nemam ama baš nikakve mogućnosti da ih smjestim u sobu). Pa, ako imaš kakav drugi prijedlog koji bi uključivao "manje" komponente, bio bih ti zahvalan.

A u tom grmu leži zec...

 

Onda bih ja na tvom mjestu uzeo pojačalo koje je u onoj Denon kombinaciji, dakle ovo: Denon DRA-F109 Stereo Receiver

 

i za ostale novce uzeo neki par jačih bookshelfa od cca 3000 kn. Nešto sa 6.5-7" bass driverom da ne usfali basa i mislim da će biti dobro. Sad, ne znam kolike točno mogu biti dimenzije itd., ali eto par primjera:

Bowers & Wilkins 685 S2 Zvučnici

Zvučnici MONITOR AUDIO BRONZE 2 ROSEmAh

Zvučnici WHARFEDALE Diamond 10.2 Rosewood (ove imaš u Provoxu za 2600, ne radi im nešto sajt pa ne mogu staviti direktan link, potraži ih tu na popisu: link)

Zvučnici DALI Zensor 3 crni

Zvučnici Boston Acoustics A26 crni

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.10.2016 18:37 (Mirko935).
13 godina
offline
Re: Pomoć oko izbora linije
Mirko935 kaže...
kipo kaže...

Osnovni razlog zašto sam se odlučio za mini-liniju je dimenzija jer su mi "standardne" komponente prevelike (pogotovo ovi zvučnici koje si predložio - nemam ama baš nikakve mogućnosti da ih smjestim u sobu). Pa, ako imaš kakav drugi prijedlog koji bi uključivao "manje" komponente, bio bih ti zahvalan.

A u tom grmu leži zec...

 

Onda bih ja na tvom mjestu uzeo pojačalo koje je u onoj Denon kombinaciji, dakle ovo: Denon DRA-F109 Stereo Receiver

 

i za ostale novce uzeo neki par jačih bookshelfa od cca 3000 kn. Nešto sa 6.5-7" bass driverom da ne usfali basa i mislim da će biti dobro. Sad, ne znam kolike točno mogu biti dimenzije itd., ali eto par primjera:

Bowers & Wilkins 685 S2 Zvučnici

Zvučnici MONITOR AUDIO BRONZE 2 ROSEmAh

Zvučnici WHARFEDALE Diamond 10.2 Rosewood (ove imaš u Provoxu za 2600, ne radi im nešto sajt pa ne mogu staviti direktan link, potraži ih tu na popisu: link)

Zvučnici DALI Zensor 3 crni

Zvučnici Boston Acoustics A26 crni

Hvala na iscrpnom odgovoru, ali ta kombinacija mi ne paše jer na tom pojačalu nema USB utor pa ne vidim kako bih uopće mogao nešto slušati ako ne uzmem CD? Ali, sad sam našao cijelu liniju na ComputerUniverse webu gdje bi me (s dostavom) sve izašlo 1000kn jeftinije pa mi se čini kako je potraga završena.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko izbora linije
kipo kaže...

Hvala na iscrpnom odgovoru, ali ta kombinacija mi ne paše jer na tom pojačalu nema USB utor pa ne vidim kako bih uopće mogao nešto slušati ako ne uzmem CD? Ali, sad sam našao cijelu liniju na ComputerUniverse webu gdje bi me (s dostavom) sve izašlo 1000kn jeftinije pa mi se čini kako je potraga završena.

Ja sam pretpostavljao da ih misliš spojiti na kakav kompjuter, TV itd. Pojačalo ima dva analogna ulaza, dva digitalna coax SPDIF-a i jedan optički. Dovoljno za spojiti šta god ti srce poželi.

 

Za 1000 kn jeftinije nije ni loše. Kako hoćeš, tvoji novci. Ja se samo bojim da će ti faliti basa sa ovim zvučnicima koji dolaze u paketu i njihovim 12 cm mid/bass driverima.

13 godina
offline
Re: Pomoć oko izbora linije
Mirko935 kaže...
kipo kaže...

Hvala na iscrpnom odgovoru, ali ta kombinacija mi ne paše jer na tom pojačalu nema USB utor pa ne vidim kako bih uopće mogao nešto slušati ako ne uzmem CD? Ali, sad sam našao cijelu liniju na ComputerUniverse webu gdje bi me (s dostavom) sve izašlo 1000kn jeftinije pa mi se čini kako je potraga završena.

Ja sam pretpostavljao da ih misliš spojiti na kakav kompjuter, TV itd. Pojačalo ima dva analogna ulaza, dva digitalna coax SPDIF-a i jedan optički. Dovoljno za spojiti šta god ti srce poželi.

 

Za 1000 kn jeftinije nije ni loše. Kako hoćeš, tvoji novci. Ja se samo bojim da će ti faliti basa sa ovim zvučnicima koji dolaze u paketu i njihovim 12 cm mid/bass driverima.

Ma i mislim spojiti na TV, ali želim ostaviti dodatnu mogućnost slušanja bez dodatnih uređaja. U svakom slučaju, hvala ti na pomoći, još ću razmisliti o tim zvučnicima! 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko izbora linije
kipo kaže...

Ma i mislim spojiti na TV, ali želim ostaviti dodatnu mogućnost slušanja bez dodatnih uređaja. U svakom slučaju, hvala ti na pomoći, još ću razmisliti o tim zvučnicima! 

Pa iz koje godine ti je TV da nema vlastiti USB utor? :P Šalim se, nema ni moj. :)

 

Samo ti razmisli... Razmisli si i o tome da zadnje generacije AV receivera imaju vlastite USB-ove za puštati glazbu, a i Bluetooth pa možeš npr. s moba tako direkt pustiti. Ako imaš dovoljno mjesta za smjestiti standardni receiver.

Ovo je recimo Denonov početni model za 2200 kn: AV receiver DENON AVR-X520BT crni. Dakle, to bi ti bilo umjesto onog pojačala, 700 kn više, a ako ti ne treba CD imaš više mogućnosti, možeš onda i PC itd. spojiti HDMI-om kojeg na onom pojačalu nema, dodati kasnije stražnje zvučnike ako poželiš surround ili kakve već planove imaš. Pioneer ima i jeftiniji sa USB-om, ali bez BT-a na Computer Universeu za 229 €.

 

Naravno, na tebi je da odlučiš koliko novaca si spreman dati, što ti se više isplati (nažalost, kao što si i sam primijetio, naši dućani nisu baš najpovoljniji jer nema neke strašne konkurencije, danas jedino Provox zna imati ok popuste na zvučnike...), što uopće želiš od tog sustava itd.

Anyway, ako trebaš još kakvu pomoć, savjet, samo pitaj.

13 godina
offline
Re: Pomoć oko izbora linije
Mirko935 kaže...
kipo kaže...

Ma i mislim spojiti na TV, ali želim ostaviti dodatnu mogućnost slušanja bez dodatnih uređaja. U svakom slučaju, hvala ti na pomoći, još ću razmisliti o tim zvučnicima! 

Pa iz koje godine ti je TV da nema vlastiti USB utor? :P Šalim se, nema ni moj. :)

 

Samo ti razmisli... Razmisli si i o tome da zadnje generacije AV receivera imaju vlastite USB-ove za puštati glazbu, a i Bluetooth pa možeš npr. s moba tako direkt pustiti. Ako imaš dovoljno mjesta za smjestiti standardni receiver.

Ovo je recimo Denonov početni model za 2200 kn: AV receiver DENON AVR-X520BT crni. Dakle, to bi ti bilo umjesto onog pojačala, 700 kn više, a ako ti ne treba CD imaš više mogućnosti, možeš onda i PC itd. spojiti HDMI-om kojeg na onom pojačalu nema, dodati kasnije stražnje zvučnike ako poželiš surround ili kakve već planove imaš. Pioneer ima i jeftiniji sa USB-om, ali bez BT-a na Computer Universeu za 229 €.

 

Naravno, na tebi je da odlučiš koliko novaca si spreman dati, što ti se više isplati (nažalost, kao što si i sam primijetio, naši dućani nisu baš najpovoljniji jer nema neke strašne konkurencije, danas jedino Provox zna imati ok popuste na zvučnike...), što uopće želiš od tog sustava itd.

Anyway, ako trebaš još kakvu pomoć, savjet, samo pitaj.

E, sad si me bacio u još veće razmišljanje!  
Ovaj receiver mi se čini jako zanimljiv, ali imam neka pitanja (sorry ako su glupa, sigurno si skužio da nisam baš neki znalac...):

1. Ako sam dobro skužio, u ovaj receiver ukapčam HDMI kabel iz PC-a i onda, drugim HDMI kabelom, spajam receiver s TV-om (nema direktnog spajanja TV-a i PC-a već receiver služi kao "posrednik")?

2. Ima li kakvog gubitka signala zbog ovakvog spajanja?

3. Imam li signal na TV-u ako je receiver ugašen?

Hvala ti još jednom!

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko izbora linije
kipo kaže...

E, sad si me bacio u još veće razmišljanje!  
Ovaj receiver mi se čini jako zanimljiv, ali imam neka pitanja (sorry ako su glupa, sigurno si skužio da nisam baš neki znalac...):

1. Ako sam dobro skužio, u ovaj receiver ukapčam HDMI kabel iz PC-a i onda, drugim HDMI kabelom, spajam receiver s TV-om (nema direktnog spajanja TV-a i PC-a već receiver služi kao "posrednik")?

2. Ima li kakvog gubitka signala zbog ovakvog spajanja?

3. Imam li signal na TV-u ako je receiver ugašen?

Hvala ti još jednom!

Drago mi je da jesam

 

Nisu glupa pitanja, otkud bi znao ako se nisi susreo s tim ranije...

1. Tako je, to je jedna od osnovnih funkcija receivera. Onda ako imaš više uređaja, npr. još neku gaming konzolu, Blu-ray player itd. sve spajaš na receiver i na njemu prebacuješ inpute, a TV služi ajmo reći samo kao monitor.

 

Ako ti je TV dovoljno nove generacije da ima ARC (audio return channel), onda preko HDMI kabla s kojim ga spajaš s receiverom može i "u drugom smjeru" ići zvuk kad gledaš obične TV programe na televizoru. Ako je stariji, onda moraš još optički ili RCA kabel spojiti na receiver da imaš zvuk s TV-a. Nadam se da nisam previše zakomplicirao.

 

2. Naravno da nema, bilo bi blesavo da se išta gubi zbog toga.  Receiver iz "streama" koji ide preko HDMI kabla izvadi zvuk i reproducira ga, a signal sa slikom dalje šalje na TV u identičnoj kvaliteti. Skuplji receiveri imaju i upscaling videa na 4K, ali to sad nije bitno.

 

3. Signal misliš ovaj s PC-a? Prema uputstvima će biti da ima opcija za to (po defaultu je off valjda zbog povećane potrošnje struje), pogledaj ovdje: HDMI PassThrough AVR-X520BT. Moj je receiver starije generacije pa to nema, mislim da su počeli ubacivati prije nekih 2 godine tu mogućnost.

 

Možda ne bi škodilo da posjetiš službeni sajt, malo prolistaš uputstva pa da se malo upoznaš s mogućnostima, opcijama itd.: http://www.denon.co.uk/uk/product/homecinema/avreceiver/avrx520bt

 

Napredniji modeli imaju i automatsku kalibraciju zvuka prema akustici sobe, Multi-room mogućnosti, pojačala za 9.1, 11.2 surroundove, danas nude i Wi-Fi, DLNA, AirPlay i sto drugih čuda, ali s tim već lako pređeš 5 hiljada kn samo za receiver. Baci pogled na ovom gore linku na jače modele ako te zanima, ali 99 % normalnog naroda nema potrebe za time.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.10.2016 13:56 (Mirko935).
13 godina
offline
Pomoć oko izbora linije

Super, hvala ti na odgovorima, ipak ću onda ići na opciju s receiverom koji si predložio, a ne s mini linijom. Sad samo moram izabrati zvučnike pa očekuj još koje pitanje uskoro... 

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko izbora hi-fi linije

Jel se isplati ova mini linija za 730 eurića? YAMAHA MCR-N670 Silver Gledao sam neke jeftinijhe ali nemaju nista od ulaznih utora. Ova ima i optiku, i aux, i LAN...

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice