Pomoć spajanje a/v komponenti na tv

poruka: 2
|
čitano: 2.249
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Pomoć spajanje a/v komponenti

Pozdrav,

starije komponente (cca 15-tak godina) bi spojio na noviji tv uređaj. Na dvd playeru od video izlaza imam s-video i kompozitni koji se spajaju na takve ulaze na receiveru. E sad muči me spajanje receivera na tv. Mogu ga spojiti preko komponentnog kabela ili preko kompozitnog.

Znam da je slika preko komponentnog puno kvalitetnija nego preko kompozitnog. Dakle moje pitanje je da li spajanje tv-a i receivera preko komponentnog uopće ima smisla s obzirom da je izvor slike (dvd) na receiver spojen preko kompozitnog ili s-video kabela.

Da li receiver može taj lošiji video signal "poboljšati" na nivo koji bi bio da je spojeno preko komponentnog kabela ili kvaliteta signala ostaje ista.

Zvuk se spaja preko digitalnog kabela s dvd-a na receiver sa 5 zvučnika.

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2018 12:06 (mrgud1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć spajanje a/v komponenti
mrgud1 kaže...

Pozdrav,

starije komponente (cca 15-tak godina) bi spojio na noviji tv uređaj. Na dvd playeru od video izlaza imam s-video i kompozitni koji se spajaju na takve ulaze na receiveru. E sad muči me spajanje receivera na tv. Mogu ga spojiti preko komponentnog kabela ili preko kompozitnog.

Znam da je slika preko komponentnog puno kvalitetnija nego preko kompozitnog. Dakle moje pitanje je da li spajanje tv-a i receivera preko komponentnog uopće ima smisla s obzirom da je izvor slike (dvd) na receiver spojen preko kompozitnog ili s-video kabela.

Da li receiver može taj lošiji video signal "poboljšati" na nivo koji bi bio da je spojeno preko komponentnog kabela ili kvaliteta signala ostaje ista.

Zvuk se spaja preko digitalnog kabela s dvd-a na receiver sa 5 zvučnika.

Hvala

 Ima li taj TV SCART? SCART podržava i S-Video, samo ti treba adapter. I TV koji podržava S-Video preko SCART-a, ali trebao bi. Ako je to bila neka viša klasa AV receivera, moguće da konvertira S-Video na komponentni tako da bi ti i to mogla biti opcija. Provjeri u uputstvima...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice