Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.114
|
čitano: 13.252.190
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...
The coon kaže...

Ako moze pomoc kod kupnje prvog auta bio bih zahvalan :) Kupujem polovni auto, planiram raditi oko 20000 km godisnje, po tome mislim da se vise isplati dizel? E sad kupujem za oko 60 000kn pa me zanima sto bi bilo najbolje za taj cjenovni rang.

 

Dakle nekakav gradski auto bi trebao, tipa polo ili slicno, koje modele da gledam i sto mogu realno dobiti za te novce? Hvala :)

 Toyota Auris Yaris, Mazda 2, Opel Agila, Ford Fiesta.

Auris je veci.(ko Mazda 3, Focus, Golf, Astra...)

:D
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Il je opet čeh ili je kirv kineski auto

INFO

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jel mi netko moze izracunati uvoz za ovaj auto?

http://www.autoscout24.it/Details.aspx?id=289764996

Senza cuore saremmo solo macchine
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Doci ce te nekih 15-20k kn.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Doci ce te nekih 15-20k kn.

 Ima prilicno niski CO2, 195 g/km. To sto dize cifru je 5% poreza na procjenu. Nema online tablica da vidim koliko taj auto vrijedi za poreznu?

Senza cuore saremmo solo macchine
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Procjenjuje ih na 16k € znaci da ces biti oderan ako budes uvozio.

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Procjenjuje ih na 16k € znaci da ces biti oderan ako budes uvozio.

  

Problem je sto kod nas tih CLK nema. Sve neki izrajbani, 2003 godista. Hebiga, morat cu platit

Senza cuore saremmo solo macchine
11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Nećeš se puno usrećiti ako tražiš u Italiji samo iz tog razloga. Nisu bezveze auti uvijek jeftiniji u Ita, Fra i Belgiji. Ljudi naprave kokošinjac od auta...

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Predator003 kaže...

Nećeš se puno usrećiti ako tražiš u Italiji samo iz tog razloga. Nisu bezveze auti uvijek jeftiniji u Ita, Fra i Belgiji. Ljudi naprave kokošinjac od auta...

 Ne mora znaciti. Zivio sam u Italiji skoro 20 godina, u Piacenzi. Prije nego sam dosao u Hrv prije 2 godine sam imao A6 2.5 TDI 180ks Quattro iz 2003. Auto od prvog vlasnika, svi pecati iz ovlastenog, stajao u grijanoj garazi. Prodavac je bio vlasnik jednog malog hotela. Cijena je bila jako povoljna. Auto je imao 140.000 km i osim prekidaca za svjetla, sve je bilo u mint stanju. Nije imao neku ekstra opremu ali je bio stvarno dobar i uscuvan auto.

Senza cuore saremmo solo macchine
11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Svjestan sam toga, ali treba ipak bit dodatno oprezan i dobro provjerit auto. Pogotovo ako ne znaš prodavača. No kako god napravio, ako ga kupiš nadam se da ćeš ga držati urednog. Baš mi je ružno vidjeti kad tako fini auti služe samo kao prijevozno sredstvo. Još dodatno što je clk moj nesuđeni prvi auto.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Bio sam na putu i netko od putnika mi je mrvicu zacrnio s nečim jedan mali dio krovne podloge u unutrašnjosti.

Podloga je bijele boje, pa se baš vidi na tom dijelu.

S čim mi je to najbolje oprat ??

Dali da smutim nekakvog čarlija u vručoj vodi, pa s onim pjenom ili nešto treće ??

Unaprijed hvala!!

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MatijaZG kaže...

Jel mi netko moze izracunati uvoz za ovaj auto?

http://www.autoscout24.it/Details.aspx?id=289764996

Prodajes Alfu zbog velike potrosnje i onda uzimas CLK od 3 soma kubika? Di je tu logika?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
zabranjeniples kaže...

Bio sam na putu i netko od putnika mi je mrvicu zacrnio s nečim jedan mali dio krovne podloge u unutrašnjosti.

Podloga je bijele boje, pa se baš vidi na tom dijelu.

S čim mi je to najbolje oprat ??

Dali da smutim nekakvog čarlija u vručoj vodi, pa s onim pjenom ili nešto treće ??

Unaprijed hvala!!

 Ovisi s čim su zacrnili. Ja sam poprilično uspješno očistio mrlju od čokoladnog sladoleda. Nisam uspio sve skinuti, ali bilo je bolje. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Predator003 kaže...

 Ovisi s čim su zacrnili. Ja sam poprilično uspješno očistio mrlju od čokoladnog sladoleda. Nisam uspio sve skinuti, ali bilo je bolje. 

Kao nekakav dim ili je netko taknuo prljavom rukom, ne znam, ali mi se ne čini strašno.

 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
MatijaZG kaže...

Jel mi netko moze izracunati uvoz za ovaj auto?

http://www.autoscout24.it/Details.aspx?id=289764996

Prodajes Alfu zbog velike potrosnje i onda uzimas CLK od 3 soma kubika? Di je tu logika?

 Kakve to veze ima? Alfe idu obe na bubanj. Curi mali benzinac sa plinom a meni po zelji. Taj mali benzinac ce sluziti i meni za vozikanje po Opatiji i Lovranu.

Senza cuore saremmo solo macchine
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Mislim da je Predator003 spomenuo svog susjeda sa serijom 7 koja stoji u dvorištu.

Kupiš curi auto, kupiš sebi auto, na curinom se skupljaju kilometri.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

A zasto uzimas bas taj merc?

Ako si ga mislio voziti po zavojitim cestama tamo po istri to nece bas dobro ici posto nije ti to bas auto za zavoje.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Mislim da je Predator003 spomenuo svog susjeda sa serijom 7 koja stoji u dvorištu.

Kupiš curi auto, kupiš sebi auto, na curinom se skupljaju kilometri.

 Spominjao sam 7 koji je počeo puštat ulje na sve strane. Imao sam sliku, ali valjda mi je na drugom mobu.

ivanzu kaže...

A zasto uzimas bas taj merc?

Ako si ga mislio voziti po zavojitim cestama tamo po istri to nece bas dobro ici posto nije ti to bas auto za zavoje.

Clk sa sportskim paketom opreme nije ništa lošiji od trice, čak možda bolji jer je udobniji na duže rute. Problem je što ima značku pa nikako ne može biti dobar jel?

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.7.2016 0:04 (Predator003).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

BMW nisam nigdje spomenuo, pitam da li je gledo druge mercedese osim toga.

11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

3 je benchmark u segmentu. Koje bi po tebi bila bolja alternativa sa trokakom zvijezdom? 

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ma taj CLK je primjer kakvog bih volio...

Cura ce ovo dobiti http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-145-2.0-oglas-19339997

Mala Quadrifoglio Verde. Lijepo se vozi po zavojima. Ugl, sa tom prdekalom cu se voziti lokalno a svoj auto cu koristiti za ici u Italiju (posto imam tamo posla), i za neka putovanja, kao i za vikend voznju.

U 156 ne mogu nikako naci poziciju koja mi odgovara. Nakon 300km u komadu, izadjem sav strgan iz auta. Tog Mercedesa sam zano provozati. Prijatelj ima 270cdi sa automatikom i da se lijepo propeljati.

E46 330d 150kw bih isto uzimao u obzir.

Znam da je 320d 110kw cist dovoljan, ali znam sebe i znam da nakon mj dana budem trazio jaci u oglasima.

Mapiranje vise ne uzimam u obzir. Onako kako je tvornica odredila, tako ce i ostati.

Senza cuore saremmo solo macchine
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Mislim da je SLK bolji sto se tice sportske voznje ili E320 CDI Avantgarde.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
zabranjeniples kaže...

Bio sam na putu i netko od putnika mi je mrvicu zacrnio s nečim jedan mali dio krovne podloge u unutrašnjosti.

Podloga je bijele boje, pa se baš vidi na tom dijelu.

S čim mi je to najbolje oprat ??

Dali da smutim nekakvog čarlija u vručoj vodi, pa s onim pjenom ili nešto treće ??

Unaprijed hvala!!

 Probaj uzet čistu četku i samo namoči u običnu vodu i trljaj tu zmazanu fleku, svako malo ispiri četku i tako više puta, kada se potpuno osuši ćeš vidjeti rezultate, razni deterđenti također ostavlaju trag, to kao da opereš veš i ne ispereš ga kasnije, tako sam ja sebi očistio tapecirung na vratima, bio je zmazan od naslanjanja ruke...

gamer34 kaže...
Predator003 kaže...
chutac kaže...
ivanzu kaže...

 Al raspravljate bezveze, tako svejedno šta će @MatijaZG uzet, kad će za dvije tri godine prodat... kako je otišla alfa i audi, tako će i taj mercedes ili šta li već odabere...

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 Al raspravljate bezveze, tako svejedno šta će @MatijaZG uzet, kad će za dvije tri godine prodat... kako je otišla alfa i audi, tako će i taj mercedes ili šta li već odabere...

 hahah pa to si jos puno i rekao...pretezno auto bude kod mene godinu dana. Natucem 30.000 km. Dotjeram ga da lici na nesto, obavim par servisa, sredim ako nesto treba srediti i kad mi dosadi u oglas. Sada ce taj auto ipak sporije gomilati kilometrazu, tako da ce mozda i ostati 2-3 godine kod mene

 

SLK je mali i ne ispunjava sve za sto meni sluzi auto. E klasu ne bih izbacio ali prije bih CLK. To je jedini mercedes kojeg sam volio kao mali. Bio sam fan BMWa ali CLK mi je bio poseban. Samo mi je bitno da je restyling.

Sto se tice 145ice, nece biti isplacenata cifra. Bio bih manijak da dam 3000€ za auto koji je stvoren iz Fiata Tipa.

 

Senza cuore saremmo solo macchine
11 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Matija kaže kako mu je nezgodno u alfi jer je visok a ti predlažeš slk? Dvosjed? Još povrh toga dolazi sa predrasudama da je to "chick's mercedes" te da ga voze gay frizeri . E klasa je krevet na kotačima. Ogroman auto koji nije za krivina. Clk je baziran na C klasi te je prema tome "sportskiji"

10 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ma o cemu mi pricamo? Ne moram ici na Grobnik juriti rekord staze. Treba mi konforan auto koji ima sportski štih (E klasu cu gledati za 10 godina kad napunim 35, osnujem obitelj ). E46 FL mi se sviđa, ali CLK se da naci lakse u boljem stanju.

Sto se tice sportskih osobina, sa 156icom jurim da se sve prasi. Nitko me nece uvjeriti da se CLK vozi losije. Vise ovisi spretnost vozaca. Straznji pogon treba znati voziti. Prednji se lakse upravlja ali zato jednom kad prednji zaplese, nema vise natrag.

Senza cuore saremmo solo macchine
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MatijaZG kaže...

Ma o cemu mi pricamo? Ne moram ici na Grobnik juriti rekord staze. Treba mi konforan auto koji ima sportski štih (E klasu cu gledati za 10 godina kad napunim 35, osnujem obitelj). E46 FL mi se sviđa, ali CLK se da naci lakse u boljem stanju.

Sto se tice sportskih osobina, sa 156icom jurim da se sve prasi. Nitko me nece uvjeriti da se CLK vozi losije. Vise ovisi spretnost vozaca. Straznji pogon treba znati voziti. Prednji se lakse upravlja ali zato jednom kad prednji zaplese, nema vise natrag.

 bogme, ja sam vozio zadnji pogon 15 godina i nema do njega kad treba guštati po zavojima, još mi je stara cesta na velebitu 10 godina bila skoro svakodnevna ruta, pa to je milina kako se možeš ganjati

s druge strane ljudi govore kako je zadnji pogon zajeban po zimi, a ja se u 15 godina, od čega 10 godina u lici, nisam nikad zavrtio na cesti

 

zadnjih 10 godina vozim prednji pogon i nema više ganjanja  (došao sam u situaciju iz tvoje zagrade, hehe)

10 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

samo razumna kontrola gasa, al kad jednom probas divljat u zadnjem pogonu nema natrag 

jos bi jednog dana htio probat neku 4x4 bestiju

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
razbukontas kaže...

samo razumna kontrola gasa, al kad jednom probas divljat u zadnjem pogonu nema natrag 

jos bi jednog dana htio probat neku 4x4 bestiju

 ovisi i od auta, doduše pizdarije po cesti sam izvodio uglavnom sa svojim kramama (vozio sam i bmw m3, porsche carreru i slično, ali tko se usudi s tim zajebavati kad nisu tvoji)

 

ali čak i sa kramama itekako ima razlike od auta do auta, primjerice prastari ford taunus možeš voziti po rubu samo tako, bočno prolaziti zavoje i stvarno imaš osjećaj kontrole u tome, dok primjerice isto tako stari opel rekord sa zadnjim pogonom ode u materinu čim pomisliš zabaciti zadnji kraj, nema kontrole, nema ni osjećaja osim panike

 

EDIT: možda vam malo smiješno zvuče ove usporedbe , but jebiga, ja sam aute počeo voziti prije 25 godina i tada je ford tabanus v6 bio odličan auto s nevjerojatno dobrim ovjesom

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.7.2016 10:48 (picajzla0707).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MatijaZG kaže...

Ma taj CLK je primjer kakvog bih volio...

Cura ce ovo dobiti http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-145-2.0-oglas-19339997

Mala Quadrifoglio Verde. Lijepo se vozi po zavojima. Ugl, sa tom prdekalom cu se voziti lokalno a svoj auto cu koristiti za ici u Italiju (posto imam tamo posla), i za neka putovanja, kao i za vikend voznju.

U 156 ne mogu nikako naci poziciju koja mi odgovara. Nakon 300km u komadu, izadjem sav strgan iz auta. Tog Mercedesa sam zano provozati. Prijatelj ima 270cdi sa automatikom i da se lijepo propeljati.

E46 330d 150kw bih isto uzimao u obzir.

Znam da je 320d 110kw cist dovoljan, ali znam sebe i znam da nakon mj dana budem trazio jaci u oglasima.

Mapiranje vise ne uzimam u obzir. Onako kako je tvornica odredila, tako ce i ostati.

 samo jedna rijec: francuzi

1000km u sutu, po kisi, magli, itd dosao doma svijez i voljan odvest jos barem 500

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice