Biciklizam, bicikli, oprema, staze... izdvojena tema

poruka: 30.294
|
čitano: 14.134.459
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

Evang, hvala na komentaru.

 

Ostala mi je jedna 0 manje na ovaj broj kilometara tako da je to na kraju cca 300-njak tjedno...

Po mjerama, na službenoj web stranici, uz moju visinu, dužinu noge itd - izbacuje mi M veličinu (dok je L za MTB, npr.) ako veličina i ne bude ok - mogu vratiti za novu.

 

 

Ići ću na ovu opciju jeftinijeg kanjonca. tj. ROADLITE AL SL 7.0

 

btw. kaj misliš na ovaj 

    Poruka je uređivana zadnji put ned 26.8.2018 9:25 (Berninho).
    9 godina
    neaktivan
    offline
    Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
    Berninho kaže...

    Evang, hvala na komentaru.

     

    Ostala mi je jedna 0 manje na ovaj broj kilometara tako da je to na kraju cca 300-njak tjedno...

    Po mjerama, na službenoj web stranici, uz moju visinu, dužinu noge itd - izbacuje mi M veličinu (dok je L za MTB, npr.) ako veličina i ne bude ok - mogu vratiti za novu.

     

     

    Ići ću na ovu opciju jeftinijeg kanjonca. tj. ROADLITE AL SL 7.0

     

    btw. kaj misliš na ovaj 

     Nekaj za 3soma ak ce se tako malo voziti.

    11 godina
    offline
    Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
    Berninho kaže...

    Evang, hvala na komentaru.

     

    Ostala mi je jedna 0 manje na ovaj broj kilometara tako da je to na kraju cca 300-njak tjedno...

    Po mjerama, na službenoj web stranici, uz moju visinu, dužinu noge itd - izbacuje mi M veličinu (dok je L za MTB, npr.) ako veličina i ne bude ok - mogu vratiti za novu.

     

     

    Ići ću na ovu opciju jeftinijeg kanjonca. tj. ROADLITE AL SL 7.0

     

    btw. kaj misliš na ovaj 

    Ja ti imam  ovaj ,i garantiram ti da će ti M biti premali,ja sam 175cm i na knap mi je M.

    Inače šta se samog bicikla tiče ja sam jako zadovoljan,nakon korištenja MTBa godinama ,odlučio sam se prije cca godinu dana uzeti nešto više za cestu a da nije specka.

    Mislio sam da će mi ovakav tip bicikla bit jako tvrd ,ali zapravo nije,je tvrđi ali jednostavno kliziš po cesti ,u usporedbi sa MTBom.

    Sirrus mi je sjeo ko budali šamar,geometrija je baš nekak između penzionerske i agresivne,možeš montirat blatobrane i gepek po potrebi(ovo mi je bitno bilo jer komjutam tokom cijele godine) ,na ovom mom modelu a mislim da je ista stvar na ovom karboncu, je subkompakt pogon tako da nečeš previše patit ni na usponima,u principu ništa nisam mjenjao još na bajku,čak i pedale koje su došle sa njime su me ugodno iznenadile.

    Ništa spektakularno ali sve korektno ,kotači su malo meh i to bi bilo prvo za zamjenu(dosta su teški,ali to je standardno za stock obruče) ,kočnice odrađuju poosao ,pogotovo za ovakav tip bicikla,gume solidne.

     

    Ne znam kaj bi ti komentirao za karbonca jer me nikad zapravo nisu zanimali niti sam ozbiljno razmišljao o njima,meni se čini korektna ponuda samo velim,mislim da će ti biti mali.

    I realno,oba Canyona koja si linkao su na papiru bolji bajkovi ali i skuplji.

    Možda sam malo konzervativan u tom smilsu,znam da jaku puno ljudi hvali Canyon i u globalu su jako zadovoljni,ali svaki bajk koji sam do sada kupovao sam isprobao prije kupnje.

     

    Svaki proizvođač ti ima modele tih nekakvih "fitness" bicikala tak da malo zguglaj pa vidi dal bi ti šta odgovaralo a dalo bi se naći kod nas,npr. Giant Fastroad,Cube SL Road i tak.

     

    To ti je samo moje mišljenje,ako se odlučiš za Canyona ja vjerujem da buš dobio jako dobar bajk.

     

     

    Poruka je uređivana zadnji put ned 26.8.2018 11:32 (evang).
    16 godina
    offline
    Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
    Berninho kaže...

    Bok ekipa,

     

    Nisam toliko dobar stručnjak za bicikle, ali nakon čitanja vaših postova i drugih članaka po netu zaključio sam da tražim rješenje za svoje svakodnevnu vožnju (tjedno po 30-ak km) i to je fitnes bicikljer bih volio voziti malo brže od mtba po Zg cestama (možda nekad van ceste al u domeni onog što se bajkom smije).

     

    Trebam mi sad savjet da li je bolje uzeti jeftinijeg (s malo više dodatne opreme, tipa bidon, stand za bajk, TOPEAK HUMMER II, svjetlo, lokot itd) ili možda skupljeg al bez puno ovih prethodnih dodataka (osim nužnih, tipa lokot i sl.) (visok sam cca 182 cm, dužina noge 83, i po tome mi nudi M model). Da li je ta razlika u opremi toliko bitna za biciklista koji nije redovno ne bajku i kojemu pretežno isti služi za dnevne, kratke, kvartovske vožnje.

     

    Gledam ova dva modela Canyon bicikla, do cca 1200 eura.

     

    https://www.canyon.com/en-hr/fitness/roadlite/roadlite-al-sl-7-0.html

    https://www.canyon.com/en-hr/fitness/roadlite/roadlite-al-sl-8-0.html

     

    Kontao sam uzeti u obzir i ovaj model s prednjom suspenzijom (al iz nekog razloga, mišljenja sam da bih po Zg cestama i malo makadama mogao voziti bez prednje suspenzije)

    https://www.canyon.com/en-hr/fitness/pathlite/pathlite-al-sl-7-0.html

     

    Unaprijed se svima zahvaljujem na savjetima.

    Pa jasno da ti prednja suspenzija uopče ne treba to sigurno.

     

    Kaj se tiče izbora bicikla, za tvoje potrebe bicikliranja 1200eura za bajs je bacanje love u Savu.Dakle biraš bicikl sa rigidnom vilicom, i ja bi tu preporučil malo drukčiji bajs ili ništa od Canyon ponude.Bez obzira kakav MTB imaš to je sporo za cestu, i novi bajs prvenstveno zbog pogona bit če znatno brži.

     

    https://www.bug.hr/forum/topic/automobili-motori-bicikli/biciklizam-bicikli-oprema-staze/11835.aspx?page=814&jumpto=5672531&sort=asc&view=flat

     

    Več sam ranije preporučil rigidni29 Marin Muirwoods, pa eto otiđi u TČT pa isprobaj bajs još uvijek ga imaju na lageru.Realno to je fini izbor bicikla za tvoje potrebe. Dakle robusna rama+vilica+opcija za znatno deblje gume, cijena 3800kn za tu lovu super ipak je to prilično specifičan bajs.

     

    https://www.bug.hr/forum/topic/automobili-motori-bicikli/biciklizam-bicikli-oprema-staze/11835.aspx?page=822&jumpto=5712694&sort=asc&view=flat

     

    https://www.bug.hr/forum/topic/automobili-motori-bicikli/biciklizam-bicikli-oprema-staze/11835.aspx?page=822&jumpto=5712880&sort=asc&view=flat

    Intel=pokvareni podmukli gadovi!
    14 godina
    protjeran
    offline
    Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
    rambox kaže...
    Bez obzira kakav MTB imaš to je sporo za cestu, i novi bajs prvenstveno zbog pogona bit če znatno brži.

     

     

    A volis ti ponavljat ovu notornu idiotariju?  

    14 godina
    offline
    Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

    Promijenio lanac KMC X11,super smooth...

    Sjedi 1
    Moj PC  
    3 0 hvala 0
    16 godina
    offline
    Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
    ansha kaže...
    rambox kaže...
    Bez obzira kakav MTB imaš to je sporo za cestu, i novi bajs prvenstveno zbog pogona bit če znatno brži. 

    A volis ti ponavljat ovu notornu idiotariju?  

     A šta je je, mtb nije uopće za cestu.

    To što "svi" imaju mtb ne znači da je i najbolji za svaku svrhu. Ja imam mtb i mrzim s njime ići po cesti, ženin bajk ide sam u usporedbi s njime tako da se slažem s ramboxom.

    Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
    14 godina
    protjeran
    offline
    Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
    Pero Dinamit kaže...
    ansha kaže...
    rambox kaže...
    Bez obzira kakav MTB imaš to je sporo za cestu, i novi bajs prvenstveno zbog pogona bit če znatno brži. 

    A volis ti ponavljat ovu notornu idiotariju?  

     A šta je je, mtb nije uopće za cestu.

    To što "svi" imaju mtb ne znači da je i najbolji za svaku svrhu. Ja imam mtb i mrzim s njime ići po cesti, ženin bajk ide sam u usporedbi s njime tako da se slažem s ramboxom.

    Najveca razlika je u gumama, stavis cesti prilagodjene gume i/ili povecas tlak na mtb i nema problema. 

    Razlog koji on navodi je nebuloza, mtb pogon je ogranicenje samo onima koji se sportski bave cestovnim biciklizmom, rekreativnom biciklistu mtb pogon tj. broj zubi na velikoj prednjoj sajbi nikako nije ogranicavajuci faktor.

     

    Moj kolega je jedan od nasih najboljih mtb racera i on sa 36 zubi na single prednjem zupcaniku i mtb gumama na cesti pomete vecinu ekipe na cestovnim biciklima.

    15 godina
    odjavljen
    offline
    Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

    Možda MTB nije za cestu, ali dobro dođe za ovu žalost koju nama podvaljuju pod cestu.

    Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
    16 godina
    online
    Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
    ansha kaže...

    Najveca razlika je u gumama, stavis cesti prilagodjene gume i/ili povecas tlak na mtb i nema problema. 

    Razlog koji on navodi je nebuloza, mtb pogon je ogranicenje samo onima koji se sportski bave cestovnim biciklizmom, rekreativnom biciklistu mtb pogon tj. broj zubi na velikoj prednjoj sajbi nikako nije ogranicavajuci faktor.

    Taj isti rekreativni biciklist nema šanse da uopće ima druge gume doma, a kamoli da ih mijenja ovisno o tome na kojoj podlozi će se danas vozit, ali da, pogon svakako nije razlog...

    Ovo s tipom koji s 36-11 na MTB-u pomete "većinu ekipe" na cestovnjacima ćemo shvatiti kao pjesničku slobodu :D

    Gledam te!
    16 godina
    offline
    Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
    Veliki Brat kaže...

    Taj isti rekreativni biciklist nema šanse da uopće ima druge gume doma, a kamoli da ih mijenja ovisno o tome na kojoj podlozi će se danas vozit, ali da, pogon svakako nije razlog...

    Ovo s tipom koji s 36-11 na MTB-u pomete "većinu ekipe" na cestovnjacima ćemo shvatiti kao pjesničku slobodu :D

     valjda je mislio da pomete većinu ekipe koja se vozi cestovnjacima po šumi 

    14 godina
    protjeran
    offline
    Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
    Veliki Brat kaže...
    ansha kaže...

    Najveca razlika je u gumama, stavis cesti prilagodjene gume i/ili povecas tlak na mtb i nema problema. 

    Razlog koji on navodi je nebuloza, mtb pogon je ogranicenje samo onima koji se sportski bave cestovnim biciklizmom, rekreativnom biciklistu mtb pogon tj. broj zubi na velikoj prednjoj sajbi nikako nije ogranicavajuci faktor.

    Taj isti rekreativni biciklist nema šanse da uopće ima druge gume doma, a kamoli da ih mijenja ovisno o tome na kojoj podlozi će se danas vozit, ali da, pogon svakako nije razlog...

    Ovo s tipom koji s 36-11 na MTB-u pomete "većinu ekipe" na cestovnjacima ćemo shvatiti kao pjesničku slobodu :D

    Nije 36-11 nego 36-10 i nije pjesnicka sloboda nego su vecina rekreativaca kondicioni invalidi u odnosu na profesionalnog sportasa.

    16 godina
    offline
    Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
    Pero Dinamit kaže...

     A šta je je, mtb nije uopće za cestu.

    To što "svi" imaju mtb ne znači da je i najbolji za svaku svrhu. Ja imam mtb i mrzim s njime ići po cesti, ženin bajk ide sam u usporedbi s njime tako da se slažem s ramboxom.

     A gle prilično jednostavno, drugi puta uštedi si tipkovnicu pa uopče nemoj komentirat glupe i bezveze postove ili komentare.

     

    Hrvatska je biciklističa crna rupa, i za nas je sasvim normalno da 70% ljudi po svuda jašu na MTB bajsovima. Recimo krugovi oko Jaruna i Bundeka, ili do posla i nazad itd.Dakle jedini bajs je obično rekreativni MTB, koji nikad neče skakat niti po običnim ravnim šumskim putevima.

     

    Pogleč samo Nizozemce(može i Danska), dakle to ti je biciklistički najrazvijenija i najnaprednija država na svijetu.Tamo ima puno MTB staza ili ruta, klasična brda baš i nemaju ali opet to njima previše ne smeta.

     

    https://trails.bike/mountain-bike-trail/the-netherlands

     

    Jubitu je pun primjera Nizozemskog gradskog/cestovnog bicikliranja, ili u gradu človeka na MTB bajsu trebaš tražit sa tri sviječe.Bez puno mudrovanja, u Nizozemskoj grad ili cesta pa MTB bajs je rjeđi od Žabe u Sahari.

     

     

    Dakle gdje su MTB bajsovi na Nizozemskim ulicama, zašto ih nema niti za ljek koga da to pitamo."Ludi Niskozemci" očito imaju puno MTB bajsova, ali gle čuda u gradu ili na cesti od MTB bajsa niti traga.

    Intel=pokvareni podmukli gadovi!
    Poruka je uređivana zadnji put uto 28.8.2018 17:54 (rambox).
    16 godina
    online
    Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
    ansha kaže...

    Nije 36-11 nego 36-10

    Ma strašna stvar, stari moj! 

    Gledam te!
    12 godina
    odjavljen
    offline
    Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
    Pero Dinamit kaže...
    ansha kaže...
    rambox kaže...
    Bez obzira kakav MTB imaš to je sporo za cestu, i novi bajs prvenstveno zbog pogona bit če znatno brži. 

    A volis ti ponavljat ovu notornu idiotariju?  

     A šta je je, mtb nije uopće za cestu.

    To što "svi" imaju mtb ne znači da je i najbolji za svaku svrhu. Ja imam mtb i mrzim s njime ići po cesti, ženin bajk ide sam u usporedbi s njime tako da se slažem s ramboxom.

     

     

    Imam MTB 29"x2.1 i nije mi problem dogurati do 40+ km/h. Jednom prilikom sam nakon teretane(!) lika prestigao a bio je na onom ležećem bajku koji ima gume beskonačno tanke 😂

    A na MTB gledam kao na SUV, mogu ga potegnut po cesti bez problema(3x8/3x9 i idem po 35 km/h bez nekog osjećaja umora) a opet kad mi se čefne otiđem na makadam i tamo derem po 15-20 na sat preko rupa.

    Danas-sutra kad bi opet kupovao bajk, opet bi bez razmišljanja odabrao MTB.

    Što se vilice tiče, ako se može zaključati nije nikakav problem. Ionako vozim mal "divlje"/"sportski" pa mi je vilica ukručena, a i opet sama po sebi nije neke kvalitete pa ni ne osjetim da ju imam. Gume tjeram na 3.2 prednja i stražnja 2.8-3 bara, uz to nemam naviku kod većih brzina spuštati trup(izgleda da sam uzeo pre malu ramu za svoje dimenzije) jer mi upravljač bude ispod sisa 😝 

     

    U šestom mjesecu sam 5-6 puta išao bajkom 10km(u jednom smjeru) do djevojke, dođem općenito za 18-20 minuta. Bit kod dužih ruta je ne ubrzavati naglo, već polako navlačiti brzinu i kad se dosegne neki maksimum onda tu brzinu držati što bolje. To je barem neka moja taktika koju sam pronašao. Na dužim rutama većinom koristim 3x8 maksimalno, za kratki predah spustim u 3x7 dok po gradu di brže ubrzavam idem i do 3x9, zaobiđem tu i tamo pokoji auto i tjt.

    Poruka je uređivana zadnji put uto 28.8.2018 22:21 (Dex.pwn).
    16 godina
    offline
    Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

    Po postovima nekih ljudi ovdje vidi se da nisu nikad sjeli pošteno na bicikl, a pokupili svu pamet svijeta... ajd molim vas svi koji vozite MTB brže od cestovnjaka odite na neku rekreativnu utrku cestovnih bicikala i probajte se natjecat koristeći MTB (osobno sam isprobao tako nešto prije par mjeseci)... sretno 

     

    Cestovnjak ima sigurno jedno 30% prednosti nad MTBom.  

    Poruka je uređivana zadnji put uto 28.8.2018 22:45 (lllnuclearlll).
    Moj PC  
    4 0 hvala 0
    12 godina
    odjavljen
    offline
    Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

    Mislim da bi ih i tamo dobio, il bi bar bio unutar top 10

    Al u postu iznad nisam pričao o utrkivanju, tj. o tome da se utrkujem okolo s MTBom(dobro, osim kad naleti nek 😂), pričao sam o rekreativnoj vožnji. Znaš ono otić s bajkom negdje čisto da očistiš misli i sve ostalo. Razlike po meni nema, no opet nije svaki konj isti 😅

    Poruka je uređivana zadnji put uto 28.8.2018 22:58 (Dex.pwn).
    11 godina
    offline
    Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

    Pa opće je poznato da ako nemaš vilicu sa bar 100mm hoda i 2.0+  gume se samozapališ i eksplodiraš čim naletiš na kamenčić na cesti.

     
    4 0 hvala 0
    16 godina
    offline
    Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
    Dex.pwn kaže...

    Mislim da bi ih i tamo dobio, il bi bar bio unutar top 10

    Al u postu iznad nisam pričao o utrkivanju, tj. o tome da se utrkujem okolo s MTBom(dobro, osim kad naleti nek 😂), pričao sam o rekreativnoj vožnji. Znaš ono otić s bajkom negdje čisto da očistiš misli i sve ostalo. Razlike po meni nema, no opet nije svaki konj isti 😅

    Top 10 

     

    Daj molim te dođi na jednu utrku... Ima ih po HR sad rekreativnih koliko hoćeš... Dam ti karbonskog cestovnjaka sa 105 opremom, ako budeš u TOP 10 poklanjam ti ga... 

     

    Pa pričaš da si pretekao tipa na cestovnjaku... Pa da je tip stisnuo malo sigurno ga ne bi pretekao, osim ako se ne radi o dedi od 80 godina.

     

    Nisi ni svjestan o kakvim se tu životinjama radi dok to ne probaš, i to pričam o rekreativnom segmentu... A ovo na profesionalnoj razini moš samo sanjat...

    Poruka je uređivana zadnji put uto 28.8.2018 23:03 (lllnuclearlll).
    11 godina
    offline
    Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

    A i da mi je vidjet tih 40kmh na mtbu

     
    0 0 hvala 0
    16 godina
    offline
    Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
    evang kaže...

    A i da mi je vidjet tih 40kmh na mtbu

    Pa ja mogu potegnut MTB i bliže 50 na ravnici (27.7" kotač i 40x11 mi je najveći prijenos)... ali ne mogu to držati duže od minute... Nit ima smisla vozit MTB na taj način. Da se ganjat i s MTBom po cesti, al u društvu cestovnjaka nemaš šta radit... Pretiču te i oni dosta slabiji od tebe sam tak.

    Poruka je uređivana zadnji put uto 28.8.2018 23:09 (lllnuclearlll).
    16 godina
    online
    Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
    lllnuclearlll kaže...

    Pa pričaš da si pretekao tipa na cestovnjaku... Pa da je tip stisnuo malo sigurno ga ne bi pretekao, osim ako se ne radi o dedi od 80 godina.

    Ma tip je ili tek kretao, pa dok se razvrti, ili je već prošao stotinjak kilometara prosječnom brzinom od 30 km/h, pa se hladi pri povratku.

    Ne znam tko normalan može uopće pomisliti da su to usporedive stvari, mtb i cestovnjak...

    To su sportski bajkovi, dok su za grad gradski, eventualno trekking ako baš čovjek treba nešto svestranije.

     

    Al' eto naš dex vozi i po deset kilometara!

    Gledam te!
    16 godina
    offline
    Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
    Veliki Brat kaže...

     

    Al' eto naš dex vozi i po deset kilometara!

     a ima i djevojku 

    5 godina
    protjeran
    offline
    Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

    Svaki bajk ima svoj prirodni 'okoliš'.

    Niti je MTB za cestu. Niti je brzinac za brda. Štoviše sa njime ne smiješ niti u makadam, jer te sastavi sa zemljom.

    Eh, sada, ako si u 'pubertetu' i želiš nešto dokazati, a onda možeš i sa MTBom na cestu, a i sa brzincem u makadam.

    Pa dok ne odustanes. A imamo i onaj izbor koji je nešto između tih dvoje. Taj ja niti mimo niti vrit i meni osobno najbolji izbor za ono za što koristim bajk.

     
    0 0 hvala 0
    14 godina
    protjeran
    offline
    Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
    Veliki Brat kaže...
    ansha kaže...

    Nije 36-11 nego 36-10

    Ma strašna stvar, stari moj! 

    Da sam napisao 40-11 onda bi ti zvucalo puno bolje iako je isti drek ko 36-10. 

    To je na 29" hardtailu od <9kg, stavi na to cestovne gume i slobodno se igra sa najbrzim cestovnjakom na forumu ;)

     

     

    12 godina
    odjavljen
    offline
    Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...

    No.. I sam znaš da nitko ne bi išao do djevojke bajkom za džabe 

    14 godina
    protjeran
    offline
    Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
    Seronja nezauzet kaže...

    Svaki bajk ima svoj prirodni 'okoliš'.

    Niti je MTB za cestu. Niti je brzinac za brda. Štoviše sa njime ne smiješ niti u makadam, jer te sastavi sa zemljom.

    Eh, sada, ako si u 'pubertetu' i želiš nešto dokazati, a onda možeš i sa MTBom na cestu, a i sa brzincem u makadam.

    Pa dok ne odustanes. A imamo i onaj izbor koji je nešto između tih dvoje. Taj ja niti mimo niti vrit i meni osobno najbolji izbor za ono za što koristim bajk.

    Velika je razlika, mtb mozes slobodno vozit po cesti, obrnuto ne vrijedi za cestovnjake...

    5 godina
    protjeran
    offline
    Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
    ansha kaže...

    Velika je razlika, mtb mozes slobodno vozit po cesti, obrnuto ne vrijedi za cestovnjake...

     A mogu ja i ponija voziti po cesti, ali to mi nije to. Kada sjedneš na brzinca s onim 'gumicama' i stisneš ga. Ufff. Sa druge strane on je isključivo namjenjen za cestu. Čak nije niti za gradsku vožnju po biciklističkim stazama. Kada se samo sjetim kako sam se skoro ubio i sa 'crossom' kada mi guma uletila u tramvajsku šinu

    12 godina
    odjavljen
    offline
    Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
    evang kaže...

    A i da mi je vidjet tih 40kmh na mtbu

     

    Bit će za koji dan, baš da vidim koliko mogu izdržati.

     

     

    Veliki Brat kaže...
    lllnuclearlll kaže...

    Pa pričaš da si pretekao tipa na cestovnjaku... Pa da je tip stisnuo malo sigurno ga ne bi pretekao, osim ako se ne radi o dedi od 80 godina.

    Ma tip je ili tek kretao, pa dok se razvrti, ili je već prošao stotinjak kilometara prosječnom brzinom od 30 km/h, pa se hladi pri povratku.

    Ne znam tko normalan može uopće pomisliti da su to usporedive stvari, mtb i cestovnjak...

    To su sportski bajkovi, dok su za grad gradski, eventualno trekking ako baš čovjek treba nešto svestranije.

     

    Al' eto naš dex vozi i po deset kilometara!

     

    Lik je proletio kroz raskrsnicu jer je imao prednost, dakle ja sam taj koji je trebao zavrtit i stić ga. Lik je nešto dobacio kasnije no nisam ga razumio zbog vjetra.

    Razumijem da MTB i cestovnjak nisu isto, no kad sam vidio da se raspravlja o toj temi odlučio sam napisati kako gledam na MTB. Sve se može, ako imaš dovoljno jake noge, i znaš pravilno koristiti brzine i sve ostalo(+ disanje ->nos->usta) dam ruku da možeš bit u skupini cestovnjaka bar nekih 10-ak km(uz naravno dobru cestu i vr. uvijete). 

    5 godina
    protjeran
    offline
    Re: Biciklizam, bicikli, oprema, staze...
    Dex.pwn kaže...

     

    Lik je proletio kroz raskrsnicu jer je imao prednost, dakle ja sam taj koji je trebao zavrtit i stić ga. Lik je nešto dobacio kasnije no nisam ga razumio zbog vjetra.

    Razumijem da MTB i cestovnjak nisu isto, no kad sam vidio da se raspravlja o toj temi odlučio sam napisati kako gledam na MTB. Sve se može, ako imaš dovoljno jake noge, i znaš pravilno koristiti brzine i sve ostalo(+ disanje ->nos->usta) dam ruku da možeš bit u skupini cestovnjaka bar nekih 10-ak km(uz naravno dobru cestu i vr. uvijete). 

     Sada se ja pitam jesi li ti ikada sjeo na pravog cestovnjaka. Ne one jeftine što većina navaža. To kao da kupiš MTB pevecbajk i kažeš da je to MTB. Ne možeš da mu prismrdiš niti na KM, a kamoli 10 uz bilo kakve uvjete. Eventualno da netko nasipa hrpu kamenčića pa da se ovaj skrši u zavoju. Ukoliko se pozivaš na kondiciju, to nije pokazatelj pravog stanja stvari.

     

    EDIT: Osim, ako to sve gledaš kao neku dionicu od 100 km, pa ćeš biti  prvih 10ak sa njima, ali to je samo što će oni čuvati snagu za ostatak dionice.

    Poruka je uređivana zadnji put uto 28.8.2018 23:55 (Seronja nezauzet).
    E-mail:
    Lozinka:
     
    vrh stranice