Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.341
|
čitano: 13.510.404
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Vaš Auto Snova

ja ne kuzim. pa svaki diesel dimi. ali svaki. i mercedes, i audi, i ford, i moj motokultivator i traktor i generator. sve dimi. normalna pojava kod diesel motora. neznam kaj se tak cudite ko tele za sarena vrata. ak gorivo gori mora nastati neki odpad a to je dim. 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Vaš Auto Snova
thedream kaže...

Probao i ja aditiv, ulio 3/4 limenke ovog dreka , 50kn košta, nije puno, drži navodno preko 2.000km (neki kažu i 5), i zalio sa 250kn dizela Class. Išao ga malo propuhati zatim, drugi auto. Ne znam jel to subjektivni dojam, ili je auto još uvijek propuhan od ljeta, ali kao da mrvicu bolje ide, linearnije ubrzava. Navodno po dugotrajnijim iskustvima doprinosi mirnijem radu u leru, skuplja vodu u rezervoaru i čisti prljavštinu i taloge.

 

Od sad ću bar 2x godišnje, svakih 5.000 sipati limenku aditiva, šteta što nisam i ranije, nije neki trošak 100kn godišnje, uz naše smeće od goriva..

 

 

Opet iste priče... {#}

Svi smo mi Mentalist.
12 godina
offline
Vaš Auto Snova

Kao i svaki puta IAA me obori s nogu. Kao da je bolji i bolji iz godine u godinu. Napravio sam 705 slika, tako da cu njih ubrzo uploadati na neki online album i objaviti ovdje.

 

A do tada, nekoliko Teasera {#}

 

14 godina
odjavljen
offline
Vaš Auto Snova

Joj su to one gume bez zraka?

 

To je tehnologija koja me ful zanima, nadam se da ćemo ih koristiti u skoroj budućnosti {#}

Svi smo mi Mentalist.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš Auto Snova
Jakovp kaže...

Joj su to one gume bez zraka?

 

To je tehnologija koja me ful zanima, nadam se da ćemo ih koristiti u skoroj budućnosti {#}

nezz je li ih topgear ili neko reviewa ugl rekli su da se drzimo normalnih !! 

Some say that he resined a job in Rome to have a fulltime job in here in London and that all of his legs are hydraulic... all we know is, he's called the Stig.
14 godina
offline
Re: Vaš Auto Snova
Lord_Marko kaže...

ja ne kuzim. pa svaki diesel dimi. ali svaki. i mercedes, i audi, i ford, i moj motokultivator i traktor i generator. sve dimi. normalna pojava kod diesel motora. neznam kaj se tak cudite ko tele za sarena vrata. ak gorivo gori mora nastati neki odpad a to je dim. 

Pa i benzin je gorivo, ali ne ostavlja toliko odpada da se dimi naočigled{#}

14 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš Auto Snova
Jakovp kaže...

Opet iste priče... {#}

Jbg, i oni sa više iskustva kažu da su korisni. Možda radi u Tokiću ili na pumpi frajer pa prodaje priče {#}{#} da proda što više, ali i po stranim forumima ima sličnih tema sa istim zaključkom..

 

EDIT: A ovo za gorivo je dokazano, osobno sam radio mjerenja na tri auta, isti uvjeti gradske vožnje, odstupanja minimalna u doziranju gasa, znači praktički identičan stil vožnje, bez gaženja, od semafora do semafora, i sa OMV-om sam imao daleko najbolje rezultate, i što se odaziva motora tiče, i prijeđene kilometraže.

 

Cura me čak uvjerava da joj je nešto čudno već dulje vrijeme na jednoj pumpi na kojoj toči (Ksaver, Zagreb, INA), jer kad ode na drugu - isto Ininu (npr. Langić), dakle nema mjesta urotama, da joj je auto isto življi i više km prelazi. Možda su to sve bajke, ali opet kao i za aditive, od previše ljudi sam to čuo da bi bilo slučajno.

 

Bilo je čak testiranje snage motora sa različitim gorivima unutra (nešto slično tu i tema ovdje, opet sumpor kod dizela Ine), INA Eurodizel je daleko najgori bio, karikiram teoretskih 90ks mi ima auto, s njihovim je imao 86, sa Class-om recimo 87.8, a sa OMV-om nekakvim Premium dizel mi pada na pamet, dok je bio dostupan, oko 88.9 ks što je i logično, i približno točno.

 

Testirao sam na svom autu, curinom Yarisu i Marei od mame, dakle dizel i dva benzinca.

Faith divides us - Death unites us.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.9.2013 8:00 (thedream).
14 godina
odjavljen
offline
Vaš Auto Snova

Gledaj, taj link na testiranje koji si dao je od 2008, a postrojenje je otvoreno 2010!

 

I sam sam rekao da su drukčiji rezulati na različitim pumpama, ja isto tankam na novijoj pumpi i dobijem nešto kilometara više, to je zbog (ne)čistoće spremnika.

 

A kad sam tankao na OMV-u sam napravio nešto malo manje kilometara, ali to je sve nebitno, kad i INA i druge pumpe dobivaju derivate iz dosta različitih izvora, tako da ne možeš znati što si natankao.

 

Ali danas, ne u 2008, ako je spremnik ok, dizel koji natankaš će sigurno biti vrhunske kvalitete.

Svi smo mi Mentalist.
15 godina
neaktivan
offline
Vaš Auto Snova


Nissan GT-R crash

haha cura izađe iz auta, uzme jaknu i torbicu {#} 

Mjera čovjekova stvarna karaktera je ono što bi učinio kada za to nitko ne bi saznao...
13 godina
offline
Vaš Auto Snova

Vrhunski izgleda. Meni osobno jedan od ljepših, ako ne i najljepši SUV-ova.

 

Cijena 1,142.480 kn {#}

 

http://autoklub.jutarnji.hr/range-rover-sport-terenac-za-blato-i-kazaliste/1127145/

Ništa ne ostavljam nezavrš
12 godina
protjeran
offline
Vaš Auto Snova

Cijena RR sport krece od cca 70 000 eura. Ovo kaj si ti napisal se odnosi na klasičan RR sa najjačim motorom i kompletnom opremom koja se može staviti u njega. HSE oprema je najviši stupanj standardne, ali ima tu još hrpa toga za "ugurati" unutra.

 

Neke recenzije vele da kvaliteta interijera nije više na nivou od kad ih je BMW prodal indijcima. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš Auto Snova
Mitsuoka kaže...

Di je to bilo?

Brza cesta sa širine u Solinu pa za prema Kaštelima.

Lord_Marko kaže...

ja ne kuzim. pa svaki diesel dimi. ali svaki. i mercedes, i audi, i ford, i moj motokultivator i traktor i generator. sve dimi. normalna pojava kod diesel motora. neznam kaj se tak cudite ko tele za sarena vrata. ak gorivo gori mora nastati neki odpad a to je dim. 

Jasno je meni da će svaki zadimit kad ga poklopiš, više ili manje. Ja samo kažem kako je ružno to vidjet na recimo novom CLS-u, ništa više. Ružno, ali i smiješno. {#}

A ova zadnja rečenica ti je pogrešna. Dizel kad izgara kako bi trebao ne dimi ništa, tj. kad je stehiometrijski omjer pogođen. Zato recimo kad naglo daš full gas zadimi, ecu instantno da više goriva a turbina ne stigne dovoljno nafillati zraka i onda dođe do prezasićene smjese, gdje višak goriva lošije sagorijeva i pretvara se u dim.

 

13 godina
offline
Vaš Auto Snova

evo napokon nešto novo od porschea..

http://www.carthrottle.com/porsche-918-spyder-smashes-nurburgring-lap-record/

iako je blago false claim, jer je radical SR8 još uvijek prvi, ali ipak brutalno i hebeno impresivno vrijeme.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
offline
Vaš Auto Snova

http://www.6yka.com/novost/44135/kako-je-izgledao-sajam-automobila-u-frankfurtu-1983.-godine-foto

 

ajme...nostalgija...

 

BMW M635 CSi
+
Porsche 928 S

 

Moja tiha patnja sportaša ranih 80tih...

 

 

16 godina
offline
Re: Vaš Auto Snova
Lord_Marko kaže...

ja ne kuzim. pa svaki diesel dimi. ali svaki. i mercedes, i audi, i ford, i moj motokultivator i traktor i generator. sve dimi. normalna pojava kod diesel motora. neznam kaj se tak cudite ko tele za sarena vrata. ak gorivo gori mora nastati neki odpad a to je dim. 

Živa istina

 

Svatko tko u oglasniku napiše

 

- ne dimi uopće ... laže ko pas jer svaki dizel motor s Bosch pumpom, Comon Railom može zadimiti...ili prilikom paljenja automobila ujutro ili prilikom nabijanja gasa

- ne troši kap ulja... također laže ko pas jer svaki motor ima propisanu potrošnu ulja u nekom intervalu i nemoguće je da na 15.000km ne potroši ni deci..to ne postoji...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš Auto Snova
Ziga kaže...

http://www.6yka.com/novost/44135/kako-je-izgledao-sajam-automobila-u-frankfurtu-1983.-godine-foto

 

ajme...nostalgija...

 

BMW M635 CSi
+
Porsche 928 S

 

Moja tiha patnja sportaša ranih 80tih...

 

 

Jedna od najkultnijih godina Frankfurta ikad, svaki model - najljepša ispričana priča. Gledam i ne vjerujem.

Faith divides us - Death unites us.
15 godina
offline
Re: Vaš Auto Snova
Penryn kaže...
Mitsuoka kaže...

Di je to bilo?

Brza cesta sa širine u Solinu pa za prema Kaštelima.

Lord_Marko kaže...

ja ne kuzim. pa svaki diesel dimi. ali svaki. i mercedes, i audi, i ford, i moj motokultivator i traktor i generator. sve dimi. normalna pojava kod diesel motora. neznam kaj se tak cudite ko tele za sarena vrata. ak gorivo gori mora nastati neki odpad a to je dim. 

Jasno je meni da će svaki zadimit kad ga poklopiš, više ili manje. Ja samo kažem kako je ružno to vidjet na recimo novom CLS-u, ništa više. Ružno, ali i smiješno. {#}

A ova zadnja rečenica ti je pogrešna. Dizel kad izgara kako bi trebao ne dimi ništa, tj. kad je stehiometrijski omjer pogođen. Zato recimo kad naglo daš full gas zadimi, ecu instantno da više goriva a turbina ne stigne dovoljno nafillati zraka i onda dođe do prezasićene smjese, gdje višak goriva lošije sagorijeva i pretvara se u dim.

 

 Jesi kad cuo za filter cestica i regeneraciju istog?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš Auto Snova
bik kaže...

 Jesi kad cuo za filter cestica i regeneraciju istog?

Normalno da jesam. Zašto spominješ regeneraciju? A inače i kroz njega prođe čađi koliko god hoćeš. Koliko sam ih vidio na tehničkom sa DPF-om pa opet zadime pošteno na eko. Još je to gasiranje bez opterećenja, mogu mislit kako je kad mu u vožnji poklopiš gas.

15 godina
offline
Re: Vaš Auto Snova

Zato jer je vjerovatno bio u rezimu regeneracije ako je zadimio malo jace

16 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš Auto Snova
bik kaže...

Zato jer je vjerovatno bio u rezimu regeneracije ako je zadimio malo jace

Ma da, bio sam iza njega nekih 20ak sec i lijepo je krstario i nije dimio, i baš kad je udrio po gasini se primjetilo da je uredno odlijepio a bome i zadimio. {#}

A nije jedini od novijih dizelaša koje sam vidio da su bacili malu zavjesu.. ili sam ih sve uhvatio nespremne u regeneraciji? {#}

14 godina
offline
Re: Vaš Auto Snova
luka_cro kaže...

Nissan GT-R crash

haha cura izađe iz auta, uzme jaknu i torbicu {#} 

Ako se malo bolje pogleda, izgubila je kontrolu taman kad je uključila brisaće, oćigledno jadna nije mogla sve odjednom{#}

16 godina
offline
Re: Vaš Auto Snova
Penryn kaže...

Ma da, bio sam iza njega nekih 20ak sec i lijepo je krstario i nije dimio, i baš kad je udrio po gasini se primjetilo da je uredno odlijepio a bome i zadimio. {#}

A nije jedini od novijih dizelaša koje sam vidio da su bacili malu zavjesu.. ili sam ih sve uhvatio nespremne u regeneraciji? {#}

I šta se ti čudiš sad? To je potpuno normalna stvar, prilikom vožnje čestice izgaranja se nakupe u auspuhu jer nije velik pritisak izlaza iz auspuha, i onda kad se da jači gas, nabije se tlak, poveća brzina izlaza i sve te čestice se također pokrenu i izađu van. Jednostavno.

16 godina
neaktivan
offline
Vaš Auto Snova

Pa koliko puta moram ponovit da se ne čudim, već mi je samo ružno to vidjet na toj klasi auta. To je sve.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš Auto Snova
Ziga kaže...

http://www.6yka.com/novost/44135/kako-je-izgledao-sajam-automobila-u-frankfurtu-1983.-godine-foto

 

ajme...nostalgija...

 

BMW M635 CSi
+
Porsche 928 S

 

Moja tiha patnja sportaša ranih 80tih...

 

 

Audi Sport Quattro, BMW M635 CSi, Porsche 928 S - Dan danas mame uzdahe. {#}

 

EDIT : Crni dim uopce ne mora biti proizvod motora, kod novijih automobila. Cestice se nakupljaju u loncu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.9.2013 15:14 (Gman).
14 godina
neaktivan
offline
Vaš Auto Snova

Zna li netko za dobar auto-otpad u Zagrebu i okolici? Da drži švabe, VAG koncern, još bolje - Audi? Prekidač sa ebaya je izgleda neispravan došao, za retrovizore. Ugradili smo ga, kontakta ima, svijetli lijepo crveno, ali joystick je mutav, radi samo desni retrovizor i to prema dolje.

 

Tako da sumnjam ili na pinove, da mu ne pašu, što mi nema smisla jer ima kontakta, ili da je došao neispravan. Sad su dvije opcije, uzeti drugi za 50-100kn sa ebaya opet, ili na otpadu potražiti, možda i na licu mjesta testirati da li isti radi.

 

Bilo kakav info dobrodošao.

Faith divides us - Death unites us.
14 godina
moderator
online
Re: Vaš Auto Snova

Jesi siguran da nije neki problem s instalacijom?

Kome treba 10$ popusta na Banggood neka se javi na PP.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš Auto Snova
XXX-Man kaže...

Jesi siguran da nije neki problem s instalacijom?

Otvorio je sastrane gdje su mikroprekidači i pregledao sve, kaže kontakta ima tj. napajanja, do toga nije. Naručiti ću onda sa ebaya još jedan, možda je stvarno ovaj došao defektan, upit svakako stoji za otpad i dalje.

Faith divides us - Death unites us.
13 godina
offline
Vaš Auto Snova

mene su na golfu zezali tako podizači. rastavio sam ih i skužio da su limići koji zapravo ostvaruju kontakt bili kako bi rekao utisnuti.. malo sam ih zadigao šarafcigerom i radili su normalno {#}

a što se tiče otpada, probaj auto-invest

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
offline
Re: Vaš Auto Snova
nine kaže...

mene su na golfu zezali tako podizači. rastavio sam ih i skužio da su limići koji zapravo ostvaruju kontakt bili kako bi rekao utisnuti.. malo sam ih zadigao šarafcigerom i radili su normalno {#}

a što se tiče otpada, probaj auto-invest

je bil tdi? {#}{#}{#}{#}{#}{#}{#}{#}{#}{#}{#}{#}{#}{#}

14 godina
offline
Re: Vaš Auto Snova
thedream kaže...

Otvorio je sastrane gdje su mikroprekidači i pregledao sve, kaže kontakta ima tj. napajanja, do toga nije. Naručiti ću onda sa ebaya još jedan, možda je stvarno ovaj došao defektan, upit svakako stoji za otpad i dalje.

Auto hrvoje likovi baš neznaju procjenit djelove, pa možda prođeš dosta jeftino {#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.9.2013 0:41 (1BIT).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice