Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.348
|
čitano: 13.524.725
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema
meni isto smeta jako to u traktoru
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

to je jako pametna tehnologija.. stresiraš motor paljenjem i gašenjem da bi uštedio kaj? desetinu deci na 100km gradske vožnje? naprosto genijalno...

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

to je jako pametna tehnologija.. stresiraš motor paljenjem i gašenjem da bi uštedio kaj? desetinu deci na 100km gradske vožnje? naprosto genijalno...

 ok je za ljetne guzve kod omiša, ili kad je neka fešta u gradu pa stojiš po 3-4 minute a nekad i po 7 na istom mistu,za sve ostalo ajme boze

11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
wifi kaže...

ne znam ciji je inteligentan, ali renolov ocito nije kad sto metri nakon prvog paljenja, dok jos gori lampica za hladan motor on ga gasi... isto tako, gasi i nakon zive voznje i to bez pardona... mozda motor je projektiran za to, ali je projektiran za zivotni vijek u garanciji, sto ce izdrzat... sto ce bit posli, triba te zabrinjavat samo ako auto mislis zadrzat ili kupit ka rabljeno...

 Isto mi se desilo na novom Kangoou 1.5dci upalim ga za 5 sek. izvezem ga iz garaze stisnem kuplung i pali mi lampicu da ce ga ugasit ak ubacim u ler A kad stisnes tipku da se start/stop deaktivira kad ugasis auto i ponovno upalis ( na kljuc ) start/stop je opet aktiviran. Auto je uvezen iz Francuske i ima 20tkm a sad nezz jel se na svima ponovno automatski aktivira start/stop, mozda je to zbog njihovih zakona i pretrapnih gradova pa da se smanje stetni plinovi.

Bilo kuda Opel svuda! :)
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...

Za sve koji se brinu da li je start/stop štetan za motor. JP objasnio. (video je na njemačkom)

 

https://www.facebook.com/PSProfis/videos/1138047026245549/

 

Tko ne razumije, u kratko veli da je kod takovih motora sve predviđen, a da je u pravilu softwer toliko inteligentan, da mjeri temperaturu ispuha i kod vrućeg turba ne gasi auto, kako nebi došlo do oštećenja. Štetno bi bilo kad bi netko "ugradio" start/stop u auto koji niej tvornički s tim projektiran.

 Kolega Karlek mahni cijeni AKUa za taj start stop sistem, nisam vjerovao koliko aku kosta za takav sustav. Mozda je anlaser projektiran za takvo nesto, ali me bas zanima cijena repariranja ako rikne..

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

to je jako pametna tehnologija.. stresiraš motor paljenjem i gašenjem da bi uštedio kaj? desetinu deci na 100km gradske vožnje? naprosto genijalno...

 Jedino di dobro dođe je kod kupovine auta, zbog start stopa nekim autima co2 padne u niži rang pa je trošarina manja i zbog toga je sama cijena auta manja. Druge prednosti jednostavno nema i totalna debilana je.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
macgyver 53 kaže...

 Isto mi se desilo na novom Kangoou 1.5dci upalim ga za 5 sek. izvezem ga iz garaze stisnem kuplung i pali mi lampicu da ce ga ugasit ak ubacim u ler A kad stisnes tipku da se start/stop deaktivira kad ugasis auto i ponovno upalis ( na kljuc ) start/stop je opet aktiviran. Auto je uvezen iz Francuske i ima 20tkm a sad nezz jel se na svima ponovno automatski aktivira start/stop, mozda je to zbog njihovih zakona i pretrapnih gradova pa da se smanje stetni plinovi.

 da, tako je i na capturu i na clio iv, megane-u... doslovce gasi odma, koji je vidia i cua za zagrijavanje... meni bi to imalo smisla da je rijec o semi-plugin-hibridu, pa da imas 20-50km autonomije na baterije, i jos ih mos punit di stanes... po gradu ideala, motor nikako i ne triba palit, a za otvorenu cestu imas malu potrosnju i brige te... ovako-glupost!

i da, najveca od svih je sto sustav ne pamti posljednji polozaj on-off, vec se ponovo aktivira svakim paljenjem motora. 

veki22 kaže...

 Jedino di dobro dođe je kod kupovine auta, zbog start stopa nekim autima co2 padne u niži rang pa je trošarina manja i zbog toga je sama cijena auta manja. Druge prednosti jednostavno nema i totalna debilana je.

 bar dok se poput vw-a ne otkrije za koju godinu velika prevara i kako su se namjestali rezultati potrosnje i CO, a u stvarnosti je prica sasvim drukcija... cinjenica je da su auti danas "precisti" i imaju toliko popratne elektronike, filtera, gluposti, koje su same sebi svrha, otezavaju auto, ubiju motor da bi na papiru, u sasvim nerealnim uvjetima ostvarili neku normu... koju ce svatko od nas srusit cim takne gas... 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

 Kolega Karlek mahni cijeni AKUa za taj start stop sistem, nisam vjerovao koliko aku kosta za takav sustav. Mozda je anlaser projektiran za takvo nesto, ali me bas zanima cijena repariranja ako rikne..

 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

C4 1 - macka 0

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Start stop funkcija je totalno retardirana, pogotovo za ljude poput nas i individualno je totalno beskorisna, ali globalno ima jak utjecaj, naročito u spicama koje još kod nas nisu toliko velike kad smo jadan narod.

 

Ali start stop u hibridima je druga stvar. Nisam ih vidio puno ali yaris hibrid, lexus Rh i merc E klasa hibrid su svi na istu foru kretali. Ajmo reći da prvu brzinu odradi struja i tek onda pali motor i ubacuje ga u 2 možda čak i treću i nastavi se čoban voziti fino

It takes only a blink of an eye for the perfect ride to become undone. // When sex was safe and motor racing dangerous. // WRC is for boys, Group B was for men.
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Penryn kaže...
Karlek_19 kaže...

Prventstveno zbog tog auto bild testa, sam se i odlučio za taj motorić. Ak je "Švaba" s nećim oduševljen, to mora vrijediti i valjati.

A kaj je najgore, oni su to natukli u dvije godine, onda si možeš misliti kolko je auto gažen, a i kad kaže kak Focus vuće s tim, znaš da se nije vozil ko ja ispod 3,5k. Jer ak hoćeš da Focusa potegne trebaš prek 4 stisnut. (ipak je 300 kila teži od Fieste)

Baš zato što su natukli 100k km u 2 godine znači da motor ima jako malo radnih sati i da je puno km odvrtio na autocesti u dobrim uvjetima. Dok ti natučeš 100k km proći će 8-9 godina a u tom razdoblju s gradskim uvjetima motor će imati 10x više radnih sati nego taj focus.

 pa, ako je pametan neće ni biti kod njega 8-9 godina da bi natukao 100k km

ako ga je uzeo na petogodišnji kredit, za pet godina kad istekne kreda, proda ovog za udio i uzme novog takvog - dobije opet novi auto i upola manji kredit koji se već navikao otplaćivati

9 godina
offline
Auti - ultimativna tema

38 puta sam napisao da sam uzeo novo da IZBJEGNEM kredit. Auto je na leasing, na 3 rate bez kamata. Jedna je plaćena, ostale su dvije.

 

I da, mislim ga barem 10 godina imati.

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.6.2016 9:00 (Karlek_19).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ja111 kaže...

Start stop funkcija je totalno retardirana, pogotovo za ljude poput nas i individualno je totalno beskorisna, ali globalno ima jak utjecaj, naročito u spicama koje još kod nas nisu toliko velike kad smo jadan narod.

 

Ali start stop u hibridima je druga stvar. Nisam ih vidio puno ali yaris hibrid, lexus Rh i merc E klasa hibrid su svi na istu foru kretali. Ajmo reći da prvu brzinu odradi struja i tek onda pali motor i ubacuje ga u 2 možda čak i treću i nastavi se čoban voziti fino

 

Bogu hvala da smo jadan narod pa ne cekam u kolioni satima kao veliki, napredni narodi. 

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kod Start&Stop sustava nedostatak je što isti ne radi kada klima uređaj radi..a osim toga koji je smisao u centru grada kad je motor "vruć" stalno gasiti i pokretati sustav na semaforima?

 

Za razliku u cijeni rađe bih sportska sjedala od Alcantare/kože ili Panoramski krov 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

Kod Start&Stop sustava nedostatak je što isti ne radi kada klima uređaj radi..

 

 U Peugeotu (govorim konkretno, jer ako se dobro sjećam, voziš 308) klima tj. start/stop je aktivan ako je vanjska temperatura u zadanom intervalu (ako nije manja od -5 °C ili veća od 30°C).

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.6.2016 12:16 (macak).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Dali netko zna tko u Zagrebu ugrađuje keramičke folije na auto stakla?


Tražim isključivo prozirnu.... našao sam u jednoj firmi ali imaju nažalost samo plavičaste

 

hvala!

 

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

Dali netko zna tko u Zagrebu ugrađuje keramičke folije na auto stakla?


Tražim isključivo prozirnu.... našao sam u jednoj firmi ali imaju nažalost samo plavičaste

 

hvala!

 

 

 ako nađeš molim da posljalješ na pm ili staviš ovdje

zahvaljujem

9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ziga kaže...

Kod Start&Stop sustava nedostatak je što isti ne radi kada klima uređaj radi..a osim toga koji je smisao u centru grada kad je motor "vruć" stalno gasiti i pokretati sustav na semaforima?

 

Za razliku u cijeni rađe bih sportska sjedala od Alcantare/kože ili Panoramski krov 

A kaj kad je serijski S/S ugrađen?

 

Tko uopće po gradu koristi klimu? Za kaj, za pol sata vožnje? Bezveze, čista bolest i šteta za zdravlje. Otvoriš si prozore i bok.

 

Ak se ne mislim barem sat i pol voziti, nema teoretske da klimu dotaknem.

 

Smješni ste mi vi ZG-čanci, u četvrtak žena panično zove antenu kak na savskoj pada jaka kiša, a palo je par kapljica. Došlo mi je da ja nazovem i velim ženi nek ide doktoru.

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...

 

Tko uopće po gradu koristi klimu? Za kaj, za pol sata vožnje? Bezveze, čista bolest i šteta za zdravlje. Otvoriš si prozore i bok.

 

Ak se ne mislim barem sat i pol voziti, nema teoretske da klimu dotaknem.

  

 Koliko tvojoj klimi treba da proradi?
Ja ako znam da ću u autu biti više od 20 minuta, palim ju, pogotovo kad su pasje vrućine.

A kad idem za ZG, treba mi oko sat vremena i bez klime bih umro.

Po gradu ju samo kresnem, a ako idem na više od sat vremena, pustim je u auto modu da ne promrznem 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...
Ziga kaže...

Kod Start&Stop sustava nedostatak je što isti ne radi kada klima uređaj radi..a osim toga koji je smisao u centru grada kad je motor "vruć" stalno gasiti i pokretati sustav na semaforima?

 

Za razliku u cijeni rađe bih sportska sjedala od Alcantare/kože ili Panoramski krov 

A kaj kad je serijski S/S ugrađen?

 

Tko uopće po gradu koristi klimu? Za kaj, za pol sata vožnje? Bezveze, čista bolest i šteta za zdravlje. Otvoriš si prozore i bok.

 

Ak se ne mislim barem sat i pol voziti, nema teoretske da klimu dotaknem.

 

Smješni ste mi vi ZG-čanci, u četvrtak žena panično zove antenu kak na savskoj pada jaka kiša, a palo je par kapljica. Došlo mi je da ja nazovem i velim ženi nek ide doktoru.

 

 

 Probaj u Osijeku kad je vani 40 stupnjeva bez klime biti u autu 5 minuta , tih pet minuta su ti 3 semafora . Klima nije stetna za zdravlje ako se normalno koristit, naravno ako stavis na 20 C a vani 40 C da nije zdravo ... 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

 

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ja klimu nit ne gasim tak da...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...

A kaj kad je serijski S/S ugrađen?

 

Tko uopće po gradu koristi klimu? Za kaj, za pol sata vožnje? Bezveze, čista bolest i šteta za zdravlje. Otvoriš si prozore i bok.

 

Ak se ne mislim barem sat i pol voziti, nema teoretske da klimu dotaknem.

 

Smješni ste mi vi ZG-čanci, u četvrtak žena panično zove antenu kak na savskoj pada jaka kiša, a palo je par kapljica. Došlo mi je da ja nazovem i velim ženi nek ide doktoru.

 

 

 

Ne znam dal imas garazu, al udi u auto koji stoji vani na +30c i bubreg bi dao za klimu vjeruj mi.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
nine kaže...

to je jako pametna tehnologija.. stresiraš motor paljenjem i gašenjem da bi uštedio kaj? desetinu deci na 100km gradske vožnje? naprosto genijalno...

 Znao sam ga ključem gasiti samo da ih istrolam i suosjetim u tom trenutku s ovim od 50.000e pored sebe..

In the name of tragedy...
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...
Ziga kaže...

Kod Start&Stop sustava nedostatak je što isti ne radi kada klima uređaj radi..a osim toga koji je smisao u centru grada kad je motor "vruć" stalno gasiti i pokretati sustav na semaforima?

 

Za razliku u cijeni rađe bih sportska sjedala od Alcantare/kože ili Panoramski krov 

A kaj kad je serijski S/S ugrađen?

 

Tko uopće po gradu koristi klimu? Za kaj, za pol sata vožnje? Bezveze, čista bolest i šteta za zdravlje. Otvoriš si prozore i bok.

 

Ak se ne mislim barem sat i pol voziti, nema teoretske da klimu dotaknem.

 

Smješni ste mi vi ZG-čanci, u četvrtak žena panično zove antenu kak na savskoj pada jaka kiša, a palo je par kapljica. Došlo mi je da ja nazovem i velim ženi nek ide doktoru.

 

 

 Probaj ti u zg-u ic s otvorenim prozorima pored onoliko starih tdi parnih lokomotiva smrdljivih, ako je voznja duza od 10 min normalno da cu si upalit klimu ili ako udem u auto koji je stajao vise sati na +35, odvalim je na max majku joj, u 3 min mi hladno u autu 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ja111 kaže...

Start stop funkcija je totalno retardirana, pogotovo za ljude poput nas i individualno je totalno beskorisna, ali globalno ima jak utjecaj, naročito u spicama koje još kod nas nisu toliko velike kad smo jadan narod.

 

Ali start stop u hibridima je druga stvar. Nisam ih vidio puno ali yaris hibrid, lexus Rh i merc E klasa hibrid su svi na istu foru kretali. Ajmo reći da prvu brzinu odradi struja i tek onda pali motor i ubacuje ga u 2 možda čak i treću i nastavi se čoban voziti fino

 Yaris i Lexus imaju eCVT (njesra tesko) tako da benzinac odradi sve sto elektromotor ne moze,makar to i rikverc na uzbrdici. Ono sto je zeznuto i sto nikako ne vjerujem je sto se motor gasi uvijek kada se pusti noga s gasa, sto znaci (start&stop)x100 na dan.

Iako kod Hybrida automatik kada se pusti kocnica radi na struju tako da u guzvi se mozes gurat samo sa elektromotorom,sto je dobro jer motor ne radi.

Koliko sam skuzio motor se pali samo kada se treba zagrijat,kada treba zagrijat zrak od ventilacije i kada je baterija prazna.

Di2 & EPS FTW!
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ovaj SS je totalna piz*darija, frend ga ima na cliu 4, preklinje ga...isao da ce ga softwerski ugasit preko dgn u reno servisu i rekli su mu da ako ga ugase da nece imat abs (ja mislim da je bilo govora o abs-u), a jucer ja u opatiji na bajku cekam na semaforu, pored mene macak u novoj bmw 3ici, zuto zeleno, krenem, dok on dok ubaci u prvu, pokrene mu motor i krene, ja vec 5m ispred njega, al sam se smijao...

sto manje elektronike to bolje, nekad zalim za meganom, posto i ovaj moj shitroen isto je nakrcan, a opet je 10-11g star auto...

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

ovaj SS je totalna piz*darija, frend ga ima na cliu 4, preklinje ga...isao da ce ga softwerski ugasit preko dgn u reno servisu i rekli su mu da ako ga ugase da nece imat abs (ja mislim da je bilo govora o abs-u), a jucer ja u opatiji na bajku cekam na semaforu, pored mene macak u novoj bmw 3ici, zuto zeleno, krenem, dok on dok ubaci u prvu, pokrene mu motor i krene, ja vec 5m ispred njega, al sam se smijao...

sto manje elektronike to bolje, nekad zalim za meganom, posto i ovaj moj shitroen isto je nakrcan, a opet je 10-11g star auto...

 Nisam u  toku... Jesi ti to prodao onog megana plavog sa zlatnim felgama i unutra sicom onim kao da je rally?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

ovaj SS je totalna piz*darija, frend ga ima na cliu 4, preklinje ga...isao da ce ga softwerski ugasit preko dgn u reno servisu i rekli su mu da ako ga ugase da nece imat abs (ja mislim da je bilo govora o abs-u), a jucer ja u opatiji na bajku cekam na semaforu, pored mene macak u novoj bmw 3ici, zuto zeleno, krenem, dok on dok ubaci u prvu, pokrene mu motor i krene, ja vec 5m ispred njega, al sam se smijao...

sto manje elektronike to bolje, nekad zalim za meganom, posto i ovaj moj shitroen isto je nakrcan, a opet je 10-11g star auto...

 kakve vrazje veze ima s&s s abs-om? iskreno, mislim da ga seru bezveze... ali po petnaesti put pisem, neka netko nabavi shemu do prekidaca, slozit cu automatsko gasenje nakon paljenja... meni je veci problem sto je na clio iv i captur, esp i asr stalno ukljucen bez mogucnosti normalnog gasenja tih sustava... 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Hebate, išal sam sad oprat auto u samoposlužnu kod kauflanda (da ga mogu doma spolirat), ima par ptičjih kakica, a nije mi se dalo vleći šlauf i doma prati, na pol puta taki pljusak me oprao da sam imao osjećaj ko da se u barki vozim, a ne u autu, ceste plivaju, ove uniroyalke su za kišu Bog i batina, ljudi se 40 voze, ja ih obilazim od smijeha, al 2 metra u zrak iza mene bacaju vodu, ko avion šta ostavlja onaj trag u zraku

Ima par lokvi di fakat zaplivaš, prvi put su mi kotači zavrtili u prazno u drugoj sa snažnih 60 lipicanera (kak bi rekel @Lord_Marko) znači takav je to osjećaj kad imaš viška momenta na dizlu

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice