Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.256
|
čitano: 13.430.916
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

ide C4 na remont kompletan i prodaju onda da bude tip top, a ne da ljudi se okrecu npr cim vide da ima par ogrebotina, leon na veliki servis i stg 2+ tokom zime i gleda se novi scenic, samo neznam dal tce 115 ili dci 110...sta bi vi savjetovali? ugl da ima panoramu, dvobojnu karoseriju, 8,7" ekran i felge sa bose verzije...ostale su mi bzvz...volio bi dci 130, ali je izvan novcanog dometa

11 tce 115
7 dci 110
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.11.2017 10:07 (RuskeGTT).
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Ruske, brate, GTT, VTS(i to 2 ako se ne varam), Cupra, ne mozes dizela uzeti sada. 

Zao mi je, sam si kriv :D

 

Sjeti se svakog preticanja na preko 5000 okretaja (dizel tu ne ide), sjeti se ne rondanja, sjeti se svaki put kad bi u leru dodao gas kako bi okretaji poletili. Jednog dana kad odes sa curom i djecom u Berlin, pa ti kazu "gospodine, parkirajte monovolumena ovdje i idite pjesice", a ti se misliš "pa zasto, sto mu ne valja?" i onds se sjetis ds to nije tvoj monovolumen, da je to dizel koji ne smije u grad.

I sa suzom u oku se sjetis mene i ninea i svakog posta koji je pljuvao po dizelima. I shvatis da si napravio gresku i gledas sretne obitelji koje se po kisi voze po ulicama Berlins u svojim monovolumenima sa benzinskim motorima.

Dizel ce prouzrokovati da tvojoj djeci i zeni budu mokre noge. Zelis li to? 

 

 

*ovaj post je iskljucivo zafrkancija

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Novi dieseli smiju u gradove i opce nije drama. Ta prica vrijedi za starije modele.
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Baš to,medijski senzacionalizam je napuhnuo to u nebesa,koji k.ce sa kamionima i transportnim vozilima onda,na benzin u centar gradova ?
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Benzinci ce ih vuci u gradu da ne pale motore.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

neznam, vozio sam dci 130 i odusevio se...sad si radim ponudu preko konfiguratora, razlika izmedu dci110 i dci 130 intens oprema oboje, sa panoramom, dovbojnom karoserijom i 8,7" ekranom je 9000kn...ne cini mi se previse...idem vidjeti bose opremu, pa megana karavan, leona karavan, focusa, astru i sl. mada mi scenic najnapetiji...

 

moja anketa se odnosila iskljucivo na cijenu odrzavanja, zaboravio sam napomenuti...dal bi bilo ista jeftinije odrzavati modernog turbo benzinca u odn na dizel?

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ekipo, da li tko koristi dash cam? Koji bi bio best buy do 50€? Ovaj Xiaomi mi se čini da dosta nudi.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Postoji li neka stranica di mogu vidit potrošnje auta na određenim brzinama? Najviše me zanima 120-130 sa ukključenim tempomatom

Ovaj youtuber ima dobra videa o tome, ali fali mi par auta koji me zanimaju.

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Imam novi Espace i auto je svemirski brod. Novi Scenic je isto mrak auto i Renault dieseli su super. Bose je tak tak, imal sam bose u Alfi 159SW i zvuk je bil duplo bolji, nije da je u Espace los nego nije tak jaki puni sound. Dobijes Android auto i mozes povezivat telefon tak da ne moras placat mape.

Nekad davno sam govoril da nikad u zivotu ne budem imal Renault, nikad pa ni onda. Danas su im auti bomba i sa Espace sam super zadovoljan.
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

Izgleda da je teško doći do Kleber Kristalp HP3 pa sam se dao u potragu za ostalima, pa da čujem i vaša mišljenja.

 

Za sada su u užem izboru ove 3, istim tim redoslijedom:

 

BF Goodrich G-Force Winter 2

Nokian WR D4

Pirelli Winter 210 Sottozero Serie 2

 

Kao vodič sam uzeo ovu sliku sa testa zimskih guma autokluba.

 Primjećujem da ste svi glasali za Nokian WR D4, pa ako netko može elaborirati svoj izbor bio bih zahvalan. Prvenstveno me to zanima jer su po navedenom testu ona i BF Goodrich G-Force Winter 2 isto ocjenjene, s time da je kod BF Goodrich-ice navedena dosta manja potrošnja gume.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

neznam, vozio sam dci 130 i odusevio se...sad si radim ponudu preko konfiguratora, razlika izmedu dci110 i dci 130 intens oprema oboje, sa panoramom, dovbojnom karoserijom i 8,7" ekranom je 9000kn...ne cini mi se previse...idem vidjeti bose opremu, pa megana karavan, leona karavan, focusa, astru i sl. mada mi scenic najnapetiji...

 

moja anketa se odnosila iskljucivo na cijenu odrzavanja, zaboravio sam napomenuti...dal bi bilo ista jeftinije odrzavati modernog turbo benzinca u odn na dizel?

 Ako mora lokomotiva, pogledaj Pikasa, 2.0 150 konja, a Pikaso i Scenic su oduvijek bili najjaci u tom segmentu. 

vrinho kaže...

Ekipo, da li tko koristi dash cam? Koji bi bio best buy do 50€? Ovaj Xiaomi mi se čini da dosta nudi.

 Ja imam Anker roav c1 u c4 i super je, uzet cu si jednu zaVTS.

Stavit cu ti test po danu i noci ako hoces. 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Nema segmenta u kojem citroen nema jednog od najjacih modela u segmentu

13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Na žalost ima.

Limuzine.

Znam da me podjebavaš, ali i dalje je šteta što su ukinuli C5.

 

Ali isto tako ti znaš da ako u nečemu Citroen stoji u top 3, to su MPV-ovi.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

 Ja imam Anker roav c1 u c4 i super je, uzet cu si jednu zaVTS.

Stavit cu ti test po danu i noci ako hoces. 

 Hvala ali ne treba, gledao sam reviewe malo i čini se odlična ali vidim da im je cijena 80$+

14 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
vrinho kaže...

Ekipo, da li tko koristi dash cam? Koji bi bio best buy do 50€? Ovaj Xiaomi mi se čini da dosta nudi.

 S Xiaomijem nećeš fulat, dobri uređaji, pogotovo kad su na akciji pa su još isplativije.

Hacker002 kaže...

 Primjećujem da ste svi glasali za Nokian WR D4, pa ako netko može elaborirati svoj izbor bio bih zahvalan. Prvenstveno me to zanima jer su po navedenom testu ona i BF Goodrich G-Force Winter 2 isto ocjenjene, s time da je kod BF Goodrich-ice navedena dosta manja potrošnja gume.

 Ovaj BF Goodrich je sad ove godine izronio kao jedna od najboljih guma. Kod amera su njihove gume dosta popularne, al tamo je hrpa čudnih stvari popularna. Ipak je to brand u vlasništvu Michelina, neće biti toliko bolja od perjanice A5. Nisam pratio previše cijene BFGa prijašnjih godina, al ovdje su već u rangu Premium segmenta. 
S druge strane WR D4 je provjerena stvar, hrpa ljudi ima jako pozitivna iskustva s tom gumom za cijenu koliko košta. Ok, ovdje opet već ide u premium segment, ali i jest dobra.

Ali recimo, ja ne bi uzeo ni jednu. S obzirom da na ekupi imaš Dunlop WS5 za 20kn više. 

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Sta kazete na rezultate zacrnjenja  

 

1 (m-1): 0,79
2 (m-1): 0,56
3 (m-1): 0,72

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
NEW_MAN kaže...
Imam novi Espace i auto je svemirski brod. Novi Scenic je isto mrak auto i Renault dieseli su super. Bose je tak tak, imal sam bose u Alfi 159SW i zvuk je bil duplo bolji, nije da je u Espace los nego nije tak jaki puni sound. Dobijes Android auto i mozes povezivat telefon tak da ne moras placat mape.

Nekad davno sam govoril da nikad u zivotu ne budem imal Renault, nikad pa ni onda. Danas su im auti bomba i sa Espace sam super zadovoljan.

 ja sam govorio nikad vise renaulta (francuza), ali mislim da sam se odnosio na rabljeni...nov je vec druga prica...mada opet moze biti kozna sta kroz par godina...u izboru su mi scenic, megane grandtour, 308sw, leon st, mozda jos koji...

Hacker002 kaže...
Hacker002 kaže...

Izgleda da je teško doći do Kleber Kristalp HP3 pa sam se dao u potragu za ostalima, pa da čujem i vaša mišljenja.

 

Za sada su u užem izboru ove 3, istim tim redoslijedom:

 

BF Goodrich G-Force Winter 2

Nokian WR D4

Pirelli Winter 210 Sottozero Serie 2

 

Kao vodič sam uzeo ovu sliku sa testa zimskih guma autokluba.

 Primjećujem da ste svi glasali za Nokian WR D4, pa ako netko može elaborirati svoj izbor bio bih zahvalan. Prvenstveno me to zanima jer su po navedenom testu ona i BF Goodrich G-Force Winter 2 isto ocjenjene, s time da je kod BF Goodrich-ice navedena dosta manja potrošnja gume.

 imam na oba auta WR A3 i savrsene gume, kisa, suho, snijeg...vjerujem da D4 su isto tako, ako ne i bolje, mada ja bi preferirao asimetricne radije nego na V

chutac kaže...
RuskeGTT kaže...

neznam, vozio sam dci 130 i odusevio se...sad si radim ponudu preko konfiguratora, razlika izmedu dci110 i dci 130 intens oprema oboje, sa panoramom, dovbojnom karoserijom i 8,7" ekranom je 9000kn...ne cini mi se previse...idem vidjeti bose opremu, pa megana karavan, leona karavan, focusa, astru i sl. mada mi scenic najnapetiji...

 

moja anketa se odnosila iskljucivo na cijenu odrzavanja, zaboravio sam napomenuti...dal bi bilo ista jeftinije odrzavati modernog turbo benzinca u odn na dizel?

 Ako mora lokomotiva, pogledaj Pikasa, 2.0 150 konja, a Pikaso i Scenic su oduvijek bili najjaci u tom segmentu. 

 vidjet cu malo sta se nudi, kakva oprema i motor za pare kakve smo namjerili...sumnjam cisto da ce 2,0 150 sa tom opremom biti ispod te granice, tako da bi trebao gledati 1,6...

odustao cim sam vidio koliko kosta osnovni hdi, a opreme nikakve i moze samo 16ke, a to ne zelim ni na gradski kompakt stavljati...a kamo li na buhtlu od auta...plus sta mi MASU ruzniji od starijih pikasa i od scenica...

 

auto kojeg uzmem mora imat obavezno panoramu, 18ke i neki veliki tač skrin :)

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.11.2017 17:07 (RuskeGTT).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

btw ovaj vikend proslavio 1. godisnjicu sa cuprom, okrenuli 142tkn i oprao ga temeljito i isprobao onaj W5 za felge...oprao je nesto da, ali one tvrdokorne nikako...imate li kakav savjet sta da uzmem? koliko kosta sonax i koliko felga opere 1 pakovanje?

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

btw ovaj vikend proslavio 1. godisnjicu sa cuprom, okrenuli 142tkn i oprao ga temeljito i isprobao onaj W5 za felge...oprao je nesto da, ali one tvrdokorne nikako...imate li kakav savjet sta da uzmem? koliko kosta sonax i koliko felga opere 1 pakovanje?

 https://forea-ocd.hr/tenzi-prix-1L

ja koristim ovo i odlično je, našpricaš ostaviš 5 minuta i opereš

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
mystik kaže...

 Ovaj BF Goodrich je sad ove godine izronio kao jedna od najboljih guma. Kod amera su njihove gume dosta popularne, al tamo je hrpa čudnih stvari popularna. Ipak je to brand u vlasništvu Michelina, neće biti toliko bolja od perjanice A5. Nisam pratio previše cijene BFGa prijašnjih godina, al ovdje su već u rangu Premium segmenta. 
S druge strane WR D4 je provjerena stvar, hrpa ljudi ima jako pozitivna iskustva s tom gumom za cijenu koliko košta. Ok, ovdje opet već ide u premium segment, ali i jest dobra.

Ali recimo, ja ne bi uzeo ni jednu. S obzirom da na ekupi imaš Dunlop WS5 za 20kn više. 

 Uzimam kod lokalnog vulkanizera kod kojeg sam već uzeo ljetni set i plaćam na rate pa sam tu pomalo ograničen, ali ima korektne cijene i ugradnja u cijeni. Prvotno sam ciljao na Kleber Kristalp HP3, te je rekao da će mi provjeriti i javiti dostupnost jer ih nema u ponudi, dok su Nokian WR D4 610kn komad, a Dunlop Winter Sport 5 660. Da, razlika je zanemariva, ali prvotno su planirane Kleberice koje bi trebale biti oko 550. Uglavnom dosta faktora igra ulogu. Rado bi išao na Dunlop jer imam ugodna iskustva s njima, ali kad sam Dunlop Sport Blue Response platio 470 komad, ne vjerujem da zimske vrijede 200kn više po komadu, a i svejedno manje kilometara pravim tokom zime tako da smatram da će Kleber ili Nokian biti odlične.

 

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

btw ovaj vikend proslavio 1. godisnjicu sa cuprom, okrenuli 142tkn i oprao ga temeljito i isprobao onaj W5 za felge...oprao je nesto da, ali one tvrdokorne nikako...imate li kakav savjet sta da uzmem? koliko kosta sonax i koliko felga opere 1 pakovanje?

 Ja sam sonaxa u interšparu kupio 50Kn 750ml, ima i u molydonu, sonax je dobar, korstio sam prije alfa care za felge, ko i taj w5, sveta vodica, pošpricaš ispereš i ništa, nešto malo opere, al i dalje ostane zmazano, ja kad sam mijenjao ljetne na zimske, ljetne felge sam smočio vodom, zatim pošpricao dobro sonaxom, pa ostavio malo da dijeluje, zatim sa spužvom i auto šamponom sve temeljno oprao (dok je još sonax bio na felgama) i na kraju isprao, felge su čišće od tanjura za jelo, spremljene, čekaju proljeće

 

E sad kolko felgi može oprat, ovisi kolko našpricaš, ja volim malo više, da se sve dobro natopi, pa mi jedan sonax traje dva do tri puta, tj za 8 do 12 felgi

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.11.2017 18:22 (1BIT).
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

btw ovaj vikend proslavio 1. godisnjicu sa cuprom, okrenuli 142tkn i oprao ga temeljito i isprobao onaj W5 za felge...oprao je nesto da, ali one tvrdokorne nikako...imate li kakav savjet sta da uzmem? koliko kosta sonax i koliko felga opere 1 pakovanje?

 Dimmer skida sve živo. Kupiš pakiranje od 2kg i zamutiš sa vodom. Uzmeš praznu bočicu za pranje prozora sa pumpicom i miješaš u omjeru 1:100. Jako je agresivno pa pazi na omjer. 2kg košta nekih 50ak kuna ako se ne varam, a trajat će ti godinama ako budeš koristio samo za felge, ali možeš i za ostatak automobila.

 

Ja sam osim pranje automobila, isprao tragove ulja na parkingu kad je bivša pogodila nešto sa karterom od crvene 156ice. Skinulo je do zadnje mrlje, sa time da sam tada miješao 1:10. U stanu imam staklokeramičku plohu za kuhanje i bilo je zapečenog ulja. Sve sam uspio odstraniti dimmerom.

Sa omjerom 1:10 koristi svakako rukavice.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.11.2017 21:55 (MatijaZG).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
MatijaZG kaže...
RuskeGTT kaže...

btw ovaj vikend proslavio 1. godisnjicu sa cuprom, okrenuli 142tkn i oprao ga temeljito i isprobao onaj W5 za felge...oprao je nesto da, ali one tvrdokorne nikako...imate li kakav savjet sta da uzmem? koliko kosta sonax i koliko felga opere 1 pakovanje?

 Dimmer skida sve živo. Kupiš pakiranje od 2kg i zamutiš sa vodom. Uzmeš praznu bočicu za pranje prozora sa pumpicom i miješaš u omjeru 1:100. Jako je agresivno pa pazi na omjer. 2kg košta nekih 50ak kuna ako se ne varam, a trajat će ti godinama ako budeš koristio samo za felge, ali možeš i za ostatak automobila.

 

Ja sam osim pranje automobila, isprao tragove ulja na parkingu kad je bivša pogodila nešto sa karterom od crvene 156ice. Skinulo je do zadnje mrlje, sa time da sam tada miješao 1:10. U stanu imam staklokeramičku plohu za kuhanje i bilo je zapečenog ulja. Sve sam uspio odstraniti dimmerom.

Sa omjerom 1:10 koristi svakako rukavice.

 Joj, auto nikako sa tim. Joj... naucio na vlastitoj gresci. Stari malo pretjerao sa omjerom i auto hrapav do jaja u pm... G4... i sajba je cvilila kad su brisaci isli prek jer je hrapava postala.

Dimer bi ja koristio samo za pranje oko kuce i nekih sranja kao sto su cerada, stepenice, fasada itd, ali za auto nikako. Eto mojeg iskustva.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

 Joj, auto nikako sa tim. Joj... naucio na vlastitoj gresci. Stari malo pretjerao sa omjerom i auto hrapav do jaja u pm... G4... i sajba je cvilila kad su brisaci isli prek jer je hrapava postala.

Dimer bi ja koristio samo za pranje oko kuce i nekih sranja kao sto su cerada, stepenice, fasada itd, ali za auto nikako. Eto mojeg iskustva.

 Ma kažem, treba biti oprezan sa omjerom i ne pustiti da dugo stoji. Dakle 1:100 a može i još manje.

Program za mušice u nekim autopraonama je punjen dimmerom, ali u izrazito malom postotku naravno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.11.2017 22:02 (MatijaZG).
16 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Back from the trip...

 

Lipo vrime

 

 

Mracno i vlazno vrime

 

 

How?

 

 

Maglovito i hladno

 

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Svaka vama cast sto perete felge kad ih skinete sa auta. 

Ja kad skinem, ako se desi da susjed ima spojen minivos(a svaki dan nes pere), odem i operem, a ako nema takve ih spremim. 

 

Redovno ih perem ljeti i auto redovno perem zimi, ali da na 3°C idem prati felge prije spremanja, nema teorije. 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
chutac kaže...

Svaka vama cast sto perete felge kad ih skinete sa auta. 

Ja kad skinem, ako se desi da susjed ima spojen minivos(a svaki dan nes pere), odem i operem, a ako nema takve ih spremim. 

 

Redovno ih perem ljeti i auto redovno perem zimi, ali da na 3°C idem prati felge prije spremanja, nema teorije. 

 Duja se sva zaledila prosle zime mislim da je bilo -10...-15... Auto se sav sjaji jer je bio pun prljavstine no smrznut totalno. Prao ga upaljenog da se odmah topi sve 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Meni uglavnom ne mrzne, ali nekada zna smrznuti da se do kraja ne odmrzne do proljeća.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 Ja sam sonaxa u interšparu kupio 50Kn 750ml, ima i u molydonu, sonax je dobar, korstio sam prije alfa care za felge, ko i taj w5, sveta vodica, pošpricaš ispereš i ništa, nešto malo opere, al i dalje ostane zmazano, ja kad sam mijenjao ljetne na zimske, ljetne felge sam smočio vodom, zatim pošpricao dobro sonaxom, pa ostavio malo da dijeluje, zatim sa spužvom i auto šamponom sve temeljno oprao (dok je još sonax bio na felgama) i na kraju isprao, felge su čišće od tanjura za jelo, spremljene, čekaju proljeće

 

E sad kolko felgi može oprat, ovisi kolko našpricaš, ja volim malo više, da se sve dobro natopi, pa mi jedan sonax traje dva do tri puta, tj za 8 do 12 felgi

 Kad našpricaš Sonax (najbolje na suhu felgu makar oni vele da može i na mokro) pusti ga 2, 3 minute da odradi svoje i onda sa većim kistom pređi cijelu felgu i dobro isperi, nećeš morat sa spužvom i šamponom prat nakon toga, čiste su kao suza.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2017 0:14 (veki22).
11 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

btw ovaj vikend proslavio 1. godisnjicu sa cuprom, okrenuli 142tkn i oprao ga temeljito i isprobao onaj W5 za felge...oprao je nesto da, ali one tvrdokorne nikako...imate li kakav savjet sta da uzmem? koliko kosta sonax i koliko felga opere 1 pakovanje?

Ja perem s perinom , dodje bagatela a skida crnog vraga , felge budu kao nove poslije , evo vec 5 godina . 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice