Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.257
|
čitano: 13.437.957
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Po cijeni koju navodi prodavač uvoz bi te koštao 8300 Kn, no troškovi se formiraju po kataloškoj vrijednosti carine za tu godinu (a tako star auto u katalogu nisam našao on line)

Recimo da je taj auto tada koštao nov 230.000 Kn i ako tu cijenu ubacimo u tablicu (uz parametre starosti, co2)

 

morao bi državi platiti 13560 Kn

 

najbolje da nazoveš CVH i raspitaš se direktno prolazi li auto homologaciju i koliki bi bili točni troškovi uvoza

 

fascinantno je da ako bi taj auto bio ISTi samo dizel, trošak uvoza bi bio ~24570 Kn

 

 

 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

 Iskreno, posto su sad zoll tablice 400eura, ovakav auto se bas i ne isplati uvest. IMO  (+ odlazak po njega i ostali certifikati...)

 

Frend uzeo Isti takav, 2.0 tdi 130 tisuca km ovjereno u servisu, za 77k kn kod nas, dobio 2 seta kotaca lj/z gume obje u ok stanju. Auto je bio relativno dobro i sreden, bez ogrebotina i sa malim servisom napravljenim tik prije prodaje.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.7.2018 17:52 (ivanoile).
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Colke koštaju 105€ za 5 dana, 180€ za 30 dana. Ne znam otkud tebi ta luda cifra od 400€.

 

 

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Hacker002 kaže...

Colke koštaju 105€ za 5 dana, 180€ za 30 dana. Ne znam otkud tebi ta luda cifra od 400€.

 

 

 Nema vise navodno, zvao danas covjeka u salonu i rekao je da su sada samo od 400 eura dostupne.

Di2 & EPS FTW!
16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Prvi put čujem za to, a znam nekoliko ljudi koji uvoze aute svakotjedno. Baš ću provjeriti ovih dana, iako mi je to sumnjivo nerealno.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

a zast uzimati zoll tablice kad se moze i sa žutim tablicama? 

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Uff, kakva šteta, ovakav raritet slupat...

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

Uff, kakva šteta, ovakav raritet slupat...

 

Bome steta, jos pogotovo kad procitam sto je sve radeno na autu.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

@1BIT

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.7.2018 0:03 (Fake_Alert).
12 godina
odjavljen
offline
Auti - ultimativna tema

Dali ovakva usluga postoji u RH?

 

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

a tek ovo polupat :(

 

jadranska avenija, zagreb

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Tko je dobar u wrappanju folija? Htio bi vidjet neku procjenu koliko bi me dosla folija za auto, posto razmatram ili to ili komplet nova boja.

Di2 & EPS FTW!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
poz, sta preporucujete za osvjeziti gumene povrsine u autu tj dihtunge oko prozora vrata i sl
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

zaboravio se pohvaliti, krntija prošla TÜV 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

Tko je dobar u wrappanju folija? Htio bi vidjet neku procjenu koliko bi me dosla folija za auto, posto razmatram ili to ili komplet nova boja.

 Folija čak i nije loša ideja,ili plasti dip.Samo da,tko to radi u HR 

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Folija je skupa ko sam vrag ako želiš da se dobro napravi.

Plasti dip pak nije "vječan", odnosno traje oko 5 god. max.

Ima hrpa firmi koje rade i jedno i drugo, barem u Zagrebu.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Fake_Alert kaže...

@1BIT

 

 hahaha, al ima nešto istine u tome

 

Kad prođu malo veća vozila (ova dostavna) pored mene, čitavog me zaljulja, ko da u čamcu sjedim

 

A da dobro leži u zavojima, pa solidno dok ne probaš druga vozila, kad sam swifta vozio, pa to je carting naspram punta, ja i nemam neki faktor za udobnost, tj stvarno mi je teško reći i procjeniti koji je udobniji jer mi je mrsko sa bilo čime ić preko ležećeg, a rupe ako mogu sa bilo kojim vozilom izbjegavam, za mene je udobna vožnja autoput, tj vožnja vlakom di nema drndanja, a takvu vožnju 95% vozila nemože postići po našim lošim gradskim cestama

 

ugl...

Punto je premekani i naginje se dosta, ali istovremeno i predvidljivi, kako nemam servo volan, već par puta sam pri malo bržem prolazu u zavoju osjetio kako klizi van zavoja i lako skorigirao vraćajem malo volana, te popuštajem gasa, tj već ga jako dobro poznajem, dok swift puno bolje drži u zavoju, čak iznenađujuće, ni sam nisam vjerovao kad sam prije dva ljeta na magistrali kod Križišća u dugačkom zavoju ostavio nekog švabu u mercedesu, na ravnom je on mene ostavio, al u zavoju me nije imao, a još je on manji krug radio (unutarnji jel), al kod swifta ne znam dokle može držat, tak da ga nisam ni tjerao baš, dok ga bolje ne upoznam, a do sada što sam ga vozio, ništa od elektroničkih pomagala mi se nije palilo, čak ni abs nisam imao prilike isprobati

 

ma punto je zakon za prvo vozilo, samo šteta da nije malo bolji po karakteristikama, vleće ko dizel iz niskih okretaja, ne vrti se baš previše, i bez servo volana je dost zabavan, a i kad odpadne zadnji lonac, dobije pravi wrc štih, zvuk remorkera

 

Većinu ljudi koje znam, prvo vozilo im je bilo mrsko i jedva su čekali da ga se riješe, ja se fakat nemrem požalit, šta sam sve proživio i koje trenutke proveo sa puntaćem, šta sam sve sa njime i na njemu naučio, najjradije bi ga u oldtimera pretvorio, garažirao i ostavio unucima da vide šta je auto bez serva

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kako ce im prvo auto biti gust kada mastaju o razdrndanom BMW i Audiju iz doba kada je gorivo kostalo 4kn. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 

Koji je motor u Puntilaku?

I o kojoj generaciji Swifta pricas?

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...

 

Koji je motor u Puntilaku?

I o kojoj generaciji Swifta pricas?

 Punto pouzdani 1.2 8v 60Ks

 

swift mz 2007. 1.3 16v 92ks vele na tehničkom kad smo prvi put bili sa njim da je neka kao malo bolja verzija, da po broju šasije njima nudi da se može upisat u prometnu dimenzija guma sa 16" kotačima što inaće za "običan" 1.3 treba atest, nemam pojma tak vele na tehničkom... uglavnom i likovi na teničkom su se iznenadili, tak da imamo upisano 165 70 R14 (zimske), 195 50 R15 i R16, al ne znam dimenziju gume na pamet...

Da li je prijašnji vlasnik šta doradio na njemu, nemam pojma, al velim, iznenadio sam se kako dobro leži u zavojima, a nisam ga ni stiskao tolko kad mi se ništa od elektronike nije palilo jedino je blokada jako neugodna i treba je izbjegavati...

 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Kako ce im prvo auto biti gust kada mastaju o razdrndanom BMW i Audiju iz doba kada je gorivo kostalo 4kn. 

 Only hot hatch for me

 

 

 

Osim hatcha mi je mazda mx5 jako zanimljiva 90Ks zadnji pogon a laka ko pero (pure fun)

 

 

Za bmw-om se ne sjećam kad sam se zadnji put okrenuo... na našim cestama svaki drugi ima M znak

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Kod nas pola auta ne mozes kupiti koliko smo jadno trziste, fiesta st ne postoji kod nas u toj opremi kao ni swift sport.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.7.2018 23:42 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
1BIT kaže...

 Punto pouzdani 1.2 8v 60Ks

 

swift mz 2007. 1.3 16v 92ks vele na tehničkom kad smo prvi put bili sa njim da je neka kao malo bolja verzija, da po broju šasije njima nudi da se može upisat u prometnu dimenzija guma sa 16" kotačima što inaće za "običan" 1.3 treba atest, nemam pojma tak vele na tehničkom... uglavnom i likovi na teničkom su se iznenadili, tak da imamo upisano 165 70 R14 (zimske), 195 50 R15 i R16, al ne znam dimenziju gume na pamet...

Da li je prijašnji vlasnik šta doradio na njemu, nemam pojma, al velim, iznenadio sam se kako dobro leži u zavojima, a nisam ga ni stiskao tolko kad mi se ništa od elektronike nije palilo jedino je blokada jako neugodna i treba je izbjegavati...

 

 

Super mi je taj Swift, bas ga trenutno gledam za uzet, samo ja gledam Sporta, iako vec i taj 1.3 ide sasvim pristojno. Mene je npr. iznenadio ovaj generaciju noviji kako auto fino lezi, a opet je dosta udoban. Zna Suzuki dobar ovjes slozit, tj. napravit zabavan mali auto. Ovaj tvoj izgleda je neka bolja verzija, ne znam dal sam ih prije vidao s ovim krovnim spojlerom.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Jučer se vraćam doma sa posla, vozim se po zaobilaznici, gužva ko u kauflandu na akciji mandarina, vozim se 100 u desnoj, lijeva isto tak 100-110 ide, nakon nekog vremena obje trake uspore i vozimo se 20-30Km/h, a po zaustavnoj traci peugeot looking bmw pod sva četiri pretiće svu kolonu, nedugo nakon njega neki twingo isto

 

Na info zaslonu je pisalo prometna nesreća oprez, ja sam sišao sa zaobilaznice valjda prije nesreće na Domovinski most, tak da prometnu nisam ni vidio, al kolona se tak stvorila jedno 2 kilometra, možda malo više i za predpostavit je da će oštećena vozila koja su sudjelovala u prometnoj stavit na zaustavnu traku, al eto, netko to ne kuži u bmw-u i twingaću...

7 godina
protjeran
offline
Auti - ultimativna tema

Njih dvoje pametno, svi ostali debili.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Danas ujutro prema.luckom oz svih zivih smjerova kolona od barem 5 km. A bome i za staru cestu kolona...uzas...

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
neaktivan
offline
Auti - ultimativna tema

Jesi isao starom za Zadar? Kakav je tempo od KA? 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

 

vristim

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice