Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.303
|
čitano: 13.466.714
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Batista kaže...

Danas rijetko tko vozi Leona a da nije "FR", ko i BMW "M" :D

 kad smo mi uzeli Seata tada je FR bio samo jednu stepemnicu ispod Cupre... uglavnom 2.0 motor i 140ks i vise.

 

sada je "Cupra" druga marka..

 

no FR a i Cupra su sad dostupni i sa 1.0 motorima ako se ne varam. sto je smijesno i tupavo.

 

tako je i sa BMW-om M performance paket su uglavnom bili benzinci i neki dizeli sa 2,5 i 3,0 motorom, al sa novijim generacijama ima ih i 1.6.

 

bas smo gledali novu Fiestu ST zelenu jako ljepi auto. Supruzi zapeo za oci. 30.000€ za 3 cilindra sa turbom i 200 Ks

 

za te novce bolje uzet polovnoga STI il Golfa R serije 7 jer je ovaj novi 8 meni neko sr.nje.

 

ti strasni 1.0 i 1.5 motori ako uspiju napravit 70-80.000 km bit ce super.

 

auto proizvodaci krecu kao i sa mobitelima da se razleti pa da kupis novi... samo ni ti mobiteli a ni auta nisu bas kao mikrovalne 100€ pa kad se pokvari da kupis novi.

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.1.2022 16:46 (Robert_84).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ti 1.5 iz Forda su napravili po 100k km bez većih problema, najčešći problem na tom motoru je slinjenje ulja iz poklopca lanca. Kubikaža vam više nema nikakve veze s trajnošću, to je već dokazano u zadnjih 20 godina.

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.1.2022 15:58 (ivanzu).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Ti 1.5 iz Forda su napravili po 100k km bez većih problema, najčešći problem na tom motoru je slinjenje ulja iz poklopca lanca. Kubikaža vam više nema nikakve veze s trajnošću, to je već dokazano u zadnjih 20 godina.

 moguce, no ja ipak vise volim kad je motor 2,0 il 3,0 te 4 odnosno 6 klipova, a ne 3 klipa. 1.0 motor.... i turbo da auto ima 250 KS...

 

ja sam jos po tome pitanju neuk....

 

 a sto se tice toga dokazanoga tko je to dokazao Ford i VW???

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.1.2022 16:47 (Robert_84).
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Taxi Astre J 1.4T i Dacie 0.9Tce sve po 400k km i motorima ništa. Više znam za šrot 2.0 motora nego ovih 1.0 mlinaca. U firmi imali Astre K 1.0T i Golf 7 1.0 TSI, svi napravili po 150-200k km bez problema. Manje sranja bilo s njima nego što je bilo sa 1.6TDI-om, tako da kubikaža tu nema nikakve veze nego "inženjering".

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.1.2022 17:06 (ivanzu).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Stane256 kaže...

poz, otkud naručiti ulje 5w30 a da me ne oderu? i ostale dijelove za mali servis

seat leon fr 2014 god.

Meni su impex autodijelovi bili najjeftiniji za ulje i filtere

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Najviše igra ulogu kako se auto vozi i održava od nule. U firmi Clio 1.5 2019 godina, jedno 5 komada na 160tkm, jednom već motor uništen, troši ulje dpf stalno štopa, dok drugi radi kao da je jučer izašao iz tvornice..

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ne znam koliko je točno, ali pričaju i da su Focusi 1.0 Eoboost u ĐĐ d.d. u SB bili na oko 400k isto tako bez većih problema. A i nije baš da su ti 1.0 i slični motori krenuli prije par dana... Uglavnom probao sam 1.0 Focusa 125 ks i to ide sasvim solidno. Meni osobno dovoljno. 

Pucaaaajjjj :)
11 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ma idu ti motori sa tri cilindra bez problema. To je samo kod nas prica da to nevalja nista. Redovni servis sa dobrim uljem svakih 10-15tkm i nebi trebalo bit problema. 

PSN:Tomislav025
9 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Robert_84 kaže...
Batista kaže...

Danas rijetko tko vozi Leona a da nije "FR", ko i BMW "M" :D

 

Supruga se bolje kuži od tebe. Kaj je je. Ta Fiesta ST 1.5 napere golfa kak je god dug i širok. Pogledaj si malo testove kako taj auto ide. A da ne velim da je atraktivniji i manji, što je svakako prednost. Ne vidim di je takav problem sa 1.5 motorom od 200ks. Do jučer je najnormalnije bilo da 1.6 ima preko 200 ks, sad tih 100 kubika manje je takav silan problem? 

 

Malo više čitati modernu literaturu, malo manje slušati prdonje stare s 50+ godina kojima je golf dvojka pojam auta. 

 

Kome ćeš vjerovati? Programeru koji je zavšio FER prije 5 godina, ili onom od prije 25 godina? Sigurno ne krositiš Windows Xp više, jel... 

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.2.2022 20:09 (Karlek_19).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Nuclear_Phoenix kaže...

I, jel netko od vas na tehničkom ovih dana? 

 Ful me zanima koji je auto oduzet. Dal je ovaj s LTO baterijama bmw crveni šta je onaj pozerić s instagrama slagao nekome

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Fiesta ST neće oprat Golfa R razlika u snazi je prevelika, jedino ako bi bila neka mala uska staza puna zavoja onda bi mogla ali ajd govoriš "u afektu" pa neću pametovati. Cijena svih današnjih autića je debelo otišla u nebesa. Srž malih sportskih auta je zabava u vožnji jer se lako mogu bacati i jednostavno se bolje voze, jako ubrzanje brzo dosadi jer se jednostavno navikneš.

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.1.2022 19:41 (ivanzu).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Karlek_19 kaže...

Kome ćeš vjerovati? Požrogrameru koj ije zavšio FER prije 5 godina, ili onom od prije 25 godina? Sigurno ne krositiš Windows Xp više, jel... 

OT:
 Možeš li mi molim te objasnit ovo pitanje?
Jesi htio pokazat da je puno bolje vjerovati programeru koji je u tom poslu 5 godina nego onome koji je 25 godina ili obrnuto?

A vezano za fiesticu, auto je vjerojatno jako zabavan i brz, ali mislim da nema usporedbe sa brzom braćom (većim i dosta jačim hatchbackovima).

Watercooled CPU. Pošalji PP, ako te nešto zanima.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

ja jos ne znam nikoga tko je kupio polovan mali auto sa 400tkm a ni 200tkm sa turbom i da ima jos 200+ ks.

jbg jednostavno ne znam. al eto balkanci redovno kupuju vozila sa 200tkm a bome i sa 500tkm (da to ne znaju) pa ta vozila voze.

ne kazem ja da jedan motor od 1.0 i 100ks nece vozit dugo ako se pravilno odrzava odnosno servisira. al bas 200ks na te male motore je previse

no to sve radi CO2 je mozda i pretjerivanje. a ja bas po njemackoj ne vidam Golfove sa 1.0 motorom. To se uglavnom prodaje u HR.

i sestra mi ima novog Ford Focus sa 1.0 motormo pa je auto kad da guras kolica u trgovina koja u pretovarena. jednostavno ga suprugin BMW 318d pojede a ima 140ks. 

Mozda Auta tipa Pola i Fieste ali veca vozila nikako ne..

 

 

a ove poredbe sa Windowsima bas i ne stoje, nikako. no kuzim sta se zeli reci.

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Nuclear_Phoenix kaže...

I, jel netko od vas na tehničkom ovih dana? 

 Ovog BMW-a serije 3 compact crveni na naslovnoj viđam dost često u Novom Zg-u kad idem na posao oko 7 ujutro, cijeli je friško polakiran, lijepo izgleda s obzirom na godine.
Danas ujutro ga začudo nisam vidio haha



BTW: kaj mislite kak se čuje ovo, zanimljiv koncept

 

10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gocc01 kaže...
Strm kaže...

Sudcu nisu bitne okolnosti jer se njima policija bavi, već činjenice. Ovo što ti pišeš zvuči bahato i cijeli tvoj stav se neće svidjeti sudcu, a to je jedino bitno.

 

Navedi kako nisi kažnjavan, da je to bio trenutak nepažnje, da si svjestan okolnosti i posljedica koje su se mogle desiti. Navedi da ne možeš raditi bez vozačke, da se tako tvoja egzistencija dovodi u pitanje i način na koji ćeš platiti kaznu 

Budi malo kreativan, ali generalno ponizan i realan.

Ikakvo tjeranje pravde i bahatost kako si krenuo će ti se obiti o glavu, znam iz prve ruke

 

Kak da napišem da nisam kažnjavan a jesam, tamo 2008? Osim ak se ne briše iz registra ko bodovi. 

 

Nije bio trenutak nepažnje već proračunati sudar 

 

Zaista sam očekivao da će ostat u lijevoj traci i tu sam pogriješio. Usporio jesam, pregledao promet jesam, dva auta su skretala iz suprotnog smjera lijevo, ona je bila drugi auto od ta dva u lijevoj traci i očekivao sam da će nastaviti vožnju u toj traci pa se prestrojiti a ja mogu fino u desnu traku al smo doslovce istovremeno uletili u dio gdje se Samoborska spaja na Kovinsku a to je desna Kovinske prema podvožnjaku. Jbg tad i nikad više..

 Kak god, najebo si, da si policajac bilo bi sve 5. Sad maloprije idem sa posla prek zracne za zg, policajac vozi kao da je na stazi a ja ga pratim, htel sam doc u ravnini sa njim da se potrkamo ali bojim se da bi rotirke upalio, taman smo oba dva imali 88kw (on forda 1.5tdcija sa 88kw a ja 1.6 idteca sa 88kw)   Imam video ali nebi ga htio stavljat  Tldr, vozio je skoro 60 preko ogranicenja, mjereno po GPSu 

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.1.2022 22:26 (hahhaajaads).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ja još nisam vidio motor da je 1.0L i da ima 200ks (hibride i sl. ne brojim), 1.5-1.6L motori s 200ks već postoje jedno 15 godina i nemaju nikakvih problema vezanih uz kubikažu. Idealan omjer obujma je 500ml po cilindru i zato velik broj novijih motora ima tri cilindra na 1.5-1.6L. Ako je motor loš, u 99% slučajeva to nema nikakve veze s obujmom motora.

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.1.2022 22:29 (ivanzu).
7 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanzu kaže...

Ja još nisam vidio motor da je 1.0L i da ima 200ks (hibride i sl. ne brojim), 1.5-1.6L motori s 200ks već postoje jedno 15 godina i nemaju nikakvih problema vezanih uz kubikažu. Idealan omjer obujma je 500ml po cilindru i zato velik broj novijih motora ima tri cilindra na 1.5-1.6L. Ako je motor loš, u 99% slučajeva to nema nikakve veze s obujmom motora.

Imam dojam da većini našeg naroda, odraslom uz "jedandevet fauve tedeji je bog" to nema nikakvog smisla. 

 

Amerikanci su druga krajnost s "there's no replacement for displacement", no takvo što bi mogli i mi govoriti da nam je gorivo 3 kn litra.

 

Da 1.0 turbo benzinci ne valjaju, pojela bi ih prošlost davnih dana, no gle čuda, i dalje su tu.

 

Sljedeći mi je auto Fiesta 1.0 turbo  ili Focus.

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
hahhaajaads kaže...

 Kak god, najebo si, da si policajac bilo bi sve 5. Sad maloprije idem sa posla prek zracne za zg, policajac vozi kao da je na stazi a ja ga pratim, htel sam doc u ravnini sa njim da se potrkamo ali bojim se da bi rotirke upalio, taman smo oba dva imali 88kw (on forda 1.5tdcija sa 88kw a ja 1.6 idteca sa 88kw)   Imam video ali nebi ga htio stavljat  Tldr, vozio je skoro 60 preko ogranicenja, mjereno po GPSu 

Joj, ne spominji tam su mene prije kosnice uhvatili.

Isao sam 125, a ogranicenje 80.

Najgore bas je tam kao brza cesta al je 80 ogranicenje.

Glupo, al eto od sad tamo tempomat na 95 i gotovo.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
10 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BORG kaže...
hahhaajaads kaže...

 Kak god, najebo si, da si policajac bilo bi sve 5. Sad maloprije idem sa posla prek zracne za zg, policajac vozi kao da je na stazi a ja ga pratim, htel sam doc u ravnini sa njim da se potrkamo ali bojim se da bi rotirke upalio, taman smo oba dva imali 88kw (on forda 1.5tdcija sa 88kw a ja 1.6 idteca sa 88kw)   Imam video ali nebi ga htio stavljat  Tldr, vozio je skoro 60 preko ogranicenja, mjereno po GPSu 

Joj, ne spominji tam su mene prije kosnice uhvatili.

Isao sam 125, a ogranicenje 80.

Najgore bas je tam kao brza cesta al je 80 ogranicenje.

Glupo, al eto od sad tamo tempomat na 95 i gotovo.

To su vjerovatno isti sup*i, policija ali kad idu doma oni se oni vozikaju 120, ovo nije nit bila brza testa na kojoj si ti bio nego doslovno kad predjes zracnu luku pa ides prema mostu, taman iza kruznog... Tolko se je zavezo u prvi zavoj da je morao kocit ili bi ga izbacilo iz zavoja (a ja sam tad vec bio na 105kmh i nisam ga mogo stic ), prek lezeceg idu posred ceste (ja sam na tom dijelu jednom dobio upozorenje zbog toga, uopce nisam znao da se to ne smije lol), pa su se vozikali nasuprot zracne u onoj traci za bus, pa su tam sa jedno 30-40kmh vise prestigli jedan auto sa desne strane... A ja namjerno radio sve sto i oni da vidim hoce li upalit rotirke 

15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Ovo je bas bio docek, jedan snimao 500m prije i onda zaustavljanje dolje kod semafora.

Nema veze, vise nema tamo brzo i gotovo.

Problem je sto su i semafori su toliko retardirano složeni da se ne isplati zaletavati.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozz koje ljetne gume uzeti za Mazdu 3 225/45/R17

 

Nexen N Fera Sport 549Kn

Uniroyal RainSport 5 612Kn

ili neka treća u okviru cijene oko 600Kn

8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

RainSport. Imao na Alfi, Astri, Bravo, Mazda... Odlična guma za kišu (Rijeka).

16 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Hankook Ventus Prime 3 možda.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
4 godine
neaktivan
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ekipa ima li tko iskustvo s otp leasingom i/ili s leasingom uopce u zadnje vrijeme?

Zadnji auto za firmu na leasing kupio sam isto kad je vladala corona i "kad se slabije radilo" zbog radnika u karanteni no s drugom leasing kućom.

Sada kad sam pogledao auto, direktor autokuće me uputio na otp leasing jer s njima surađuju i "brže" će sve bit gotovo ako preko njih idem.

Predao sam papire prije mj dana , lokalna poslovnica otpa me obavjestila da su papiri čisti i da šalju za zagreb na odluku hoće li biti odobreno ili ne.

Nakon tjedan dana inače sve bude već gotovo i može se po auto kroz 10 dana ali sad već skoro mjesec dana čekam samu odluku. Nazvao sam i kažu zbog corone slabije rade pa je gužva, a u početku su govorili kako će sve brzo ić jer nemaju baš posla zbog te iste corone lol.

Žuri mi se jedino jer u firmi imam rent a car kao službeno vozilo umjesto tog nadolazećeg.
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ivanjino96 kaže...

Pozz koje ljetne gume uzeti za Mazdu 3 225/45/R17

 

Nexen N Fera Sport 549Kn

Uniroyal RainSport 5 612Kn

ili neka treća u okviru cijene oko 600Kn

 

GY F1 Asy5 se nade za 600 i kusur kuna.

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
gamer34 kaže...
Ivanjino96 kaže...

Pozz koje ljetne gume uzeti za Mazdu 3 225/45/R17

 

Nexen N Fera Sport 549Kn

Uniroyal RainSport 5 612Kn

ili neka treća u okviru cijene oko 600Kn

 

GY F1 Asy5 se nade za 600 i kusur kuna.

 Moze link? 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ivanjino96 kaže...
gamer34 kaže...
Ivanjino96 kaže...

Pozz koje ljetne gume uzeti za Mazdu 3 225/45/R17

 

Nexen N Fera Sport 549Kn

Uniroyal RainSport 5 612Kn

ili neka treća u okviru cijene oko 600Kn

 

GY F1 Asy5 se nade za 600 i kusur kuna.

 Moze link? 

 https://cijenaguma.hr/product/225-45r17-goodyear-eagle-f1-asymmetric-5-91y/ jel ova ok stranica vidim da imaju sada i akciju neku

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Neka preporuka za LEDice za rasvjetu interijera? Trenutne su počele treperiti kao blesave, stoje stalno ugašene trenutno.

Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Ivanjino96 kaže...

Pozz koje ljetne gume uzeti za Mazdu 3 225/45/R17

 

Nexen N Fera Sport 549Kn

Uniroyal RainSport 5 612Kn

ili neka treća u okviru cijene oko 600Kn

 Kumho PS71.

 

Na 3 auta ih imam vec godinama, vole toplije malo, po kisi odlicne i po ADACu.

 

Nevezano za post, izasao je Pilot Sport 5 vec 

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.2.2022 14:22 (ivanoile).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Policijski fordovi i oni civilni za krim policiju i oni karavan za obicnu imaju motore od 95 ks a ne ove sto ti spominjes od 120ks

 

SAMSUNG NOTE 10+
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice