Auti - ultimativna tema izdvojena tema

poruka: 77.303
|
čitano: 13.466.436
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Branimir2412 kaže...

 Ne brini se za to što piše u knjižici, meni je moj automehaničar rekao da se proizvođač tako ograđuje od mogućih nedostataka. Mislim da za motor (z16xer Opel) koji se nalazi u mojem autu u knjižici piše 0.7l na 1k km, evo nakon 14godina i 166k km motor ne troši niti 1dl ulja, a mjesečno barem jednom se sjetim pogledati razinu ulja. 

 

Thx, sad mi je malo lakše. Ruku na srce, nije problem nadoliti 1l ulja u motor, nije da je to naročita znanost, ali da budem iskren, ne volim sam prčkati po autu, radije takve stvari prepuštam mehaničarima.

14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

frend ima octaviu 1.5. tsi karavan onu sa odvojenim svjetlima

trosi mu 6.5 - ne stedi ju, cesto ju natovari ljudima, teretom, gumenjak, tomos 4.5, roba za kampiranje, tad mu trosi 6.7-6.8

ne primjecujemo iskljucivanje 2 cil, osim sta pise na displayu

trosi mu ulja vise, onako odoka 2l na 10tkm, mozda nesto manje

ali osim toga, motor savrsen, zvuk je dobar, povlaci dobro, trosi ko upaljac i nema nikakvih problema do sad, a ima ju nekih 3 god? cca

svi seru po tom motoru, a u biti je odlican

12 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Motor koji troši 2L ulja na 10k km je meni daleko od odličnog. Nije to stari MPI motor pa da mu potrošnja ulja neće toliko naškoditi, kada začepi ventile bit će sranja. 1.4 TSI u Golfu7 nije trošio niti približno toliko ulja. 

16 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ja sam imao Golfa četvorku staroga 20 godina sa 250t km koji je trošio pola litre ulja na 10t km samo ako sam ga pola od toga gazio po autocesti, u gradskoj i otvorenoj vožnji 2 deca na 10t km. U to vrijeme mi je mehaničar rekao da je ok za te stare motore s puno kilometara da troše do litre na 5t km. Jednostavno si ne mogu pojmiti u kojoj situaciji je normalno da novi, ili zapravo bilo koji motori, troše više od pola litre do litre ulja na 10t km.. Ali s druge strane, kada stave u 1.5 tri cilindra i nasviraju ga na 150-200ks, i u 2.0 300 plus konja, što se može i očekivati od tih motora, dugotrajnost sigurno ne.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
RuskeGTT kaže...

frend ima octaviu 1.5. tsi karavan onu sa odvojenim svjetlima

trosi mu 6.5 - ne stedi ju, cesto ju natovari ljudima, teretom, gumenjak, tomos 4.5, roba za kampiranje, tad mu trosi 6.7-6.8

ne primjecujemo iskljucivanje 2 cil, osim sta pise na displayu

trosi mu ulja vise, onako odoka 2l na 10tkm, mozda nesto manje

ali osim toga, motor savrsen, zvuk je dobar, povlaci dobro, trosi ko upaljac i nema nikakvih problema do sad, a ima ju nekih 3 god? cca

svi seru po tom motoru, a u biti je odlican

 

Thx!

 

7 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Pozdrav ekipi,

 

ne pišem inače gotovo ništa, ali evo ako mogu dobiti koji pametan savjet bio bih zahvalan:
situacija je slijedeća, student, vozim trenutno stari obiteljski auto, Corsu C 1.3 CDTI sa skoro 400 000 na satu, ali gledam da ju zamijenim za neku drugu staru kramu (koja će mi biti jeftinija za popravljati, jer znam da ću svakako voditi po servisima i ovaj ili neki drugi stariji auto, samo je pitanje cijene).
Ovaj trenutno jedva prolazi i tehnički i nije u bajnom stanju (termostat zapeo otvoren, klima iscurila, volan ima lufta, maglenke ne rade, branici popucali...)
Pa mi je zapeo za oko jedan Accent 1.5 GS iz 2002., nedavno mu napravljen veliki servis, nešto manje od 200 000km, jako uredno izgleda, navodno bez problema dosad, za 6000kn.

Pitanje je što učiniti, pod pretpostavkom da nemam novaca za bolje? Utegnuti trenutnu krntiju koliko mogu i nadati se da neće biti skupih kvarova ili uzeti ovako nešto za sitne pare?

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Kod mene 1.5 tri cilindra 205ks ne troši ulje za sada. Linija se ne pomiče sa max. niti ulje smrdi na benzin, Astra 1.4T isto ništa ne potroši. Ja se ne bi osjećao ugodno da mi auto ima 50k km i troši 2L ulja na 10k km. 

 

Bolje dovesti tu Corsu u red nego kupovati Accenta iz 2002-e i nadati se da valja i da neće krenuti hrđati ako nisi siguran. Accenta uzimi samo ako si 100% siguran da je original kilometraža i da je stvarno u dobrom stanju, a ne da je oglas samo ☆TOP TOP TOP☆.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.2.2022 21:31 (ivanzu).
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Vjerujem da je Corsa C sa 400tkm i dalje bolji auto nego Hyundai Accent iz 2002. 

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
7 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Mislite da će okrenuti još bar 100k km bez većih problema? Nakon toga (još koju godinu) bi ju svakako zamijenio za nešto normalnije kad skupim novaca

15 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Na 1.4 tfsi (2014 godina), i to verzija sa 150 konja, nikad nije bilo problema sa potrošnjom ulja.

Još je redovno vožen i brže na autocesti. Izmjena ulja uvijek na 15tkm.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Cimet kaže...

Mislite da će okrenuti još bar 100k km bez većih problema? Nakon toga (još koju godinu) bi ju svakako zamijenio za nešto normalnije kad skupim novaca

 To ti nitko nemože garantirati. Ja bi preventivno sve plastične račve i termostate i štagod ima plastično po njoj od sustava hlađenja promjenio. Pogotovo ako nije nikad mjenjano, da nebi puklo, auto zakuho itd(dešavalo se). Upošto je puno km. Skratio bi servis na svakih 10tkm i 10w40 tipa total quartz ili elf evolution.

 

A što se tiče ovoh drugih stvari šta si gore ranije nabrojao, odvezo bi nekome samo da ga upicani da izgleda pristojno, ne savršeno, pristojno(što jeftinije) i tako bi ga vozio dok vozi - a s druge strane ak znaš vlastite ruke koristiti, pokraj youtubea, ne treba ti nitko više, osim možda nekog frenda da ti pomogne i malo dobre volje.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BORG kaže...

Na 1.4 tfsi (2014 godina), i to verzija sa 150 konja, nikad nije bilo problema sa potrošnjom ulja.

Još je redovno vožen i brže na autocesti. Izmjena ulja uvijek na 15tkm.

 

Thx! Ta priča sa uljem je izgleda dosta individualna, vjerojatno ovisi dosta o stilu vožnje kao i o tipu vožnje koji najčešće obavljaš, ali ono što je činjenica je da su sve strože eko norme (s kojima se samo pokušava isforsirati prelazak na EV vozila, kao da cijene istih i dalje nisu 30-50% veće od cijene ICE vozila) natjerale proizvođače da počnu stavljati isključivo tanka ulja kao što su 0W20 i sl. Ta ulja, koliko sam čitao, imaju tendenciju "pobjeći" kroz razno razne djelove motora pa je zato nekad potrebno dodati ulja. Dodatno, koliko mi je rečeno ti VW TSI motori ubacuju odvojeno zrak i gorivo u cilindar (umjesto da dođe kao već gotova smjesa) pa to zna nekad ispirati ulje - opet ovo je napravljeno da bi se zadovoljila potreba za manjom potrošnjom (kako to utječe pojma nemam, ne kužim se previše u ove stvari).

 

Čitao sam da je ista stvar i kod novih BMW-a i kod nekih ostalih proizvođača. Navodno da to postaje sve češća pojava na novim autima i ljudi se ne mogu načuditi tome pošto valjda u zadnjih 20 godina (pa i više) nije bilo potrebno provjeravati i nadolijevati ulje u nove aute. Ja se sjećam da je moj stari zadnji put provjeravao ulje valjda na Hyundai Ponyu koji ga je trošio ko lud. Već kad je prešao na Accenta oko 2000. godine nije bilo više potrebe za time.

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Cimet kaže...

Mislite da će okrenuti još bar 100k km bez većih problema? Nakon toga (još koju godinu) bi ju svakako zamijenio za nešto normalnije kad skupim novaca

 Kao što je već netko rekao, nitko ti to ne može garantirat.

Ali teško mi je vjerovat da su djelovi za Corsu C pretjerano skupi...

S obzirom da Autodoc više ne šalje u HR, preporučio bi ti Motointegrator, isti k**** kao Autodoc samo što i dalje šalju u HR i poštarina im je isto ko i na Autodocu...

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
7 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Ok hvala svima na savjetima!
Čini se da ću malo onda zaprljat ruke i pozabavit se Corsicom

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Cimet kaže...

Ok hvala svima na savjetima!
Čini se da ću malo onda zaprljat ruke i pozabavit se Corsicom

Ma Corsa je nepoderiva. Ja sam na punoljetnoj Corsi B mijenjao amortizere i imao jedan popravak od 300kn u 6-7 godina.

12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Cimet kaže...

Ok hvala svima na savjetima!
Čini se da ću malo onda zaprljat ruke i pozabavit se Corsicom

 Ono što ću ti ja savjetovati, bez obzira na kilometre, auto je star - uzmi neku dobru asistenciju, po mogućnosti s zamjenskim vozilom. Isplati se.

 

Više se isplati sklepat ju da bude pristojna i da kolko tolko nemoraš s glavom u torbi se vozikati, nego kupit groblje poput accenta starog s kojim stvarno nebi imao sigurnosti.

 

Edit: plus ono gore što sam ti napisao, svatko tko bi ti ga otkupio ili ti ga uzeo ključ za ključ bi ga probably upicanio samo malo, skinuo kilometre i prodavao za duplu cijenu neg što ga je od tebe otkupio.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.2.2022 14:01 (ramzocro-HCR).
13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Preko mailbox de mozes rijesit dostavu u hr s auto doca.. Isto 15 eura placas

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BORG kaže...

Na 1.4 tfsi (2014 godina), i to verzija sa 150 konja, nikad nije bilo problema sa potrošnjom ulja.

Još je redovno vožen i brže na autocesti. Izmjena ulja uvijek na 15tkm.

 Ja imam dva iskustva, Polo GTI i Audi A3, oba su trosila dosta ulja.

Di2 & EPS FTW!
14 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Koliko vi toga uzimate sa autodoc kad vam se isplati? Vidim ate disk za Passata b7 je 50 kn jefitniji po kom prednji a pločice oko 70kn, u odnosu na cijene sa impex autodijelovi... Kad platite poštarinu ne ispadne baš nešto previše isplativo i pretpostavljam da povrat nije besplatan ako idete preko posrednika 

14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Genoxxx kaže...

Koliko vi toga uzimate sa autodoc kad vam se isplati? Vidim ate disk za Passata b7 je 50 kn jefitniji po kom prednji a pločice oko 70kn, u odnosu na cijene sa impex autodijelovi... Kad platite poštarinu ne ispadne baš nešto previše isplativo i pretpostavljam da povrat nije besplatan ako idete preko posrednika 

 Mahle filter za kabinu koji sam uzeo na autodocu 90kn (bio kad sam uzimao), u impexu 143kn trenutno, naši distributeri se ne mogu natjecat sa cjenama nekog giganta tipa autodoc ili kfzteile24.

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
luka94 kaže...
Genoxxx kaže...

Koliko vi toga uzimate sa autodoc kad vam se isplati? Vidim ate disk za Passata b7 je 50 kn jefitniji po kom prednji a pločice oko 70kn, u odnosu na cijene sa impex autodijelovi... Kad platite poštarinu ne ispadne baš nešto previše isplativo i pretpostavljam da povrat nije besplatan ako idete preko posrednika 

 Mahle filter za kabinu koji sam uzeo na autodocu 90kn (bio kad sam uzimao), u impexu 143kn trenutno, naši distributeri se ne mogu natjecat sa cjenama nekog giganta tipa autodoc ili kfzteile24.

Bome za moj nije isti slučaj, svi filteri (Mann gorivo i ulje, hengst za zrak i mahle za unutrašnjost), točno 99€ uključena poštarina a impex 634kn, s tim da autodoc nema BMW 5w30 ulje, imaju 0w30 koje košta litra 24€što je donekle isto kao i kod nas, gledam za bmw jer sam uzimao sve u impexu pa mi je lakše tražiti... Imaš neki popust na autodocu ili? Sa ovakvim cijenama ne vidim uštede, čak je skuplje zbog poštarine 

13 godina
offline
Auti - ultimativna tema

Uzimam kad je malo jaci popust 36-40% i naravno necu kupovat jednu stavku, to su uvijek narudzbe preko 200 eura.. Ne narucujem samo sebi nego i za ostale ljude oko sebe pa dijelimo postarinu i tak, na vise stavki skupi se fina razlika tak da se isplati 15 eura postarina pogotovo kad se dijeli na vise ljudi.. Najvise se ustedi na skupim stavkama kao npr kvacilo, ja sam platio 1300 kn luk za 1.6 tdi dok je to isto u hrv bilo minimalno 2200 k.. Frendu ustedio oko 600 kn na eibach opruge naspram najnize cijene u hrv

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.2.2022 21:14 (domac5).
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Kojih sve stranica / trgovina kao autodoc znate i koristite, a da imaju dostavu kod nas?

I autodoc sigurno vise ne salje?

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
Genoxxx kaže...
luka94 kaže...
Genoxxx kaže...

Koliko vi toga uzimate sa autodoc kad vam se isplati? Vidim ate disk za Passata b7 je 50 kn jefitniji po kom prednji a pločice oko 70kn, u odnosu na cijene sa impex autodijelovi... Kad platite poštarinu ne ispadne baš nešto previše isplativo i pretpostavljam da povrat nije besplatan ako idete preko posrednika 

 Mahle filter za kabinu koji sam uzeo na autodocu 90kn (bio kad sam uzimao), u impexu 143kn trenutno, naši distributeri se ne mogu natjecat sa cjenama nekog giganta tipa autodoc ili kfzteile24.

Bome za moj nije isti slučaj, svi filteri (Mann gorivo i ulje, hengst za zrak i mahle za unutrašnjost), točno 99€ uključena poštarina a impex 634kn, s tim da autodoc nema BMW 5w30 ulje, imaju 0w30 koje košta litra 24€što je donekle isto kao i kod nas, gledam za bmw jer sam uzimao sve u impexu pa mi je lakše tražiti... Imaš neki popust na autodocu ili? Sa ovakvim cijenama ne vidim uštede, čak je skuplje zbog poštarine 

 A gle, ja sam to naručivao prošle godine u 5. mjesecu, kakve su trenutno cijene nemam pojma, evo ti slika računa svih filtera pa ti sad vidi koliko koštaju ovdje, ta razlika u cijeni ti je već 50% poštarine i uzmi u obzir koliko veći izbor imaš na autodocu naspram impexa.

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
15 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
ivanoile kaže...

 Ja imam dva iskustva, Polo GTI i Audi A3, oba su trosila dosta ulja.

 Na kojim kilometražama su bili?

Moj je bio na 90tkm tek doduše, al nikad problema i kad sam ga vozio na kratko.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
13 godina
online
Re: Auti - ultimativna tema
sstrmi kaže...

Kojih sve stranica / trgovina kao autodoc znate i koristite, a da imaju dostavu kod nas?

I autodoc sigurno vise ne salje?

 autodoc sigurno ne salje direktno u hr. 
jedino preko onog drugogo shipmenta (ne pada mi ime sad na pamet... :D )

mislim da sam tu na forumu naisao i na ovaj link https://www.motointegrator.de

 

nisam ga jos probao.

 

a cesto sam narucivao s autodoca. za neke skuplje stvari je fina usteda. recimo da preko 100€ se isplati narucivati. 

13 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
BORG kaže...
ivanoile kaže...

 Ja imam dva iskustva, Polo GTI i Audi A3, oba su trosila dosta ulja.

 Na kojim kilometražama su bili?

Moj je bio na 90tkm tek doduše, al nikad problema i kad sam ga vozio na kratko.

 Uh, jedan je oko 30-40k km bio, "skoro" nov. A drugi preko 100 tisuca ima danas, oko 135-150.

Di2 & EPS FTW!
12 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

Mislim da to nije EA211 generacija motora?

8 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema

 Ima dosta swirlova od lošeg pranja ili sušenja, ali to budem ispolirao, najgore je zadnjem braniku gdje se stavljaju stvari u gepek pa se uvijek zapne. Bude gore išao gyeon q2 mohs evo, ali teško ga nabavit u SAD-u a kamoli kod nas. 

 

 

 

@ZooZ 

Ja čekam proljeće da ispoliram lak i stavim jedan od novih gyeon-ovih evo premaza, još nisam siguran koji ću.... 

btw ima ih na zalihama,ako trgovine ne šalju u hr može se preko mailboxde: https://wax-it.eu/nl/gyeon-q2-mohs-30ml

                                                        https://www.carparts.koeln/GYEON-Q-Mohs-EVO-30-ml_1

                                                        https://www.carclean.com/nl/gyeon-q-mohs-evo.html

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.2.2022 21:21 (dtdtdt).
14 godina
offline
Re: Auti - ultimativna tema
dtdtdt kaže...

 Ima dosta swirlova od lošeg pranja ili sušenja, ali to budem ispolirao, najgore je zadnjem braniku gdje se stavljaju stvari u gepek pa se uvijek zapne. Bude gore išao gyeon q2 mohs evo, ali teško ga nabavit u SAD-u a kamoli kod nas. 

 

 

 

@ZooZ 

Ja čekam proljeće da ispoliram lak i stavim jedan od novih gyeon-ovih evo premaza, još nisam siguran koji ću.... 

btw ima ih na zalihama,ako trgovine ne šalju u hr može se preko mailboxde: https://wax-it.eu/nl/gyeon-q2-mohs-30ml

                                                        https://www.carparts.koeln/GYEON-Q-Mohs-EVO-30-ml_1

                                                        https://www.carclean.com/nl/gyeon-q-mohs-evo.html

 Poštarina i carina za SAD bi ga ispale više nego sam premaz.

http://www.pecalica.hr/users/add/3cb0b321e3e8d77d2544dd607b4cbfe6
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice