Loša kvaliteta DVB-t signala

poruka: 8
|
čitano: 8.817
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Loša kvaliteta DVB-t signala

 

Pozdrav svima na forumu.Jedno pitanje u vezi digitalnog TV signala,na većini programa na Tv posljednjih dana primam jako loš signal,primjerice HRT2,HRT3,Nova,ma skoro svi osim SP tv i Rtl kockice.Do čega bi moglo biti do antene ili do odašiljača.Provjerio sam kabel,spojeve,živim u zgradi i koristimo zajedničku antenu.Prilažem sliku.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Loša kvaliteta DVB-t signala

Kod mene isto. Imam sobnu antenu i na MUX A koji inače ima jačinu i kvalitetu signala uvijek 100%, od nedavno kvaliteta zna pasti ispod 30% pa se vrati, dovoljno da prekine sliku. Moguće da je zbog vremena.  

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.4.2017 21:12 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: Loša kvaliteta DVB-t signala

Ok Marko,ali zašto pojedini kanali a ne svi?A i prije je bilo lošeg vremena pa je sve bilo u redu.Slažeš li se?

13 godina
offline
Re: Loša kvaliteta DVB-t signala

Zato što se na jednom kanalu nalazi više kanala. Na primjer, 25. kanal (MUX A) sadrži 4 TV kanala (dakle, HRT 1, HRT 2, RTL i NOVA TV). Ako na tom 25. kanalu imaš kvalitetu signala ispod 35%, slika se kocka na sva 4 TV kanala. Malo je čudno da povremeno prekida slika, ali ok. Evo sada mi je na TV-u 100% jačina i kvaliteta signala na MUX A.

 

Probaj tražiti na drugom kanalu pa vidi je li bolja slika.

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.4.2017 22:07 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: Loša kvaliteta DVB-t signala

Pokušati ću,hvala na savjetu.

14 godina
offline
Loša kvaliteta DVB-t signala

 Pokušao,neuspješno.Znači na tri kanala imam po 4 programa,na jednom kanalu od njih su SP tv,RTL kockica i CMC i kvaliteta je 100%,a na ostala dva kanala,ispod 20%. ????Jačina signala je otprilike 94% na sva tri kanala.Znači problem je očito u kvaliteti signala

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Loša kvaliteta DVB-t signala

Jačina signala ti može biti i 50%, to je najmanje bitno. Bitna je kvaliteta signala koja ne smije ići ispod 35% jer se onda slika kocka. Problem može biti i do zajedničkog antenskog sustava. Imaš li neku sobnu antenu da testiraš s njom? 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.4.2017 13:26 (Marko :D).
14 godina
offline
Loša kvaliteta DVB-t signala

Nemam zasad,hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice