Star Wars - kako gledati

poruka: 22
|
čitano: 7.992
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Star Wars - kako gledati

Pošto smatram da je to klasik i nadolazeći filmovi koji nastavljaju priču mi se čine odličnima, pa mi treba mišljenje kako da pogledat Star Wars? Da prvo pogledam orginalnu trilogiju (ep 4, 5 i 6) koja je nastala u ranijim godinama ili da prvo pogledam trilogiju koja je nastala u kasnijim godinama a koja opisuje radnju koja se dogodila prije ove prve trilogije (ep 1, 2, 3).

Mislim, logično mi je da krenem od ep 1, ali nisam siguran jer je ep 4 nastarija pa neznam. Što i kako?

13 godina
neaktivan
offline
Star Wars - kako gledati

Od ep1.

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
12 godina
offline
Re: Star Wars - kako gledati
ROFLOLMAO kaže...

Od ep1.

Potpis... od ep1 pa do zadnje, nema smisla obrnuto kako su izlazile.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
12 godina
protjeran
offline
Star Wars - kako gledati

U redu, hvala.

11 godina
offline
Star Wars - kako gledati

kronološki po godinama,kao i svi ostali

16 godina
neaktivan
offline
Star Wars - kako gledati

http://www.cinelinx.com/movie-stuff/item/5721-star-wars-the-machete-order.html

... s time da ne očekuješ previše od epizode 3. Sorry ali ispalo je prilično glupo kad Anakin na temelju rekla-kazala odjednom samo tako odluči postati zao. Za nekakav ključni događaj cijelog serijala, puno više sam očekivao.

 

13 godina
offline
Re: Star Wars - kako gledati

Od epizode 4 naravno. Sve ostalo je svetogrđe. Original trilogija je ono zbog čega je SW postao kult. Onaj jazavac Jar Jar samo ostavlja loš prvi dojam. 

 

Ovaj machete order je najveća glupost koju sam vidio. Da preskoči prvi dio i ne pogleda ga uopće? {#} Iako je prvi dio jako slab, možda i najslabiji od svih filmova i dalje je dio priče i treba se pogledati. A pola onih stavki zašto ne pogledati je presmiješno.

 

I ako nisi shvatio zašto je Anakin postao ono što je postao, nisi shvatio film, a ni osjetio pravu ljubav te ne znaš što su ljudi sve spremni napraviti da zaštite one koje vole. 

Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
16 godina
neaktivan
offline
Re: Star Wars - kako gledati
quickr kaže...

I ako nisi shvatio zašto je Anakin postao ono što je postao, nisi shvatio film, a ni osjetio pravu ljubav te ne znaš što su ljudi sve spremni napraviti da zaštite one koje vole. 

Pa, nisam shvatio, slobodno argumentiraj. Htio je spriječiti da Padme pogine; međutim, koliko je dotad znao, očekivao je pomoć od Palpatinea koji nikada dosad nije ikome pomogao u sličnoj situaciji, niti je bilo nekog posebnog razloga da pomogne i njemu. Vidio je već kako se olako rješio Christophera Leeja, čim mu više nije bio potreban (a koji je štoviše bio na njegovoj strani), kašljavog generala, muholikih stvorova... Milioni klonova i ostalih rasa su također poginuli isključivo zbog Palpatineovog interesa. Na kraju krajeva, Palpatine je i njega pokušao ubiti. Znajući sve što je znao, s kime je imao posla, koliko je vjerojatno da će poživjeti iole dulje vrijeme u Palpatineovom društvu, svjestan da je vjerojatnost da od toga ispadne išta dobro praktično garantirano 0, a vjerojatnost da ispadne puno toga lošega 100%, nema mi smisla da bi itko postupio kao Anakin. Što je uostalom napravio da zaštiti one koje voli? Malo je uibijao naokolo, posvađao se s Padme i pridavio ju, pa nastavio ubijati naokolo sad više ni zbog čega osobito konkretnog - niti to baš nema nekog dubljeg ili plićeg smisla.

 

14 godina
offline
Re: Star Wars - kako gledati
DigiMagic kaže...

http://www.cinelinx.com/movie-stuff/item/5721-star-wars-the-machete-order.html

... s time da ne očekuješ previše od epizode 3. Sorry ali ispalo je prilično glupo kad Anakin na temelju rekla-kazala odjednom samo tako odluči postati zao. Za nekakav ključni događaj cijelog serijala, puno više sam očekivao.

 

 Ovo je zapravo najbolji način za gledati, ovako ili kronološki kako su izlazili filmovi, znači 4,5,6 pa 1,2,3

Swedish latin super funk.
16 godina
offline
Star Wars - kako gledati

Kako gledati? Od 18.12 u IMAXu (btw. karte su u prodaji od jucer) :D

Object reference not set to an instance of an object
11 godina
neaktivan
offline
Star Wars - kako gledati

Ok onda da gledam po godinama kako su izasla sve filmove od najjstarijeg iz  1977 pa do 2005 jel tak?

16 godina
offline
Star Wars - kako gledati

Tako je najbolje, da

 

4,5,6,1,2,3

Object reference not set to an instance of an object
12 godina
protjeran
offline
Star Wars - kako gledati

Zapravo, za nekoga tko tek ulazi u SW svijet možda je ipak bolje gedati od I-VI. Malo je lakše pratiti priču. Ali, dobro, ja sam stara škola, i gledao sam SW kada još nije bilo prequel trilogije, tako da sam možda u krivu.

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
11 godina
neaktivan
offline
Star Wars - kako gledati

Gledati obavezno prvo prequel-e (obratiti pažnju na Jar Jar Binks-a) a onda i originalnu trilogiju.

16 godina
offline
Re: Star Wars - kako gledati

Znači NIKAD nisam gledao Star Wars. Znam likove i o čemu se generalno radi ali nikad nisam gledao. Veliki sam fan LOTR-a, Hobbita, mislim da je vrijeme da postanem i SW-a


Dakle, kako gledati?

1.) Kronološki kako su izlazili po godinama?
2.) Kronološki po epizodama? I-II-III-IV-V-VI?

3.) Machete order koji vidim da je dosta popularan (4, 5, 2, 3, 6 i preskočiti 1).
 
Ponovo postam iako već traja rasprava jer nisam nikad gledao pa želim potpuni doživljaj

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2015 9:30 (ParaNO1d).
16 godina
offline
Star Wars - kako gledati

Ajmo preskocit n-ti put odgovarati na to pitanje i raspravljati nanovo i nanovo

 

5 I - II - III - IV - V - VI
16 IV - V - VI - I - II - III
0 IV - V - II - III - VI
Object reference not set to an instance of an object
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2015 9:55 (Beno).
14 godina
offline
Star Wars - kako gledati

Najbolje je gledati kronološki kako su izlazili, znači orginalna trilogija pa prequel. 4,5,6 pa zatim 1,2,3

Ako gledate 1-6 gubite određene doze iznenađenja i misterije, možda čak i najveći spoiler i otkrivenje u povijesti filma se gubi na taj način.

 

Također, probajte naći Harmy's despecialized edition (ima ga na torrentima), fan edit koji je izbacio sve gluposti iz Specijalnih edicija koje su izašle tokom godina.

 

 

Što se tiče TFA... malo je iritantno što nema još uvijek u ponudi 2D IMAX, obzirom da je film sniman u 2D (djelovi sa IMAX kamerama), tek je u post produkciji dodan 3D.

Swedish latin super funk.
10 godina
protjeran
offline
Star Wars - kako gledati

Mislim da ce ova tema dobit sasvim novi smisao kad ovi filmovi izadju - http://www.cheatsheet.com/entertainment/inside-the-plans-for-each-star-wars-anthology-movie.html/?a=viewall

 

 

14 godina
offline
Star Wars - kako gledati

Rogue One izgleda vrhunski, ostala dva...meh, da, pogledat ću ih samo zato jer su Star Wars, ali ti likovi stvarno ne trebaju background, od prve scene u kantini znamo kakav je Han Solo.

Swedish latin super funk.
12 godina
protjeran
offline
Re: Star Wars - kako gledati
sirka666 kaže...

Rogue One izgleda vrhunski, ostala dva...meh, da, pogledat ću ih samo zato jer su Star Wars, ali ti likovi stvarno ne trebaju background, od prve scene u kantini znamo kakav je Han Solo.

 

Meni niti jedan od tih filmova ne izgleda osobito primamljivo, no, tko zna, možda iznenade.

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
10 godina
protjeran
offline
Re: Star Wars - kako gledati
NiramX kaže...
sirka666 kaže...

Rogue One izgleda vrhunski, ostala dva...meh, da, pogledat ću ih samo zato jer su Star Wars, ali ti likovi stvarno ne trebaju background, od prve scene u kantini znamo kakav je Han Solo.

 

Meni niti jedan od tih filmova ne izgleda osobito primamljivo, no, tko zna, možda iznenade.

 Meni Rogue One izgleda primamljivije od Force Awakens.

8 godina
neaktivan
offline
Star Wars - kako gledati

ima cool nagradna igra za osvojiti ulaznice za pretpremijeru Ratova zvijezda, BB-8 robota i druge nagrade!! check it: www.cinebond.me

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2015 12:56 (janarani).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice