Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

poruka: 9.153
|
čitano: 1.311.751
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, Danny_HR, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Kupovina fotoaparata i foto opreme
11 godina
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
IvanBrekalo kaže...
Imas neki tripod?

Od svih ovih fotografija koje sam postavio u posljednjih nekoliko dana jedino su ove posljednje dvije odrađene sa tripoda. Insekte je gotovo nemoguće fotografisati sa tripoda pogotovo ove leteće jer te sigurno neće čekati da se naštimaš.

Ovaj pauk je bio dovoljno miran da sam prvo okinuo nekoliko fotografija iz ruke pa sam onda otišao do kuće po tripod, namontirao focus slider, vratio se i fino se postavio u poziciju i na miru okinuo nekoliko serija sa mikropodešavanjima.

9 godina

Par s telefona. Sve je editirano u snapseedu, pa nije detaljno kao na kompu u lightu, nije mi se dalo posbeno prebacivat.
Ima tu svašta, a i vidi se da smartphone ne može ni u sličnu rečenicu s pravim fotografom, niti to pokušavam, samo eto...igram se fotografije pomalo :)

sve skinuta kvaliteta da se lakše upa na forum i to.
slobdono opletite :)

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.9.2019 21:11 (fila2208).
Moj PC  
9 0 hvala 1
8 godina

Nije toliko bitna obrada koliko ŠTO si uhvatio, tako da svatko tko uopće slika išta i bude dobar kadar ima respect od mene. Naravno da ima boljih i lošijih slika al bože moj, na greškama se uci  

Niti svaka kritika nije kritika, izvuci najbolje iz nje 

Moj PC  
2 0 hvala 1
9 godina
ARazer kaže...

Nije toliko bitna obrada koliko ŠTO si uhvatio, tako da svatko tko uopće slika išta i bude dobar kadar ima respect od mene. Naravno da ima boljih i lošijih slika al bože moj, na greškama se uci  

Niti svaka kritika nije kritika, izvuci najbolje iz nje 

Hvala frende.

A gle, vidim nešto i to puknem, nema tu previše fantazije znaš i sam. Po meni isto tako, možeš imat najskuplju opremu, ali ako nemaš oko za detalj, za ono što želiš pokazati ljudima, tj. što ti želiš da fotka bude, džaba sve.

Ovime ne insinuiram da sam nešto nadaren, ali par fotkica sam baš ponosan, ono kad znam koliki su wow efekt ostavili na neke ljude, i meni dosta :)

u svakom slučaju hvala za feedback :)

8 godina

Naravno.. potpisujem te. Danas idem iz Ri doma i taman golden hour, vozim ko majmun da se popnem na G. Jelenje i uhvatim barem malo, puse ko ludo al nema veze, ja sam svoje uhvatio. Taj gušt ne moze nitko platit  

Nedavno sjedim na jezeru u 2 ujutro i fotkam zvijezde, naleti frajer na bajsu i pita me što radim, objasnim mu i dobijem kako nisam normalan. A on je normalan sa bajsom u 2 ujutro vozit se 

PS. Ne mogu si pomoć sa zalascima :D

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.9.2019 0:28 (ARazer).
Moj PC  
11 0 hvala 1
9 godina

A gle, za mene na poslu kažu da sam luđak, jer vidi vraga tražm savršen kadar nečega, lijepoga i posebnog što njihovo oko jasno ne kuži.

Roakt svoju shemu i uživat, jebeš hejtere :)

Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina

Jedno pitanje sto mi je ovo i zasto se dogadja, kad imam reflektirajući svjetlost bilo po danu ili mraku radi se o mobitelu s7 edge znaci isto se dogodi i kod snimanja video zapisa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 mjeseca
protjeran
dreadmoore kaže...

Jedno pitanje sto mi je ovo i zasto se dogadja, kad imam reflektirajući svjetlost bilo po danu ili mraku radi se o mobitelu s7 edge znaci isto se dogodi i kod snimanja video zapisa.

Lens flare..

9 godina

Svega pomalo 🤗 savijeti, keitike, pohvale, sve dobro doslo 🤜🤛

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.9.2019 13:59 (joza7).
Moj PC  
2 0 hvala 1
10 godina

Svega pomalo?

Bez zamjere, ali ja ovdje vidim četiri fotografije od kojih nijedna ne privlači posebnu pozornost.

11 godina

Ovih dana sam najviše u objektivu imao leptire pa evo da podijelim nekoliko fotki.

11 0 hvala 1
8 godina
Zadnje dane malo aktivnosti
Moj PC  
13 0 hvala 1
2 godine

Ljeto je završilo, al evo moje dvi slike nastale na nepoznatoj lokaciji između Omiša i Makarske 

6 0 hvala 0
4 godine
Svega

10 0 hvala 1
4 godine
Dok sam bio na moru imao sam sve moguce uvjete za dobar astro, no ko za vraga bio je puni mjesec pa na kraju nist od toga :/
Ovo je bila utješna fotografija

2 1 hvala 0
4 mjeseca

Hvala! Da, sve u Zagorju. 

4 mjeseca
b00 kaže...
Zagorski Tarzan kaže...

Bok svima! Novi sam na ovom forumu i vidim da tu keljite puno super fotki pa rekoh ajd da i ja ubacim nešto za komentirat, kritizirat... :)

ovi krajolici predobro izgledaju, to sve slikano u zagorju ili di?

Hvala! Da, sve u Zagorju. 

4 mjeseca

Evo još malo od mene :)

Fotić je Nikon D7200, a objektivi od svega po malo, od širca do telca :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.10.2019 20:51 (Zagorski Tarzan).

11 0 hvala 1
4 mjeseca
protjeran

Par fotkica nisam dugo:

14 0 hvala 2
8 godina
Da ne bude mrtvilo :D
Moj PC  
13 0 hvala 0
4 mjeseca

Evo od mene još par komada. :)

6 0 hvala 0
4 mjeseca
protjeran

Evo jos nesto staro-novih:

Tko zeli moze me i zapratiti na fejsu:

https://www.facebook.com/VrbatPhotography/

na Instaču takoder pod istim imenom no tamo nisam toliko aktivan jer ne stignem.zz

7 0 hvala 1
4 mjeseca

Super fotke! S čim radiš ove macro fotke? Počelo me je to privlačit po malo. :)

4 mjeseca
protjeran
Zagorski Tarzan kaže...

Niti jedan objektiv nije "makro" ako se ne varam, sve je napravljeno na apsc-u D5300, uglavnom tu su objektivi od sigme 17-50f2.8, 18-35 f1.8, 85mm f1.4, 135mm f1.4, nikon 70-200 f4&f2.8, 18-140 f5.6, nikon 70-300f5,6,(ovisno o objektivu neki imaju vece povecanje neki manje na pamet neznam tocne brojke)

Uglavnom apsc tijelo ti omogucuje ogromne cropove s iznimno detaljnim fotkama pa dobis "fake macro" :)

Ako te bas neka tocno zanima mogu ti poslati originale!

zz

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.11.2019 20:21 (IvanBrekalo).
4 mjeseca

Fala! Poigrat ću se malo kad uhvatim vremena ovih dana. Isprobavao sam nešto malo sa Nikkorom 35mm f1,8 sa namontiranim macro cijevima, ok je rezultat. 

Nedavno sam sa Aliexpressa nabavio macro rail za fino fokusiranje pa ću probat radit focus stacking u Photoshopu. Imam i reverse prsten za 35-icu, samo me 

smeta kaj nema ručnu blendu pa je zatvorena do kraja kad ga naopačke namontiram na fotić. Ok, da se to zaglavit, nije problem. Dobio sam nedugo full manualnu Canonovu 50-ku f1,8 pa sam i za njega naručio reverse prsten, čekam da dođe. Na tome čudu iz 1981. se blenda može ručno štelat. I da, crop fotić imam, Nikon D7200. 

0 0 hvala 0
8 godina
IvanBrekalo kaže...
Zagorski Tarzan kaže...

Niti jedan objektiv nije "makro" ako se ne varam,...

Ima ih. Nekoliko za Canon:

https://www.amazon.com/Canon-100mm-Macro-Digital-Cameras/dp/B002NEGTSI/

https://www.amazon.com/Tamron-AF-90mm-2-8-SP/dp/B00021EEA4/

https://www.amazon.com/Sigma-150mm-Macro-Canon-Digital/dp/B004M18N1G/

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
4 mjeseca
protjeran
Zagorski Tarzan kaže...

Fala! Poigrat ću se malo kad uhvatim vremena ovih dana. Isprobavao sam nešto malo sa Nikkorom 35mm f1,8 sa namontiranim macro cijevima, ok je rezultat. 

Nedavno sam sa Aliexpressa nabavio macro rail za fino fokusiranje pa ću probat radit focus stacking u Photoshopu. Imam i reverse prsten za 35-icu, samo me 

smeta kaj nema ručnu blendu pa je zatvorena do kraja kad ga naopačke namontiram na fotić. Ok, da se to zaglavit, nije problem. Dobio sam nedugo full manualnu Canonovu 50-ku f1,8 pa sam i za njega naručio reverse prsten, čekam da dođe. Na tome čudu iz 1981. se blenda može ručno štelat. I da, crop fotić imam, Nikon D7200. 

joj ja sam ti to probao meni je to yebena katastrofa, prekomplicirano!

8 godina

Kao sto je kolega gore napisao, Canon nudi par dobrih Macro objektiva, 100mm Macro objektiv im je pre jeb**. Mene je macro poceo privlaciti ali sam nedavno uzeo 2.8 70-200 i sad sam puno laksi

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 mjeseca
Rodić kaže...

Kao sto je kolega gore napisao, Canon nudi par dobrih Macro objektiva, 100mm Macro objektiv im je pre jeb**. Mene je macro poceo privlaciti ali sam nedavno uzeo 2.8 70-200 i sad sam puno laksi

Na Nikonu sam pa mi Canonova stakla ne znače ništa. Ali ni nebi još kupovao objektiv za macro, nisam tolko baš zagriznut. Probat ću se za početak malo poigrat sa macro cijevima, okretanjem objektiva... Poznavajući sebe, to mi je neka prolazna faza. Ak kupim macro staklo, napravit ću 10 fotki, pospremit ga u torbu i izvadit ga opet za godinu dana. Za to ne dam 5 000+ kuna, radije za te novce kupim rasvjetu, to mi više treba. 🙂

4 godine
Zagorski Tarzan kaže...
Rodić kaže...

Na Nikonu sam pa mi Canonova stakla ne znače ništa. Ali ni nebi još kupovao objektiv za macro, nisam tolko baš zagriznut. Probat ću se za početak malo poigrat sa macro cijevima, okretanjem objektiva... Poznavajući sebe, to mi je neka prolazna faza. Ak kupim macro staklo, napravit ću 10 fotki, pospremit ga u torbu i izvadit ga opet za godinu dana. Za to ne dam 5 000+ kuna, radije za te novce kupim rasvjetu, to mi više treba. 🙂

Kupis tamron 90mm za 1500kn rabljeni (slobodno mozes stariju verziju jer su opticki jednaki kao i novi samo je kuciste drugo) i imas vrhunski macro i portretni objektiv.
Nije macro objektiv samo za macro

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice