Vaša najbolja digitalna fotografija

poruka: 383
|
čitano: 146.339
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

evo moje 3...

sve slikano vulgaris-fotoaparatima, nemam pojma ni koji su bili u pitanju...

 

e da, ja nigdje bez photoshopa ne idem. Smijeh

Pobrkao sam svoje namjere sa svojim mogućnostima.
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

Evo bas malo svrljam po slikama pa se sjetim ove teme. Slikano je u okolici mog grada, na 1.200 m.n.m. (ako me pamcenje sluzi), pola metra od ruba provalije :)))

Fotoaparat je obicni kompakt, panasonic lumix nesto :)))

Depresivni? Glup posao? Problemi u kući? Ne cijene vas? Novčani problemi? Umorni od svega? RJEŠENJE U JEDNOJ PILULI: YebiGA® 1000mg Kad je sve u k..., YebiGA®!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija
DrNasty kaže...

Evo bas malo svrljam po slikama pa se sjetim ove teme. Slikano je u okolici mog grada, na 1.200 m.n.m. (ako me pamcenje sluzi), pola metra od ruba provalije :)))

Fotoaparat je obicni kompakt, panasonic lumix nesto :)))

 Fino izgleda
jesti i spavati
15 godina
neaktivan
offline
Komentari?

Evo par mojih fotki Osmijeh

Nemam favorita...sve su mi dobre.

Slikane su Olympusovim FE-310 digitalcem.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.10.2008 21:45 (Jerkenovski).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

Prodobra, a?

Diritor je lipo reka pali smo na dno homo si skupa na BIRO.
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.10.2008 17:10 (Pačo).
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

evo još jedna od mene:

maca maca
My car sucks, the brakes do not brake, the accelerator will not accelerate and the pistons will not piss
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

Malo update-a

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

Evo par mojih.

 

Ako vam se sviđaju na damir-zg.deviantart.com možete pronaći još!

 

-EDIT-

neznam zašto ali neće mi primit slike sa stranice pa evo linkovi kome se da gledat

 

http://fc22.deviantart.com/fs23/f/2007/338/b/e/Fishermen_by_damir_zg.jpg

 

http://fc17.deviantart.com/fs36/f/2008/261/b/1/Enjoying_the_sunset_by_damir_zg.jpg

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.10.2008 23:25 (damir_zg).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

evo nekaj i od mene.slikano sa canon a710

jura
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija
Jerkenovski kaže...

Malo update-a

 

 kako vi dobijete ove boje?

Bara, ellkarade da vas pitam. Jel ima razlike u slici (ne mislim na dubinu polja nego na boje) ako ostavim istu ekspoziciju i mijenjam otvor blende i shutter speed? Hocu reci da li su boje zasicenije pri vecim otvorima blende ili manjim ili to nema veze...
I'm going woo woo
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija
tnakir kaže...
 kako vi dobijete ove boje?

Bara, ellkarade da vas pitam. Jel ima razlike u slici (ne mislim na dubinu polja nego na boje) ako ostavim istu ekspoziciju i mijenjam otvor blende i shutter speed? Hocu reci da li su boje zasicenije pri vecim otvorima blende ili manjim ili to nema veze...
 boje direktno ovise o postavkama balansa bijele boje.
tehnički, blenda i shutter nemaju utjecaja na reprodukciju boja. može se desiti da ipak utječu, no čisto zbog flarea, ili mekanoće objektiva kod wide-open blende.

probaj se poigrati s presetovima ili podesiti WB specifično za određeno osvjetljenje (custom WB), možda uspiješ izvuć bolje, jače boje. isto tako, preeksponirane slike znaju izgledati isprano, poigraj se s kompenzacijom ekspozicije, skini ju za pol blende-blendu.
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija

misliš konkretno na fotke jerkenovskog ili u obzir dolaze i primjeri iz posta ispod??

 

podešavanje balansa bijele je najčešće prava opcija za "manipulaciju" bojama pri samom fotografiranju.

blenda? otvorena/zatvorena blenda na istoj sceni daje različite rezultate (npr. ako hoćeš dobiti siluete, kao na Enjoying_the_sunset by damir_zg onda ide zatvorena blenda) stvar je u tome koliko svjetla i kako ulazi...

 

edit: netko me ipak preduhitrio :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.10.2008 11:54 (draenei).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija

otvorena/zatvorena blenda daje različite rezultate jer ulazi različita količina svjetla, ali na same boje ne utječe - zelena je i dalje zelena.

razlika je u tome kaj senzor/film vide, to definitivno stoji, da.

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija

dakle, bojama manipulira preko wb-a. ili kasnije u ps-u ali to je za slabiće :)

 

(elkarrde - indirektno ipak utječe, i to na konačan rezultat. istina da je zelena i dalje zelena, crvena je crvena ali kod damirove slike zalaska sunca boje bi sigurno bile manje zasićene da je blenda bila otvorena a ne mogu sa sigurnošću reći da bi ovako tamne siluete uopće dobili (npr. kod blende 2.8))

16 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija
draenei kaže...

dakle, bojama manipulira preko wb-a. ili kasnije u ps-u ali to je za slabiće :)

 

(elkarrde - indirektno ipak utječe, i to na konačan rezultat. istina da je zelena i dalje zelena, crvena je crvena ali kod damirove slike zalaska sunca boje bi sigurno bile manje zasićene da je blenda bila otvorena a ne mogu sa sigurnošću reći da bi ovako tamne siluete uopće dobili (npr. kod blende 2.8))

post-processing u fotošopu je analogan proces post-processingu prilikom razvijanja i izrade fotke iz filma, no dok obrada prilikom razvijanja i izrade zahtjeva dosta visoki nivo znanja i vještine (da ne spominjemo činjenicu da jednom napravljena obrada nema undo), digitalna obrada ne zahtjeva gotovo nikakvo znanje i vještinu, i da, ako se koristi za popravljanje i prikrivanje nedostataka same fotke - za slabiće je. :D

ono, cilj je dobiti dobru fotku odmah iz fotića, bez potrebe za korekcijom boja (jer je pogrešno podešen WB), bez potrebe za kropanjem (jer je fotka loše kadrirana) i slično..
btw, često ljudi konvertiraju fotke u grayscale ili stavljaju neke lude efekte po fotki jer su pogrešno podesili white-balance i sve boje su im otišle u krivo. :D

(apsolutno se slažem, da, blenda indirektno utječe na reprodukciju boja, zbog činjenice kaj senzor/film vidi drugačiju sliku)
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
16 godina
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

Thankyou...

 

Sad sam jos malo vise prosvjetljeniji :)

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

prespora izmjena informacija na ovom podforumu (možda zbog premalog broja članova a i postojeći nisu pretjerano aktivni?)

ali svejedno, čovjek bi očekivao bar u ovom topiku neku veću aktivnost :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

Evo i moje...

Failure is allways an option.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija
draenei kaže...

prespora izmjena informacija na ovom podforumu (možda zbog premalog broja članova a i postojeći nisu pretjerano aktivni?)

ali svejedno, čovjek bi očekivao bar u ovom topiku neku veću aktivnost :)

 paaa, oni koji se bave fotografijom aktivnije nemaju "najbolju" fotku, već su sve više-manje dobre, tak da me uopće ne čudi količina i sadržaj ovog topica.

uostalom, razlika između dobrog i lošeg fotografa je u tome kaj dobar ne pokazuje svoje loše fotografije. :D
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

ali isto tako oni koji se bave fotografijom valjda bi trebali svako malo imati neke nove fotke kojima bi se možda htjeli pohvaliti (najbolja fotka ne znači nužno da je zaista najbolja nego u širem smislu može biti i neka koju ja kao autor trenutno smatram dobrom i da je vrijedna pokazivanja)

 

uostalom, govorimo li o neaktivnom topiku ili o razlici između dobrih i loših fotografa? (o ovom drugom radije nebih :D)

;)

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

Evo nekih od mene

Sve su slikane sa E-3 i uglavnom sa objektivom ZD 12-60

Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

Slikano sa Canon PowerShot A710:

Kaplja Kaplja
Na Pagu,slatkovodno jezero Na Pagu,slatkovodno jezero
Krtica Krtica
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

Canon 400D - kit objektiv (18-55)

minimalno photoshop...

Picasso Osijek promenada Picasso Osijek promenada
La lucha continuada...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija
eterna luchar kaže...

Canon 400D - kit objektiv (18-55)

minimalno photoshop...

 Ovo je izvrsno. Svaka cast na fotki Namigiva
MORTAL, CAN YOU FEEL THE FORCE OF DARK SIDE... I ROCK YOU LIKE A HURRICANE^^
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija
Darth Punisher kaže...
eterna luchar kaže...

Canon 400D - kit objektiv (18-55)

minimalno photoshop...

 Ovo je izvrsno. Svaka cast na fotki Namigiva
 Hvala!
La lucha continuada...
15 godina
neaktivan
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

Evo tri moje "najbolje".. pod navodnicima jer je samo subjektivno moje mišljenje i možda imam i boljih...

Ali evo..

 

šuma i umjetni potok šuma i umjetni potok
mačić mačić
moj stari mobitel... malo bio prljav pa se odlučio da ga operem :D moj stari mobitel... malo bio prljav pa se odlučio da ga operem :D
Nijedno pravilo bez iznimke!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

Evo par podvodnih slikane sa FE-130 i podvodnim kučištem

 

Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija
Darth Punisher kaže...
eterna luchar kaže...

Canon 400D - kit objektiv (18-55)

minimalno photoshop...

 Ovo je izvrsno. Svaka cast na fotki Namigiva
 možda tebi ali realno, fotka je daleko od izvrsnog... prije bih rekla da je potencijalno odlična :)

 

rado bih da se ovo shvati kao dobronamjeran savjet :)
naime, fotka je tipičan primjer nečega što treba slikati po nekim pravilima da bi mogli reći "izvrsno!" - a problem je u kadriranju.

malo je usko sa gornje-donje strane što mi se sviđa - zadržava pogled, to mi je okej.
ali me muči lijeva-desna strana! pogled je u lijevu stranu znači trebao/trebala si ostaviti praznog prostora na LIJEVOJ strani a ne desnoj.... jer taj pogled....on gleda.....ali kamo? u rub! u kraj fotke! u ništa! probaj dati malo prostora tom pogledu, nemoj ga toliko stisnuti uz rub, daj mu da diše, da gleda, da naše oko pogleda za njegovim pogledom a onda se istom crtom vrati prema njegovom i tu zadrži. sigurna sam da će biti puno bolje ;)

također bih išla u suprotnom smjeru sa "obradom" - pokušala bih malo potamniti i time naglasiti dramatičnost pogleda, jer on mi je upravo takav.
sprženo nebo (što mi je zapravo najveći minus) mi skroz ubija atmosferu..



Poruka je uređivana zadnji put ned 15.3.2009 21:07 (draenei).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Vaša najbolja digitalna fotografija

Draenei, robuješ pravilima, a to nije dobro. Pravila, između ostalog, postoje i da bi se kršila, a na nama je da rušimo zidove, a ne da ih gradimo. U ovom slučaju mi paše njegov pogled van kadra. Pravila treba poštivati samo dok ne shvatiš kako funkcioniraju i zašto su takva, ali je činjenica da stroga pravila ne postoje. Da postoje, to bi bila znanost a ne umjetnost kroz koju se možeš kreativno izraziti i iznijeti svoje stavove i raspoloženja.

 

BTW, i dalje mi se sviđaš. ;-)

Vuk dlaku mjenja ali nikada!
15 godina
neaktivan
offline
Vaša najbolja digitalna fotografija

Da pravilo trećina dobra je polazišna točka, ali na jednom mjestu fotka se me snima samo jednom, negu više puta sa različitim postavkama

Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice