1080 SLI, dobre i loše strane

poruka: 12
|
čitano: 2.654
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
1080 SLI, dobre i loše strane

Imam već jednu Gigabyte GTX 1080 Xtreme grafičku karticu,ali bih htio uzeti i 2. i spojiti ih sa SLI mostićem. Doduše čujem da postoji dosta problema sa SLI, da neke igre ne rade kako bi trebale etc. Pa me zanimaju plusevi i minusi spajanja tako dvije kartice u SLI.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 1080 SLI, dobre i loše strane

Ako se ne varam, to je 3slot grafa pa obrati pozornost možeš li uopće koristiti dvije na svojoj matičnoj jer nvidia zahtjeva spajanje na bar x8 pcie.

Iako smatram da je pametnije prodati tu 1080, dodati taj iznos na novce za koje bi kupio drugu 1080 i kupiti 1080ti.

15 godina
neaktivan
offline
Re: 1080 SLI, dobre i loše strane
cro530 kaže...

Imam već jednu Gigabyte GTX 1080 Xtreme grafičku karticu,ali bih htio uzeti i 2. i spojiti ih sa SLI mostićem. Doduše čujem da postoji dosta problema sa SLI, da neke igre ne rade kako bi trebale etc. Pa me zanimaju plusevi i minusi spajanja tako dvije kartice u SLI.

 Ja koristim dvije 970 u SLI-u i nikada nisam imao nikakvih problema radi SLI-a, sve radi kao i sa jednom karticom.

Hvaljen isus i marija vesela je šokadija
11 godina
online
1080 SLI, dobre i loše strane

prodaj 1080 i kupi 1080Ti 

 

1 jaca grafa > 2 slabije 

 

 

nvidia s razlogom podrzava SLI jos samo na 1070 i 1080 grafama

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: 1080 SLI, dobre i loše strane
Fanu kaže...

prodaj 1080 i kupi 1080Ti 

 

1 jaca grafa > 2 slabije 

 

 

nvidia s razlogom podrzava SLI jos samo na 1070 i 1080 grafama

 Sorry, ali to nema veze sa vezom... dvije 1080 u SLI-u pojedu jednu 1080ti bilo kada...

 

"podrzava SLI jos samo na 1070 i 1080 grafama" - ne kužim što želiš reći? SLI je podržan na svim aktualnim NVidia karticama...

Hvaljen isus i marija vesela je šokadija
16 godina
offline
Re: 1080 SLI, dobre i loše strane
Ispod 1070 vise nije. Kaj se tice nove generacije.
11 godina
online
Re: 1080 SLI, dobre i loše strane
Zekoslavko kaže...
Fanu kaže...

prodaj 1080 i kupi 1080Ti 

 

1 jaca grafa > 2 slabije 

 

 

nvidia s razlogom podrzava SLI jos samo na 1070 i 1080 grafama

 Sorry, ali to nema veze sa vezom... dvije 1080 u SLI-u pojedu jednu 1080ti bilo kada...

 

"podrzava SLI jos samo na 1070 i 1080 grafama" - ne kužim što želiš reći? SLI je podržan na svim aktualnim NVidia karticama...

 

2 1080 su jace u igrama koje imaju podrsku za SLI (i to ispravno implementiranu podrsku a ne da ti jedan GPU cijelo vrijeme radi na samo 20-30%)

jedna 1080Ti je puno bolji izbor - ne moras cekati na SLI profile, zajebavati se sa micro stutteringom i ostalim bugovima/defektima koji se mogu pripisati SLIu, zagrijavanjem 2 grafe 

 

evo ti grafe koje podrzavaju SLI

https://www.geforce.com/hardware/technology/sli/supported-gpus

+

http://www.pcworld.com/article/3082708/components-graphics/nvidia-quietly-kills-3-and-4-way-sli-support-for-geforce-gtx-10-series-graphics-cards.html

 

nvidia je izbacila SLI podrsku na grafama slabijima od 1070 iz 1xxx serije (nemaju uopce konektore za SLI mostice)

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.6.2017 15:07 (Fanu).
15 godina
neaktivan
offline
Re: 1080 SLI, dobre i loše strane
Fanu kaže...
Zekoslavko kaže...
Fanu kaže...

prodaj 1080 i kupi 1080Ti 

 

1 jaca grafa > 2 slabije 

 

 

nvidia s razlogom podrzava SLI jos samo na 1070 i 1080 grafama

 Sorry, ali to nema veze sa vezom... dvije 1080 u SLI-u pojedu jednu 1080ti bilo kada...

 

"podrzava SLI jos samo na 1070 i 1080 grafama" - ne kužim što želiš reći? SLI je podržan na svim aktualnim NVidia karticama...

 

2 1080 su jace u igrama koje imaju podrsku za SLI (i to ispravno implementiranu podrsku a ne da ti jedan GPU cijelo vrijeme radi na samo 20-30%)

jedna 1080Ti je puno bolji izbor - ne moras cekati na SLI profile, zajebavati se sa micro stutteringom i ostalim bugovima/defektima koji se mogu pripisati SLIu, zagrijavanjem 2 grafe 

 

evo ti grafe koje podrzavaju SLI

https://www.geforce.com/hardware/technology/sli/supported-gpus

+

http://www.pcworld.com/article/3082708/components-graphics/nvidia-quietly-kills-3-and-4-way-sli-support-for-geforce-gtx-10-series-graphics-cards.html

 

nvidia je izbacila SLI podrsku na grafama slabijima od 1070 iz 1xxx serije (nemaju uopce konektore za SLI mostice)

 Ja imam grafičke u SLI-u, koristim ih svakodnevno... nisam nikada imao niti jedan jedini problem sa njima, 0, nada.

 

Ne lupam o nečemu o čemu sam čitao na netu, nego iz iskustva sa nečime što koristim, ja, osobno....

Micro stuttering - nikada primijetio

Ostali bugovi/defekti - nikada primijetio

 

Zagrijavanje dvije grafe - ne vidim problem? Kućište mi je samo po sebi kvalitetno ventilirano i dodatna grafulja nije skoro pa ništa promijenila...

Hvaljen isus i marija vesela je šokadija
16 godina
offline
Re: 1080 SLI, dobre i loše strane

Upitne su prednosti bilo kojeg modernog dual gpu setupa u modernim igrama

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
8 godina
odjavljen
offline
1080 SLI, dobre i loše strane

Nema potrebe za dvije grafe u današnje vrijeme.

The Show Must Go On
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: 1080 SLI, dobre i loše strane
Glavas_ZG kaže...

Nema potrebe za dvije grafe u današnje vrijeme.

 Zašto? Ja sam npr imao jednu 970-ku i htio sam malo veće performanse poradi novod 1440p monitora... umjesto da kupim novu 1070, jednostavno sam za 1200kn uzeo još jednu 970-ku i dobio performanse u rangu (i malo iznad) 1070

Hvaljen isus i marija vesela je šokadija
8 godina
odjavljen
offline
Re: 1080 SLI, dobre i loše strane
Zekoslavko kaže...
Glavas_ZG kaže...

Nema potrebe za dvije grafe u današnje vrijeme.

 Zašto? Ja sam npr imao jednu 970-ku i htio sam malo veće performanse poradi novod 1440p monitora... umjesto da kupim novu 1070, jednostavno sam za 1200kn uzeo još jednu 970-ku i dobio performanse u rangu (i malo iznad) 1070

 To je u tvom slučaju tako, napravio si logičan potez obzirom da imaš odgovarajuću ploču, napajanje i kučište, za naj manje novca si dobio naj veći boost.

No netko tko kupuje novo, ili želi nadogradit postojeće a nema sve gore navedeno će ići na jednu jaku grafiku. Pogotovo jer nove grafe malo troše.

Uz to naj jače grafe danas su sposobne za ono za što su prije trebale 2 grafičke, 4K igranje i sl. marginalne stvari.

The Show Must Go On
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice