AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima izdvojena tema

poruka: 7.948
|
čitano: 1.636.276
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Nisi stavio čipset drivere (South Bridge, SATA7AHCI i USB driver).

Twitter: @191x7
Moj PC  
2 0 hvala 2
12 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

tacno razumijem ljude sto prelaze na nvidia grafe ili bar idu iznad r7 klase, 14.x drajveri su uzas za sve i jednu grafu iz r7 klase :S

To je nemoguce kako je to nestabilno, jednostavno ne mozes da vjerujes dok se ne zblesavi.
Ajde skinem nove 14.6 kontam bice bolje, picim wolfensteina novog, ajde ide fino grafa nakon par minuta zviz error crash u desktop, drivers are not responding bla bla bla :| i tako non stop........

 

 

Nadam se da nije takva situacija sa r9 270 serijom na koju prelazim ubrzo...{#} 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Ja nemam nikakvih problema sa 14.4 i 14.6.

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
chaselol kaže...

tacno razumijem ljude sto prelaze na nvidia grafe ili bar idu iznad r7 klase, 14.x drajveri su uzas za sve i jednu grafu iz r7 klase :S

To je nemoguce kako je to nestabilno, jednostavno ne mozes da vjerujes dok se ne zblesavi.
Ajde skinem nove 14.6 kontam bice bolje, picim wolfensteina novog, ajde ide fino grafa nakon par minuta zviz error crash u desktop, drivers are not responding bla bla bla :| i tako non stop........

 

 

Nadam se da nije takva situacija sa r9 270 serijom na koju prelazim ubrzo...{#} 

idi na nvidiu ja sa R9 270X prešao na GTX 660 koja je realno slabija

merak zivi odustajem od AMDa a pogotovo od mantlea koji je cisti fail barem sto se tice BF4

nvidia ima shadowplay i stvarno je extra,snimis svaki wtf momenat.

a drivere izdaju svako malo sto jest jest,AMDu treba preko mjesec za nove drivere i to su usput vecinom bete koje uvijek imaju neku caku

AMD samo brine o R9 290 i 290X ostale ko šljivi ba

BiH__Snowflake BF4
14 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Hd4850, pa jos jedna u xfireu, pa 5870, pa 6950 unlockana u 6970, sad 7950, ili sam hebene srece ili neznam sto, nikad nikakav problem s driverima ili necim, sve apsolutno savrseno radilo i radi, kartice koje sam prodao i dan danas ljudima rade.Ne kazem da ljudi lazu ali nije mi jasno da toliko prigovora ima na amd, ja nikad nisam imao niti najmanji problem.

Imam jos dva frenda koji deru samo ati, isto nikad nikakvih problema nije bilo, sve radi ko metak....

Jedan frend ima vec 6godina hd4850, intel q9...  igra non stop mmoe, nikad problema nikakvih....

 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
Zoki B kaže...

Hd4850, pa jos jedna u xfireu, pa 5870, pa 6950 unlockana u 6970, sad 7950, ili sam hebene srece ili neznam sto, nikad nikakav problem s driverima ili necim, sve apsolutno savrseno radilo i radi, kartice koje sam prodao i dan danas ljudima rade.Ne kazem da ljudi lazu ali nije mi jasno da toliko prigovora ima na amd, ja nikad nisam imao niti najmanji problem.

Imam jos dva frenda koji deru samo ati, isto nikad nikakvih problema nije bilo, sve radi ko metak....

Jedan frend ima vec 6godina hd4850, intel q9...  igra non stop mmoe, nikad problema nikakvih....

ma druze imao sam ja problema i sa nvidiom,to ovisi od serije do serije od kartice do kartice

GTX 460 fermi serija kartica nedo Bog nikom,najvise problema sa crashanjem drivera ikad

ali nvidia se dosta popravila i meni licno ovaj shadowplay stvarno dobar izum,dok nekom to ne znaci nista

bilo mi je drago sto je AMD najavio taj mantle i to sve pa sam presao na AMD i tu su me razocarali,mantle samo radi na GCN 1.1 kako treba

a svi na GCN 1.0 imaju barem neko trzanje ponekad ili jos gore konstantne cpu spikove koji ubise uzitak u igranju.

nisam imao problema sa driverima,tipa krešanja kod AMDa,tu i tamo neke sitnice mozda nekad

ali mene licno su razocarali sto su fino rekli optimizacija za GCN 1.0 ce biti i NIKAD nije dosla

ljudi sa 1GB grafama ne mogu pod mantleom ni igrat jer nemaju dovoljno memorije mada igraju sve na low.

AMD je spor sa driverima i to je cinjenica,nije nikakav fanboyizam,samo pogledajte kako nvidia izdaje drivere brze od AMDa i to je to

Ja sam spreman dat i koju banku vise za nvidiu eto toliko :)

BiH__Snowflake BF4
12 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Ne znam, nvidia mi je preskupa bila.
Zanimljivo dok sam imao 2xr7 260x u CF, sve je radilo odlicno ali jedna grafa sa 14.x driverima je nocna mora... 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Moje mišljenje je da je većina problema oko driver-a uzrokovana samim korisnikom, ja osobno nikad nisam imao problema sa AMD driver-ima, neke čudne stvari su se dešavale, recimo ingame neke texture izbljede, imaju neki čudan "metallic" odsjaj, itd, ali može se reć da je to problem i pojedinih igara a ne samo grafe, uglavnom nikakvih problem-a zbog kojih mi nešto nije radilo!?
Prva AMD grafa mi je bila X1950 Pro, mislim da je poslje nje išla 4850, 4870 (izgorila zbog slabog napajanja) pa 4890 pa onda 4870 X2 pa poslje tog malo nova serija, 5870 pa onda 6950, pa 7950 i sad R9 290, većinom sam kupovao grafe koje najviše nude za novac u trenu kupovine, neke sam i mjenjao uz nadoplate i slično, uglavnom ne bitno, od NVidia-e sam u svom komp imao što svoje, što prijedloga za prijatelje pa prođe kroz moj komp, ako se dobro sjećam: 9800 (mislim da je imala i još neka slova u nazivu), GTS 240, GTX 460, GTX 570, GTX 660, najnovija serija nije prošla kroz moj komp tako da ne znam kakvo je stanje s njima ali sa svim navedenim grafama nisam imao problema, ni sa AMD-om ni sa NVidia-om, tako da mi nije jasno kad netko kaže da mu ne rade driver-i od grafike!?
Razumijem "specijalne" situacije u kojima korisnik ima CF ili SLI sustav pa to ne skalira dobro, ruši se, radi samo jedna grafa ili takvo nešto ali većina korisnika ima "normalan" PC s jednim GPU-om i u takvoj situaciji ja nikad nisam imao problem, ako nešto nije radilo, najčešće sam ja nešto "čačko", "preinstaliro", "reinstaliro", prćko po registry-u, itd, ili sam pokupio virus ili nešto slično, nakon tog ide re instalacija Windows-a i sve opet radi kako treba, ne kažem da nije moguće da nešto ne radi i da nije uredu, s kompovima je to uvijek moguće al moje mišljenje je da je u većini slučajeva kriv sam korisnik!? 

Nije Ivsa, nego bi trebalo biti: Ivša (nisam siguran ko je u ovo slučaju kikso, JA, pa stavio Ivsa i sad više ne mogu promjenit nadimak, ili BUG jer nije htjeo prihvatit slovo Š)
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.6.2014 14:15 (Ivsa).
Moj PC  
15 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Pozz raja.

Mozda ovo pitanje nije vezano direktno za ovu temu, ali nije velika greska jbg.

U zadnje vrijeme sam primijetio da se graficka nenormalno grije, malo pomalo sam ukapirao da cim pustim neki video na netu, taktovi graficke odma skacu na 900/1050 i zauzece/iskoristenost graficke skace na 50% i ponkad nesto preko.. Dok cijelo vrijeme miruju na 300/300. Trenutno gledam online film na mozdka nekih 480p i temperature se penju ajmo reci oko 60C i preko. Kuciste je veoma prozraceno, preko SpeedFan kontoliram ventilatore sa kucista, na MSI Afterburner sam postavio manuelno povecavanje ventilatora sa temperaturom. Dok kucam npr. sad ovdje po forumu ili sam tek tako na netu, sve je normalno, taktovi su u stanju mirovanja i tako.

Koji mu je klinac sada, jest da je toplo vani, ali sam stavio manuelno da povecava brzinu ventilatora. Da li moze biti do drivera, trenutno su 14.4, njih sam ubacio odavno, beta drivere ne koristim. 

 

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
AMD Catalyst - Topic o Driverima

ovo za yt vimeo i sl. Iskljuci hw podrsku za isto pa onda javi temperature

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.6.2014 15:30 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima

Sta mislis pod "hw podrsku"???

14 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
MrRango kaže...

Sta mislis pod "hw podrsku"???

hardver podrsku ( ili ti ga gpu podrsku iskljuci)

Prodajem Asus Nexus 7
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
zagy15061984 kaže...
MrRango kaže...

Sta mislis pod "hw podrsku"???

hardver podrsku ( ili ti ga gpu podrsku iskljuci)

Opet moram pitati, kako da iskljucim, ne mogu naci tu opciju nigdje :D

16 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

OMG pa samo desni klik na video i isključiš hardversku akceleraciju, sva mudrost.

Twitter: @191x7
Moj PC  
2 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Opet ista situacija. Taktovi se povecaju sami, zauzece opet skace preko 50%, i temperature su oko 55-60C

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Moze li mi netko rec koliki mu je memory clock u AMD CP dok surfa netom 14.4 driveri AMD 6850 775/1005,jer meni stalno dok sam na netu stoji na 300/1005 i grafa se grije do 50 C.Toga prije nije bilo.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
Procitaj gornji post od 191x7
http://valid.canardpc.com/hwx19k
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima

Hm.. Device Manager ne pronalazi da nešto nije instalirano..

11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
WalterWolf kaže...

Moze li mi netko rec koliki mu je memory clock u AMD CP dok surfa netom 14.4 driveri AMD 6850 775/1005,jer meni stalno dok sam na netu stoji na 300/1005 i grafa se grije do 50 C.Toga prije nije bilo.

 

Drug, imam ajmo reci skoro pa slicnu situaciju, procitaj par postova unazad, na istoj je stranici, dok surfam netom i upalim neki video ili nesto vezano za flash odma se taktovi pale na 950/1050 i pocne da radi graficka i normalno pocinje da se grije. I to zna dostici 60C ako je na auto postavljen ventilator. Tako da sam sad sa MSI Afterburner posatavljeno da se ventilator pojacava sa povecanjem temperature, jest da je bucno ali sta ces. Jos uvijek nisam rijesio problem, iste drivere koristim, graficka nam je u istoj seriji. Sta moze biti, ni sam ne znam.

Da je do ljetnih temperatura, nije. Jer mi je to se tek skoro pocelo desavati.

Pokusavao sam iskljuciti "Hardware Acceleration", ali isti problem.

Ako rijesis, javi gdje je problem.

10 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
MrRango kaže...
WalterWolf kaže...

Moze li mi netko rec koliki mu je memory clock u AMD CP dok surfa netom 14.4 driveri AMD 6850 775/1005,jer meni stalno dok sam na netu stoji na 300/1005 i grafa se grije do 50 C.Toga prije nije bilo.

 

Drug, imam ajmo reci skoro pa slicnu situaciju, procitaj par postova unazad, na istoj je stranici, dok surfam netom i upalim neki video ili nesto vezano za flash odma se taktovi pale na 950/1050 i pocne da radi graficka i normalno pocinje da se grije. I to zna dostici 60C ako je na auto postavljen ventilator. Tako da sam sad sa MSI Afterburner posatavljeno da se ventilator pojacava sa povecanjem temperature, jest da je bucno ali sta ces. Jos uvijek nisam rijesio problem, iste drivere koristim, graficka nam je u istoj seriji. Sta moze biti, ni sam ne znam.

Da je do ljetnih temperatura, nije. Jer mi je to se tek skoro pocelo desavati.

Pokusavao sam iskljuciti "Hardware Acceleration", ali isti problem.

Ako rijesis, javi gdje je problem.

Ja sam ugasio HW Ac i sad je dobro.

12 godina
neaktivan
offline
RE: ATi Catalyst - Topic o Driverima
Imam problem sa igrama koje su najnormalnije radile na windows 7, a ne rade baš dobro na windows 8.1.
Svi su driveri instalirani, probao čak različite verzije amd catalyst drivera.
Igra ima slabiji FPS, javljaju se greške u teksturama i igra se ruši (pokušao sa nba 2k14, splinter cell blacklist)
Na windows 7 sve radi perfektno.
Je li imao netko slično iskustvo ?
15 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

najnoviji driveri 14.4 se ne zele instalirat na win 8.1 64 bit stalno dodje do jedno djela i onda samo stoji sta da radim ?? graficka HD 5770

?? ??
Samobor je lepa varoš
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.6.2014 18:37 (geek_boy).
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Ovi na tom linku su i za win 7 64bit?

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima
Prodajem Asus Nexus 7
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: ATi Catalyst - Topic o Driverima

Postoji li neki software koji bi mi mogao underclockati graficku vise nego Catalyst?

Catalyst mi dopusta da ga underclockam samo do 700/900mhz...

12 godina
offline
Re: ATi Catalyst - Topic o Driverima
dinos3 kaže...

Postoji li neki software koji bi mi mogao underclockati graficku vise nego Catalyst?

Catalyst mi dopusta da ga underclockam samo do 700/900mhz...

Moze se to spustiti preko catalysta kako hoces, evo ti jedan primjer.

Odes u CCC => Present => Add new present 1.
Imenujes ga kako ti odgovara.
Onda ides C => Users = > (tvoje ime) =>  AppData => Local => ATI => ACE => i tu imas Profiles.xml, njega otvori preko notepada, sve kopiraj i izadji.

Dalje u tom folderu imas jos jedan folder, Profiles ili nesto tako, tu se nalazi TVOJ present koji si napravio maloprije @1

Otvoris ga, i paste sve sto si kopirao u Profiles.
Evo ti slika sta da editujes

 

Znaci

 

CoreClock ti nece pisati ovo "want 2" nego samo "want0" i "want1", a druga strelica ispod je primjer iz crossfire sistema, to ignorisi.
Ti samo stavis tu na "want0" da je MINIMALAN clock core speed, a na "want1" MAX clock core speed.
Minimal standardno bude na 150 a max je do tebe.


Isto tako i s memorijom.



Nije komplikovano samo prati sve sto sam ti napisao.
I kad to uradis, desni klik na CCC i ides na INVOKE PRESENT, izaberes taj svoj sto si ga imenovao kako vec i to je to.

 

Druga opcija je da cackas bios od kartice a to ti ne preporucujem, ovo je dosta dosta lakse. 

 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.6.2014 19:09 (chaselol).
12 godina
offline
Re: ATi Catalyst - Topic o Driverima
chaselol kaže...
dinos3 kaže...

Postoji li neki software koji bi mi mogao underclockati graficku vise nego Catalyst?

Catalyst mi dopusta da ga underclockam samo do 700/900mhz...

Moze se to spustiti preko catalysta kako hoces, evo ti jedan primjer.

Odes u CCC => Present => Add new present 1.
Imenujes ga kako ti odgovara.
Onda ides C => Users = > (tvoje ime) =>  AppData => Local => ATI => ACE => i tu imas Profiles.xml, njega otvori preko notepada, sve kopiraj i izadji.

Dalje u tom folderu imas jos jedan folder, Profiles ili nesto tako, tu se nalazi TVOJ present koji si napravio maloprije @1

Otvoris ga, i paste sve sto si kopirao u Profiles.
Evo ti slika sta da editujes

 

Znaci

 

CoreClock ti nece pisati ovo "want 2" nego samo "want0" i "want1", a druga strelica ispod je primjer iz crossfire sistema, to ignorisi.
Ti samo stavis tu na "want0" da je MINIMALAN clock core speed, a na "want1" MAX clock core speed.
Minimal standardno bude na 150 a max je do tebe.


Isto tako i s memorijom.



Nije komplikovano samo prati sve sto sam ti napisao.
I kad to uradis, desni klik na CCC i ides na INVOKE PRESENT, izaberes taj svoj sto si ga imenovao kako vec i to je to.

 

Druga opcija je da cackas bios od kartice a to ti ne preporucujem, ovo je dosta dosta lakse. 

 

Napravio sam sve kako si rekao, ali ne mrda...

 

Glupi uploader je smrdao sliku.
SLIKA

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.6.2014 19:58 (dinos3).
12 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Nisi dobro napisao.

15000 ti je 150Mhz

znaci tamo ti stoji vec 15000 i to je 150Mhz, tu si malo zeznuo parametre.

Memory clock target isto. 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
chaselol kaže...

Nisi dobro napisao.

15000 ti je 150Mhz

znaci tamo ti stoji vec 15000 i to je 150Mhz, tu si malo zeznuo parametre.

Memory clock target isto. 

Evo ga ista stvar, napravio sam bit ce da ne radi ovo druze...
Fala svejedno ;) 

13 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Sa zadnjim 14.4 beta/beta rc drajverima mi se smrzavo komp na 7970 grafi.....,u jednom trenutku sam mislio da je kihnula

They have descended from heavens in fire chariots, and made humans on their own image.
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.6.2014 20:57 (lmutak).
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice