AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.665.897
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
rokonja kaže...
Friday kaže

Koji je tvoj problem jbt? Sjedim u vrlo tihoj prostoriji u kojoj je prakticki jedina stvar koja se cuje je taj ventilator 

  E blago se tebi, kako lijep opis tišine.  Kupi duže kable i odfuraj komp npr.  u WC ili probuši (ištemaj) rupu u ptostoriji do i tamo stavi komp ili najjednostavnije pojačaj zvučnike ili kupi jako dobre slušalice pa ih nabaci na glavu...  

 

Ne pase mi glazba uvijek dok radim, nekad mi bas treba tisina.

BTW - isprobao sad bez drugog monitora i nema nikakvih problema. Temperatura GPU pala na 40 i par stupnjeva i stoji tamo. Ventilator konstantno stoji. Pisat cu u Sapphire da vidim jel imaju kakvo rijesenje ili ju saljem nazad i uzimam strix

Freak Show Inc.
8 godina
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

Vi svi živite negdje na selu u kilometrima od najbližeg susjeda i prva glavnija prometnica je 10 kilometara od vas iza nekog brda?! Živite sami, nemate ni kućeta ni mačeta?

Koji je to vrag u sve vas ušao da sa današnjim kućištima i zaista tihim komponentama pišete ovakve bljuzge?

 

Bavite se snimanjem glazbe, nemate zasebnu "tihu" prostoriju, pa je bitno da je sve apsolutno nečujno?!

Više čujem susjedu dok mi lupeta iznad glave, promet van stana i slično nego ventilatore u kućištu - uostalom zato i imam sluške da mi ne smetaju "okolni zvuci", a pod time najmanje mislim da ventilatore.

 

Mislim da se u ovoj temi ponajmanje raspravljalo o performansama, da je onako 35-40% teme koji vent je tiši i koliko koga smeta ta buka.

 

Dajte vi svi meni pošaljite ta "govna" od grafa, ja ću rado "trpit" tu buku umjesto vas...

 

Ajde da svi imate ultra-high-end računala sa 9900ks, 64 GB RAM i 2* 2080Ti SLI, pa ono ne znate što bi više zvocali da vam ne valja, nego nisu savršeno upareni RGB i ventovi su ipak malčice glasni. Koga to smeta, custom loop deri... Zaista vipe ne razumijem ovu temu, a poprilično je i specifična naspram ostalih izvora koje čitam, u tome da se najmanje piše o grafama, a upravo zvuci i buka suglavne teme rasprave...

 

Ko kad ženu pitam kakav auto bi slijedeće trebali uzet, pa dobijem "crveni" za odgovor.

 Haha vidis mene napajanje muci. Fractal integra M. Samo se to cuje u kompu (kad zaustavim taj ventilator onda se cuje samo hdd)
Jel ima kakav nacin da se uspori taj ventilator jer ne kupuje mi se bas drugo napajanje radi toga :P

10 godina
offline
Re: AMD Navi

Nema

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Valentin17 kaže...
Friday kaže... 

Rekao bih da nisam bas najsretnije izabrao.

Ti imaš skroz krivi nadimak, trebaš se zvati PICAJZLA NA KVADRAT.   

ps. ne sjećam se da si prije bio baš ovako jako naporan kako si sada, iako te prije i nije bilo baš u ovim temama,

toliko biranje, kemijanje, pametovanje drugima, čak mi je nekako nakon svega i drago da si se sje... nakon toliko kemijanja.

 

Ovako nešto može reći samo najjadnija osoba na svijetu.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
moderator
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...

BTW - isprobao sad bez drugog monitora i nema nikakvih problema. Temperatura GPU pala na 40 i par stupnjeva i stoji tamo. Ventilator konstantno stoji. Pisat cu u Sapphire da vidim jel imaju kakvo rijesenje ili ju saljem nazad i uzimam strix

 Baš čitam na prošloj strani i čudim se kak ti se ventilator zalijeće do 1500 okretaja,s obzirom da ja nemam tih problema,al sad vidim da je do drugog monitora.lol

Kod mene (na jednom monitoru) se u idleu ne pale ventilatori,a temperatura je oko 38.

 

سمندری ڈاکو
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.10.2019 17:34 (pirat).
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Imat ces isti problem i sa strix tj i na njoj ce ti memorija raditi na max kad ustekas drugi monitor. Tako je bilo i sa Polarisom kad bi se monitor stavio na vise od 120hz memorija bi radila na max. Ako je vec tako stavis si da ti fanovi pusu na 500-600 rpma od primjerice 0-50 stupnjeva, a dalje namjestis krivulju kako ti pase. Neces cuti ventilatore na grafi pri tom rpmu, a to ce biti dovoljno da se temp u idleu previse ne dize.
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
DonOscar kaže...
Imat ces isti problem i sa strix tj i na njoj ce ti memorija raditi na max kad ustekas drugi monitor. Tako je bilo i sa Polarisom kad bi se monitor stavio na vise od 120hz memorija bi radila na max. Ako je vec tako stavis si da ti fanovi pusu na 500-600 rpma od primjerice 0-50 stupnjeva, a dalje namjestis krivulju kako ti pase. Neces cuti ventilatore na grafi pri tom rpmu, a to ce biti dovoljno da se temp u idleu previse ne dize.

 

Da bar... ali kao sto sam napisao - ventilator se ne moze regulirati nikako. MSI Afterburner nema ucinka a Trixx nema opcije regulacije - samo testiranje ventilatora funkcionira. Mozda ima negdje neka caka ali ne pronalazim nista

Freak Show Inc.
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Kako trixx nema? Daj pogledaj bolje posto su stare verzije imale opciju namjestanja fan krivulje.
15 godina
moderator
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...

 

Da bar... ali kao sto sam napisao - ventilator se ne moze regulirati nikako. MSI Afterburner nema ucinka a Trixx nema opcije regulacije - samo testiranje ventilatora funkcionira. Mozda ima negdje neka caka ali ne pronalazim nista

 Si probao ovo..

سمندری ڈاکو
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Mislim da wattman sad cak ima i namjestanje krivulje kao i ab, a ne samo target i minimum rpm kao na videu.
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.10.2019 18:04 (DonOscar).
16 godina
offline
AMD Navi

Nitro traži ručnu konfiguraciju ventilatora koristeći Wattman.

 

Strix ima najbolji vRM i užasno loše hlađenje.

 

Ako se nećeš igrati brzinom ventilatora, rješenje ti je ili Red Devil ili Gigabyte Gaming.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...
DonOscar kaže...
Imat ces isti problem i sa strix tj i na njoj ce ti memorija raditi na max kad ustekas drugi monitor. Tako je bilo i sa Polarisom kad bi se monitor stavio na vise od 120hz memorija bi radila na max. Ako je vec tako stavis si da ti fanovi pusu na 500-600 rpma od primjerice 0-50 stupnjeva, a dalje namjestis krivulju kako ti pase. Neces cuti ventilatore na grafi pri tom rpmu, a to ce biti dovoljno da se temp u idleu previse ne dize.

 

Da bar... ali kao sto sam napisao - ventilator se ne moze regulirati nikako. MSI Afterburner nema ucinka a Trixx nema opcije regulacije - samo testiranje ventilatora funkcionira. Mozda ima negdje neka caka ali ne pronalazim nista

Koju verziju TriXX imas? Ako je nova 7.0 i ako to izgleda kao nesto na sluzbenoj stranici: https://www.sapphiretech.com/en/software onda mozda bolje uninstall pa install verziju 6.1 ili sl:

https://sapphirenation.net/download-sapphire-trixx-6-1-new-ui-nitro-features/ YT tutorial za isti imas ovdje, stavi odmah na 10:28:

Trebas ici na custom pod fan speed, a nalazi li se to igdje kod nove verzije software-a ne znam.

 

Bilo bi tuzno da ides vratit najbolju verziju RX 5700 XT radi problema koji se moze fixat. Za multi-monitor setup je zalosno da je situacija takva kakva je, ali to si znao prije kupovine. Meni se na Sapphire RX 580 8GB SE ne vrte ventilatori, a 2 monitora uvijek na njoj, uskoro i treci. Kaj se tog tice moj savjet je malo undervoltat grafu da spustis potrosnju i temp.

4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Na to namjestanje fanova preko trixxa sam mislio, ali pitanje je da li ta verzija radi sa navijem.
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Uspio sam sa wattmanom podesiti da se ventilator ne gasi, ali jao meni jao, tko je dizajnirao to sucelje...Nema scrollbara dok ne resize-am prozor - tek se onda vidi da jos nesto ima na toj formi. Bas grozno lose rijeseno.

Evo ga na 570 rpm i ne cuje se uopce. Zali Boze ficera ali sad sam zadovoljan

Freak Show Inc.
 
7 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi

Aj super da si rijesio. Jbg ficer bi radio na jednom monitoru, ali moraju srediti to kad ih se vise usteka...

15 godina
offline
Re: AMD Navi

petko pao si na izgled, zamijeni to za bolju msi gaming

kradem mine iz minskog polja
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
DonOscar kaže...

Aj super da si rijesio. Jbg ficer bi radio na jednom monitoru, ali moraju srediti to kad ih se vise usteka...

 

Ma nije meni uopce bitno da ventilatori ne rade dok je idle. Samo me zivciralo to sto se zalete na 1500 okretaja, to se cuje da ga jebes. Ali da, nije bas neki ficer ako je tako ogranicen.

 

dery kaže...

petko pao si na izgled, zamijeni to za bolju msi gaming

 

Ma dobro je, sad sam zadovoljan. Odigrao sam sada partiju BF5. Suludo je s kojom lakocom ta grafa to tjera. Sve napucano na ultra a ona melje bez jebemti.

Freak Show Inc.
14 godina
offline
AMD Navi

 Jel ima smisla mijenjat moju gtx-cu (stara oko 1,5 god. ,  ono pohabana itd...  Prodam za oko 3000-3500 )  za neku novu rt-icu (inaće moja prava ljubav je AMD chip,  al... )?  Ja mislim da ne,  al eto volio bi znat bugovih forumaša mišljenje. 

 edit glasvoanje:

 

 

0 Da
10 Ne
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2019 6:15 (rokonja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi

Ja bi rekao da ne vrijedi , pricekaj Ampere.

11 godina
offline
Re: AMD Navi

Nema smisla dok ne stigne "BIG Navi". Uživaj još ovako.

pozz

coffe,coffe,coffe.....
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...

 

Ma dobro je, sad sam zadovoljan. Odigrao sam sada partiju BF5. Suludo je s kojom lakocom ta grafa to tjera. Sve napucano na ultra a ona melje bez jebemti.

 Jel igraš u DX11 ili DX12?

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
wiksi94 kaže...
Friday kaže...

 

Ma dobro je, sad sam zadovoljan. Odigrao sam sada partiju BF5. Suludo je s kojom lakocom ta grafa to tjera. Sve napucano na ultra a ona melje bez jebemti.

 Jel igraš u DX11 ili DX12?

 

 

DX12, nisam ni isprobao DX11. A nakon CoD je posebno osvjezavajuce to sto nema lagova.

 

BTW, imam vrlo cudan problem sa karticom, isto kao sto ga imam sa RPi 4. Imam 2 monitora - Dell 25 inca koji je spojen na DP i neki vulgaris monitor koji je spojen na HDMI. Taj drugi monitor kad je spojen na RPi ili na 5700 nikad ne ode u sleep. Kad Dell ode u sleep na njemu je slika crna ali onako aktivno crna - sa pozadinskim osvjetljenjem. Nisam imao taj problem ni na 2080 ni na 1070 ni sa 780 ni sa intelovom integrusom. Ali na RPi 4 i na 5700 imam taj problem. Nije strasno ali me bas zanima zbog cega je to tako. Jel netko imao slicnu situaciju?

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

A ovo me danas docekalo kad sam dosao kuci s posla...

 

 

Reset nije pomogao. Morao sam bas ugasiti stroj i upaliti

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
rokonja kaže...

 Jel ima smisla mijenjat moju gtx-cu (stara oko 1,5 god. ,  ono pohabana itd...  Prodam za oko 3000-3500 )  za neku novu rtx-cu (inaće moja prava ljubav je AMD chip,  al... )?  Ja mislim da ne,  al eto volio bi znat bugovih forumaša mišljenje. 

 edit glasvoanje:

 

 

 Pitaš jel bi stari GTX mijenjao za novi RTX na AMD Navi temi jer...?

9 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...

A ovo me danas docekalo kad sam dosao kuci s posla...

 

 

Reset nije pomogao. Morao sam bas ugasiti stroj i upaliti

 Bar su u Irskoj dugine boje normalna stvar 

10 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...

A ovo me danas docekalo kad sam dosao kuci s posla...

 

 

Reset nije pomogao. Morao sam bas ugasiti stroj i upaliti

 Odlična grafa  

 

Ostajem ja na dobroj staroj GTX 1080, je slabija od te al radi uredno

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.10.2019 22:54 (nicky.sl).
10 godina
offline
Re: AMD Navi
.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.10.2019 22:52 (nicky.sl).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
BeLLicus kaže...
Friday kaže...

A ovo me danas docekalo kad sam dosao kuci s posla...

 

 

Reset nije pomogao. Morao sam bas ugasiti stroj i upaliti

 Bar su u Irskoj dugine boje normalna stvar 

 

Da

 

nicky.sl kaže...
Friday kaže...

A ovo me danas docekalo kad sam dosao kuci s posla...

 

 

Reset nije pomogao. Morao sam bas ugasiti stroj i upaliti

 Odlična grafa  

 

Ostajem ja na dobroj staroj GTX 1080, je slabija od te al radi uredno

 

A pazi, 3 dana gaminga bez jebemti. Danas idle i doceka me takva slika. Nadam se da je izolirani incident...

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Re: AMD Navi

Čuj lako je moguće da je problem s driverima. Imao sam HD 7970 koja je to znala raditi al dolaskom novih drivera nikad više nije bilo takvih problema, tako da tko zna

14 godina
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...
rokonja kaže...

 Jel ima smisla mijenjat moju gtx-cu (stara oko 1,5 god. ,  ono pohabana itd...  Prodam za oko 3000-3500 )  za neku novu rt-icu(inaće moja prava ljubav je AMD chip,  al... )?  Ja mislim da ne,  al eto volio bi znat bugovih forumaša mišljenje. 

 edit glasvoanje:

 

 

 Pitaš jel bi stari GTX mijenjao za novi RTX na AMD Navi temi jer...?

 

  Izletilo, isparavio sam, ispričavm se, neće se ponovit... Još jedamput: nije namjerno i sorry... Pisao preko moba, bilo malo dosadno i palo mi sasvim slučajno na pamet.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2019 6:18 (rokonja).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice