AMD Vega

poruka: 3.223
|
čitano: 430.638
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
AMD Vega

Jedno pitanje u vezi Vege. Rekli su da će imati HBM2 i da će memorija biti tik uz GPU odnosno 2 stack da li to znači da će kartice biti upola manje sa manjim coolerom ili i dalje imamo cigle.

 

http://wccftech.com/amd-vega-gpu-pictures-hbm2-official/

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.5.2017 2:08 (zeroname).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Vega

Pri kraju prezentacije je prikazao karticu. Izgledala je dosta velika, moze se reci da podsjeca na ciglu 😁.

 
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
AMD Vega

Verzija bez vode treba površinu radijatora pa je puna veličina očekivana.

Nope.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Vega

Ufff jesi srezao temu Doc, which year are we in now? A taman je bilo zabavnog sadržaja do čekanja novih kartica

 

 

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega
mrsmith kaže...

Ufff jesi srezao temu Doc, which year are we in now? A taman je bilo zabavnog sadržaja do čekanja novih kartica

 

 

 Malo sam počistio. :) Nisam Doc. :P Još. :P Ali trebalo je. Previše šuma i prepirke bez smisla. Bolje je da se držimo teme.

Nope.
16 godina
offline
AMD Vega

I tak... dakle, bit će carpaint plave, sa žutim logom - zar amd odustaje od crvenih radeona ?
https://videocardz.com/newz/amd-radeon-vega-has-officially-4096-stream-processors

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega

Kaj nije plava za njihovu profi liniju...

16 godina
offline
Re: AMD Vega
XXX kaže...

Kaj nije plava za njihovu profi liniju...

 A ovo je profi, da. Ali baš ni traga crvene, isam to vidio do sad. neznam koja je ovo tizerska.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.5.2017 9:24 (overhaul).
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega
XXX kaže...

Kaj nije plava za njihovu profi liniju...

 Pa Vega FE i jest Pro linija.

 

Ova bijela je RX, gejmerska, a FE je pro linija i vjerojatno par tisuća eura skupa kartica s obzirom da je u computingu za FP32 brža samo po FPU perf. 10% od Titana Xp. HBM na to sve dodatno. A gejmerska bi trebala biti i vodeno hlađena (barem ova najbrža).

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.5.2017 9:24 (Tonči).
15 godina
offline
AMD Vega

Zanimljiv komentar na benchmark usporedbu i good point - Titan Xp ipak nije službeno prava "profesionalna kartica" iz nVidia ponude :)

 

Prema tome, ako je istina da "stari" Quadro P5000 podere Vegu FE u ovim benchevima.. kako neće puno jači P6000. Profesionalna linija kartica je trebala ići u usporedbu sa Quadro karticama.

Titan Xp je ipak u srži kartica za igranje s GeForce driverima.

 

Zaključak bi bio da se nisu htjeli osramotiti? :)

 

Ili je možda razlog taj da će ova kartica konkurirati Titanu Xp i cijenom? E to bi onda imalo smisla pošto Quadro kartice koje sam gore spominjao koštaju i do 5k dolara.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.5.2017 9:42 (mrsmith).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
AMD Vega

Imaju tri vrste, Vega rx (gaming, crvene boje), Vega pro (content creators, plava), Vega instinct (AI machine, zlatna) 

 

Ovu sta su pokazali je plava i receno je da nije grafa za gejming, mada su pokazali malo gejminga na njoj.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Vega

Bila slicna rasprava prije 10tak dana kad je neki genijalac rekao da Quadro M6000 nije kartica za gaming i da se na njoj ne moze gejmati   a gle cuda kartica identicne performanse k'o titan
EDIT: da kartica nije namjenjena za gaming prvenstveno, ali ne znam sto se na njoj ne bi moglo gejmati kad je to isti graficki cip kao na titanu 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.5.2017 9:50 (chaselol).
15 godina
offline
Re: AMD Vega
chaselol kaže...

Bila slicna rasprava prije 10tak dana kad je neki genijalac rekao da Quadro M6000 nije kartica za gaming i da se na njoj ne moze gejmati   a gle cuda kartica identicne performanse k'o titan
EDIT: da kartica nije namjenjena za gaming prvenstveno, ali ne znam sto se na njoj ne bi moglo gejmati kad je to isti graficki cip kao na titanu 

Može se igrati bez problema :) iako pretpostavljam da bi performanse mogle biti niže nekih par posto naspram paralelne gaming verzije čipa isključivo zbog različitih drivera koje Quadro kartice koriste.

It is always darkest just before the dawn.
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega
mrsmith kaže...

Zanimljiv komentar na benchmark usporedbu i good point - Titan Xp ipak nije službeno prava "profesionalna kartica" iz nVidia ponude :)

 

Prema tome, ako je istina da "stari" Quadro P5000 podere Vegu FE u ovim benchevima.. kako neće puno jači P6000. Profesionalna linija kartica je trebala ići u usporedbu sa Quadro karticama.

Titan Xp je ipak u srži kartica za igranje s GeForce driverima.

 

Zaključak bi bio da se nisu htjeli osramotiti? :)

Ne znam o kojim testovima on priča, ali nikakav P5000 ne može "poderati Vegu" u FP32 testovima. Niti teoretski. Netko se zaigrao ukupnim rezultatima s FP64 koji na Vegi uopće ne radi (zato se i ne uspoređuje s Quadrom, nego Titanom). Vega FE nije Quadro, nego Titan linija. Tip laprda bezveze.

 

Driveri nemaju apsolutni nikakve veze i ne mijenjaju ništa bitno ni za computing ni za gejming. Dapače, Geforce driver je zbog optimizacija za igre, bolji u igrama (zato je Titan Xp s GeForce driverom bolji od P6000 s Quadro driverom).

 

Quadro linija ima otključan FP64 na 1/1 i zato se koristi tamo gdje je FP64 koristan. Isto vrijedi za Radeon Pror. Vega FE odgovara Titanima, jer je najbrža ponuda za FP32, s ograničenim FP64 (Titan Xp na 1/32, Vega vjerojatno 1/16).

 

Plaćanjem Quadro kartica plaća se otključani FP64 što je bitno za long float izračune (dio AI/ fintech itd. poslova), podrška drivera za multi-region clipping, hw AA za 2D itd. stvari koje su bitne eventualno za CAD. Isto vrijedi (doduše, AMD je počeo brljati s nazivima) za Pro liniju. Titani, ova Vega (očito prema specifikacijama?), GeForce i sl. kartice su koje imaju namjerno skresane performanse. Nekad (prva dva Titana) je bio otključan FP64, ali je Nvidia skužila da im je to desetkovalo prodaju Quadra, jer je čak i za CAD već postalo nebitno imati Quadro. :)

Nope.
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.5.2017 10:05 (Tonči).
15 godina
offline
Re: AMD Vega
Tonči kaže...
mrsmith kaže...

Zanimljiv komentar na benchmark usporedbu i good point - Titan Xp ipak nije službeno prava "profesionalna kartica" iz nVidia ponude :)

 

Prema tome, ako je istina da "stari" Quadro P5000 podere Vegu FE u ovim benchevima.. kako neće puno jači P6000. Profesionalna linija kartica je trebala ići u usporedbu sa Quadro karticama.

Titan Xp je ipak u srži kartica za igranje s GeForce driverima.

 

Zaključak bi bio da se nisu htjeli osramotiti? :)

Ne znam o kojim testovima on priča, ali nikakav P5000 ne može "poderati Vegu" u FP32 testovima. Niti teoretski. Netko se zaigrao ukupnim rezultatima s FP64 koji na Vegi uopće ne radi (zato se i ne uspoređuje s Quadrom, nego Titanom). Vega FE nije Quadro, nego Titan linija. Tip laprda bezveze.

https://hardforum.com/threads/amd-announce-vega-frontier-edition.1934150/

 

Evo ovdje ekipa raspravlja o tome baš - ima testova P5000/P6000 za usporedbu.

 

EDIT: Uglavnom, ta "Pro" linija kartica mi apsolutno nije zanimljiva. Za posao (render) još uvijek koristim CPU tako da što se tiče grafičkih kartica.. gledam ih isključivo iz gaming perspektive :)

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.5.2017 10:10 (mrsmith).
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega

Ne znam što ti testovi testiraju, ali jako smrdi na FP64 kao dio testa. 

Nope.
15 godina
offline
Re: AMD Vega
Tonči kaže...

Ne znam što ti testovi testiraju, ali jako smrdi na FP64 kao dio testa. 

Više manje svi ti testovi mjere fps u 3d viewportu programa (CAD/CAM). Neznam točnu tehničku pozadinu takvih testova :/

It is always darkest just before the dawn.
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega
mrsmith kaže...
Tonči kaže...

Ne znam što ti testovi testiraju, ali jako smrdi na FP64 kao dio testa. 

Više manje svi ti testovi mjere fps u 3d viewportu programa (CAD/CAM). Neznam točnu tehničku pozadinu takvih testova :/

 Ni ja, tako da... Svakako, po onome što vidimo, Vega je oko 50% brža od FuryX. Sad, malo računanja dovede nas do performansi najbrže kartice u igrama.

Nope.
14 godina
offline
AMD Vega

Quadro P6000 nema DP hardware u sebi jer se radi o GP102 čipu, pobrkao si lončiće.

Nego, što reći na ovu sliku osim gasi firmu...

 

 

 
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega
dzejmshr kaže...

Quadro P6000 nema DP hardware u sebi jer se radi o GP102 čipu, pobrkao si lončiće.

Nego, što reći na ovu sliku osim gasi firmu...

 

 

Cijelo vrijeme mislim da govorimo o P100 s HBM-om....  Da, istina, nema ih ni Quadro P6000 . Ako su na istim testovima i postavkama bolji, nešto je očito različito na umjetan način (moguće da GeForce driver forsira emulaciju za neke funkcije, što bi bilo vrlo čudno, ali poslovna odluka?). S obzirom da nemamo nigdje informacije što je točno testirano na Vegi...

Nope.
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Vega
Tonči kaže...

 Ni ja, tako da... Svakako, po onome što vidimo, Vega je oko 50% brža od FuryX. Sad, malo računanja dovede nas do performansi najbrže kartice u igrama.

Stock 1080 Ti je preko 70% brza od Fury X...

15 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Vega
ansha kaže...
Tonči kaže...

 Ni ja, tako da... Svakako, po onome što vidimo, Vega je oko 50% brža od FuryX. Sad, malo računanja dovede nas do performansi najbrže kartice u igrama.

Stock 1080 Ti je preko 70% brza od Fury X...

Da, bit će zanimljivo vidjeti kako se u igrama manifestira sve to. Ako bude prema onome što očekujemo prema Doom demou, to je otprilike 1080, ali ako bude prema najavama, bit će kao 1080Ti.

Nope.
11 godina
offline
AMD Vega

https://www.guru3d.com/news-story/radeon-vega-frontier-edition-lcs-and-more-specs.html

 

Gledaj koji value, referentna i vodeno hladjenje, kad vec placas preko 400eur daj barem da ima vodu i da ne brines o temperaturama 

 

Evo malo podataka i slikica, prelijepo izgleda 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.5.2017 17:27 (chaselol).
 
5 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Vega

Jbt, refresham ovu temu cijelo vrieme u nadi da cu nesto pronaci a ono nista 

Jel neki flop u pitanju ili jednostavno manjak informacija?

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Vega

Brate odi na Videocardz, skoro svaki dan nesto zakace, idealno za jutarnju kavicu.

 

uzivaj

coffe,coffe,coffe.....
15 godina
offline
Re: AMD Vega
Friday kaže...

Jbt, refresham ovu temu cijelo vrieme u nadi da cu nesto pronaci a ono nista 

Jel neki flop u pitanju ili jednostavno manjak informacija?

To jer smo sat vremena ispred tebe jel' :D Pa tražiš future info

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.5.2017 10:43 (mrsmith).
16 godina
odjavljen
offline
AMD Vega

Eto, samo vas treba malo animirati...

Freak Show Inc.
 
11 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
AMD Vega

Jel bi ta kartica mogla biti oko 500 eura? Ili ce pucati na neku nvidia cijenu?

Freak Show Inc.
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Vega
Friday kaže...

Jel bi ta kartica mogla biti oko 500 eura? Ili ce pucati na neku nvidia cijenu?

Očekuje se oko 399$ za rang GTX1070+, 499$ za rang GTX1080+ i 599$ za najsnažniju u rangu GTX1080Ti+... ovu FE "Pro" karticu nećemo računati jer će ona biti vjerojatno preko 1000$ i kako kaže glava AMD-a, nije namijenjena prvenstveno igranju - dakle, top RX Vega bi trebala biti brža od nje u igrama.

 

Ovo sve treba uzeti kako bi se reklo cum grano salis ... ali ima smisla.

It is always darkest just before the dawn.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice