AMD Catalyst / Crimson - Topic o Driverima izdvojena tema

poruka: 7.948
|
čitano: 1.636.253
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Ja sam pregazio stare i sve mi radi ok. Jedino ne kužim zašto mi je slika niske kvalitete(nekako kao da imam pre malu rezoliciju) kad sam uključio neku opciju za super rezoluciju i povećo je na 2K ili UHD s FHDa

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Najbolje mi je kada pojedinci imaju FPS 100+ i onda je bitno ide li 130fps ili 190 fps :)

Kada pređe 60 FPS postaje nebitno za većinu monitora. Pogotovo uz Vsync.

mag.iur.
 
2 1 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
4mal kaže...

Ja sam isto imao problema sa gazenjem preko standarnih ali ocio jer je ovo novi radeon soft. bolje instalirat na cisto preko DDU-a

Ja sam napravio deinstalaciju starih preko AMD catalyst install managera (Express uninstall all ...), restart i zatim instalacija novog (i opet restart).

Rezultat/Brzina (3D Mark Firestrike) je otprilike isti kao i sa driverima iz 8. mjeseca.

 

Zasad nisam imao problema s njima i definitivno se brže učita novi kontrol panel u odnosu na stari CCC.

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
10 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
Korny1603987 kaže...

Najbolje mi je kada pojedinci imaju FPS 100+ i onda je bitno ide li 130fps ili 190 fps :)

Kada pređe 60 FPS postaje nebitno za većinu monitora. Pogotovo uz Vsync.

 Bitno je, da sam htio 60fpsa ostao bi na 270

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2015 22:32 (D3lBoy).
12 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
Korny1603987 kaže...

Najbolje mi je kada pojedinci imaju FPS 100+ i onda je bitno ide li 130fps ili 190 fps :)

Kada pređe 60 FPS postaje nebitno za većinu monitora. Pogotovo uz Vsync.

 

 

Meni su najjači oni koji kažu da je igranje na 30-35 FPSa(stalnih) sranje, da se ne može normalno igrati... Ionako ako se ne varam ljudsko oko vidi 25 "FPSa"

16 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Uopće ne mogu da razumijem ove fanatike koji odmah skaču na pomen 60+ fps i počnu 100 puta ispričanu priču kako to oči ne vide itd., ko da je bitno, čovjek referira na pomak u fps koji su mu donijeli driveri.

 

Back to topic!

 

Jel' neko probao drivere u Witcheru 3? Ima li kakvih poboljšanja?

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Jel vama piše Display Driver version 15.30.1025, jer nekako mi se čini da sam instalirao Crimsona, a ostali su mi stari driveri (15.11), instalirao sam nove preko starih, izgleda da ipak moram stare izbrisati, pa clean instal...

 

 

EDIT: skužio sam, krivo gledam cijelo vrijeme, treba se snać u novom dizajnu

. .
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2015 22:53 (1BIT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Kad pokrenem Crimson, prikazuje mi OSD mjerenja kao kad upalim igru. Zna li neko kako namjestiti da se OSD tu ne pokazuje?

"Bolje izdati knjigu nego prijatelja!"
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
Dex.pwn kaže...

 

 

Meni su najjači oni koji kažu da je igranje na 30-35 FPSa(stalnih) sranje, da se ne može normalno igrati... Ionako ako se ne varam ljudsko oko vidi 25 "FPSa"

 

Varaš se prijatelju, grdno se varaš...

 

ontopic meni novi driveri nisu donijeli nikakvih poboljsanja, osim sto se software sad brze otvara nego prije.. vsync u FIFA igrama ne radi preko amd softvera kad ga forcam, mozda je i do igre, volio bih kad bi mi neko rekao radi li kod njeg. Hvala 

9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
Dex.pwn kaže...

 

Meni su najjači oni koji kažu da je igranje na 30-35 FPSa(stalnih) sranje, da se ne može normalno igrati... Ionako ako se ne varam ljudsko oko vidi 25 "FPSa"

 

 

Korny1603987 kaže...

Najbolje mi je kada pojedinci imaju FPS 100+ i onda je bitno ide li 130fps ili 190 fps :)

Kada pređe 60 FPS postaje nebitno za većinu monitora. Pogotovo uz Vsync.

 Također preporuka pogledati one gore videje!

Pitanje jel ti razumješ što Vsync radi? Meni se čini da ne. Što ti vrjedi kupiti 120/144Hz monitor ako češ imati Vsync upaljen jer on to omogučuje prikaz 144 odnosno 120 sličica, a ti lockaš igru sa Vsyncom na 60 sličica.

Iako uzmemo u obzir da koristiš 60Hz monitor i lockaš na 60 fps-a i recimo sad tu istu igru pokreneš sa 100+ fpsa osjetiš razliku "odazivu" igre jer je nekako fluidnija. 

...My life, My game, My rules...
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2015 0:26 (SoynTech).
12 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
Dex.pwn kaže...
Korny1603987 kaže...

Najbolje mi je kada pojedinci imaju FPS 100+ i onda je bitno ide li 130fps ili 190 fps :)

Kada pređe 60 FPS postaje nebitno za većinu monitora. Pogotovo uz Vsync.

 

 

Meni su najjači oni koji kažu da je igranje na 30-35 FPSa(stalnih) sranje, da se ne može normalno igrati... Ionako ako se ne varam ljudsko oko vidi 25 "FPSa"

Ukratko objasnjeno, da ljudsko oko ne moze vidjeti vise od 25-30 slika u sekundi, ali taj "video" nazovimo tu igru koju igras, izgleda fluidnije kad se prikazuje u vecem broju FPS-a.
Evo pogledaj ovaj gif bice ti jasnije zasto PC igraci zovu konzolase filthy console peasants 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
10 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Kako vam radi BF4 sa Crimson ? Meni UI onako blica nekad i neki cudni artifakti, OC ili Stock nije bitno, vratio sam se na 15.11.1 i nema toga više. Kontam si da je zbog tog novog softwarea, on radi u "3D" aplikacija kao i GTA V launcher, to znam jer mi Rivatuner na njemu cita sve kao da je igra

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2015 0:51 (D3lBoy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
D3lBoy kaže...

Kako vam radi BF4 sa Crimson ? Meni UI onako blica nekad i neki cudni artifakti, OC ili Stock nije bitno, vratio sam se na 15.11.1 i nema toga više. Kontam si da je zbog tog novog softwarea, on radi u "3D" aplikacija kao i GTA V launcher, to znam jer mi Rivatuner na njemu cita sve kao da je igra

 Meni BF4 radi dobro kao i prije, kao i sami driveri.

10 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
Hm...i kod mene bila greska neka. Zaustavio se i smrznuo na 25%, zatim sam plrestartao komp i ponovno pokrenuo instalaciju pa je instalirao sve kako treba...valjda.
Prije pocetka instalacije sam napravio clean uninstall i restart u safe modu pomocu DDU uninstallera.

Sad cemo vidjeti kako ce dalje ici
10 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Probao sam ponovno instalirati Crimson i evo cim udjem u bf4

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima

Yep nekaj ne štima D3lBoy.

 

Evo meni se javljaju pop-up errori (jedno 15 njih) čim idem otvorit nešto. Otvorim firefox javi se samo jedan pop-up, idem otvorit crmison panel otvori se jedan sa "ok" i nakon što kliknem na njega otvori se drugi i tak jedno 15 puta.

 

Napravio sam uninstall sa DDU i fala Bogu nema više pop-upa, tako da mogu još jednom probat clean install...ako će i dalje biti problema idem natrag na "stare" drivere.

 

Wish me luck

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2015 1:49 (MasterG).
10 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Da evo, znam da nisam lud u driverima je nije do gpua, neki lik isti problem ali u Fallout 4, baš cudno zasto baš ui !?

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima

Evo prošla druga clean instalacija bez freeza i sad nema nikakvih pop-up errora...idem odigrat nešto da vidim dal zeza kao i tebi.

 

 

EDIT:

CS:GO radi kao urica, sutra probam BF4 pa ću vidjeti

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2015 3:00 (MasterG).
16 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
SoynTech kaže...
Dex.pwn kaže...

 

Meni su najjači oni koji kažu da je igranje na 30-35 FPSa(stalnih) sranje, da se ne može normalno igrati... Ionako ako se ne varam ljudsko oko vidi 25 "FPSa"

 

 

Korny1603987 kaže...

Najbolje mi je kada pojedinci imaju FPS 100+ i onda je bitno ide li 130fps ili 190 fps :)

Kada pređe 60 FPS postaje nebitno za većinu monitora. Pogotovo uz Vsync.

 Također preporuka pogledati one gore videje!

Pitanje jel ti razumješ što Vsync radi? Meni se čini da ne. Što ti vrjedi kupiti 120/144Hz monitor ako češ imati Vsync upaljen jer on to omogučuje prikaz 144 odnosno 120 sličica, a ti lockaš igru sa Vsyncom na 60 sličica.

Iako uzmemo u obzir da koristiš 60Hz monitor i lockaš na 60 fps-a i recimo sad tu istu igru pokreneš sa 100+ fpsa osjetiš razliku "odazivu" igre jer je nekako fluidnija. 

 i ja sam bio uvjeren da 60 fps za 60herca monitor je najbolje moguče, dok nisam isključio adaptiv v sync i ogromna razlika sad cs go vrtim na 280-300 fpds i sve mi je odazivnije miš ma sve, a to je frame latency pogledaj si zadnji videp i sve bu ti bilo jasno žal mi kaj se ovaj moj monizor samsung p2770hd neda oc-at, bar da ga dignem na nekih 75-80 herca, al se neda, možda je u hdmiu problem nisam isprobavo ga na drzgačiji način spajat, ako je neko oct taj m0onitor nek mi javi i ponavljam čak i na 60herva monitoru 300fps-a znsči puno.

iduči monitor mi bude grant imal 120 gerca, al i dalje bum izvlačil iz gpu max fps-a.

Imate svi novije ploče (naravno iz Zagreba ste, pa imate novaca), pa imate problema sa sleep modom. Moja pločica iz 2007 i sleep mode rade ko vurica. Pa vi kupujte AsRock... By BlackMoon
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2015 6:05 (mrakky).
11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima

Ja sam uninstall sa AMD clean uninstall utility i fino stavio nove i nema errora, ja sam siguran da neki ni ne restartaju komp kada instaliraju nove

Chill Now And Forever
16 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Jučer sam samo pregazio stare.

Probao COD Black OPS 3 - sat i pol gejmanja i AC novi i nikakvih problema...

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima

pa sam ti na kraju instalacije napiše NEEDS TO RESTART...i odabereš odmah ili kasnije...ja bih rekao da 99% ljudi odmah restarta komp, osim onih teških tulipana.

16 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Takodjer odigrao jucer ac ,cod bc3 i malo fallouta-a svekukupno 4sata radi cf i driver testa... nikakavih problema nije bilo.. jedino f ne podrzava cf dok ostale navedne da :-)

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.11.2015 11:23 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

ja imam problem sa ovim novi driverima vezano za CF nonstop mi je ukljucen i ako u postavakama ga iskljucim kad hocu da igram world of tanks

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Hebo ih ovaj njihov crimson driver... sad sam ga instalirao i ne želi mi ući u AMD settings (bivši catalyst control center)... izbaci mi crash

http://www.youtube.com/user/SylarSilent
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
sylar951 kaže...

Hebo ih ovaj njihov crimson driver... sad sam ga instalirao i ne želi mi ući u AMD settings (bivši catalyst control center)... izbaci mi crash

lel meni rade savrseno, popravilo mi je stvari koje su mi bile problematicne, sve 5 


Mozda ti je star windows (k'o instalacija, da si previse puta instalirao drivere, desava se to cesto)

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
chaselol kaže...
sylar951 kaže...

Hebo ih ovaj njihov crimson driver... sad sam ga instalirao i ne želi mi ući u AMD settings (bivši catalyst control center)... izbaci mi crash

lel meni rade savrseno, popravilo mi je stvari koje su mi bile problematicne, sve 5 


Mozda ti je star windows (k'o instalacija, da si previse puta instalirao drivere, desava se to cesto)

 windows je svjež ali sam par puta uninstalirao i instalirao drivere pošto sam mijenjao grafu i monitor...

http://www.youtube.com/user/SylarSilent
11 godina
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Igram malo new vegas+mods+enb.. Nakon zadnjih drivera stutter mi potpuno nestao, prije mi cak nisu pomogli ni stutter remove, ni smanjene postavke. Cudno ali istinito..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
AMD Catalyst - Topic o Driverima

Meni obrnuto, vratio sam se na prosli driver jer crimson osim grafickih glitcheva u Falloutu ima strasan stutter kad stavim frame limit. Ne samo to nego sam imao 2 black screen-a sta mi se do sada nije dogadjalo..

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Catalyst - Topic o Driverima
ansha kaže...

Meni obrnuto, vratio sam se na prosli driver jer crimson osim grafickih glitcheva u Falloutu ima strasan stutter kad stavim frame limit. Ne samo to nego sam imao 2 black screen-a sta mi se do sada nije dogadjalo..

 

Battlelog: D3lBoy-00
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice